Endometriosis (Çikolata kisti)

Kızlar selam. Ben 11 cm çikolata kistiyle hamile kaldım kistimin olduğunu bilmiyordum keseyi gitmeye gittiğimde öğrendim. Şuan 8 haftalık 13 cm oldu :KK43: doktor dedi ki 3. Aydan sonra küçülür dedi dikkat et dedi böyle bir durum yaşayan var mı hamileliğiniz nasıl geçti kist küçüldü mu

Merhaba Seda Hanım,
Geçmiş olsun, benim de 9cm çikolata kistim çıktı doktor hamile kalma ameliyatla alalım diyor, henüz hiç çocuğum yok çok endişeliyim, siz doğal yollarla mı kaldınız?

Merhaba arkadaşlar. 27 yaşındayım. Bugün her iki yumurtalığımda olmak üzere biri 3.8 mm diğeri 2.8 mm olan çikolata kistleriyle tanıştım. Adet öncesi ve sonrası aşırı ağrı ve gaz problemim var. ilaç yazı 6 ay kullan gel bakalım dedi. İlacın adı Visanne. Kullanan var mı acaba? Korkuyorum ilerde çocuk olmasına engel olur mu diye :KK43:

Merhaba arkadaşlar. 27 yaşındayım. Bugün her iki yumurtalığımda olmak üzere biri 3.8 mm diğeri 2.8 mm olan çikolata kistleriyle tanıştım. Adet öncesi ve sonrası aşırı ağrı ve gaz problemim var. ilaç yazı 6 ay kullan gel bakalım dedi. İlacın adı Visanne. Kullanan var mı acaba? Korkuyorum ilerde çocuk olmasına engel olur mu diye :KK43:
Kisti baskilamak için vermiş. Bekar misin suan

İlacın bi yan etkisi var mı peki? Çikolatakisti oldugu için ileride çocuk için engel olur mu diye çok korkuyorum
Onu bilmiyorum çikolata kisti uzmanim B balbocegi35 gel anlat 💖💙💚 ben 9.ayimizda kavuşmuştum kizima cikolata kistim var 5 cm. Ama kaybettim malesef kromozom bozukluğundan. Kistle alakasi yok. Saglikla kucağına alanlar da cok var.. Cok uğraşanlar da var malesef..

Onu bilmiyorum çikolata kisti uzmanim B balbocegi35 gel anlat 💖💙💚 ben 9.ayimizda kavuşmuştum kizima cikolata kistim var 5 cm. Ama kaybettim malesef kromozom bozukluğundan. Kistle alakasi yok. Saglikla kucağına alanlar da cok var.. Cok uğraşanlar da var malesef..
Aa öyle mi çok üzüldüm. Allah isteyen herkese nasip etsin. Sizin kan değerleriniz nasıl çıkıyordu? Benim kan değerimde CA125 70 çıkmış kendim gördüm bakıp.

Aa öyle mi çok üzüldüm. Allah isteyen herkese nasip etsin. Sizin kan değerleriniz nasıl çıkıyordu? Benim kan değerimde CA125 70 çıkmış kendim gördüm bakıp.
O değer yüksek çıkar çikolata kisti olduğu icin normal

Kızlar merhaba 23 yaşında bir kız kardeşim var henüz bekar.İki gün önce adet gecikmesin dolayı jinekolojik muayeneye gittik ve doktor sol yumurtalıkta 8 cm çikolata kisti olduğunu söyledi emar çekildi oda aynı çıktı ca-125 kan testine bakıldı 45 çıktı değer olması gereken değer 0-35 arasıymış yani oda kisti onaylıyo ve bize ameliyat önerdi yoksa kist daha çok büyüyebilirmiş.o kadar çok moralim bozuk ki ne yapıcaz bilmiyorum kardeşime çok üzülüyorum çünkü ilerde çocuğu olmamasından korkuyorum daha bekar ve çok genç 😔 Bende 7 yıl boyunca hamile kalamadım bir sorunum olmadığı halde şimdi kardeşim aynı şeyleri yaşamadından çok korkuyorum Rabbim yardımcımız olsun İnşallah amin 🙏 şimdi neler söylemek istersiniz yardımcı olun kızlar iki gündür hayat cehenneme döndü resmen 😔😔

Hormonlarimin hepsi iyi çıktı amh 2.65 eşimin bütün değerlerine çok güzel dedi doktor. Bitek rahim filmi kaldı girmediğim onada bu salı gircem İnşallah
Gayet güzelmiş cnm inşallah rahim de iyi durumdadir, peki yumurta kalitesi için vitamin kullanıyor musun? O cok onemli bizim kalite problemimiz var

Gayet güzelmiş cnm inşallah rahim de iyi durumdadir, peki yumurta kalitesi için vitamin kullanıyor musun? O cok onemli bizim kalite problemimiz var
Kalite problemini nasıl anlicaz canım yumurtlama testinde her ay yumurtlama görüyorum ama doktor kalitesiyle ilgili birşey söylemedi. İlaçta vermedi ne kullanmam gerekiyo kalitesi için

X