Endometriosis (Çikolata kisti)

Arkadaslar hamile kalmadan bir kaç gün önce Mr çekilirse bebeğe bi zararı olur mu. Şöyle anlatayım ben perşembe Mr çekildim belimden bugün yumurtlama günüm hamile kalmaya çalıştığım için bugünü degerlendirmek istiyorum ama 3 gün önce Mr cektirdigim için de kuskularim var. bebek için o kadar uğraşırken yanlış bişey yapmaktan korkuyorum
Zararı olduğunu sanmıyorum zaten bebeğe zararı olmasın diye adet başlangıcından ilk 10 gün içinde yani yumurtlama olmadan çekilmesi gerekiyor

Zararı olduğunu sanmıyorum zaten bebeğe zararı olmasın diye adet başlangıcından ilk 10 gün içinde yani yumurtlama olmadan çekilmesi gerekiyor
Cevabın için teşekkürler canım 3 gün geçti zaten üzerinden. Ovulasyon günüm takvime göre bugün zaten akintidan anlaşılıyor bugün olduğu. Internetten de araştırdıgim kadariyla Mr in bebeğe zararı yokmuş hamileyken de cekilebiliyormus ama yine de korktum. Allah hepimize sağlıklı hayırlı evlatlar nasip etsin

Cevabın için teşekkürler canım 3 gün geçti zaten üzerinden. Ovulasyon günüm takvime göre bugün zaten akintidan anlaşılıyor bugün olduğu. Internetten de araştırdıgim kadariyla Mr in bebeğe zararı yokmuş hamileyken de cekilebiliyormus ama yine de korktum. Allah hepimize sağlıklı hayırlı evlatlar nasip etsin
Rica ederim cnm Rabbim hakkımızda hayırlısını versin Amin

canım çok sevindim.benimde solda 5 cm var.2 ayımızdı denemede ama olmadı yıne.bende tüplerimden şüphelenmeye başladım.benim yumurtlama var eşimin sperminde sorun yok bır tüplere baktırmadım korktum filmden çünkü.2 ay erken mı bıraz daha mı denesem doktor 6 ay dened ondan sonra demişti de off bilmiyorum zaman kaybetmesem mi ki kararsızım

doktorun bir bildiği vardır
bende senin gibi 4. ayda beklemek istemiyorum film verin görelim dedim
filmi gördü yine bekleyeceğiz dedi
yani boşuna acele ettim
vardır rabbimin yoluna koyacağı bişi
içini ferah tut cnm.

Arkadaslar Merhaba uzun zamandır yazmıyorum buraya unutmuş olabilirsiniz beni ama yazmak istedim çünkü bende hep.bi umut yazılanları okudum bana umut olsun diye evet tahmin edeceğiniz gibi benimde sag yumurtaligimda 5buçuk sm cikolata kistim vardi halada var 1yıldır benimle bebgimiz olmuyordu hep benim.için gidiyorduk cunku doktorlar bu kist yuzunden olmuyor dediler amelyat dedi cok kararsiz kaldim ve baktim artik olmuyor amelyat icin bi doktorla gorusmeye gitmistim farkli bi doktora ve beni amelyat etmek istemedi tup bebek bile demedi oncelikle kist engel degl bunu kafandan cikar at dedi bi kadının gebe kalamamasinin 3 sebebi vardır 1. Yumurtlama olmuyordur 2.tüpleri tikalidir 3.siperm testi bozukluğu dedi ve benim hem yumurtlama Testim olumlu çıkmıştı hemde rahim filminde tüpleri açık çıktı bide esin test versin dedi esim test verdi ve varikosel.çıktı degerlerde cok dusuktu ve amelyata karar verdik amelyat oldu ve amelyat olali 2bucuk ay oldu cuma günü adet günümdu sabah kalktım öylesine test yaptım ve ne goreyim çift çizgi çok koyu değildi ama gözle bariz görünüyordu hemen hastaneye gittim kan verdim kan sonucum 94.99 çıktı doktorla görüştüm %100 gebesin amelyat olmamı isteyen doktora gittim özellikle ve o bana nerde amelyat oldunuz kistin iz vardı dedi amelyat olmadım dedim büyük bi sevinçle çok şaşırdı ultrasonla baktı kistin hala duruyor tebrik ederim gebe kalmissin iz dedi eşimin durumunu söyledim ne güzel fayda etmiş dedi sadece :KK57: diyecek sözü yoktu çünkü bana amelyat yada direk tup bebek baska turlu olmaz demişti ne kadar üzüldügumu ağladığımi rabbim biliyo bende bişi diyemedim çıktım dilim tutuldu çok ofkeliydim Oysaki ama neyseki sonuç pozitif çıktı ama çok korkuyorum bi sıkıntı olacak diye öncelikle size şunu söyleyim tek dktör la kalmayın kesinlikle ve amelyattan önce herseyi deneyin en son çare olsun amelyat rabbim o kadar büyük ki herseyin bi zamanı vakti var rabbim ol dedikten sonra dünyanın en iyi doktoru da baksa boss üzülmeyin sakin çok üçün yazdım hakkınızı helal edin belki biraz olsun umut olmuşumdur
Çok sevindim arkadaşım. Son gittiğin Dr un ismi ne? Bir de varikosel kaç derecesi eşinde? Benim eşimde de var ama Dr ameliyat önermedi. Morfolojisinde düşüklük var onda . Dr hız ve hareketlilik daha önemli diyor gebelik için

Y
canım çok sevindim.benimde solda 5 cm var.2 ayımızdı denemede ama olmadı yıne.bende tüplerimden şüphelenmeye başladım.benim yumurtlama var eşimin sperminde sorun yok bır tüplere baktırmadım korktum filmden çünkü.2 ay erken mı bıraz daha mı denesem doktor 6 ay dened ondan sonra demişti de off bilmiyorum zaman kaybetmesem mi ki kararsızım
Yumurtlamanın normal olduğu nasıl anlaşılıyor

Çok sevindim arkadaşım. Son gittiğin Dr un ismi ne? Bir de varikosel kaç derecesi eşinde? Benim eşimde de var ama Dr ameliyat önermedi. Morfolojisinde düşüklük var onda . Dr hız ve hareketlilik daha önemli diyor gebelik için

Sagol canım darısı başına olsun inşallah ben 6 aydır doktora gitmiyorum eşim amelyat olmuştu onun iyileşmesini bekliyorduk derecesini bilmiyoruz ama amelyat dediler bize degerlerimiz çok. Dusuktu çünkü hız %2 morfoloji %2 sayı 25milyon şimdi. Ne durum da bilmiyoruz canım şimdi amelyat gerekli değildir belki ama bu ilerleyen bi durum ilerlemeden tedavisine bakın derim ben

Bir dahaki Dr a gitmemde yumurtlama takibi yapılmasını söylicem. Çünkü övü testinde ikinci çizgiyi tam kırmızı göremedim hiç. Tam yarına iyice kızarır diyorum ama daha da silikleşmiş oluyor. Adetin ikinci günü yapılan testlerim normal. Acaba yumurta çatlamıyormu bende?

Bir dahaki Dr a gitmemde yumurtlama takibi yapılmasını söylicem. Çünkü övü testinde ikinci çizgiyi tam kırmızı göremedim hiç. Tam yarına iyice kızarır diyorum ama daha da silikleşmiş oluyor. Adetin ikinci günü yapılan testlerim normal. Acaba yumurta çatlamıyormu bende?
Olabilir cnm .Bide bişey sorucam ben hiç ovulasyon testi almadm kistlrmden dolayı tup bebek tedavisine baslicam ama acba ovulasyon testi alıp denesemmi yanls mi hesaplym yksa:)

Olabilir cnm .Bide bişey sorucam ben hiç ovulasyon testi almadm kistlrmden dolayı tup bebek tedavisine baslicam ama acba ovulasyon testi alıp denesemmi yanls mi hesaplym yksa:)

Arkadaşım ben de merak ederek aldım ve adetin bittikten 5 gün sonra Her gün aynı saatte yaptım ilk başlarda birşey çıkmadı ovulasyon gününe yaklaşırken biraz belirmeye başladı ve en belirgin hale geldi.ben bundan demekki yumurta oluşuyormuş dedim ama o ay hamilelik olmadı ve bi çikolata kistin var.sonraki ay doktor değiştirdim tam ovulasyon gününde çatlama iğnesi yaptı.şimdi bekliyorum bakalım bi umut daha hasta olmadım.iğneden 14 gün sonra belli olacak durum.

Arkadaşım ben de merak ederek aldım ve adetin bittikten 5 gün sonra Her gün aynı saatte yaptım ilk başlarda birşey çıkmadı ovulasyon gününe yaklaşırken biraz belirmeye başladı ve en belirgin hale geldi.ben bundan demekki yumurta oluşuyormuş dedim ama o ay hamilelik olmadı ve bi çikolata kistin var.sonraki ay doktor değiştirdim tam ovulasyon gününde çatlama iğnesi yaptı.şimdi bekliyorum bakalım bi umut daha hasta olmadım.iğneden 14 gün sonra belli olacak durum.
Şnşallah hamilesindir

Merhaba bn nisan ayında tüp bebek tedavisine başlivam bugün doktor bana visanne die bir ilaç vermedi tedabi çncesi başlamam doğrumu acaba kilo yapıyormuş regl olmuyormuşsun acaba bilgisi olan yardımcı olabilir mi?

İnşallah olur cnm cok dua et sende

X