Endometriosis (Çikolata kisti)

Benim her iki yumurtaligimda da cikolata kisti var 28 yasindayim.. doktor 1 sene icinde normal bi sekilde hamile kalmazsan o zaman bakariz demisti...kendi haline biraktim ameliyat veya cocuk icin herhangi bir tedavi olmadim..6. Ayda dogal olarak kendilgiinden hamile kaldim..Allah isteyen herkese istedigi zamanda nasip etsin insallah.. herkese gecmis olsun..
Gerçekten çok sevindim ya kalabiliriz yani inşallah gerçi ben şanslı değilimdir olan en zor şekilde karşıma çıkar herşey bakalım umut oldun

Benim sağda 5 cm solda 2 cm çikolata kistim vardı. Bu ay Adetin 8. Günü soğan kürü yapmaya başladım. 15 gün yaptım. 2 ay önce dr a gittim hamile kalman imkansız dedi.adetime 3 gün var ve bugün test yaptım pozitif. Hemen dr a gittim soldaki kistim yok olmuş sağdaki 2 cm e düşmüş ve benim çok sancım olurdu. Daha ikinci günden sancım azalmaya başladı. Soğan kürü yapın Allah nasip edecekse imkansız die bişe yok. Allah hayırlı evlatlar nasip etsin inşallah

Ciddenmi ya soğan kürü kokulu değilmi nasıl içince ağızda koku bırakıyormu?
Ben içmeden önce hayatta içemem diodum. Bi kere içtikten sonra o kadar da kötü deilmiş dedim gözümde büyüttüm.ameliyat olacaktım Ramazan'dan sonra. Ameliyattansa soğan içerim dedim. Sigara kullanıom die mi bilmiom ama koku tat kalmadı bende.ama kist için mutlaka denenmeli. Tereddütlüydüm ama gerçekten 15 günde faydasını gördüm..

Merhaba hanımlar bende yaklaşık 1 yıldır çikolata kisti tedavisi görüyorum yasminle başladım sonra 6 ay visanne kullandım arkasından clarista sonra ilaç kullanmaktan bıktım bu ay bir deneme yaptık ama Dr hemen hamile kalamazsın dediği için hiç umudum yok kist visanne ile 6 cm den 3.5 a düştü buarada 32 yaşındayım bu kistlerle hamile kalan arkadaşlar varsa lütfen moral versinler bir de başkangıçta ve hamilelik sürecinde neler yaşadılar anlatırlarsa çok sevinirim sanırım gebelik de çok ağrılı geçiyormuş

Geçmiş olsun. Benim 2 yıl önce sağ overde 7,5 cm çikolata kistim vardı. Clarista kullandım 6 ay 3 cm oldu. Kontrole 1 sene sonra gittim.sağda 5 cm solda 2cm 3,5 cm 3 adet kistim vardı. Şok oldum.ve dayanılmaz sancım oluodu.bebek düşünmüoduk bu zamana kadar. 2 ay sonra kontrole gittim 3,5 cm kist patlamış dedi dr. Gebelik düşün olmazsa ameliyat die 3 ay süre verdi dr.ilk ay olmadı.2. Ay soğan kürü yapmaya karara verdim.ve hamile kaldım.dr a gittim soldaki kistim gitmiş sağdaki 2 cme düşmüş.dr bile şaşırdı bu kadar çabuk olmasına. İmkansız demişlerdi ama Allah isteyince oluomuş. Ben de olmayacak die hazırlamıştım kendimi. Ama anladım ki derdi veren dermanını da verio. Allah yardım etsin inş tez zamanda hamile kalırsın..

Kızlar bende önümüzdeki ay Dr a gitmeyi düşünüyorum artık. Bahçelievler medical parkta ayset Jane Özcan nasıldır bilgisi olan varmı? Birde Acıbadem taksimde banu Aygün kumbak var. Hangisine gitsem acaba?

Çok teşekkür ederim moral verdiniz bana senin adına çok sevindim Rabbim tamamına erdirsin sağlıkla kucağına alırsın bebeğini inşallah darısı benim başıma ☺☺ soğan kürünü bende denesem mi acaba nasıl uyguladınız kaç gün devam ettiniz?

Adetim bitti ertesi gün başladım 2 s.b klorsuz suyu kaynattıktan sonra soğanı 4e bölüp koydum içine. 5 dk öyle kaynadı ağzı kapalı. Ilıktan biraz sıcak olunca içtim. 15 gün devam ettim sabah akşam aç Yemekten 10 dk önce.tereddüt ettim Bi faydası olmaz dedim erteledim hep. Ama saraçoğlının ziyaretçi sayfasında Bi sürü olumlu yorumları okuyunca inandım. Dr bile bu kadar kısa zamanda Nasıl oldu dedi. Kesinlikle yapın derim. Allah'ın izniyle faydasını görürsünüz inşallah

Kızlar bende önümüzdeki ay Dr a gitmeyi düşünüyorum artık. Bahçelievler medical parkta ayset Jane Özcan nasıldır bilgisi olan varmı? Birde Acıbadem taksimde banu Aygün kumbak var. Hangisine gitsem acaba?

canım iksini de denemedim ama gittiğin doktordan memnun kalırsa önerir misin?

Ben içmeden önce hayatta içemem diodum. Bi kere içtikten sonra o kadar da kötü deilmiş dedim gözümde büyüttüm.ameliyat olacaktım Ramazan'dan sonra. Ameliyattansa soğan içerim dedim. Sigara kullanıom die mi bilmiom ama koku tat kalmadı bende.ama kist için mutlaka denenmeli. Tereddütlüydüm ama gerçekten 15 günde faydasını gördüm..
Bende yapayım bari gerçi sağlık için koksada içicez. sen hamilesin ne mutlu darısı başımıza inşallah

Merhaba hanımlar bende yaklaşık 1 yıldır çikolata kisti tedavisi görüyorum yasminle başladım sonra 6 ay visanne kullandım arkasından clarista sonra ilaç kullanmaktan bıktım bu ay bir deneme yaptık ama Dr hemen hamile kalamazsın dediği için hiç umudum yok kist visanne ile 6 cm den 3.5 a düştü buarada 32 yaşındayım bu kistlerle hamile kalan arkadaşlar varsa lütfen moral versinler bir de başkangıçta ve hamilelik sürecinde neler yaşadılar anlatırlarsa çok sevinirim sanırım gebelik de çok ağrılı geçiyormuş

Yakında benim de bir yıl olacak. Başta 2 ay Desolette kullandım. Sonra Yasmin. Şu anda Yasmin'e devam ediyorum. Sizde Yasmin bir fayda sağladı mı? Ben de ilaçtan bıktım ve bırakmayı düşünüyorum; ama emin değilim, doktora sormadan da yapamıyorum.

Selamlar arkadaşlar. Ben de inşallah salı günü ameliyat olacağım. :cry: benim de sağ tarafımda iki tane biri 6.5 cm biri de 3.2 cm çikolata kıstım var. Ayrica sol yumurtaligimin içinde oluşmuş bi tane basit kıstım var . Ve rahim ağzında diktorumun polip olduğunu düşündüğü bi yara var. Salı günü Laparoskopi ile hepsini temizleyecegini söyledi. Senede bir ya da iki defa kapalı olarak başladığımız ameliyatı açık olarak bitirmek zorunda kalıyoruz ama genel olarak Laparoskopi yönteminde başarılı oluyoruz ekip olarak dedi. Çorlu da bi tüp bebek merkezinde ameliyat olacağım ama çok korkuyorum.

Selamlar arkadaşlar. Ben de inşallah salı günü ameliyat olacağım. :cry: benim de sağ tarafımda iki tane biri 6.5 cm biri de 3.2 cm çikolata kıstım var. Ayrica sol yumurtaligimin içinde oluşmuş bi tane basit kıstım var . Ve rahim ağzında diktorumun polip olduğunu düşündüğü bi yara var. Salı günü Laparoskopi ile hepsini temizleyecegini söyledi. Senede bir ya da iki defa kapalı olarak başladığımız ameliyatı açık olarak bitirmek zorunda kalıyoruz ama genel olarak Laparoskopi yönteminde başarılı oluyoruz ekip olarak dedi. Çorlu da bi tüp bebek merkezinde ameliyat olacağım ama çok korkuyorum.
Canim ben laparoskopi oldum . Sana tavsiyem tek doktorla karar verme . Laparoskopi kolay bi işlem ama ameliyat esnasında verilen CO2 gazı baya sırt ağrısı yapıyor o da geçiyor. Anestezinin etkisini zor atlattık ben . 1 hafta sonra işime döndüm. Canım iyi düşün bikaç doktora daha görün . Yumurta rezervin nasıl bakıldı mi

Canim ben laparoskopi oldum . Sana tavsiyem tek doktorla karar verme . Laparoskopi kolay bi işlem ama ameliyat esnasında verilen CO2 gazı baya sırt ağrısı yapıyor o da geçiyor. Anestezinin etkisini zor atlattık ben . 1 hafta sonra işime döndüm. Canım iyi düşün bikaç doktora daha görün . Yumurta rezervin nasıl bakıldı mi

Yumurta rezervlerime dün bakıldı. Sonuç bayagi yüksek dedi doktorum. Bu bizim için çok iyi bi haber dedi. Zaten bu 2013 den beri gittiğim belki 20. Doktor. Hepsi ameliyat dedi ama hiç biri yanasmadı. Sadece Kemal Bey ameliyatımi yapabileceğini söyledi. Ameliyatın senin için de benim için de çok zor olacak dedi.

Yumurta rezervlerime dün bakıldı. Sonuç bayagi yüksek dedi doktorum. Bu bizim için çok iyi bi haber dedi. Zaten bu 2013 den beri gittiğim belki 20. Doktor. Hepsi ameliyat dedi ama hiç biri yanasmadı. Sadece Kemal Bey ameliyatımi yapabileceğini söyledi. Ameliyatın senin için de benim için de çok zor olacak dedi.
Şöyle söyliyim ameliyat olmadan önce çok ağrılı adet görürdum ve kabızlık şikayetim vardı .laparoskopiden sonra daha iyi oldum. Hatta adetlerım daha yoğun olmaya başladı eskiden hep k.rengi toz gibi bişey gelirdi şimdi öyle değil .ama yumurta rezervini azalttığı için endişeliyim . Ben cinsel ilişkide de çok acı çekiyordum nodul varmış o da çıkarıldı.

X