Endometriosis (Çikolata kisti)

Yasmin in hiç bir faydası olmadı zaman kaybı sadece visanne diye bir ilaç kullandım kistim 6 dan 3.5 a düştü ama o ilacı 6 aydan fazla kullanamıyoruz çünkü erken menopoza girme riski var o ilacı kullanırken adet görmüyorsunuz adet görmeyince benim kist küçüldü kanla besleniyormuş kortizon da içerdiği için bir de adet görmeyince çok zorlandım Dr a ilacı bırakmak istiyorum dedim

Çok teşekkür ederim karar verebilirsem deneyeceğim inşallah ☺

Nodül ne oluyor acaba? Bende çok acı çekiyorum.Tam giriş kısmında bişeye takılıyor gibi hissediyorum.Sizdede öyle miydi acaba?

Ayrıca bende visanne kullandım,6,5 cm den 4 cm oldu,ilacı bıraktım geri büyüdü.Şimdi de yasmin kullanıyorum yine,2 kutuyu ara vermeden kullanıp gidicem...

Bende tam girişte değilde biraz ilerde . Cinsel ilişkide çok acı çekiyordum o noktaya geldiğinde . Elle muayane ettiklerinde anliyorlar canım

Bende tam girişte değilde biraz ilerde . Cinsel ilişkide çok acı çekiyordum o noktaya geldiğinde . Elle muayane ettiklerinde anliyorlar canım

Kistle ilgili gittiğim doktor değilde başka bir doktora gittim,kaşıntı sebebiyle.Uzun zamandır zaten yaşıyordum bu acıyı da,özellikle bunu sorayım dedim.Adam beni karından ultrasonla muayene etti! Zaten bildiğim kisti gösteriyor,kaşıntıda mantar dedi ilaç yazdı.Ben zaten bir sürü fitil hap ne bulduysam kullanmışım,söyledim onu da,değiştirdi yazdıklarını.İlişkide acının sebebide mantar dedi,jinekolojik muayene olman lazım dedi.Sinir oldum,sen ne yapıyosun ya orda...

Canim evlendim cok kısa bir süre sonra doktora gittim ben acı çekiyorum yapamıyorum diye söyledim beni onemsemediler 2 doktora gitmistim her gittiğimde de söyledim . En son gittiğim doktora söylemedim o muayane ederken acı çektiğimi anladı cinsel ilişki de böylemi oluyorsun dedi evet dedim . Elle muayne etti oldum acidan nodul varmış . İstanbul a gittim ordaki doktora da söyledim o da fark etti laparoskopi esnasında nodulumde alınmış . Bi kaç doktora daha görün canim

Sürekli gittiğim doktor da farkediyor aslında çok kasılıyorum,rahta bırak kendini diyor.Ama o direkt kiste odaklandığı için mi bakmıyor bisey demiyor anlamadım...

Çok sıkıntılıyım,içine girene kadar acı,sonra da kistten dolayı ağrı.Hep kaçıyorum eşimden,binde bir oluyor onda da ağlaya sızlaya...

Hangi doktora gittiniz acaba?

Ya Afedersin utanarak söylüyorum cinsel ilişkide ileri gidemiyordu eşim çünkü acidan ağlıyordum. Ben istanbul da Brüksel tüp bebek merkezinde Yücel Karaman a gittim.

Ya Afedersin utanarak söylüyorum cinsel ilişkide ileri gidemiyordu eşim çünkü acidan ağlıyordum. Ben istanbul da Brüksel tüp bebek merkezinde Yücel Karaman a gittim.
O doktor mu söyledi nodülü?

Bende kendi kendime araştırıyorum bakıyorum,hiç bu sekilde bir seye rastgelmedim.Bir sürü felaket senaryoları,mantardan da böyle birsey olacağı mantığıma yatmıyor.Çünkü bir yere takılıyor,bir yerde acı var...

Bende bahçeciye gitmeyi düşünüyorum.
Bir türlü toparlayamadım kendimi.Bende utanarak söylüyorum,5 yıl olacak evliliğime,doğru düzgün bir ilişki yaşayamadım desem yeridir.Hep ağrı,sızı,ilaçlardan dolayı isteksizlik,simdi acı...

Slm kizlar ... benimde 7.5 cm cikolata kistim var. .artik agrilara dayanamıyorum. Dogum kontrol hapi vermiyolar bana direkt ameliyat diyo kac dr a gittiysem.yarin gidil ameliyat icin gun alicam.cunku agrilar mahvetti beni.benim gibi agri yasayan var mi acaba.

Önce adana da gittiğim doktor söyledi canım .istanbuldaki de ameliyat esnasında farketmiş ve almış . Evet çok zor oluyordu benim şimdi daha rahatım ama isteksizlige care bulamadım daha . 2 yildir çocuk istiyoruz olmadı artık görev gibi gelmeye basladi

Geçmiş olsun canım iyice araştır bu işi iyi yapan birine ameliyat ol. Laparoskopi de doktor ne kadar iyi de olsa yumurta rezervin zarar görüyor. Bikaç doktora daha görün canim hemen karar verme

Kac doktora göründum canim hepsi 5 cm den büyük olan kistleri alıyoruz dediler.beklemekle kuculmuyor.agrilarimda var.bir tane kizim var 4 yasinda . hamile kalmayi deneyeyim diye dr a söyledim bu kistle kalamazsin dedi.kalsamda bu agrilar hamileligimdede olursa mahvolurum

Ben 7 ay ilaç kullandıktan sonra doktora gittim 1,5 cm küçülmüş, dedi. Tabi aynı zamanda soğan kürü de yapıyordum. İlaçtan mı soğandan mı bilemiyorum.

Bende çok çektim ağrılardan
Ben 7 ay ilaç kullandıktan sonra doktora gittim 1,5 cm küçülmüş, dedi. Tabi aynı zamanda soğan kürü de yapıyordum. İlaçtan mı soğandan mı bilemiyorum.

Yasminle mi,visanne kullanırken mi yaptınız soğan kürünü?
Bende 6 ay kullandım visanne,2 cm küçüldü,bırakınca büyüdü,şimdide yasmin kullanıyorum,ara vermeden 2 kutu kullanacağım... Soğan kürü de doğum kontrol hapı kullanırken yapılmamalı diyor saraçoğlu...

Visanne hiç içmedim. İlk 2 ay Desolette, sonra Yasmin'e başladım. Toplam 7. ayın sonunda 1,5 cm küçülmüş dendi. Doğum kontrol hapını içmeye başladığım ay soğan kürüne de başladım. Saraçoğlu ikisi birlikte olmaz, demiyor. Doktora gidin, verdiği ilacı kullanın, diyor. Siz ne şekilde söylediğini Duydunuz?

İkisi bir arada kullanılmaz demiş diye okudum.Hatta yine kk'da görmüştüm galiba...

Soğan kürünü nasıl yapıyorsunuz? Herkes farklı zamanlarda yapıyor...

Ben birkaç videosunu izledim; hatta ilaçla birlikte işe yaramazsa diye burada da çok sordum. Ama ikisinin kullanılmaması konusunda bir bilgi edinmedim.

Soğan kürünü, ilk ayda 15 gün, sonra 10+10+10 şeklinde toplam 4 ay yapıyorsunuz. Başlangıçta adet bittikten sonra 7. günde içiyorsunuz. 15 gün dolunca bırakın. 2. ay adetinizden 10 gün önce başlamanız gerekiyor. Ona göre hesaplayın.

Ben önce 5 ay yapmıştım. Sonra 6 ay ara verilecek sanıyordum. KK'da biri bana 1 ay ara veriliyor, dedi. Saraçoğlu'nu arayıp sormuş. Bir de testere dişli aslan pençesi var, duymuşsunuzdur. Daha çok prolaktin ve fsh'yi dengelemeye yönelik. KK'daki kişi onu da içtiğini söyledi. Saraçoğlu'nu ben de aradım. Orada çalışan kişiyle konuştum (asistanları denilen). O da 4 ay yapmam gerektiğini, söyledi. Yukarıda anlattığım şekilde. Ayrıca aslan pençesini de için, dedi. Aslında benim değerlerim şu an normal. Başta prolaktin çok yüksekti; ama 7. ayın sonunda baya düşüp normale gelmişti. Telefondaki kişi yine de için, dedi. Artık bilmiyorum yine de içeyim şeklinde ona da devam ediyorum :)

Yani önce 5 ay soğan kürü yaptım. 1 ay ara verdim. Bu bilgileri edindikten sonra tekrar 15 gün soğan kürü uyguladım. Ardından testere dişli aslan pençesi içtim. 2. ay tekrar soğan, sonra tekrar aslan pençesi... Yani arada boş gün kalmıyor. Yarın soğan kürüne tekrar başlıyorum. 4. kez; yani bu ay bitecek.

Bende vajinal ultrasonda inanilmz acı çekiyorum ve ultrason tamamliyamiyorum sırf bu korkudan tedaviye baslayamadim

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…