Endometriosis (Çikolata kisti)

Arkadaslar ben bugün kontrole gittim.hersey yolunda dedi doktorum.bir ay eger kendimi iyi hissetmezsem bir bucuk ay sonra iliski onerdi.iki ay sonra tekrar gel dedi.yine herseyde oldugu gibi ' zaman'...beklemekten baska yapacak birsey yok yani..

İnşallah ilk denemede gebe kalırsın ve biter bu bekleyiş Sonay06

Arkadaslar ben bugün kontrole gittim.hersey yolunda dedi doktorum.bir ay eger kendimi iyi hissetmezsem bir bucuk ay sonra iliski onerdi.iki ay sonra tekrar gel dedi.yine herseyde oldugu gibi ' zaman'...beklemekten baska yapacak birsey yok yani..
Sonüçünün iyi olmasına sevindim inşallah tüp bebege gerek kalmadan gebe kalırsınız hayırlısıyla

İnşallah ilk denemede gebe kalırsın ve biter bu bekleyiş Sonay06
insallah..aslinda ben bir bebegim olmasını en çok kızım icin istiyorum. Çünkü kizim son bir senedir çok kardeşi olsun istiyor.baskasinin bebegini görünce ağlıyor. Insallah dediginiz gibi olur..

Arkadaslar laparoskopi sonrasi ne kadar cinsel perhiz önerdi doktorunuz ben 6 hafta önerdi. Sonrasında hemen tüp bebek düşünüyoruz acaba doğal olur mu bu süreçte diye tereddüt ediyorum

Arkadaslar laparoskopi sonrasi ne kadar cinsel perhiz önerdi doktorunuz ben 6 hafta önerdi. Sonrasında hemen tüp bebek düşünüyoruz acaba doğal olur mu bu süreçte diye tereddüt ediyorum
Doktorum bana bir ay eğer kendini iyi hissetmezsen bir buçuk ay sonra dedi.dogal yolla alti ay icinde gebe kalabilecegimi soyledi eger olmazsa yine konuşuruz dedi.

insallah..aslinda ben bir bebegim olmasını en çok kızım icin istiyorum. Çünkü kizim son bir senedir çok kardeşi olsun istiyor.baskasinin bebegini görünce ağlıyor. Insallah dediginiz gibi olur..

Ne güzel bir çocuğunuz varmış Allah bağışlasın. Sonradan mı oluştu kist sizde yoksa ilk gebelikte de var mıydı?

Merhaba arkadaşlar bende Mayıs 28 de çikolata kistimden ameliyat oldum bir 9 digeri 8 cm di. Bende yapışıklıklar oluşmuş karın içi ve bagırsaklarımda,doktorum gerçekten çok kötü olmuş dedi. Dokuz yaşında oglum var çocuk düşünmüyorum,zaten doktorum tüplerimin tıkalı oldugunu söyledi istersen tüp bebek dedi ama altı ay düşünürsen deneme süresi olur dedi dogum kontrol hapı içmem gerekiyor daha başlamadım bu süre içinde inş kist tekrar oluşmaz.

Benim tuplerimde tikaliymis ama laparoskopi esnasinda doktorum tuplerinide actik dedi.sizinkide acilabilirdi.cikolata kisti tekrarliyormus.bence onleminizi alin.

Merhabalar araniza yeni katiliyorum cikolata kisti beni artik hayatimdan bezdirme durumuna kadar getirdi yedi senedir bu hastalikla ugrasiyorum kistin sol tarafimda 10 cm oldu ve patladi o zaman bekardim surekli kontrollerimede gidiyordum bi sorun yoktu fakat bes ay once evlendim hic korunmadigim halde hamile kalamiyorum ikinci ayimda kimyasal gebeligim oldu doktora
gittigimde bu seferde sag tarafimda 4cm olarak tekrarladigini ogrendim insallah ameliyat olan hic kimsede tekrarlama olmaz cunku tekrar ayni seyleri yasamak ve anne olamamak cok kotu bi duygu artik bu hastaliktan yoruldum

Çikolata kistiyle hamile kalmak zor.eger bebek düşünüyorsanız bi doktora gidin bence..

Çikolata kistiyle hamile kalmak zor.eger bebek düşünüyorsanız bi doktora gidin bence..
Doktora gidiyorum her ay korunmadan bir sene devam diyor ama benim artik umudum yok Allahim evlat hasreti yasatmadan isteyen herkeze nasip etsin insallah cevabin icinde tesekkur ederim

herkese merhabalar, henuz cok yeniyim ve gercekten yardiminiza cok ihtiyacim var. 22 yasindayim, iliskiye girmedim. Adetlerim hep 35 gunde bir olur, ve bazi aylar cok fazla sancim olurdu. Yaklasik 3 ay once, adetim sonrasi kasiklarimdaki agrilar gecmedi. Anneme soyledim üşütmüşsündür cok takiyosun dedi, hastaneye gitmedim. Daha sonra nette arastirmalar yaptim, cok kotu seyler okudum dayanamadim kadin dogumdan randevu aldim. Doktor bakireyim diye ultrasonla muayene etti ve sağ yumurtaligimda 6,28 cm kist gordu. Kan tahlili yapti, iyi huylu dedi cok sükür. Adet periyodlarimi soyledigimde de bana tarlusal verdi bugunden itibaren gunde 2 kez alcaksin dedi. Gecen ayın 7sinde adet olmustum, her 35 gunde bir adet oldugumdan bu ayin 11inde olmam gerekiyodu. Fakat ilac kullandigim halde gününde olmadim. Yani doktor resmen erken adet olmami saglamaya calisirken adetimi geciktirdi ilacla. İlacim bu aksam bitiyor, bütün adet belirtilerim var. Ama ben henüz olamadim ve bunu kafama cok takiyorum. Bana lütfen bi seyler soyleyin napmam gerekiyo? Adet olamamak bende cok stres yapiyor. Simdiden tesekkur ederim.

Doktora gidiyorum her ay korunmadan bir sene devam diyor ama benim artik umudum yok Allahim evlat hasreti yasatmadan isteyen herkeze nasip etsin insallah cevabin icinde tesekkur ederim
Amin insallah.Allah büyük.Vardir elbet bir vakti zamanı umudunuzu kesmeyin.sabirla dua edin..

Allah yardımcınız olsun. Ben de aynı dertle uğraşıyorum kistim 10 cm ve doktorla aldığımız kararla ameliyat olacağım en kısa sürede. Sonra da hemen bebek yöntemleri denenecek. Ben de korkuyorum süreçten de sonuçtan da Allah-u teâlâ hepimizin yardımcısı olsun inşallah.

size yardımcı olmak isterdim ama başımdan boyle birşey hiç geçmedi. Ama adet donemindeki sancıların çoğunun nedeninin kist olduğunu biliyorum.kistin adet duzensizligi yaptigida biliniyor.bence o kist olduğu surece sizde adet düzensizliği olacaktır. Anladığım kadarıyla doktorunuzada guvenmiyorsunuz.bence once doktorunuzu degistirin.belkide ilac bitince adet olmanız gerekiyordur.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…