Endometriosis (Çikolata kisti)

Maşallah size i vakit.
Normal kilo problemim ypk ama şükür ev islerini yapıyorum yemeği mu ya da okula gidip gelebildi m pantolon falan da giyrnikiyirum
Ya benim kilo fazlam var ne yazık ki o yüzden biraz korkuyorum kötü etki eder diye. Kafamda deli sorular yani. Allah kolaylık versin hepimize.

İnşallah bebek haberi verirsiniz. Siz de ameliyat oldunuz mu nasıl bir yöntem denediniz bu süreçte?
Mrb bende 28 mayısta açık ameliyat oldum 9 ve 8 cm çikolata kistim vardı ama banada hiçbir Dr kapalı ameliyat önermedi kistim büyük ve yapışıklıklar vardır dedi ve gerçektende yapışıklıklar oluşmuş.ameliyatım çok iyi geçti bende ertesi gün hastane Cafesinde kahve içmiştim:))) korkma bende iyi ki olmuşum aynı sezaryan gibi...

28 gustis da mı yani btn de 11 agustos ta oldum inşallah toparlar sin sen de ana bol bol protein aldım iyi geldi kendimi amelyat önceden göre çok iyi hissediyorum. Eşimin tabiriyle evde Ceylan gibi sekiyormusum :)
Evet 28 ağustosta ameliyat oldum.benim amrliyattan sonra sanirim anestezi nin etkisiyle bir hafta bulantim oldu.dort kilo verdim.dedim ya bunye meselesi masallah siz bana binaen cabuk kalkmissiniz.ama bu yorumlarim ameliyat arefesindeki arkadaşları korkutmasin.bu kisiye gore degisiyor.ve bu rahatsızlığın ameliyattan baska caresi yok gibi..ertelemeyin bir an once aneliyatinizi olun.sizede çok geçmiş olsun ayni şeyleri bir daha yasamayiz insallah.

Bencede bünye ile alakalı iyileşme süreci açıkçası ben de hassasım biraz inşallah aksi bir durum olmaz. Bir de sizin kilonuz nasıl normal mi belki onunda etkisi vardır?
Korkmayin cok korkulacak bir ameliyat degil.boyum 1.70 kilom 65 çok zayif sayilmam.hatta ameliyata gittigimde 69 kiloydum.agri sanci olmuyor sadece normale donmek biraz zamam aliyor.

Bende birax zorladı m kendimi ayağa kalktikca kuAtun ama öncesinde apandisit ameliyatı olmuştum aynı durumları yaşarım diye kus mama rağmen yurudum bol bol. Birde tabi yemem e o ara çoook dikkat ettim ben de 1.70 62 kiloyu m rabbim kolayca atlatmanizi ve tez zaman da bebek sahibi olmanızı nasip etsin.

Sonay06 sen de tüp bebek düşünüyor musun anladigim.kadariyla Togretmen hemen düşünüyor ben de öyle. Bu süreci beraber yaşarız insallah
Hayırlısı olsun inşallah. Benim şuan kesin değil sanırım ameliyat sonrası karar vereceğiz buna doktorla. Bugün doktora gideceğim ameliyat günü için bakalım artık neler olacak.

Çok geçmiş olsun sizede. Âmin hepimize Allah kolaylıklar nasip etsin inşallah. Yemeye dikkat etmek ekstra bir şeyler mi katıyor acaba?

İnşallah bebek haberi verirsiniz. Siz de ameliyat oldunuz mu nasıl bir yöntem denediniz bu süreçte?
İnsallah cok sagolun benimde kistim 10cm di bi gun yolda yururken dizim ustune dustum ve ertesi gunu kistim patladi acil acik ameliyata girdim ama o surec benim icin cok kotuydu bir hafta cok agirdim sonra cok sukur toparlandim ama simdi yine tekararladi sizin ameliyatiniz tam olarak ne zaman size bol bol dua ederuz ve rahat atlatirsiniz insallah

Korkmayin cok korkulacak bir ameliyat degil.boyum 1.70 kilom 65 çok zayif sayilmam.hatta ameliyata gittigimde 69 kiloydum.agri sanci olmuyor sadece normale donmek biraz zamam aliyor.
aynen korkmayin sadexe biraz toplarlanmaniz surec aliyor ama sonra hemen hamile kalma imkaniniz cok yuksek insallah bende ikinci bi amelyat gerekmeden hamile kalirim suan.kistin 4 cm olmus

Allah razı olsun. Zaten insanı rahatlatan şey bu konuda yalnız olmadığı
Benim ameliyat günüm bugün belli olacak, açıkçası hemen olmak istiyorum çünkü beynimi meşgul ediyor acabalar bu da beni stres yapıyor haliyle. İnşallah siz de hemen hamile kalırsınız. Bu arada kistin tekrar etmesi ameliyattan ne kadar sonra oldu?

Benim iki sene sonra oldu o zaman bekar oldugum.icin bebek denemem olamadi. Bes ay once evlendim ve kimyasal gebelik yaptim ama amelyattan sonra duruma gore tup bebek bile gerekmeden hamile kalanlar var benim suan durumum ne olacak bilmiyorum ama siz rahat olacaksiniz hem patkadan biran once tedavi olmaniz daha iyi

Doktor da öyle dedi ameliyat sonrası gebe kalma ihtimali yüksek diye. Bakalım nasip ne olacak. Doktor dönüşü yazarım detayları. Rabbim tez zamanda nasip etsin inşallah hepimize. Âmiiiiiiinnnnn

Suan için değil. Doktorum altı ay icinde olmazsa konuşuruz dedi tüp bebekten hiç bahsetmedi.
Ameliyattan sonra altı ay içinde olma ihtimali çok yuksekmis.ben altı ay bekleyecegim.eger olmazsada tup bebek dusunurmuyum bilmiyorum. Eşim pek sıcak bakmıyor. Daha önce bahsetmistim benim sekiz yasinda bir kizim var.eger olmazsa rabbimin takdiri boyleymis deyip bir taneyle kalacağız galiba..

İnşallah olur tez vakitte. Ben de geldim doktordan şimdi ameliyat hazırlıklarına başladık Cuma veya Pazartesi olacaktı fakat pazartesi tatil galiba onun için bayram ertesine sarkacak, inşallah Cuma olurum. Doktora sonrasında ne yapacağız dedim dedi ki ben seni hemen tüp bebeğe yönlendireceğim muhtemelen orada seni birkaç ay takip ederler eğer olmazsa tüp bebek yapılır. Bakalım artık ne olur. Rabbin tez vakitte hepimizin yüzünü güldürsün inşallah.

Aşılama deneyen oldu mu acaba. Ben de aşılama yaptircam kararsızim hiç ugrasmasam tup mu denesem diyorum

Hadi hayirlisi olsun artik canim dualrim sizinle insallah biran once ayaga kalkarsin umarim.tup bebege gerek kalamdan anne olursun

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…