Endometriosis (Çikolata kisti)

Bnm adetim ilk 3 gün çok ağrılı oluyor ve lekelerle birlikte 8 gün falan sürüyor bende çikolata kisti var sende olsa bence görürlerdi die düşünüyorum ama farklı bir doktora da gidip muayene ol derim

Bnm adetim ilk 3 gün çok ağrılı oluyor ve lekelerle birlikte 8 gün falan sürüyor bende çikolata kisti var sende olsa bence görürlerdi die düşünüyorum ama farklı bir doktora da gidip muayene ol derim
Benim de oyle birinci ve ucuncu gunler agrili geciyor. Canim devlet hastanesine gidiyorum her gidisimde farkli dr oluyo zaten birinden biri gorur herhalde diye dusundum ama bu sefer gidersem-ki insallah gitmem- dr.a Bi sorcam aklimda kalmasin bari :/

Her ilişki sırasında çok cnm yanıyor çok nadir ağrı olmadan yaptığımız nedendir bilmiorum bnm iki taraftada var cnm bu kadar küçülttük 1 yılda
Sen kucultmeyi başarmisin en azndan oda büyük başarı bence bende iki yillik evliyim naptysak kuculmedi aksine büyüdü amelyt olucam. iliski sırasında agri ve adet doneminde aşırı ağrı varsa sendede nodül olabilr cnm agryi tetikliyomus doktrm söylemişti

Kistin konumuna göre ilişki sırasında Ağrı olurmuş arkadasım. Tek taraftaki nasıl küçüldü, ilaç mı kıllandın

Dediğin Mesajı ben yazmıştım arkadaşım. Eğer daha önce kontrollerde görünmediyse sende kist yoktur. Çünkü vajinadan bakılan ultrasonla Görüyor Dr lar. Ama her adeti Ağrılı geçen ve lekelenmesi olan insanda kist var diye bişey yok

Kusuruma bakmayin isminiz gormedim direkt mesajlari okudugum icin. Tesekkur ederim cevabiniz icin

merhaba
Adetim 10 gün kadar geciktiği ve rutin muayene için ilk kez kadın doğum doktoruna gittim.1 yıllık evliyim.2 tane kist olduğunu bunlardan birinin muhtemelen adetle atılabileceğini ancak diğerinin çikolata kistine benzediğini söyledi.2.7 cm şuan ve eğer öyleyse korunma yöntemi olarak doğum kontrol vericem büyümemesi için dedi.Ancak hiç istemiyorum hap kullanmak annem göğüs kanseri geçirdi ve bu haplar riski yükseltiyor diye biliyorum.Çocuk istemiyorum şuanda.umarım regl ile birlikte geçer tarlusal kullanıyorum sökülmek için şuanda doğum kontrol hapı kullananlar yada kisti olanlar ilaç kullanmak zorunlu mu ve ne gibi yan etkilerini gördünüz yazarsanız sevinirim.Herkese geçmiş olsun.

Çikolata kistinde eğer çocuk düşünmüyorsan dkh veriyorlar. Büyümesini engellemek Amaçlı ama Göğüs kanseri riski taşıyan Kişilerin bu hapları kullanmaması gerektiğini duymuştum. Bu konuyu Dr Una mutlaka söyle. Belki başka bir tedavi uygular.

Arkadaşlar bakıyorum yazılanlara hep ameliyat olmuş herkes doğum kontrol hapıyla kontrol altına alınabiliyor diye biliyordum ben. Alınmıyormu???

Arkadaşlar bakıyorum yazılanlara hep ameliyat olmuş herkes doğum kontrol hapıyla kontrol altına alınabiliyor diye biliyordum ben. Alınmıyormu???
Doğum kontrol hapı baskiliyor ama sürekli kullanmak da zararlı . Ameliyat da çözüm değil tekrar etme riski var malasef

Doğum kontrol hapinin bu kistlere fayda etmediğini söylüyor genelde drlar. Visanne diye bi ilaç var o iyi geliyormuş ama çok ağır bi ilaç diyorlar Dr bana vermişti ama kullanmadım. Kullansam küçülme olur muydu diye hep düşünüyorum ama cesaret edemiyorum yan etkileri çok fazlaymış cunku

Bende de çift taraflı çikolata kisti var 5 ve 2 cm. 2 yıldır gebe kalamiyorum eşimde sorun yok çok sukur ama olmuyor umutlarım tükeniyor zaman gectikce tup bebek düşünmeye başladık ameliyat yumurtalik rezervlerinı azaltıyor diyor doktorlar direk tüp bebek yaptr diyorlar çok doktor gezdim çok fikir aldım ama sonuç yok malesef Rabbim bekleyislerimizi hayra ulastirsin

Bende 2 yıldır istiyorum rahim filminde yumurtalik rezervlerim iyi çıktı tüpleri açık çıktı ama olmadı daha bekliyoruz sabırla ınsallah isteyen herkese nasip eder Rabbim

Çok etkilendim Rabbim. Nolur bana da yasat bu sevinci

Bende aynı durumdayım malesef okuyorum yazilanlari okudukça kendimi buluyorum resmen sizlerde civarimda bu kistten olan kimse yok artk Ağlıyodum niye bi tek bende var diye hersey Rabbinden tabiki bu da bizim imtihanimiz Rabbim safi adıyla şifa versin

Hep dua ederim Rabbim kimseyi evlatsizlikla bırakması diye hem de hamile kalan arkadaslarimi da duyunca içim buruk oluyor çok zor bi durum adı kist olur diyorlar ama hayırlısi ınsallah hersey allahtan canim

kızlar merhaba bendece çıkolata kstı var acayıp derecede sancı yapıyor adetım bıtıyor 6 gun daha sancı cekıyorum sureklı agrı kesıı ıcıyorum dayalnılmaz agıryı dındırecek bırsey varmı bu ramazan gununde oruçlu oruçlu ılacta alamıyorum artık dayalnılmaz ağrılar cekıyorum

Arkadaşlar bişey soracaktım benim ca125 değerim şubatta 51.5 çıkmıştı geçen hafta yaptırdığım tahlilde 88 çıktı 4 buçukta ayda yükselmesi normal mi. Kullanılan ilaçlar yükseltir mi bilmiyorum ama hormon ilacı kullandım primolut diye. Acaba onun mu etkisi mi oldu. Değerim yükselince bi evham yaptım size sorayım dedim.

Adetliyken mi yaptırdın canım

Adetliyken mi yaptırdın canım
Canım adetim yeni bitmişti. Ama daha öncekini farklı bi yerde yaptırmıştım. Bu sefer cerrahpaşa da yaptırdım belki laboratuvar farklı diyedir. Bi de öncekini yaptirmadan önce iki ay filan karbonat omega3 filan kullanmıştım onlar da bu değeri düşürüyormuş. Bu seferinde kullanmamıştim baya oldu içmeyeli karbonat. Tekrar başlıcam bugün. Dr 120 150 ye kadar çıksa da normal ama kistlerini baskilamamiz lazım o zaman büyümesin diye demişti. O kadar yükselmemis ama yine de insan tedirgin oluyor

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…