Endometriosis (Çikolata kisti)

Arkadaslar hamile kalmadan bir kaç gün önce Mr çekilirse bebeğe bi zararı olur mu. Şöyle anlatayım ben perşembe Mr çekildim belimden bugün yumurtlama günüm hamile kalmaya çalıştığım için bugünü degerlendirmek istiyorum ama 3 gün önce Mr cektirdigim için de kuskularim var. bebek için o kadar uğraşırken yanlış bişey yapmaktan korkuyorum
merhaba rahım fılmı cekıldıgınde radyasyona maruz kalınıyor ve dr lar bır ay ara verılmesını vucudun radyasyonu atmasını soyluyorlar
mr ıcınde aynı sey gecerli
bence bu ay beklemelisiniz...

merhaba herkese
çok çokkk önceleri yazmıştım buraya, o zamanlar çikolata kisti hiyakemi anlatmıştım..
şimdi o hikayeye yenileri eklendi tabiki..
evlendim ve yaklasık ocak 2015'ten beri korunmuyorum ama gebe kalamdım
bir kez kimyasal yasadım
pek çok doktora gittim
sadece su kesecegı seklınde zararsız bir kıst var denıldı
doğal yolla gebelik olmadı
iğneler haplar vs yine olmadı
bu aralar degısık doktorlara gıdıyorum, bugun sonuncuydu sanırım
sağ da 2, solda 3 cm çikolata kisti ile solda 7 cm hidrosalpinks mevcut.. gıttıgım tum doktorların dedıgı %100 amelıyat.. ve olacagım.. kararlıyım, yenıden yatacagım o masaya:KK43:
ama dun annemın rahatsızlıgı cıktı ortaya, memede kitlesi var, bıyopsı sonucları beklenıyor..
Allah buyuk.. Onun durumu netlesmeden ben amelıyat olmayacagım..:KK43:
Allah kımseye dermansız dert vermesın,
doğru doktorlarla karsılastırsın ınsallah!..

merhaba herkese
çok çokkk önceleri yazmıştım buraya, o zamanlar çikolata kisti hiyakemi anlatmıştım..
şimdi o hikayeye yenileri eklendi tabiki..
evlendim ve yaklasık ocak 2015'ten beri korunmuyorum ama gebe kalamdım
bir kez kimyasal yasadım
pek çok doktora gittim
sadece su kesecegı seklınde zararsız bir kıst var denıldı
doğal yolla gebelik olmadı
iğneler haplar vs yine olmadı
bu aralar degısık doktorlara gıdıyorum, bugun sonuncuydu sanırım
sağ da 2, solda 3 cm çikolata kisti ile solda 7 cm hidrosalpinks mevcut.. gıttıgım tum doktorların dedıgı %100 amelıyat.. ve olacagım.. kararlıyım, yenıden yatacagım o masaya:KK43:
ama dun annemın rahatsızlıgı cıktı ortaya, memede kitlesi var, bıyopsı sonucları beklenıyor..
Allah buyuk.. Onun durumu netlesmeden ben amelıyat olmayacagım..:KK43:
Allah kımseye dermansız dert vermesın,
doğru doktorlarla karsılastırsın ınsallah!..
Daha öncede mi çikolata kisti ameliyatı oldun canim
Cok gecmis olsun annenin sonucu güzel çıkar sağlığına kavuşur inşallah .
Hidrosalpinks varsa canım zaten kaçari yok ameliyat. Benim rahim filmimde hidrosalpinks olabilir denildi 5cm çikolata kistim vardı ben de 2 hafta önce laparoskopi oldum. Zor bir süreç Allah yardımcımız olsun inşallah

Kumral-ada Kumral-ada Allah razı olsun, tesekkurler..
evet, daha önce amelıyat oldum ama açık amelıyat oldum..
hatta doktorlar bılemedı, apandıst sanıp amelıyata aldılar, amelıyatta kıst oldugu bellı olmuştu..
hıdrosalpiks ıcın laparaskopi olucam, kaçmıyorum kaçamam da zaten, çikolata kistlerim de alınacak..
yarın gel amelıyat dese doktor gıderım ama bi annemin durumu netleşsin bakalım ne zaman olurum..
sıze de gecmiş olsun, ınsallah bır agrı fln yoktur..
nerede olmustunuz amelıyatı?

Kumral-ada Kumral-ada Allah razı olsun, tesekkurler..
evet, daha önce amelıyat oldum ama açık amelıyat oldum..
hatta doktorlar bılemedı, apandıst sanıp amelıyata aldılar, amelıyatta kıst oldugu bellı olmuştu..
hıdrosalpiks ıcın laparaskopi olucam, kaçmıyorum kaçamam da zaten, çikolata kistlerim de alınacak..
yarın gel amelıyat dese doktor gıderım ama bi annemin durumu netleşsin bakalım ne zaman olurum..
sıze de gecmiş olsun, ınsallah bır agrı fln yoktur..
nerede olmustunuz amelıyatı?
Ben daha yeni oldum . Laparoskopiden sonra doktor ağrı kesici vermişti içmedim.ama dün ve bugün ağrım vardı biraz fenalastim korktum sanırım adet olcam onun sıkıntısı var. İnşallah olurum da rahatlarim. Ben bruksel tup bebek merkezinde Yücel Karaman da oldum laparoskopiyi. İnşallah sağlığımiza kavuşur ve sağlıklı hayırlı çocuklarımız olur.

Kumral-ada Kumral-ada geçmiş olsuntekrardan, amin inşallah! kısa zamanda hayırlı haberler verirsiniz umarım...

anneniz bir an önce sağlığına kavuşur inşallah.
siz de öyle.
benim de annem rahatsız dikkatimi o çekti şu an kendimi unutmuş durumdayım bende. rabbim onları başımızdan eksik etmesin.
bende 8 aydır korunmuyorum bir umut bekliyorum. inşallah güzel haberleri alırız.
tüp bebek önermediler mi size genellikle 1 yıl korunmadan olmayınca önerirler
ve siz de benim gibi açık ameliyat olmuşsunuz

Kızlar ben pazartesı kapalı amelıyat olcam cıkolata kıstınden acaba sondaj yapıyolarmı cok korkuyorum acıl yazaemısınız:s

X