Endometriosis (Çikolata kisti)

ben 4 aydır ara vermeden ginera kullanıyorum adet olmadım son zamanlarda ara lekelenmlere oldu sadece dr 6 ay sonra gel demişti.evlenene kadar daha fazla büyümesin bu kist tek isteğim o.bakalım dr tekrar gittiğimde ara vermeden kullan demeye devam et dicekmi merak ediyorum.

6 aydan fazlada ara vermeden kullandırmaz herhalde...

merhabalar sağ yumurtalığımda 8cm sol yumurtalığımda 3 cm çikolata kisti var.memorila gittm dr bekar olduğum ve yumurtalık rezervimin düşmemesi için ameliyat yapmadı,ağrılarım çok yok sadece kistlerin varlığını hissediyorum.dr ara vermeden adet olmayacak şekilde ginera kullan dedi.bu şekilde ara vermeden doğum kontrol hapı kullanan var mı acaba ne tür sonuçlar elde ettiniz,tesekkurler..

Merhabalar 3 gün önce kontrole gittim ve sol yumurtalığımda 7.5 sağda 2.5 cm kistlerim var, 4 ayımı tamamladım visanne ile. Eylülde teşhis koyuldu ve ilk başta 9 cm ve 4 cm idi değerlerim, pek çok Prof a gittim, ameliyat dedi biri hariç hepsi, bekarım ve şuan ameliyat olmak istemiyorum. Hayırlısı olsun Hakkımızda sağlıklı günler diliyorum :)

ben infertilite uzmani bi doktora gittim o da dedi cikolata kisti var diye ameliyat olcak kadar buyuk değil ama dogal yolla hamile kalmami zorlastiriyor :KK43: artik tüp bebek icin 2. aşılamaya başladık. bunca zamandir boşa cabalamisim

Visanne bana da verdi Dr ama ben kullanmadım onu kullandığın sürece adet olmuyormussun ama ben çocuk düşünüyorum o yüzden doğal yollardan deniyoruz öncelikle

Merhaba arkadaşlar benm her iki yumurtalklarmda 5.5 ve 4.5 cm çikolata kisti var bir defa tüp bebek denedim fakat tutmadi agrilara dayanck gücüm kalmadi artk sürekli hastnelerdym bide enfeksiyon cok yüksek cikti bir hafta hastanede yattm doktr yumurtalk rezervme zarar vermemek için ameliyat onermedi ama agrilarada dayanamyrm cocgmda olmuyo 2 senedr napcam bilmiyorum cikmazdaym sanki bi fikir verck olan varsa yardmci olabilrmi

Merhaba arkadaşlar benm her iki yumurtalklarmda 5.5 ve 4.5 cm çikolata kisti var bir defa tüp bebek denedim fakat tutmadi agrilara dayanck gücüm kalmadi artk sürekli hastnelerdym bide enfeksiyon cok yüksek cikti bir hafta hastanede yattm doktr yumurtalk rezervme zarar vermemek için ameliyat onermedi ama agrilarada dayanamyrm cocgmda olmuyo 2 senedr napcam bilmiyorum cikmazdaym sanki bi fikir verck olan varsa yardmci olabilrmi
eğer durumun varsa bir sefer daha dene tüp bebeği. bir de bi karbonat iç arkadaşım. sabah kahvaltıdan 2 saat sonra yarım çay kaşığı kadar karbonatı 1 su bardağı suya at ve iç. ağrılarına iyi gelir inşallah. çikolata kisti içim karbonat başlıklı konuda daha detaylı bilgi bulabilirsin

eğer durumun varsa bir sefer daha dene tüp bebeği. bir de bi karbonat iç arkadaşım. sabah kahvaltıdan 2 saat sonra yarım çay kaşığı kadar karbonatı 1 su bardağı suya at ve iç. ağrılarına iyi gelir inşallah. çikolata kisti içim karbonat başlıklı konuda daha detaylı bilgi bulabilirsin
Enfeksiyonum geçince tüp bebek deneym tekrr cnm karbonti duymustm okudum cnm hatta aldm eczaneden kullanmaya fırsatım olmamsti onu içeyim inşallah agrilarmi hafifletir belki sen kullandnmi

Enfeksiyonum geçince tüp bebek deneym tekrr cnm karbonti duymustm okudum cnm hatta aldm eczaneden kullanmaya fırsatım olmamsti onu içeyim inşallah agrilarmi hafifletir belki sen kullandnmi
Ben kullanıyorum. Normalde arkadaşlar bir çay kaşığı kullanıyor ama bende baş ağrısı sersemlik yaptı. Bende günde yarım Kaşık içiyorum suyla.bu arada istanbuldamısın ve hangi hastane ve Dr a gidiyorsun ?

Ben kullanıyorum. Normalde arkadaşlar bir çay kaşığı kullanıyor ama bende baş ağrısı sersemlik yaptı. Bende günde yarım Kaşık içiyorum suyla.bu arada istanbuldamısın ve hangi hastane ve Dr a gidiyorsun ?
Senin agrilarna iyi geldimi cnm boyutu nekadr kistin. Bursadaym cnm uludağ Üniversitesinde tedavi görüyorum

Ya kızlar bunun kullanımı bana detaylı anlatabilir misin aç karına mi tok mu günde lac kere ölçüsü ne bana da anlatın ne olur

Senin agrilarna iyi geldimi cnm boyutu nekadr kistin. Bursadaym cnm uludağ Üniversitesinde tedavi görüyorum
Valla benim adet dışı dönemde ara ara karnımın üst kısmına Ağrı girerdi. Bu ay o ağrıyı yaşamadım ve karbonata bağlıyorum. Çünkü daha önce sürekli oluyordu ara ara

X