Endometriosis (Çikolata kisti)

Cok tesekkur ederim.masallah ne guzel kiziniz olmus darisi bizim basimiza. Anladigim kadariyla bu kistler tekrar olusabiliyor. Bende kist 1 cmlik ama yapisikliklar olmus. Hamile kalamadim tupler acik olmasina ragmen rezervler dustugu icin insallah mayistaki tup bebek denememizde olur. Zor surecler sizlerin destegi olmasa daha zor olurdu
Aminn inşallah kısa zamanda Allah'ım nasip eder sanada anneliği😍 benimde rezervlerim düştü ameliyat sonrası erken menepoz riski denildi sonra düzene girdi şükür 🤲

Arkadaşlar geçen ay doktor muayenemde biri 3.9 diğeri 4.5 cm olan 2 adet çikolata kistim olduğunu öğrendim. doktorum hemen ameliyat dedi sonrasında tüp bebeğe başlayacağız. Başkent hastanesinde Hulusi Bülent ZEYNELOĞLU na gidiyorum. benim merak ettiğim bu ameliyatın fiyatı nekadardır. ameliyat olan arkadaşlar kaça ameliyat oldunuz

Arkadaşlar geçen ay doktor muayenemde biri 3.9 diğeri 4.5 cm olan 2 adet çikolata kistim olduğunu öğrendim. doktorum hemen ameliyat dedi sonrasında tüp bebeğe başlayacağız. Başkent hastanesinde Hulusi Bülent ZEYNELOĞLU na gidiyorum. benim merak ettiğim bu ameliyatın fiyatı nekadardır. ameliyat olan arkadaşlar kaça ameliyat oldunuz
MerhabaMerhaba. Size bişey sormak istiyorum.bende Nisan ayında Hulusi hocaya gideceğim tup Bebek için bendede çikolata kisti var sanırım. Ama çoğu doktor karşı çikolata kisti ameliyatına rezervleri düşürdüğü için. Siz ameliyat oldunuz mu . Tup Bebek yapildumi Hulusi hoca nasıl bı doktor. Bnm 4. Tüp Bebek tedavim olcak o yüzden çok araştırıyorum şimdiden teşekkürler

Sol yumurtalığımda 9,2 cm, sağda ise 4 cm ebatında çikolata kisti var. 3 farklı doktora gittim hepsi ameliyat dedi. Son gittiğim doktor laparoskopi yömtemini önerdi, diğer doktorum ise açık ameliyat önerdi. Hiç bebeği olmayan bayanlarda açık ameliyatı tercih ediyorlarmış çünkü laparoskopide yumurtaların zarar görme riski yüksekmiş. Bu da hiç bebeği olmayan hanımlarda çocuk sahibi olmayı güçleştiriyormuş. Sormak istediğim açık çikolata kisti ameliyatı olan var mı? Açık ameliyat zor mu geçiyor? Kişi ne kadar zamanda ayağa kalkıyor? Bu tür ameliyat geçirmiş olanlar fikirlerini iletirlerse sevinirim.

Teşekkürler.:a015:

Merhabalar. Bendede endometriozis vardı. Ve düğünüme 2 ay kala ameliyat oldum. Yani çocuğum yoktu. Fakat doktorum açık ameliyatı önermedi. Kesinlikle laporoskopik ameliyat olman lazım. Çünkü daha doğum yapmadın. Eğer açık olursan ilerde hamileliğinde problem yaşarsın demişti. Ve ben izmir manisa denizli eskilehir inanın birçok doktora gittim bu ağrılarım için. Çikolata kisti bende şiddetli ağrıya neden oluyordu. Yani bu bahsettiğim ağrı yolda yürütmüyor nefes almamı güçleştiriyor sürekli istifra ediyorum. Uyuyamıyorum ve birçok şey. Ağrılarım okadar şiddetliydiki kendimi öldürmeyi bile düşündüm. Siz düşünün artık. Bu işleri çok iyi ve yıllarca araştırmış biri olarak kapalı ameliyat en iyisi

MerhabaMerhaba. Size bişey sormak istiyorum.bende Nisan ayında Hulusi hocaya gideceğim tup Bebek için bendede çikolata kisti var sanırım. Ama çoğu doktor karşı çikolata kisti ameliyatına rezervleri düşürdüğü için. Siz ameliyat oldunuz mu . Tup Bebek yapildumi Hulusi hoca nasıl bı doktor. Bnm 4. Tüp Bebek tedavim olcak o yüzden çok araştırıyorum şimdiden teşekkürler
Merhaba canım. Ben 12 martta
merhaba canım. 12 martta ameliyat oldum ben. Benim tek yumurtalığımda kist vardı ve rezervlerimin iyi olduğunu söyledi hulusi hoca o yüzden ameliyatın zarardan çok yarar getireceğini söyledi. Hulusi hoca çok tatlı bi hoca ameliyata girdiğimde elimi tutup çok güzel geçiçek fln dedi bana baya morel verdi ama çok yoğun çok kalabalık. Şu anda endometriozis kliniği açıldı hastanelerinde. Biz henüz tüp bebek yaptıramadık. Ameliyattan sonra 6 ay deneme süresi verdi bize eşimde de bir problem olmadığı için. Sizinde 4. Deneme olacaksa Hulusi hoca iyice emin olmadan tüp bebek yapmaz bence baya araştıran bi doktor çünkü.

Merhaba canım. Ben 12 martta

merhaba canım. 12 martta ameliyat oldum ben. Benim tek yumurtalığımda kist vardı ve rezervlerimin iyi olduğunu söyledi hulusi hoca o yüzden ameliyatın zarardan çok yarar getireceğini söyledi. Hulusi hoca çok tatlı bi hoca ameliyata girdiğimde elimi tutup çok güzel geçiçek fln dedi bana baya morel verdi ama çok yoğun çok kalabalık. Şu anda endometriozis kliniği açıldı hastanelerinde. Biz henüz tüp bebek yaptıramadık. Ameliyattan sonra 6 ay deneme süresi verdi bize eşimde de bir problem olmadığı için. Sizinde 4. Deneme olacaksa Hulusi hoca iyice emin olmadan tüp bebek yapmaz bence baya araştıran bi doktor çünkü.
Anladim canım çok geçmiş olsun Evet Hulusi hoca ile ilgili çok iyi şeyler duyuyorum inşallah bu sefer son olur Nisan 5i sabırsızlıkla bekliyorum

Teşekkür ederim bilgi için 8 aydır çocuk olmuyor sanırım çikolata kisti yüzünden bu konuda doktor yardımcı olur mu yani herkese gidilmiyor o yüzden soruyorum cocuk sahibi olmak istiyorum 😞
Ben doktorumdan memnundum çünkü gereksiz endişelerimin hepsini giderdi. Evet çikolata kisti hamile kalmayı zorlaştırıyor ama her çikolata kisti buna sebep değil. Kistin bulunduğu yer boyutları aktif olup olmaması gibi bi çok etken var bunları da sadece alanında çok iyi Prof.lar anlıyor geri kalan tüm doktorlar çikolata kistini genelliyor. Benim doktorum daha ilk muayenede kistlerimin hamileliğe engel teşkil etmediğini söylemişti. Tabi 2 yıl gibi bi süreç sonunda hamile kaldım ben engel olmasa da süreci uzattı. Son bir yıl bu doktorla devam etmiştim. O bir yıl boyunca düzenli aralıklarla takibimi yaptı yönlendirmelerde bulundu. Ama ben çok stresli biri olduğum için deriklerini uygulayamıyordum. En son ay uyguladığımda hamile kaldım. Çok komplike şeyler değil aslında söyledikleri. Gebelik belirtisi kollarsan vücudunda bir hormon yükselir bu da döllenmeyi engeller gebelık stresinden uzak dur. Yumurtlama ve adet takvimini sil. Adetin bittiği günden başlayarak gün aşırı ilişki. Kısa bir tatile çık. Yumurtlama takvimini sildim o ay tatile çıktım dönüşte 23 Nisa’n hazırlıkları ve teog sınavı vardı hamilelik belirtisi kollayacak vaktim yoktu adetimin geçtiğini bile farketmedim hamileymişim

Benimde tüplerim bağırsakalara yapışmış.. yumurta rahme inmiyor yani. Tüp bebekten sonra laporoskopi önerdi doktorum. Ağrışarımın geçmesi için yapışıklıklar açılacak. Kistim 1.5cm kistime dokunulmayacak.Bu ay yumurta büyütme tedavisi uygulanacakmış. 1 ay da rahim dinlendirme yapılıp diğer ay yani haziran gibi transfer yapılacak. arı sürü polen propolis kullanıyorum yumurtalarım boş çıkmasın diye. 3 aydır kullanırım bakalım etki eder inşallah.bunları kullandıktan sonra yumurta rezervimde çok iyi gözüktü. Umarım yumurta tedavisinde de sağlıklı olmalarını sağlar. Boş çıkmazlar inşallah

Benimde tüplerim bağırsakalara yapışmış.. yumurta rahme inmiyor yani. Tüp bebekten sonra laporoskopi önerdi doktorum. Ağrışarımın geçmesi için yapışıklıklar açılacak. Kistim 1.5cm kistime dokunulmayacak.Bu ay yumurta büyütme tedavisi uygulanacakmış. 1 ay da rahim dinlendirme yapılıp diğer ay yani haziran gibi transfer yapılacak. arı sürü polen propolis kullanıyorum yumurtalarım boş çıkmasın diye. 3 aydır kullanırım bakalım etki eder inşallah.bunları kullandıktan sonra yumurta rezervimde çok iyi gözüktü. Umarım yumurta tedavisinde de sağlıklı olmalarını sağlar. Boş çıkmazlar inşallah
bende ameliyat oldum canım arı sütü polen propolisi bende deneyim bari yumurta için inşallah bende fayda görürüm..

merhaba bende hikayemi anlatmak istiyorum..1,5 sene önce kahverengi akıntı sebebiyle doktora göründüğümde yaklaşık 7 cm boyuntunda bir çikolata kistine rastlandı büyük bir şok yaşadım :) sonrasında tabiki başka doktorlara göründüm bugune kadar 4 doktor gördü bir tanesi hemen ameliyat diğerleri ise bekleyelim kontrol altına alalım dediler bugun gelinen son durum ameliyat olmaya karar verdim .Muaynelerimi özelde yapıyordum ama ameliyat için görüşmeye Cereahpaşa gideceğim bakalım ne diyecekler kahverengi akıntılar ve sol tarafta sürekli ağrı canımı sıkmaya başladı bu arada bir kızım var ve 43 yaşındayım hepinize geçmiş olsun tecrübelerimi paylaşırım ..😊😊

Biktim artik bu kistten. Her goren doktorun insani korkutmasindan acaba kotu huylu mu diye ikilemde kalmasindan skldm

Bende her ay şu ağrılardan bıktım 😑

Benim bağırsak ve tüplerde yapışık. Kistim 1.5cm olmasına rağmen. Boyutu küçük de olsa yaptığı kötülük çok fazla. Adet ağrısını geçtim adet döneminde bağırsaklarım öyle batıyor ki bana dayanamıyorum. Çocuk olmaması da ayrı bi dert. Tüp bebekle uğraşıp duruyorum. O kadar yorucu bir kist ki

X