Endometriosis (Çikolata kisti)

bende avrupa yakasındayım. Doktor arıyorum. Bana adını adresini verebilirmisin? Ne kadara mal oldu ameliyatın?

Doktorum adı YILMAZ GÜZEL. Ameliyat masrafına gelince kistin durumuna hastalığın seyrıne ve ameliyat olacağın hastaneye göre
fiyat veriyor.En mantıklısı kendisinle görüşürseniz ondan bilgi almanızdır.

Arkadaşlar herkes ameliyat diyor. Neden transvajinal kist aspirasyonunu denemiyorsunuz. Ben 1,5 sene bebek denemesinden ve bir boş gebelikten sonra bu yöntemle kurtuldum 3 tane kistimden ve 2 ay sonrada hamile kaldım. Ankarada yaşayanlar için hrs hastanesi Coşkun Aydın'ı öneririm. Çok iyi bir doktordur.
Herkese sağlıklı günler...

Bayanlar merhaba.iki gün önce Ankara Hacettepe hastahanesinde çikolata kisti ameliyatı oldum.ameliyata girmeden önce tesadüfen bu steyi buldum ve gereğince bilgi aldım okudum.Fakat yine de toparlayıcı nitelikteki bir mesaj atmak istedim.öncelikle yazılan bütün bilgiler icin teşekkür ederim.

Sağ over de 4.5 cm * 3.5 cmboyutunda kistim mvcuttu.Karın ağrısı sebebiyle güven hastahanesinde kadın dğum doktoruna gttiğimde , kist boyutunun normalden büük olduğunu ilaçla küçlemeyeceğini fakat yine de bir ay kdar yasmin kullanmamı önerdi.kullandım ve ameliyat fikrne sıcak bakmadığım icin hacettepe kadın doğum anabilim dalı baskanı prof.dr.serdar günalp 'a kontrole gttim tekrardan.Ameliyat tanıısını o da onayladı ve laparosopik kistektomi ile iki gün önce ameliyat oldum..dedikleri giibi açık ameliyatan ck daaha kolaydı.genel anestezinin verdiği gerçek amliyat psikolojisi haaricinde cok hafif ağrıyla uyandım ertesi gün yürüyebildim.laparoskopi yöntemiini öneririm ameliyatın rahatlıığı açısından.karın bölgenizde 3 deliğin dikişli iğrenç görüntüsü haricinde sinirinizi bozacak pek bir drum söz konusu değil.:)

tekrarlama knusna gelirsekkistin odak noktaları bağrsaklarımda dahi görüldüğü için tekrarlama ihtimali %80 dendi.bu da yeni ameliyatlar demek .1 yıl boyunca yasmin kullanacağım kontrole gittiğimde sürecin ii mi kötü mü olduğunu göreceğim.

Allah herkese şifa verssin diyor,tekrardan teşekkür ediyorum.ameliyat öncesi korkumu bu sitede yazanlar sayesinde hafflettiğim için.

Amin canım inşallaaaaahhhhh....Hepimiz öyle çok istiyoruz ki.

Çıkardığın sonuçlar doğru,yumurtalıklarımız çok hassas,

ister açık amelıyat olsun ister kapalı her operasyonda zarar gördüğü kesin.

Bunu bana amelıyatımı yapan prof.da söyledi hiç zarar görmemesi mümkün değil dedi.

Sonuç;hamile kalmak için dualar ediyoruz tedavi oluyoruz ama pozitifi göremiyoruz.

Dilerim tez zamanda hepimiz bebeklerimize kavusuruz.

Bıktım şu kistlerden off off.

[SIZE=3]ya kızlar ben bi önceki ay 22 gün ara ile adet olmuştum şimdi 17 gün sonra bi daha oldum.eskiden adetim gününü hiç şaşmaz 25 günde bir olurdu, şimdi ben yumurtlamamış mı oluyorum yani? var mı erken adet olan[/SIZE]

Son düzenleme:
inanmıyorum ya kimse yazmamış :) ben bu ay erken adet oldum ve adetimin 1. günü incir kürüne başladım,ateşimi de ölçüyorum hergün.
hadi kızlar okuyup geçmeyin
sizin de adetiniz erken oluyor mu?

Allah hayırlısıyla bebğini kucağına almayı nasip etsin ben msj yazamıyorum gittiğin hastanedeki doktorun adı nedir gitmek istiyorum.

amin inşallah ben çok yeniyim hem burda hemde endometriozis te 6 yıllık evliyim yasmin kullanıyordum farkına varamayışımız da bu yüzden sanırım şimdi bende hastalığıma alışıp bebek olmasını bekliyorum

canım doktor sana laparoskopi yada ameliyat falan demedi mi? kistin kaç cm?
benim ki 4 cm lap. dedi ama olmadım. şimdi hata mı ediyorum die tırsıyorum

merhabalar aranızda çok yeniyim arkadaşlar.. bendede 3 cm sol yumurtalığımda çikolata kisti var acaba aşılamayla tutan varmı aranızda??

Allah hayırlısıyla bebğini kucağına almayı nasip etsin ben msj yazamıyorum gittiğin hastanedeki doktorun adı nedir gitmek istiyorum.

Ben Ankarada yaşıyorum. Hrs kadın hastanesinden coşkun aydın doktorumun adı. Tavsiye ederim. İnsana güven veren bir tavrı var ve hasta takip sistemleri çok iyi en ufak bir test yapıldığında doğrudan doktor arıyor bilgi veriyor. İyi dileklerin için teşekkürler Allah isteyen herkese nasip etsin...

bende kist falan demedi sanırım henüz yok ama teşhis konuldu dikkat etmem gerekiyor sık sık kontrol laparoskopi hastalığımın ne derecede olduğunu anlamam için yapabilecekleri tek yöntem ama önermediğini söyledi bende sebebini sormadım önermiyorsa bi zararı vardır diye düşündüm ki yapışıklıklara neden oluyormuş burda okudum bence acele etme sık sık git görün doktora ilerleme varmı onu takip ettir bir yandan da dua et rabbim yardımcın olsun bebek düşünüyormusun peki ? öyleyse bu şekilde hamile kalabilen çok örnek var burda kistleri küçültüyormuş bazılarında yok oluyormuş canım bende şimdi deniyorum ama kendimi çok kasmıyorum stres her işin düşmanı biliyosun rahat rahat deniycem olmadı zaten doktorum tedavisi olmadığını söyledi direk tüp bebek yoluna başvurcaz bakalım yine bi iki yıl böyle beklerim acelem yok herşeyi Allahın takdirine bıraktım tevekkül ediyorum inancı yoksa insan çok bunalır :44:

düşünüyoruz canım 4 ay önce düşük yaptım kürtaj oldum, kist ondan sonra çıktı zaten.3 aydır deniyoruz bakalım

Son düzenleme:

düşünüyoruz canım 4 ay önce düşük yaptım kürtaj oldum, kist ondan sonra çıktı zaten.3 aydır deniyoruz bakalım

inşallah çok bekletmez rabbim
hayırlısıyla olur bir an önce
düşüğün hastalığınla ilgisi varmıymış sordunmu doktoruna canım ??:44:
benimde 6 ay önce 10 haftalık kalbi durdu sonra bende kürtaj oldum sonrada bu hastalık ortaya çıktı acaba kürtajmı buna yol açıyor sendede öyle olmuş :18:

bence kürtajla alakası var. çünkü ben çok düzenli kontrollerime giderdim. herşey yolundaydı, hamile kalmadan hemen önce gittiğimde de bişe yoktu. kürtajı doktor ben ayıkken yaptı bayıltmadı, acaba baştan mı savdı diyorum ama kürtajdan sonra oldu bu kist eminim.
bu ay incir denedim canım ümitliyim bakalım bat a 10 gün var bakalım 4 gözle bekliyoss
sen neler yapıyosun canım nasıl gidiyor çalışmalar

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…