Endometriosis (Çikolata kisti)

kızlar bişi soracam size.ben yaklaşık 2 yıl boyunca visanne ve yasmin kullandım.çocuk düşündüğüm için bıraktım ilaçları 2 ayı gecti bırakalı. 2 ayı sonra calışmalara başla dedi.ilk deneme olmadı neyse.
ama benim asıl sorum ben sol tarafımda yumurtalık olduğu yerde ara sıra bi sızı bi şişlik hissi oluyor gibi.yani orda bişeyin varlığını hissediyorum.sizde de oluyor mu?sol tarafımda benim kist.acaba büyüdü mü ki?3,5cm di en son 2 ay önce.
fikri olan var mı?

kızlar bişi soracam size.ben yaklaşık 2 yıl boyunca visanne ve yasmin kullandım.çocuk düşündüğüm için bıraktım ilaçları 2 ayı gecti bırakalı. 2 ayı sonra calışmalara başla dedi.ilk deneme olmadı neyse.
ama benim asıl sorum ben sol tarafımda yumurtalık olduğu yerde ara sıra bi sızı bi şişlik hissi oluyor gibi.yani orda bişeyin varlığını hissediyorum.sizde de oluyor mu?sol tarafımda benim kist.acaba büyüdü mü ki?3,5cm di en son 2 ay önce.
fikri olan var mı?
Canim visanne kullanırken büyümez ki kist belki yumurtlama zamanıdır oyüzden ağrı hissediyor olabilirsin

Arkadaşlar bu karbonat hamilelikte sakıncalı olabilir mi acaba. Sonuçta bi taraftan da bebek için uğraşıyoruz ya bebeğin tutunmasini filan engeller gibi bişeyler duydunuz mu hiç. Pek sanmıyorum ama yine de aklımda soru işareti oldu. Hamile kaldığımi anlamadan içtiğini zararı dokunur mu diye merak ettim
Merak etme canım karbonatlı su gebelikte de emzirmede de sorun çıkarmıyor vücuda alkali yukluyorsun ve zaten alkali vücuda çok lazım olan bisey .. Ha oldu da hamile kaldn zaten devam etme ve doktoruna da danış :) bu arada bende deneyecegm inşaallah bu akşamdan itibaren çünkü malesef çikolata kisti hastasiyim yıllardır :s

Merak etme canım karbonatlı su gebelikte de emzirmede de sorun çıkarmıyor vücuda alkali yukluyorsun ve zaten alkali vücuda çok lazım olan bisey .. Ha oldu da hamile kaldn zaten devam etme ve doktoruna da danış :) bu arada bende deneyecegm inşaallah bu akşamdan itibaren çünkü malesef çikolata kisti hastasiyim yıllardır :s
Cevabın için teşekkürler canım devam ediyorum ben de. Henüz kistim ne durumda bilmiyorum adet olmayı bekliyorum ama bağışıklık sistemimi guclendirdigini farkedebiliyorum

Cevabın için teşekkürler canım devam ediyorum ben de. Henüz kistim ne durumda bilmiyorum adet olmayı bekliyorum ama bağışıklık sistemimi guclendirdigini farkedebiliyorum
Allah şifa versin canım.. Bence bırakmadan devam et bi ara kullandığımda karbonatlı suyu baya direnç artışı ve ağrı sizilarimin kesildiğini hissettim .. Sonra doktora gidip tekrarlayan kist gorunce ilaca başladım bu surecte de biraz kullandm ama psikolojik durumlar bazen yıldırabiliyor.. Belki de bırakmadan devam edebilsek doğru sonuçlar alabileceğiz

Arkadaşlar bişey soracaktım çikolata kistinden dolayi ara ara kabızlık yaşayan var mı aranızda. Ben normalde hergün çıkardım büyük abdestime son zamanlarda iki üç günde bir çıktığım oluyor. Stresten mi kistten mi anlayamadim[/QUOTE
Buna da cevap vereyim çünkü bu hastalık hakkında baya tecrübem var :)) çikolata kisti kabızlık yapabiliyor bende de oluyor o yüzden bol sıvı tüketmeye özen goster ve lifli gıdalar tuket

merhaba cnm tabi burası paylaşmak için var iyi yapmışsın. Benmde birgün çok büyük bir kasık sancısıyla doktora gittim 1 tane sağda olan kistim soldada 2 oluştu reglide gider dediler gitmedi ve şuanda 3 tane nur topu gibi kistim var. biri 4 küsür biri 3 biri 3,5 yani hepsi haliyle engel. Şimdi şöyleki hemen ameliyat olma eğer fsh seviyen 6 sa iyi benm 0,60 yani tükenme seviyesnde. çikolata kisti malesef yumurtalıkları öldürüyor. Ama şöyle bir durum varki reglini gününde oluyorsan ve sancın varsa hala yumurtalıkların işlevi var demektir. Ameliyat olcaksan sakın açık ameliyat yapma yumurtalıklarının tamemen giştme hatta alınma durumu var. Ben çok doktor gezdm özelde hepsi farklı şyler söyledi genelde olmicak tutmicak tüp bebek dediler ama Allah büyük kim ne bilebilirki. Ben zeynep kamil hastanesinde tüp bebek tedavisine başladım bakalım ne olacak orda çok kişiden hikayeler duyuyorum çikolata kistim vardı çocuk tuttu ama 2, ayda düşük yaşadım tutmadı vs vs. Belki bu bizim sınavımız belki tutcak bilemeyiz bence tüp bebek dene ameliyattan önce derim.

Öncelikle güçlü ol sonra doktrnu degistr bnce cnku 28 mm kist demk 3 cm bile değil demk buda demktr o kdar küçük kistle ameliyat yapilmz demk 5 cm altnda kistlre ameliyat onermiyolar senin doktr para almk için demistr. Bide benm 5 ve 6 cm kistlrm var yumurtlk rezervmn bittiğini hic bi doktr söylemedi nasl 3 cm le bu kdar şey söylediler senin doktrn sana ümit vermesi lazmkkn dha cok piskoljni bozmuş

Öncelikle güçlü ol sonra doktrnu degistr bnce cnku 28 mm kist demk 3 cm bile değil demk buda demktr o kdar küçük kistle ameliyat yapilmz demk 5 cm altnda kistlre ameliyat onermiyolar senin doktr para almk için demistr. Bide benm 5 ve 6 cm kistlrm var yumurtlk rezervmn bittiğini hic bi doktr söylemedi nasl 3 cm le bu kdar şey söylediler senin doktrn sana ümit vermesi lazmkkn dha cok piskoljni bozmuş

fsh değeri bir kere 10 göründüğü için (o dönem ilaç kullanıyordum) ve endometriozis varsa kesin kanallarda yapışma da vardır bunu 25 yıllık tecrübelerime dayanarak sana söylüyorum dedi.rahim filmi çekmedi ama operasyon sırasında bakılacak dedi doğal yollarldan çocuk sahibi olabilirsin belki ama rezervin düşük beklememen gerek dedi dedi de dedi ... :KK43:((

Ve tabiki ameliyat olmadan tüp bebek
fsh değeri bir kere 10 göründüğü için (o dönem ilaç kullanıyordum) ve endometriozis varsa kesin kanallarda yapışma da vardır bunu 25 yıllık tecrübelerime dayanarak sana söylüyorum dedi.rahim filmi çekmedi ama operasyon sırasında bakılacak dedi doğal yollarldan çocuk sahibi olabilirsin belki ama rezervin düşük beklememen gerek dedi dedi de dedi ... :KK43:((
Canm sen nye bu kadar ümitsizliğe kapiliynki okadar kötü bi durumunda yok ztn kac yasindasn bu arada bide bende karbonat iciyrm soğan suyunuda düzenli ic bakalım faydsni görebilirsin

Ve tabiki ameliyat olmadan tüp bebek

Canm sen nye bu kadar ümitsizliğe kapiliynki okadar kötü bi durumunda yok ztn kac yasindasn bu arada bide bende karbonat iciyrm soğan suyunuda düzenli ic bakalım faydsni görebilirsin

inşallah bakalım bugün hemen başlıcam kürlere...
ya bu iş öyle bi sektör olmuş ki normal yolla olacak belki 6 ay belki 8 ayda ama doktora gidiyosun resmen eğerr paran varsa hemen gel tüp bebek yapalım diyerek belki 1 ay içinde sana mutluluk vaad ediyor.

X