Endometriosis (Çikolata kisti)

Kistle ilgili gittiğim doktor değilde başka bir doktora gittim,kaşıntı sebebiyle.Uzun zamandır zaten yaşıyordum bu acıyı da,özellikle bunu sorayım dedim.Adam beni karından ultrasonla muayene etti! Zaten bildiğim kisti gösteriyor,kaşıntıda mantar dedi ilaç yazdı.Ben zaten bir sürü fitil hap ne bulduysam kullanmışım,söyledim onu da,değiştirdi yazdıklarını.İlişkide acının sebebide mantar dedi,jinekolojik muayene olman lazım dedi.Sinir oldum,sen ne yapıyosun ya orda...
Aynı sorun bende de var sanırım vajinal muayene olamıyorum dr ultrason aletini ileri doğru ittirince canım açıyor tamamlayamiyorum

Ameliyat mi oldun nasıl geçti.bu çikolata koştu beni çok üzdü psikolojik falan da kalmadi
Benim kist 6cm civarindaydi ameliyat oldum canım ben . Ameliyat da çözüm değilmi tekrar etme olasılığı var . Evet bu kist insanın sinirini bozuyor. Ben artık beslenmeme de dikkat ediyorum. Omega 3 kullanmanızı tavsiye ederim . Çikolata yemiyorum . Tatlı çok yerdim azalttı çok nadir yiyorum.

Ben hep doktorlara acı çektiğimi en bahsediyordum özellikle belli noktada . MEger se nodul varmış laparoskopi olduğumda onu da almislar

Canim benim de öyleydi nodul varmış elle muayane etsin bir de doktor o zaman anliyorlar nodul olup olmadigini

Bugün muayene oldum,kaşıntı için gittim.Önce eliyle baktı,nodül falan bişey demedi... Özellikle sordum sonrasında acıyı.Çikolata kistinden dolayı yapışıklık,kalınlaşma falan birşeyler dedi.Herşey bu kiste bağlanıp kalıyor arkadaş...
Vajina florasını düzenleyici fitil,hap ve krem aldım bakalım yine...

Bugün muayene oldum,kaşıntı için gittim.Önce eliyle baktı,nodül falan bişey demedi... Özellikle sordum sonrasında acıyı.Çikolata kistinden dolayı yapışıklık,kalınlaşma falan birşeyler dedi.Herşey bu kiste bağlanıp kalıyor arkadaş...
Vajina florasını düzenleyici fitil,hap ve krem aldım bakalım yine...
Rahim filmi çekildi mi peki canim sana .

Benim kist 6cm civarindaydi ameliyat oldum canım ben . Ameliyat da çözüm değilmi tekrar etme olasılığı var . Evet bu kist insanın sinirini bozuyor. Ben artık beslenmeme de dikkat ediyorum. Omega 3 kullanmanızı tavsiye ederim . Çikolata yemiyorum . Tatlı çok yerdim azalttı çok nadir yiyorum.
Off off sorma hiç iki kez ameliyat oldum her seferinde tekrar etti bebek desen o da olmuyor diyorum ya psikioloji bitik durumda.laparosopi oldum ama kimse nodulden falan bahsetmedi ilk kez burda senden duydum allah hepimize şifa versin.çok soru soruyorum canım kusura bakma ama omega 3 ü ne için kullanıyorsun

Ben hep doktorlara acı çektiğimi en bahsediyordum özellikle belli noktada . MEger se nodul varmış laparoskopi olduğumda onu da almislar
Dr lar vajinal u ltrasonu cekemiyor çünkü canım.acidigi için tamamlayamadim ilişkide olup olmadığını sordular fazla olmadığını söyledim hatta bi dr sen ilişkiye girebiliyor musun vajinusmus olabilir misin falan dedi sacmaladi

Off off sorma hiç iki kez ameliyat oldum her seferinde tekrar etti bebek desen o da olmuyor diyorum ya psikioloji bitik durumda.laparosopi oldum ama kimse nodulden falan bahsetmedi ilk kez burda senden duydum allah hepimize şifa versin.çok soru soruyorum canım kusura bakma ama omega 3 ü ne için kullanıyorsun
Canim bu kist için bir nevi bağışıklık sistemi hastalığı olduğu söyleniyor o yuzden omega 3 kullanıyorum. Bağışıklık sistemimi güçlendirmek için. Belki nodul yoktur canım sende. Bende her doktora söylüyordum onemsemiyorlardi. Sonra başka doktora gittim muayanede çok acı çektiğimi görünce o da sordu ilişkide de böyle mi diye evet dedim .eliyle baya canımı acitti ama nodul var dedi.laparoskopi olduğumda da alındı . Belki ıltihap vardır sizde çünkü o da can acıtıyor .

Canim bu kist için bir nevi bağışıklık sistemi hastalığı olduğu söyleniyor o yuzden omega 3 kullanıyorum. Bağışıklık sistemimi güçlendirmek için. Belki nodul yoktur canım sende. Bende her doktora söylüyordum onemsemiyorlardi. Sonra başka doktora gittim muayanede çok acı çektiğimi görünce o da sordu ilişkide de böyle mi diye evet dedim .eliyle baya canımı acitti ama nodul var dedi.laparoskopi olduğumda da alındı . Belki ıltihap vardır sizde çünkü o da can acıtıyor .
Bilmiyorum olada bilir can acisı bende de var muayene olmam lazım.beslenme konusunda çok dikkat etmiyorum ama omega 3 e hemen başlarım. Bi de ıngiliz k arbonati uyguluyorum onu da kk de okudum bilmiyorum faydasi olur mu

Bilmiyorum olada bilir can acisı bende de var muayene olmam lazım.beslenme konusunda çok dikkat etmiyorum ama omega 3 e hemen başlarım. Bi de ıngiliz k arbonati uyguluyorum onu da kk de okudum bilmiyorum faydasi olur mu
Evet karbonatta iyi geliyormuş kisti kaybolan arkadaşlar var ben de okudum kk da.

Arkadaşlar ya bende daha önceden adet düzensizliği olmazdı. Ya da evli değilken ben takip etmediğim için bilmiyorum. Ama son 3 aydır düzensizlik yaşıyorum bi ay 25 bi ay 29 bi ay 23 günde oldum. Bu ay tahmini adet tarihim yine geçti ve adet belirtim de yok. Çikolata kisti adet düzensizliği yapıyor mu.

Rahim filmi çekildi mi peki canim sana .
Rahim filmi çekildi evet,hiç bir sorun yoktu...

Şimdi ben doğum kontrol hapı kullanıyorum ya,sogan kürünün zarrı olur belki diye cesaret edememiştim.İngiliz karbonatınıda bugün eczanede gördüm alıp almamakta kararsız kaldım...

Omega 3'ü doktor tavsiyesiyle mi kullanıyorsunuz?

Rahim filmi çekildi evet,hiç bir sorun yoktu...

Şimdi ben doğum kontrol hapı kullanıyorum ya,sogan kürünün zarrı olur belki diye cesaret edememiştim.İngiliz karbonatınıda bugün eczanede gördüm alıp almamakta kararsız kaldım...

Omega 3'ü doktor tavsiyesiyle mi kullanıyorsunuz?
Yok canım doktor söylemedi ben kendim araştırdım aldım .

Kumral-ada Kumral-ada minnie minnie _eftelya_ _eftelya_ Anlattıklarınızı okudum. Bir de kiste çare bulunamadığını söylüyoruz; ama öncelikle doktorlar cinsel problemleri bile konuşmaktan aciz. Ayrıca... Yani ben rahim ultrasonunu bilmiyorum; ama o işlemi tamamlayamakla cinsel birleşme aynı mıdır? Sonuçta birisi isteyerek, sevdiğin kişiyle ya da o anki cinsel isteğinle yaptığın bir şey. Ötekisi ise zoraki acaba acıyacak mı, hasta mıyım, sonuç kötü mü gelir gibi düşüncelerle gerildiğin bir şey. Haksız mıyım bilmiyorum; ama sinirlendim bu doktorlara.

_eftelya_ _eftelya_ Doktorun kalınlaşma dediği Rahim duvarının kalınlaşması ise, soğan kürü rahim duvarını da inceltiyor bilgin olsun.

Bu arada S Sariucurtma çikolata kisti adet düzensizliği yapıyor diye söyleniyor.

Kumral-ada Kumral-ada Hayatta her şeyi içebilirim, karbonatı içemem sanmıştım; ama onu da 2 ay kadar içtim. Çare olacaksa diye içtim; ama faydası olmadığını düşünüyorum.

X