Endometriosis (Çikolata kisti)

merhaba kızlar geçmişi okumadım ama buraya kendi deneyimlerim belki başkasına faydalı olur diye yazıyorum. benimde vardı bu lanetten. 2 tane hem de yapışık toplam uzunluğu 13 cm miydi neydi. neyse hamile kaldım mecbur sezeryan olacaksın dediler ve sezeryanda aldılar. şu an tekrar çıktı mı büyüdü mü bilmiyorum. yine dr a gideceğim. çok ağrı ve ağırlık yapıyordu umarım herkes kurtulur.
Yumurtalıklarınızda mıydı sizin, hangi dönemler ağrı yapıyordu

merhaba kızlar geçmişi okumadım ama buraya kendi deneyimlerim belki başkasına faydalı olur diye yazıyorum. benimde vardı bu lanetten. 2 tane hem de yapışık toplam uzunluğu 13 cm miydi neydi. neyse hamile kaldım mecbur sezeryan olacaksın dediler ve sezeryanda aldılar. şu an tekrar çıktı mı büyüdü mü bilmiyorum. yine dr a gideceğim. çok ağrı ve ağırlık yapıyordu umarım herkes kurtulur.
maşalhha darısı bizlere,, sanırım tek yumurtalığınızda vardı.. kaç senedir vardı acaba, hormon değerleriniz nasıldı

Ya biri bana yardımcı olabilir mi gitmedigim kadın doğum doktoru kalmadı ne miyom ne kist ne iltihap hiç bir problem yok kasik agrisi çekiyorum kemiklerimden geliyor sanki ağrı yürüdükçe sol tarafımda bir ağırlık hissediyorum ultrasonda girdim daha dün herşeyin normal dedi ama agrım geçmiyor usuttugumde sızlama şeklinde agrım olurdu ama bu ağrı çok farklı orada bisey sanki baskı uyguluyor bir haftadır var bu ağrı hiç böyle olmamıştım kasik agrisi çekerdim ama enfeksiyon olduğu zaman çekerdim ama bu ağrının şekli değişik doktorlar bile bulamadı nereye gidebilirim hangi bölüme gidebilirim başka bilginiz varsa yardımcı olurmusunuz?
Nasıl oldunuz canım kasık ağrın var mı

Benim sikayetlerim eskiden araba bir kasiklarima rahimde agri oluyordu üsütünce ama son 1 senedir sag yumurtaligimda bir agri böyle birsey tutar skar gibi bicak agrisi gibi agrim olmaya basladi yaza dogru gecti son 3-4 aydir yine basladi ve bu son 2 ayda hic olmazken ara kanama yasadim birkere böyle ayni gün biten bir kanamaydi azdi ama anlam veremedim niye sonra adetimden 1 hafta önce damla damla seklinde oldu sanki iltihaplanma gibi ve 1 ay sonra randevum var ne oldugunuda bilmiyorum ya sizinki?
Gittiniz mi doktora

Nasıl oldunuz canım kasık ağrın var mı
Arada yokluyor yine enfeksiyon dan kaynaklı olduğunu söyledi doktorum ilaç verdi ama fayda etmedi başka doktora gittim röntgen çekti doğumdan sonra pelvis kemiğinde açılma olmuş sıvı toplanmış dedi oda ayrı bir ilaç yazdı krem yazdı evim eczane her doktora farklı telden çalıyor

benim biraz tedirgindim kadin bakti affedersiniz asagidan olan seyle ve birsey görmedigini hicbir sorun olmadigini dedi o rahim cizik testinide yapti ondada birsey cikarsa 2 haftaya ararim demisdi aramadigina göre ondada birsey cikmadi kadin iste hicbir sey göremiyorum organik bir hastalik yok dedi ama o agrilarim hala devam ediyor ben idrar yolu enfeksiyonundan süpheleniyorum artik

Ya biri bana yardımcı olabilir mi gitmedigim kadın doğum doktoru kalmadı ne miyom ne kist ne iltihap hiç bir problem yok kasik agrisi çekiyorum kemiklerimden geliyor sanki ağrı yürüdükçe sol tarafımda bir ağırlık hissediyorum ultrasonda girdim daha dün herşeyin normal dedi ama agrım geçmiyor usuttugumde sızlama şeklinde agrım olurdu ama bu ağrı çok farklı orada bisey sanki baskı uyguluyor bir haftadır var bu ağrı hiç böyle olmamıştım kasik agrisi çekerdim ama enfeksiyon olduğu zaman çekerdim ama bu ağrının şekli değişik doktorlar bile bulamadı nereye gidebilirim hangi bölüme gidebilirim başka bilginiz varsa yardımcı olurmusunuz?
sanki dedikleriniz ayni benim yasadigim seyler böyle sanki bir agirlik gibi degilmi bazen agri gibi oluyor degisiyor bir orada bir dolgunluk sislik hissi ayni üsüttügümde oluyor bu kadin doktoruna gittim birsey görmedigini söyledi bazen batiyor gibi bazen birsey patlicak gibi bir his orada birsey skisiyor gibimi

Sol tarafta olması apandist değil demek sanırım...şimdi ben bir bildiğimi söyleyeceğim ama doktor değilim itibar etme,,rektal prolabsus başlangıcı diye bir şey var,bir tanıdığım bu şikayetlerle gitmişti,bu tanı kondu kendisine hacettepede
O ney acaba benimde benzer sikayetlerim var ama sag tarafimda kadin doktoruna gitmisdim o birsey bulamamisdi bazen sanki yumurtaligin üzerine dogru oluyor bu agri ve belime bile vuruyor gibi agrisi

sanki dedikleriniz ayni benim yasadigim seyler böyle sanki bir agirlik gibi degilmi bazen agri gibi oluyor degisiyor bir orada bir dolgunluk sislik hissi ayni üsüttügümde oluyor bu kadin doktoruna gittim birsey görmedigini söyledi bazen batiyor gibi bazen birsey patlicak gibi bir his orada birsey skisiyor gibimi
Aynen öyle bunu gittiğim doktoruma anlattığımda normal yumurtlama agrisi dedi ben devamlı olduğunu söyledim sıcak su torbası köy üşütme dedi su an yumurtaların herşeyin normal dedi ama agrım geçmedi dedim ağrı kesici iç dedi ağrı kesici ne zamana kadar içeceksem bilmiyorum artık yumurtaları üşütmüş olabilirim belki dedim sana zaten mantar için ilaç verdim onu kullan dedi çok üzerine düşme herşeyin dedi kendini dinlersen az agrisada onu siddetlendirirsin dedi anlamadım gitti hiç bisey bulamıyorlar ağrıyor devamlı icmedigim ne antibiyotik kaldı ne başka ilaçlar bu ağrı için hacamat+ozon tedavisi bile oldum ama fayda etmedi ne enfeksiyon ilaçları geçiriyor ne ağrı kesiciler ay ortasında yine böyle siddetli yumurta ağrısi çektim 3 4 gün çektim bu agrisi sızlama şeklindeydi hastalığıma yakın yine aynı sızlama şekline belime kadar vuruyor öldürüyor hareketlerimi kısıtlıyor doktora gidemiyorum virüs salgını yüzünden gitsem bisey yapmıyor usg koyuyor enfekdiyon tahlili sonra bırakıyorlar hangi kadın doğum doktoruna gittiysem aynı yöntem bende biktim yeminle artik

O ney acaba benimde benzer sikayetlerim var ama sag tarafimda kadin doktoruna gitmisdim o birsey bulamamisdi bazen sanki yumurtaligin üzerine dogru oluyor bu agri ve belime bile vuruyor gibi agrisi
Makat sarkması galiba ama değildir bence yumurta ile ilgili problem çekiyoruz bence ama bilinemedi

Aynen öyle bunu gittiğim doktoruma anlattığımda normal yumurtlama agrisi dedi ben devamlı olduğunu söyledim sıcak su torbası köy üşütme dedi su an yumurtaların herşeyin normal dedi ama agrım geçmedi dedim ağrı kesici iç dedi ağrı kesici ne zamana kadar içeceksem bilmiyorum artık yumurtaları üşütmüş olabilirim belki dedim sana zaten mantar için ilaç verdim onu kullan dedi çok üzerine düşme herşeyin dedi kendini dinlersen az agrisada onu siddetlendirirsin dedi anlamadım gitti hiç bisey bulamıyorlar ağrıyor devamlı icmedigim ne antibiyotik kaldı ne başka ilaçlar bu ağrı için hacamat+ozon tedavisi bile oldum ama fayda etmedi ne enfeksiyon ilaçları geçiriyor ne ağrı kesiciler ay ortasında yine böyle siddetli yumurta ağrısi çektim 3 4 gün çektim bu agrisi sızlama şeklindeydi hastalığıma yakın yine aynı sızlama şekline belime kadar vuruyor öldürüyor hareketlerimi kısıtlıyor doktora gidemiyorum virüs salgını yüzünden gitsem bisey yapmıyor usg koyuyor enfekdiyon tahlili sonra bırakıyorlar hangi kadın doğum doktoruna gittiysem aynı yöntem bende biktim yeminle artik

Nezaman dir var sizinkisi benimkisi 2 sene olyor nerdeyse ve sanki gittikce kötülesiyor rahatsizligim ama bir ara aloe vera ve reishi mantari kapsülü felan kullaniyordum o baya gecirmisdi sanki ama ücret olarak sürekli ödeyemedigim icin biraktim sanki yaza dogru iyi oluyor kisa dogru kötülesiyor üsüttügüm zamanlar cok rahatsiz ediyor agrisi cok fena olmasada cok rahatsiz edici bir durum korkuyorum bazen bir sanci olacakta acillik hastanelik olcam diye korkudan ölüyorum bazen

Bende 1 senedir var bu ağrı bir gittiğim hastahanede enfeksiyon kapmamla başladı herşey o zamanlar devamlı mantar kapıyordum bitiyor tekrarlıyordu ilaçlar fayda etmiyordu kullandigim ilaçlardan sonra agri başladı geçmek bilmedi hangi doktora gittiysem bir netice koyamadılar her zaman farklı şekilde ağrılarım oluşuyor gastorolojiue gittim kolonoskopi oldum bisey yok kadın doğum histereskopi yaptı ağrının kaynağını bulmak için bisey çıkmadı hsg çekildim ondada bisey çıkmadı röntgen film aklına ne gelirse ama bir neticeye koyamadılar psikiyatrise şevkettiler ağrının nedeni psikolojik değil bunu biliyorum geçen ay doktorum hacamat ve ozon tedavisi yapalım iki seans dedi agrın kalmaz dedi yaptırdım ama yaptırdıktan iki hafta sonra agri şiddeti değişti sızlıyor resmen yumurta ve kasik taraflarım doktorlara kalırsa yumurtadan ama yumurta ağrısi uzun sürmez bence başka bir problem var ama bulunamadı en son endometriozisten şüphe etti doktorum laporoskopi yapalım dedi başka gittiğim doktor kendindoktorum o zaman yoğundu sıra alamamıştı baktım özel fiyatlar baya ucuk kendi doktorum randevu sırası boşalınca aldım sırayı ona durumumu anlattım bu ameliyatın risklerinin fazla olduğunu ve anlattığım ağrı boyutunun enfeksiyondan kaynaklı olduğunu söyledi ama beni tatmin etmedi söyledikleri ağrı çekmeye devam ediyorum hala

benim biraz tedirgindim kadin bakti affedersiniz asagidan olan seyle ve birsey görmedigini hicbir sorun olmadigini dedi o rahim cizik testinide yapti ondada birsey cikarsa 2 haftaya ararim demisdi aramadigina göre ondada birsey cikmadi kadin iste hicbir sey göremiyorum organik bir hastalik yok dedi ama o agrilarim hala devam ediyor ben idrar yolu enfeksiyonundan süpheleniyorum artik
Bende de sizinkine benzer bir ağrı var. Benim solda. Her ay adet bitimi oluyor. Sizin hergün mü ağrınız belli günler mi

Bende de sizinkine benzer bir ağrı var. Benim solda. Her ay adet bitimi oluyor. Sizin hergün mü ağrınız belli günler mi

benimkide adet baslangici ve adet zamaninda daha siddetli oluyor ama hic dikkat etmedim nezaman olup olmadigina bazen unutuyorken bazen basliyor 10 dakika sonra gecip bazen yarim gün sürdügü bile oluyor eskiden yumurta kisti saniyordum herkesin anlattigi gibi sanki bazen oranizda bir tas tasir gibi bazen baski dolgunluk hissi tuhaf bir agri bazen üsütünce bicak agrisi gibi oluyor kimildayinca birden sizladigi böyle patliyacak gibi bir agri basliyor hafiften yükseliyor birden iniyor daha hicbirsey anlamadim yumurtalik kismimdan biraz daha yukari dogru oluyor bazen

3/4 gün bazen 1 hafta sürüyor yumurtlama dönemi çok şiddetleniyor. Batma şeklinde çok şiddetli saatlerce sürüyor yani çekiyorum yıllardır

X