Endometriosis (Çikolata kisti)

Merhaba kızlar çikolata kisti olupta gebe kalanlara bir sorum olacak çikolata kisti hangi tüpteyse o tüpten gebe kalınamıyor değer tüpten gebe kalınıyor değilmi benim sol tarafta kistim ve o taraftan gebe kalamıyorum sanırım onlarca kez doktora gittim ama bu konuyu sormak aklıma gelmedi gebe kalanlar ceaplarsa sevinirim öpüldünüz kızlar

cnm ben 2 kez gebe kaldım kendiliğinden.Ama hangi yüpten kaldığımı bilmiyorum.Benim de sadece solda kistim var.Eşimin sprem sayısı da çok azdı.Ama Rabbim nasip etti.İkisine de tüp bebek demişlerdi.Hiç moralinizi bozmayın.Olur Allah ın izniyle...

Merhaba kızlar çikolata kisti olupta gebe kalanlara bir sorum olacak çikolata kisti hangi tüpteyse o tüpten gebe kalınamıyor değer tüpten gebe kalınıyor değilmi benim sol tarafta kistim ve o taraftan gebe kalamıyorum sanırım onlarca kez doktora gittim ama bu konuyu sormak aklıma gelmedi gebe kalanlar ceaplarsa sevinirim öpüldünüz kızlar

Bende amelyat oldum sol yumurtalığım alındı..Ama ilk kez böyle bişey duyuyorum..Benim bildiğim sizin dediğiniz gibi bişey yok..4. doktorda amelyat oldum ve baya araştırdım..

cnm ben 2 kez gebe kaldım kendiliğinden.Ama hangi yüpten kaldığımı bilmiyorum.Benim de sadece solda kistim var.Eşimin sprem sayısı da çok azdı.Ama Rabbim nasip etti.İkisine de tüp bebek demişlerdi.Hiç moralinizi bozmayın.Olur Allah ın izniyle...

Hamd olsun..Bende tedavisiz hamile kaldım Rabbime hamd olsun..Nasip etti..

selam arkadaşlar öncelikler herkese acil şifalar diliyorum ve isteyenlere hayırlı sağlıklı evlatlar inşallah... bende 2003 yılında çikolata kistinden dolayı ameliyat oldum, 10 cm kadar büyük bi kist alındı laporoskopi ile, o zamandan beri doğum kontrol hapı kullanıyorum...maalesef arada bir 6 ay bırakmıştım tekrarladı 2 cm kadar var ama ilerlemedi ilaç baskıladı sanırsam. aslında bu zamana kadar pek olumsuz şeyler aklıma getirmiyodum ama internetten araştırdıkca panik olmamak zor. henüz bekarım inşallah 7-8 ay sonra evlenicem ve en baştan fazla bunalıma girmeden tedavi yoluna gitmek istiyorum. o süreçtede biraz bünyemi hazırlamak amacım... neyse çok uzattım galiba :) asıl size danışmak istediğim benim FSH'ımda sınırda, yükselmesindende korkuyorum, adaçayının iyi geldiğini duymuştum içmeye başladım, bundada bir duyum aldım ADAÇAYI östrojen salgılattığı için çikolata kisti için zararlıymış??? :KK53:bilgisi olan varsa beni aydınlatırsanız sevinirim...

merhaba arkadaslar..ben 24 yasındayım gecen yıl aralık ayında laparoskopi geçirdim..benım sol yumurtalıgımı tamamen kaplamıstı hemen amelıyat oldum ve bekarım..kafama takılan şu;ılerde tekrarlayan bır hastalık ve yumurta sayısını azaltan kısırlıga yol acan tek kist dıye gecıyor:KK43: ben 1 yıldır kontrollerımı aksatmıyorum ve ankaranın en ıyı doktoruna gıttıgımı dusunuyorum..son gıdısımde herseyın normal oldugunu artık senede bır kez gelmemi soledı..bır de kan testı istedı..CA-125,CA-19-9 degerlerıme bakıldı yanı horman testı..benım CA-125 cok yuksektı amelıyattan once sımdı gene yuksek ama cok dusmus degerım..ama asıl sorun CA-19-9 DEGERİM CUNKU NORMALI 0-34 OLMASI GEREKIRKEN BENIMKI 94 CIKTI YANİ 3 KATI:KK43:( cok moralım bozuldu bana dogum kontrol hapı ıcıp 6ay sonra gelmemı soledı adamın surat ıfadesi degıstı degerlerımı gorunce..zaten dogum kontrol haplarıda tehlıkelı kılo yapıo dıyolar YASMİN ilacını yazdı bana..içiyorum ama kafama cok takıldı netten arastırdım ama anlayamadımki CA-19-9 degerının cok yuksek cıkması nedır arkadaslar?lutfen bılen varsa yardımcı olurmusunuz? beklıyorum...
çok geçmiş olsun öncelikle sırayla sayfaları okurken yazıyorum, ilerleyen sayfalarda soruna net cevap bulabildin mi bilemiyorum ama benim bildiğim kadarıyla bağırsaklarla, pankreas ile ilgili tümör markırı çikolota kistindeki CA-125 gibi... inşallah önemsiz birşeydir ama ihmal etmemek gerekir tabii...buarada bende ankaradayım en iyi doktora gidiyorum demişin ya bende iyi bir doktor arıyorum çikolata kistinde uzman eğer bilgi verirsen sevinirim.. tekrar çoook geçmiş olsun...(buarada Allah korusun 94 anormal yüksek değil, bildiğim kadarıyla sorun olduğunda 300'leri geçiyor...)

Son düzenleme:

canım bn çikolata kistiyle aşılama yapılarak hamile kaldım...

benim kistim sol yumurtamda. 2,5 cm idi. aşılama yapılacağı ay 4 cm oldu..
aşılama ayı sol tarafımdan tek yumurtam oluştu ve kist olan tarafımdaki yumurtayla hamile kaldım..

bende doktora bunu sormuştum.. kistin olduğu taraf olması ya da olmaması farketmiyormuş

banada son gittiğim doktor sol yumurtalığında kistin var ilişkiye girdiğin günler sağına yat demişti.bu ne kadar doğru bilmiyorum ama söleyen bir doktordu.ama nasip eden Allah olmayacaksa ne yapsak boş ama işte bi umut hepsini deniyoruz.Allah tez vakitte güzel haberler almamızı nasip etsin inşalahhhh

canım bn çikolata kistiyle aşılama yapılarak hamile kaldım...

benim kistim sol yumurtamda. 2,5 cm idi. aşılama yapılacağı ay 4 cm oldu..
aşılama ayı sol tarafımdan tek yumurtam oluştu ve kist olan tarafımdaki yumurtayla hamile kaldım..

bende doktora bunu sormuştum.. kistin olduğu taraf olması ya da olmaması farketmiyormuş

sen aşılama ile hamile kalmışın ya arkadaşım kistin 2.5 cm miş bana 3 cm kistle aşılama yapmadan hemen tüp bebeğe geötiler üstelik normalde hamile kalabilirken tüp bebekte kalamadım üstelik 2 kez denedik ikisindede hüsran aşılamada şans az diyorlar ne mutlu sana bende denesemmi acaba aşılamayı bilmiyorum.AALLAH bebeğini sana hayırlı ve uğurlu kılsın.

merkaha arkadaşlar bende çikolata kist ameliyatı oldum 6,5 cm di ve sol yumurtalığım alındı 9 ay oldu ama suni menopoza girdim 2 ay oldu adet görmeye başlayalı, Benim merak ettiğim çikolata kist ameliyatından sonra aranızda hamile kalan varmı benimle paylaşırmısınız çok merak ediyorum ve çok kafama takıyorum şimdiden teşekkürler

merkaha arkadaşlar bende çikolata kist ameliyatı oldum 6,5 cm di ve sol yumurtalığım alındı 9 ay oldu ama suni menopoza girdim 2 ay oldu adet görmeye başlayalı, Benim merak ettiğim çikolata kist ameliyatından sonra aranızda hamile kalan varmı benimle paylaşırmısınız çok merak ediyorum ve çok kafama takıyorum şimdiden teşekkürler

ben de 5 ay oldu ameliyat olalı beklemedeyim bakalım. şubattan sonra denemelere başlıcaz inşaAllah..

bnmde ameliyat olalı 4 ay oldu suni menopoz iğnesi oldm bende, doktorum doğum kontrol hapı kullanmaya başlamamı önerdi bu ay başlamam lazım artık ama daha başlamadm kilo aldırdığını duydum ama aldırsada kullanacağım başka çaresi yokmuş, sen kullanıyor musun doğum kontrol hapı ne gibi etkileri oldu sana...

bnmde ameliyat olalı 4 ay oldu suni menopoz iğnesi oldm bende, doktorum doğum kontrol hapı kullanmaya başlamamı önerdi bu ay başlamam lazım artık ama daha başlamadm kilo aldırdığını duydum ama aldırsada kullanacağım başka çaresi yokmuş, sen kullanıyor musun doğum kontrol hapı ne gibi etkileri oldu sana...

öncelikle geçmiş olsun bana doktorum doğum kontrol hapı kullandırmadı neden doğum kontrol hapı kullandırıyorki zaten suni menopuz iğnesi kullanmışsın ben altı ay suni menopoz iğnesi kullandım iğnelerim bittiği için şimdi hamile kalmayı bekliyorum inş. bence sen doktorunla bir görüş istersen eğer şimdi bebek düşünmüyorsan tekrardan geçmiş olsun

kızlar bende de kist vardı...soğan kürü uyguladım...solda 1,5 cm olan gitmiş...sağda 2,8 cm olan 1,8 cm olmuş... :KK66: doktor cikolata kistine benziyor ama küçülmesi ilginç dedi, soğan küründen küçüldü bence...

kızlar bende de kist vardı...soğan kürü uyguladım...solda 1,5 cm olan gitmiş...sağda 2,8 cm olan 1,8 cm olmuş... :KK66: doktor cikolata kistine benziyor ama küçülmesi ilginç dedi, soğan küründen küçüldü bence...
senin adına sevindim canım bende bu ay soğan kürü uyguluyorum inşalah bendede faydalı olur ama ben bu kürü daha önceleride denedim kistimin küçülüp küçülmediğini baktırmadım ama bu ay nasipse içiyim adet olunca ultrasona girmek istiyorum faydasın görmek için.bence etkili çünkü kasık ağrılarım azaldı inşalah Allah allah vesile kılsın yiyip içtiklerimize hamiş kalalım dimi :)

Arkadaşlar benim de sağ yumurtalığımda 3.6cm sol yumurtalığımda da 5.2cm kist çıktı. Doktor ultrasonda çikolata kistine pek benzemiyo dedi ve çikolata kistinde yüksek olan Ca değerim yüksek değilmiş. Başka bi Ca değeri yüksekmiş o da iyi huylu kistlerde de yüksek olabiliyomuş.
Benim adetlerim çok rahat geçer ve hiç de şaşmaz.Belki senede 1 kere 1 ya da 2 gün oynar. Sıkıntım ilişkide ağrı:KK43: Bazen ağlıyorum bile biraz moral bozukluğundan biraz acıdan...Çünkü evlendiğimden beri yok mantardı yol iltihaptı yok sistitti yok kistti derken hep acı çekiyorum :KK43:(

Bugün tam gününde adetim başladı ama çok az ve kahverengi geliyo. Doktor kistlerin adetle birlikte atılabilir demişti.. Bir kaç ay önce de kistim vardı ve d.k hapı kullanmıştım 1ay.Bir sonraki adetimde 2 gün kahverengi geldi sonra normale döndü. Ama int.de okuduğuma göre adetin kahverengi gelmesi çikolata kisti belirtisiymiş.:97::97:Şimdi benim kafam karıştı diğer kistler atılırken kahverengi gelmiyo mu???Kahverengi başlayan adet muhakkak çikolata dan mı olur???

arkadaşlar merhaba
32 yaşındayım 3 yıllık evliyim sağ yumurtalığımda 7.2 cm kist var.ilk doktara gittiğimde 3cm di soğan kürü denedim ama işe yaramadı zamanla daha da ilerledi. doğum kontrol hapı kullandım 7,7cm 7,2 cm küçüldü tek çarem ameliyat gibi gözüküyor.amaliyat olduktan sonra hemen hamile kalan varmı?

ben 2006 da ameliyat oldum iki yumurtamdada vardı biri 15 cm olmuştu artık bi taraftakide 3,5cm di onu almadılar öbürünü aldılar sonra işte iğne 2 ay sonra doğum kontrıol hapı hala devam ediyorum hapa şimdi soldaki kayboldu yeniside yok şükür çok iyiyim hiçte kilo aldırmadı bana hemde bekarım 26 yaşındayım:)valla kızlar hiç korkmayın tedavi neyi gerektiriosa o bu çikolata kistinde ameliyattan sonra 1 sene normal döllenme bekleniomuş olmazda hemen tüp bebekki ondada hemen tutuomuş amliyattan sonra en verimli dönem hamile kalmak için.ben daha henüz kocayı bulamadığımdan bunları düşünmüyorum sizede Allah şifa ve tez zamanda gönlünüzdeki muradı versin:nazar:

merhaba arkadaşlar bende 7 ay önce çikolata kistinden ameliyat oldum.bana üç ay içinde hamile kalamazsan gel çocuk tedavisine başlayalım dediler biz ise bu ay olmadı belki önümüzdeki ay kalırım ümidiyle üç ayda kendimize verdik ameliyattan sonra 6 ay geçirdik doktora gittik ve bu süre içinde sağ yumurtalığımda 6 cm solda 1,5cm lik kist oluşmuş.yıkıldım tabi .ikinci ameliyatında açık olacak ve sağdaki yumurtanı alacağız ameliyattanda hemen sonra tüp bebek önerdiler ki ben daha 1,5 yıllık evliyim. aşılamayla falan zaman kaybetme dediler.bende o üzüntüyle eve gelene kadar da ağladım.sonra bir ay gitmedim doktora ameliyatı şubat tatilinde olayım okullar tatilken dedim.tedavimde şehir dışında olduğu için tatilde gitmek en iyisi diye düşündüm. tekrar muayene olduğumda 6 cm lik kistim 4,5 cm e düşmüş 85 olan ca değerimde 41 e düşmüş.yani şimdilik kurtuldum ameliyattan. biray sonra tekrar gideceğim inşallah dahada küçülürde ameliyat olmayıp çocuk tedavisine başlarım bir an önce. size tavsiyem arkadaşlar ameliyattan sonra çok beklemeyin en geç üç ay içinde gidip kistinizin durumunu takip ettirin.ben ihmalimin cezasını sağ yumurtamı aldırmakla ödeyecektim neredeyse...

merhaba arkadaşlar bende 7 ay önce çikolata kistinden ameliyat oldum.bana üç ay içinde hamile kalamazsan gel çocuk tedavisine başlayalım dediler biz ise bu ay olmadı belki önümüzdeki ay kalırım ümidiyle üç ayda kendimize verdik ameliyattan sonra 6 ay geçirdik doktora gittik ve bu süre içinde sağ yumurtalığımda 6 cm solda 1,5cm lik kist oluşmuş.yıkıldım tabi .ikinci ameliyatında açık olacak ve sağdaki yumurtanı alacağız ameliyattanda hemen sonra tüp bebek önerdiler ki ben daha 1,5 yıllık evliyim. aşılamayla falan zaman kaybetme dediler.bende o üzüntüyle eve gelene kadar da ağladım.sonra bir ay gitmedim doktora ameliyatı şubat tatilinde olayım okullar tatilken dedim.tedavimde şehir dışında olduğu için tatilde gitmek en iyisi diye düşündüm. tekrar muayene olduğumda 6 cm lik kistim 4,5 cm e düşmüş 85 olan ca değerimde 41 e düşmüş.yani şimdilik kurtuldum ameliyattan. biray sonra tekrar gideceğim inşallah dahada küçülürde ameliyat olmayıp çocuk tedavisine başlarım bir an önce. size tavsiyem arkadaşlar ameliyattan sonra çok beklemeyin en geç üç ay içinde gidip kistinizin durumunu takip ettirin.ben ihmalimin cezasını sağ yumurtamı aldırmakla ödeyecektim neredeyse...

puffff çok geçmiş olsun..Rabbim şifa versin inş. tümör dereğinin düşük olması çok iyi Maşallah iyi düşmüş gerçi amelyattan sonra hep düşüyor..bEnim ki de düşmüştü..Rabbim inş. 2. amelyatı olmaktan kurtarır..Keşke gitseymişsin ben amelyattan sonra düzenli kan testi ve ca 125 yaptırıyorum hamd olsun..İnş. Rabbim bir daha amelyat göstermez..

hayırlı cumalar
çikolata kisti hiç ihmale gelmiyo ya ben laparoskobi sonrası 6 ay iğne vuruldum ama iğneyle laparoskobi arasındaki bir ay sonuç beklerken 3 cm kist oldu o bile 6 ay iğneyle gitmedi adet görmedim düşün yinede 2 cm.oturmuş kalmı orda sonra iğne bitti yine3cm.oldu ama hamile kaldım art arda kan değerleri çokkk düşük tabi tutmadı zati yumumrta kaliem kötümüş ondanmış.ama hadi dedik tüp bebek olsun rahim filmi ardından mayıs 2010 tüp bebek sonuç negatif histetoskobi oldum kist boşaltıldı 2.tüp bebek sonuç gene negatif.bende düşünüyorum alsalarda büyüyo sonuçta geçen ay soğan suyu içtim sende dene ağrım olmadı hiç.bu ay incire başladım rabbim inşalah vesile kılsında olsun inşalahhh.olmadı 3.tüp nisan mayıs gibi...
ama bunlar sana umutsuzluk olmasın bak bunlara rağmen olcak diyorum birgün......
sonuçta yumurtam kaliteli çıksa belki olacaktı.ALLAH İSTEDİKTEN VAKTİ GELDİKTEN SONRA oluyoo ergeç oluyo inşalah isteyen herkeze Allah tez vakitte nasip etsinnn..........

X