Endometriosis (Çikolata kisti)

Malesef ilaç tedavisi uyguladık 3 ay hiç bir faydası olmadı başka bi ilaç yokmu d.k hapi ndan başka dedim doktora visanne verdi onuda ben kullanıp daha fazla vakit kaybetmeyeyim diye dusundum keske kullansaydim belki şimdiye kuculur du diyorum hayırlısı ne diyelim herseyin bi zamanı vakti var elbet bol bol dua edelim inşallah hakkimizda hayırlısı

Âmin canım. Doktora gitmeyi ihmal etme sen yinede. Bir de soğan kürünü dene istersen belki faydası olur.

Ben iki defa vajinal ultrason muayenesi oldum.her iki doktorda dort cm dedi.ama bemimde diger yumurtaligimdaki cok kucuk oldugu icin ultrasonda gorunmedi.laparoskopi esnasinda doktoryn her ikisinide almis.

Ben iki defa vajinal ultrason muayenesi oldum.her iki doktorda dort cm dedi.ama bemimde diger yumurtaligimdaki cok kucuk oldugu icin ultrasonda gorunmedi.laparoskopi esnasinda doktoryn her ikisinide almis.

Yukarda Mr yazdım Me olmuş akıllı telefonun akılsızlıģı işte. Evet benimde hiç belli olmamıştı ki zaten bu kist tek olmuyormuş genelde. Sen nasılsın şuan Sonay06 daha iyisin inşallah?

Yukarda Mr yazdım Me olmuş akıllı telefonun akılsızlıģı işte. Evet benimde hiç belli olmamıştı ki zaten bu kist tek olmuyormuş genelde. Sen nasılsın şuan Sonay06 daha iyisin inşallah?
Çok şükür bir kac gündür çok iyiyim.sizin ameliyat tarihiniz bellimi.

Arkadaşlar hepinize merhaba. Bu sayfayı sürekli takip ediyorum ancak yeni kayıt oldum bende yazayım istedim. Benimde sağ ve sol olmak üzere iki yumurtalığımdada kist olduğunu tesadüfen öğrendim. Özel bi hastaneye gittim biri 3 diğer 4,5 cm dediler birde mr istediler. Mr sonuçlarında 10 cm bi tane daha kist olduğu ortaya çıktı. Ultrasonda küçük olan kisti görüp asıl önemli olan büyüğü nasıl göremedi şaşırdım doğrusu. Neyse ameliyat olman gerekli dediler hatta ameliyat olana kadarda korunmamızı söyledi çünkü çocuk olursa düşük oluyormuş. Beni tıp fakültesine yönlendirdi. Oradada muayene oldum bayramdan sonra gel ameliyatını yapalım dedi direk başka açıklama yapmadı. Açıkmı kapalımı dedim kapalı dedi sadece. İstemiş olduğu testlerin hepsini yaptırdım Ca 125 değeri 16 çıktı. Herşey normal sadece tsh değeri 4,1 çıktı yani biraz yüksek bu da önemlimi bilemiyorum. Bayramdan sonra gideceğim bende sizlere gelişmeleri yazarım. Bu arada ankarada yaşıyorum gazi tıp fakültesinde ameliyat olacağım.

Geçmiş olsun esenes06 , bende de aynı problem var. MR her zaman daha doğru sonuç verir diyorlar; ama ben de bilemiyorum. Benim de hem MR hem de ultrason çekildi; ama boyutlar oynuyor. Hatta benim önce tüm karın ultrasonu çekildi. Onda kocaman kisti göremediler, sanırım yumurtalıklara bakmadı. Bazen anlamak güç...

Onuda çok denedim olmadı şimdi başka bir bitki çayi içiyorum 3 aydirda doktora gitmiyorum çok bunalmistim ama bu ay sonu gidicem malesef merak ediyorum ne durumda diye

Merhaba, İçtiğiniz bitki çayı nedir acaba? Ben de şu an soğan kürü uyguluyorum, ilaç da kullanıyorum; ama başka yöntemleri de araştırmaya devam ediyorum. Geçmiş olsun size de inş. faydasını görürsünüz.

Teşekkür ederim. Evet boyutları tam nedir bende anlayamadım mr da 11,5 yazıyor prof muayene etti 10 cm dedi. Bu arada soğan kürünü bende uyguladım ama değişiklik olmuşmu bilemiyorum. Bu ayki adetimde ilk günü ve son günleri bayağı koyu kıvamlı bişiler geldi soğan iyi geldi heralde.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…