Endometriosis (Çikolata kisti)

bu islemin rezervlere zarar verecegini sanmam çünkü doktor kisti almış olmuyor sadece kisti küçültülmüş oluyor. zaten bu işlem sonrasi Allah korusun hamilelik olusmassa, baskilayici bi ilac da kullanilmazsa tekrar eski haline donuyor o kistler

Ahh kizlar ah sizi okdr iyi anliyorumki, bi ara bu forumlar en iyi arkadasimdi. Endometriozis okdr etkiliyorduki hayatimi (hos hala endo hadtasiyim ve agrilar devam:-( neyse benim hikayem cok uzun anlatmayim simdi
Benim tek sikintim endo da degil ustelik miyom, yapisikliklar prolaktinbyuksekligi amh taa ozmnlar 1.83 ty vs vs neler neler. 9Cm ve 2.5 cm cikolata kisti arti 8 cmlik miyom ile bir ameliyat 3 ay ve sonra tekrarlamasi ama cook sukur ki 2. tup tedavisinde hamile kalip evladimizi kucagimiza aldik. Tabii ameliyatla hamile kaldigim sure araliginda cok stresli skntili gunler. Dr tup tedavisinde zor hastasin diyip ztn cojta umit vermedi caktirmadan. Neyse demem oki bende yok yokken hamile kaldiysam umidinizi kaybetmeyin allaha dua edin strestennuzak kalin mumkunse bende oda mumkun degildi ama icimde hep nedense bi rahat tarafida vardi hep hayirlisi neyse o olsun fikri odaklandim ondan belki.
1. Cok iyi ve guvendiginiz dr bulun
2. Tedavi gerekirse imkanlarinizi zorlayip ozele gidin ve tabii iyisini arastirin.

Allahim hepinize hayirlisyla bebis nasip etsin.

Kisa tutayim dedim yine uzattim anlatsam ne olurdu acaba

arkadaşlar benim sag taraf da 3
cm çikolata kistim var eşimde de varikosel var ameliyat olacak acaba sizlerden bu sekilde dogal yollardan hamile kalan var mı?

Çok şükür buda geçti sordum doktoruna işlemden önce bi zararı olmiycam zaten geçici menepozla kisti basklayip yolumuza öyle devam edicez dedi lucrin depot yaptılar yarım doz oğluma hamile kalmadan öncede kist operasyonu ve sonrasinda lucrin depot uygulamişlardi ve doğal yoldan hamile kalmıştım belki yine kendiliğinden olur bellimi olur Rabbim hepimizin yardımcısı olsun inşallah

aaaaa çok sevindim hadi bakalım hayırlısı

Canım vala ben adet Zaman'ımda lekelenme olarak oldum 2 aydır Ağrı'm çok oluyor maalesef bu ay günüm geldi ama olmadım

canım adetliyken cea yüksek çıkar adetliyekn yapılmaz ki zaten

Canım hormon testi yaptırmak için gitmiştim adetin 2.günü. Doktor ca125 de istedi sonucu kndi doktoruma götürdüm çok yüksek evet ama regl olduğu için de olabilir dedi. Adet bitimi tekrar yaptır dedi fırsatım olması tekrar gitmeye de. Bu ay soğan kürü yaptım bakalım inş yararı olur

Merhaba arkadaşlar 2012 senesinde bende buraya yazmıştım kist olduğu halde hamile kalan var mı diye ve o sene tüp bebek tedavisi ile ikiz kıza hamile kalmıştım. Çok şükür kızların 4 yaşına geldi ve ben doğal yolla hamile kaldım :) iki adet kist vardı 4-2.5 cm Yasmin ilaç kullandım 4 kutu ve biri kayboldu biri 1.5 oldu diğer ay hamile kalmisim agdet olamıyorum diye gittim 5 haftalık hamilesin dedi. 32 haftalık oldu paşam doktorum tüplerin kapalıydı nasıl oldu bu diye çok şaşırdı ama Allah ol dedikten sonra iğne deliğinden bile olur dedi . Umudumuz hiç yitirmeyin olur mu kist ameliyatı öncesi ilaçla tedavi deneyin sonra tüp açma ameliyatı en son tüp bebek düşünün . Sağlıcakla kalın :*

Ne güzel Rabbim evlatlarımızı bize bağışlasın bende oģluma doğal yoldan gebe kaldım Şimdi de ikinci bebek için tüp bebek tedavisi görüyoruz inşallah benimde ve bekleyen herkesinde ikizleri olur

Arkadaşlar iyi aksamlar daha öncede yazmistim ameliyat oldum diye ve daha dun öğrendim hamileyim şükür bhcg 500ckti adete 3gun kala çok heycanliyim keseyi görmeyi kalp atisini duymayi Rabbim herkese nasip etsin inş. Ben ameliyatin 7.ayinda hamile kaldm inşallah bir sorun yasamadan saglikla kucagima alirim ve aliriz hepimiz

Rabbim tamamına erdirsin inşallah bizlerede dua et arkadaşım inşallah bizim özlemimizde son bulsun hayırlısı ilr

Ben cikolata kistinin dusuge sebep oldugunu dusunmuyorum. Kist yumurtaliklarda bebek rahimde. Doktorum da oyle demisti. Ben de ilk haftalar cok panik yaptim ya kist zarar verirse diye. Ca 125 degerim de hamile kaldigimda yuksekti. 2009dan beri endo hastasiyim. Dusugun en buyuk sebebi bebekte kromozomal bir sendrom olmasi. Misal down ya da edward sendromu olan bebekler 8. Ve 10. Hafta da kalp atislari durur. Sadece yuzde 10u yasamaya devam edermis. Ayrica 100 hamilede 90ninda gebelik devam ederken 10 tanesinde sebepsiz dusuk olurmus. Aklina cikolata kistini getirme tekrar hamile kaldiginda bunun stresini yasama. Sen genetik testlerini ve pihtilasma testlerini yaptir oncelikle. Allah hayirli evlatlar nasip etsin insallah

arkadaşlar benim sag taraf da 3
cm çikolata kistim var eşimde de varikosel var ameliyat olacak acaba sizlerden bu sekilde dogal yollardan hamile kalan var mı?
Benim hem sag hem solda seninkinden buyuk iki tane cikolata kistim vardi. Yumurtalik rezervlerim yasima gore dusuktu ve prolaktin hornonum yuksekti. Esimde vadikosel vardi. Sperm sayisi dusuk hiz yavas en kotusu morfoloji yuzde 1 di.. asilama yaptirdim negatif oldu ama asilamadan 4 ay sonra dogal yollarla ganile kaldim. Sonunda sunu anladim 2 senedir yaptigim en buyuk yablis yumurtlama gunlerini takip etmek. Doktorun tavsiyesini kulak ardi edip gun asiri iliskiye girmemek ve asiri stres yapmakmis. Bu üc parametreye dikkat edin gerisini allaha birakin

Merhaba amh değeriniz kaçtı ?

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…