Endometriosis (Çikolata kisti)

canım ben evliyim bekar olsam ultrasonla bakarlar ama evliyim :18: ama içimdeki kurt beni yiyip bitirmeden cuma günü gitmem lazım sağol canım

canım ben evliyim bekar olsam ultrasonla bakarlar ama evliyim :18: ama içimdeki kurt beni yiyip bitirmeden cuma günü gitmem lazım sağol canım

evli iken malesef alttan muayne ediyorlar ama bunun bir avantajı var..Ultrasonla bakıldığında görünemeyebiliyor..Ama bu türlü olunca daha net bişey söylüyorlar..En azından bu açıdan bakarsanız korkunuz azabilir.. Geçmiş olsun..

panige gerek yok arkadaşlar.çünkü bu kisler stresten çok etkileniyorr.kiminde uzun süre yok oluyor yada alınıyor.kimindeyse aynı benim gibi olanlar içi boşaltılıp tekrar tekrar büyüyor.kiste alışıyorum mecburen ama önemli olan bebiş inşallah hiçbirimizin kucağı bebişsiz kalmaz.

cvbın için tşk ederim cuma doktora gitme günüm ama cesaretimi kırdım (( sanırım gidemicem

benim belirtilerim şöyle acaba kist varmıdır
midem bulandı
adetimin son gününde kahverengi akıntı geldi 1 damla kadar
bu ay adetim çok sancılı geçti
cinsel ilişki sırasında ağrım oluyoo

yakaladim seni:)

yok sende birsey canim yaa yapma boyle

valla acıyı bilemem çünkü ben bekar iken oldum =))) Akıntı normalde de olabiliyor ama sancılı geçmesi hem çikolata kistinin hemde herhangi bir yumurtalık kisti olmasını gösterebilir bende ölüyordum rengli dönemlerinde ve 3 - 4 gün sürüyordu..

benim adet dönemimde bir hafta önce ağrılarım başlar hafif hafif olacağım gün şiddetlenir bazen çok çok ağrım olur bazende normal ama şideelidir genelde ağrı kesicilerle hafifletiyorum öyle çok aşırı bi kanamamda olmaz.. ama son zamanlarda son 4 5 aydır adetimin son günlerinde çamur gibi kahveringi akıntılar geliyor resmen çamur gibi doktora gitsemmi acaba ?

Bence hiç zaman kaybetmeden gidin ne olur ne olmaz..Aşırı ağrılı geçiyor ve kahverengi akıntı da geliyor ise Allah göstermesin ama Kist olabilir..En kısa zamanda ihmal etmeden gidin bence doktora..İnş. kist yoktur ama yine de gitmek lazım..

offf bildim bileli hep ağrlı geçer olmadan önce başlar ilk gün şideetli sonra ağrım yok.. bunu normal görüyodum fakat şu son zamanlardaki çamur gibi akıntı canımı sıktı annemde kistten ameliyat oldu yumurtalıkları alındı birinci derecede akrabalarda olanlarda çıkma riski daha yüksek sanırsam

Her akıntı kist demek değil..Hem İçinin rahat etmesi için hem de ne olur ne olmaz bence doktora bir görün..Anne ye de çok geçmiş olsun..Rabbim bir daha göstermez inş. Benimde sol yumurtalığım alındı..

sanada çok geçmiş olsun en kısa sürede doktora gidecem dediğin gibi içim rahat etsin hemde bişey varsa önceden önlem alayım çok sağolasın

sanada çok geçmiş olsun en kısa sürede doktora gidecem dediğin gibi içim rahat etsin hemde bişey varsa önceden önlem alayım çok sağolasın

Yani ne olur ne olmaz..Ne demek =))

Ben sene de 2 defa ultrasyona giren biri olmama rağmen kist fark edilmemişti..Biri 15 cm diğeri 5 cm olmak üzere 2 tane vardı..Eğer kist var derler ise tavsiyem başka bir doktora daha git ve hemen moralini bozma..Ben 4. doktorda amelyat oldum =)))

ama çikolata kisti ise rengli döneminde de olsa erimez..

canım tomografi çekildi orada komplike kist diyo(solid yok diyo)komplike yapısı nedeni ile neoplazi düşünülmüş yazıyor ama bendeki belirtiler çikolata kistindeki ile aynı netten araştırdım çikolata kistinin aynı belirtileri var:26::44:

canım bir kaç dr gittim komplike kist yazıyo diye yok bu kist erimez dediler allah şükür kist eridi.bu dr bir acayip birde böyle abartarak olayı anlatıyorlar onlara hiç inanmak istemiyorum.

abartma konusunda çok haklısın ilk gittiğim doktor beni kanser etti asla çocuğun olmaz dedi..2. ve 3. tüp bebek ile olur kanser olma riskin çok yüksek dedi..Şimdi 7. ayımdayım hamd olsun Ve Rabbime binlerce defa şükürler olsun ki kanser de değilim

arkadaşlar bişii sorcam.Ben de 1 haftadır ca125 sonucumu bekliyodum.Kasıklarımda ve karnımda ağrı var.Hastalık hastası olduğum için ölüp ölüp dirildim.kesin yumurtalık kanseriyim diye kendimi yedim bitirdim.Sonuçlarım elimde.Ca125 9.4 çıkmış.Burada hep arkadaşların ki 60-70 arası çıkmış .Bu konuda fikri olan var mı acaba.Ben ilk kez yaptırdım da.

Son düzenleme:
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…