Endometriosis (Çikolata kisti)

Arkadaşlar merhaba, konu hakkında çok yazılmış, yazanlardan biri de bendim. Biri laparoskopik biri de açık olmak üzere iki kez endometriosis'ten ameliyat oldum. O zaman bekardım ve şimdi evlenip Bursa'ya taşındım. Malesef ki iki gün önce doğum günümde öğrendiğime göre kistlerim tekrarlamış; 4 tane, 3,5 cm hepsi hemen hemen. Çok moralim bozuldu. Ameliyattan sonra 3 ay Lucrin denen menopoz iğnesini kullanmıştım. Sonrasında doktor Visane'a başla demesine rağmen sadece bir adet dönemimde erteledim hapı, doğum kontrol etkisi var diye. Ve o dört günlük regl dönemimde ne yazık ki hortlamışlar yine. Doktor söylediğinde artık dayanamadım ağlamaya başladım çocuk gibi. Çünkü çok zor dönemler geçirdim ve hepsi gözümün önüne geldi, aynı şeyleri yaşamaktan korktum. Elbette yine de çok şükür diyorum fakat sizler de bunu çektiğiniz için beni anlayabileceğinizi düşünüyorum.
Sizden ricam, Bursa'ya yeni taşındığım için doktorumu değiştirmek durumundayım ve burada güvenebileceğim ( ssk veya özel fark etmez ) bir jinekolog arayışındayım. ( çok pahalı olmamak kaydıyla ) Lütfen yardım edin, bir an önce kontrollerime ve tedavime başlamalıyım.

Elle hic basima gelmedi ve duymadim canim
Bir yıl içinde üç tane doktora muayene oldum.hem vajinal ultrason yapıldı hemde elle muayene edildim.rahime parmak sokulup diger eliylede kasigima bastirdi.bu ne anlama geliyor bilmiyorum ama üç doktorun üçüde bunu yaptı.

İşte, ben de bu tarz şeyleri sormak istedim. Yani bu şekilde neyi tespit ediyorlar pek anlayamadım.

Allah Allah inan ilk defa sebde duyuyorum can yakiyo mu peki

kesinlikle.. öyle yoruldum ki. 5 aydır bekliyorum adet oluyorum.
her adette yıkılıyorum. doktorum tüp bebek uzmanı ama 1 yıl dolmadan yapmıyor. bende korkuyorum geç kalırım diye
ya 1 yıl sonra tüp bebek de olmassa diye
zamanla yarışmıyor muyuz zaten?
hiç hsg falan da istemedi
kan tahlili ve tek yumurtamla öyle bekliyorum

benim de kafam karıştı kızlar.
o yüzden buraya geldim size yazım.
devletteki doktorum 3 4 ay olmassa bir yola koyalım dedi
özeldeki doktor 1 yıl gececek bekleyeceksin diyo.
başka özele gittim hemen tüp bebek yapalım diyor
üniv hastanesine gittim tedavisiz çocuk olmaz diyor
başka bir özele gittim tek yumurtanla turp gibisin kendine güven diyor
ne yapmalıyım ne etmeliyim şaşkınım

tek istediğim sağlıklı ve hayırlı bir evlat.
herşeyin hayırlısını rabbim bilir.

Hepimiz aynı durumdayız canım herbir doktor farklı bir set söylüyor insanı iyice stres alıyor. Eğer kistin ve başka sıkıntın yoksa sabret Rabbim nasip edecektir de vakti gelmemiştir belki, tek yumurtayla bir sürü çocuk doğuran var. Rabbim hayırlısı ile tez vakitte hepimize nasip etsin anne olmayı. Âmiiiiiiinnnnn

Şimdi benim de aklıma takıldı. Bu FSH kısırlığı belirliyorsa o zaman neden AMH testi istiyorlar? FSH devllette yapılan hormon testinde yer alıyor; ama AMH devlet tarafından yapılmıyor, dışarıda yaptırmak zorunda kalıyoruz.

Bende hic hsg cekturmedim mecbur bir yil bekleyecez canim ya insallah bu surec hayirli ve cabuk gecer

İnan bilmiyirum canim bekli sadece fsh testine bakarak dememistir baska testlerde vardi cunku fsh dusuk guzel kisrlikta yok kendini stresten uzak tut kafani hepbebege verme dedi dort ay sonra tekrar cagirdi

Bende hic hsg cekturmedim mecbur bir yil bekleyecez canim ya insallah bu surec hayirli ve cabuk gecer

onun için de mi 1 yıl beklemek gerek canım?
bana ameliyat yapan doktor 3 4 ayda hamile kalmassan hsg çektir demişti
ben o şehirden taşındım.
yeni doktorum gerek yok diyor. kafam allak bullak
sadece bu ay da hamile kalamassam eşimin spermlerine bakacaklar.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…