Endometriosis (Çikolata kisti)

Banada ultrasyonda söylemişlerdi ilk olarak şimdi biz ikinci bebek icin uğraşalı üç yıl oldu neredeyse yani anlayacağın bebek için tedaviye karar verdiğinde yapılıyor bu ayrıntılı testler cnm
Anladim canım çok sağolasın. Hiç bir tahlil istemediler benden o yüzden kuskulaniyorum ara ara ama gerekli görmediler herhalde. Ben de hamile kalmaya çalışıyorum bu ay ilk denememiz hesabıma göre iki gün once yumurtlama donemindeydim ama ilişki olmadı kayinvalidemlerdeyiz. Ama yumurtlamadan 2 ve 4 gün önce ilişki olmuştu. Artık kısmet öncesinde olunca tutar mı tutmaz mi bilmiyorum. Ilk bebek denememiz olduğu için biraz da tecrübesizim burdan araştırdıgim kadarını biliyorum sadece

Kızlar acil yardım sol kasigimda batma gibi bi ağrı var özellikle oturup kalkarken ve yürürken. Sağ yumurtaligimdaki kist 3 cm soldaki 1.5 cm ama sağda böyle bi sıkıntı hic olmadı soldaki küçük kist yapar mi ki. Ya da yumurtlamayla mi alakali acaba. Benzer sorunları yaşayan oldu mu hic. Büyük olan kistin olduğu tarafta bişey yok küçük olan tarafta batma var

Yumurtan çatlarkende ağrı yapabilir canım .ne zaman adet olmustun

Yumurtan çatlarkende ağrı yapabilir canım .ne zaman adet olmustun
Ayın 16sinda adet oldum canım 35 günde bir oluyorum. Hesabıma göre 3 aşağı 5 yukarı ovulasyon dönemindeyim. Ama hafif kasiklarima doğruda yayıldı bi ara yine geçen ayki gibi hastanelik olmaktan korktum şükür geçti. O tarz bi ağrı değilmiş. Belki yumurta catlamistir dediğin gibi

İyi değerlendir bu günleri o zaman canım altın günler.

meraba
kızlar bende 18 cm lik çikolata kisti varmış haliyle açık ameliyat dediler vede sol yumurtalığım zarar görmüşse eğer -ki bu ameliyat esnasında belli olurmuş- alınacak.ameliyat için gün bekliyorum yarın baska doktora daha gitcem kafam karışık

Canim gecmis olsun . Kim yapacak ameliyatını m iyi bir yerde ol. Bendede 4cm 3cm ve 2cm kist var tabi bunlar gorunenler

Canim gecmis olsun . Kim yapacak ameliyatını m iyi bir yerde ol. Bendede 4cm 3cm ve 2cm kist var tabi bunlar gorunenler
sağol canım. üniversite hastanesine gittim muane eden doktor yrd.doç.doktor yapacak ameliyatı dedi .sen ilaç tedavisimi görüyorsun. bende de iki tane 3 cm le 1 cm lik kist var da onlar neolacak sormadım bile henüz

sağol canım. üniversite hastanesine gittim muane eden doktor yrd.doç.doktor yapacak ameliyatı dedi .sen ilaç tedavisimi görüyorsun. bende de iki tane 3 cm le 1 cm lik kist var da onlar neolacak sormadım bile henüz
Ben hiçbir tedavi görmüyorum canım . Benim ameliyat olma sebebim tüpümde hidrosalpenks şüphesi bi tüpüm alınabilir

Ben şunu anladim ki çikolata kisti olan hastalar sadece ama sadece hastalığın ileri evrelerinde ameliyat olmalılar. Çünkü ameliyat yumurtaya çok zarar veriyor ve gebe kalayim derken herseyi dahada zorlaştırıyor.Doktorum alti ayda bu oran yüksek demişti tam beş ay oldu her ay umut ettim ama sonu hep hüsran oldu.yani altın günler sona eriyor.sonrasinda hersey daha zor. Hayatta hersey planladığımiz gibi olmayabiliyor. Deneyimlerime dayanarak söylüyorum ki anne olmayı ertelemeyin!!!!

Çok haklsn ama ümidini kaybetme nolur bende yumurtalklrm zarar görmesin dye direk tüp bebek tedavisine başladım ama kistlerimde büyük inşallah tutar

Canim 2 yildir deniyorum olmadı . Tüp bebek bile deneyemiyorum. İnsan bazen çok karamsar oluyor. Bu aralar ben de kendimi hiç iyi hissetmiyorum. Biraz önce imzalamam gereken ameliyat belgelerine baktım daha çok üzüldüm. Allah hayirlisiyla bizlere de kısmet eder inşAllah nasip

kesinlikle...
8.ay adetim. her ay yıkılıyorum. biraz daha eksiliyorum.

Arkadaslar bende 5 cm buyuklugunde sol yumurtalikta cikolata kisti var 2 ay bebek denedik olmadi 3.5 cm ken 2 ayda 5 oldu ve ben korkmaya basladim daha buyurse diye.doktor hsg istedi pzt sali cektirmem gerekiyor.dogalolarak ne yapmam gerekiyor ? Sogan denedim 15 gun uzerine 21 gun incir bi degisiklik yok iyilesme yok karbonati duydum civanpercemini ve rahimde tikaniklik varsa sut maydonozu bunlari yapip etkisini olumlu yonde etkisini goren varmi

Canim ben incir kuru yapacaktım sonra arastirirken incir kuru kisti büyütebiliyormus diye okudum vazgeçtim.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…