En yakınımken, en uzağım olması..

sevgi herşeye yetmiyor demek ki. yani adam evden ayrılmıi, kararı da net gibi. çok üzücü ama ne bileyim kendinizi alıştırmaktan başka çareniz yok gibi.

Ailesinden ilk tepki psikologa gitmeden bitiremezsin bu işi demek oldu, ama kabul etmiyor.
yani boşanmayı kabul etmeyin eger depresyondaysa ve tedavi görürse düzelebilir ama değresyonu çok derin duruyor buyuk ihtimalle uzun süredir çok mutsuz

En acısı bu işte ozaman niye girdin hayatıma diyorum sevdm ama çok diyor. Ben 29 eşim 30. 6 yıldır birlikteyiz. Ve gerçekten uyumlu iyi bir çiftiz.
yaşlarınız da küçük değilmiş.hani insan gençliğinde birşeyler yaşayamazsa içinde kalır ya o yüzden diyeceğim.bunu daha erken kavramış olması gerekirdi..
şu an yanında kaldığı arkadaşı nasıl birisi? bence bu süreçte bazı farklı hayatlar gördü..kim bilir belki de yaşamak istediği hayatı gördü..
sizin için çok üzüldüm gerçekten de..ama hayat bu dediğim gibi yol ayrımları hepimiz için...umarım her ikiniz da seçimlerinizden mutlu olursunuz ilerde.

konu dine kaysın istemem ama,
yakın zamanda ateizmi seçen bir arkadaşım var,
ki bu süreç onu ve ailesini elbette ki yıpratmıştır, biz dışarıdan pek bilemeyiz,
eşi de tesettürlü bir kadındı,
boşanmadılar ama hayatları değişik seyrediyor.

biri tesettürlü bir kadın , diğeri orucu namazı bırakmış, ki eskiden çok dindar biri olduğu için çevresi de kendi gibi kişilerden oluşan bir erkek... ama evliliklerini şimdilik sürdürüyorlar, sonrasını bilemem.

bu tarz bir değişim gösteriyorsa eşiniz ve sizinle paylaşamıyorsa belki de siz de evliliğinizi bitirmek istersiniz.

Öncelikle artık sizinle oynamasına izin vermeyin. Madem böyle keskin bir karar aldı artık size sarılamaz. Eve geldiğinde remi ve mesafeli olun. Hatta mümkünse eve gelmesin. Ya da siz yokken gelip ne alacağı varsa alsın gitsin. Ona ayrılığı tam anlamıyla yaşatın. Sizin de bu evlilikten koptuğunuzu düşünsün. (Şu an öyle hissetmeseniz de ona hissettirin.)

Evet yanında kaldığı arkadaşı evlilikle ilgisi olmayan çok rahat biri birazda ondan kaynaklı tabiki. Eşimin ailesi aradı konuştu çocukla bize yardımcı ol destek ol, biz kaybetmek istemiyoruz gelinimizi de oğllumuzu da dedi ama çocuğun pek umrnda değil.

biri olmadığından eminim demişsiniz, nerden eminsiniz? ben okuyunca birinin varlığından çok şüphe ettim açıkçası. hiçbir erkek rahatını evlilik düzenini bekar yaşamak için bozmaz. kesinlikle inanmıyorum. neyse biri var ya da yok. sonuçta bu insan artık gitmek istiyor, bu saatten sonra zorla yanında dursa neye yarar, gönlü seninle olmadıktan sonra. iyi ki çocuğunuz yokmuş, daha çok yıkım olacaktı. sen metanetle durmaya devam et, sakın onun karşısında ezik görünme. gitmek isteyen o. bırak gitsin, bakalım gittiği hayatında mutlu olabilecek mi.

Bu konuyu net bir şekilde konuştuk hayatın böyle olacaksa ben yokum dedim, bana net böyle demediği için orda da tıkanıyorum.

bu durumda daha önce hiç görmediği ve tatamadığı bir hayatı görüyor hatta belki yaşıyor şu anda...
peki bu hayatı yaşayıp daha sonra tekrar dönmek isterse kararınız ne olur onu düşünün bence...şimdi ona çok tatlı gelmiştir.bekar takılıyorlar,belki gece hayatı belki içki ,belki çapkınlık vss...

Şuna inanabilirim, daha güzel daha alımlı, işte daha zeki biri istiyorum artık diyebilir ama şuan net hayatında gördüğü beğendiği hoşlandığı biri olmadığına çok eminim.

Bu konuyu net bir şekilde konuştuk hayatın böyle olacaksa ben yokum dedim, bana net böyle demediği için orda da tıkanıyorum.

daha süreç tamamlanmamıştır,
bahsettiğim arkadaşımın geçiş dönemi bir yıl sürmüş,
bu sürede bazı ibadetlerine devam ederken, bazılarını bırakmış.

birden olmuyor yani.

bilemiyorum ki,
4 yıllık bir evlilik, bence ne oluyorsa bilmeye hakkınız var, daha fazla konuşmayı deneyin.

Olmaz, kabul edemem sanırım bunlar yaşanıyorsa

Hiç mi nefret duygusu yok KK kadınlarında, gerçekten anlamıyorum.

Ortada bir sorun yok, adam çekip gidiyor diyorsunuz. Hani verilen sözler, iyi günde kötü günde bir ömür diye çıkılan o yol?

Nasıl hala sevilir sizi yarı yolda bırakan adam? Ondan önce sen başlat boşanma işlemlerini. Defolsun gitsiiin ya.

En son konuştuğumuzda eskisi gibi olabilmek için dua ediyorum diyordu. Ama bilemiyorum tabi nekadar samimi. Bunları yaşadıktan sonra herşey garip geliyor

Ben süreci o başlattı o bitirsin istiyorum. Bu sürecin hiçbir yerinde olmayacağım. Sonra kendi yoluma bakıcam. Nefret tabiki var nasıl bu vebal altında bir ömür yaşayacak bilmem ama ben bir hırs ve saçmalıkla hareket etmek istemiyorum. Bu evlilikte hep iyiydim yine iyi olarak bitireceğim.

Eşin muhafazakar bir ailede büyüyüp
ailesine uygun bir kadınla evlilik gerçekleştirmiş
Fakat mutlu hissetmeyen bir adam gibi görünüyor buradan.
Neden dersen,
Muhafazakarlık yapısı dediğimiz şey tercih olmaktan çıktığı anda
yani o hayata doğmuş, öyle yaşamak zorunda hissettirilmiş
bir duruma dönüştüğünde
bu şekilde uzaklaşmalar yada soğumaların yaşanması çok normal.
Zamanında kim olduğunu, nasıl bir hayat yaşamak istediğini
sorgulamaması en büyük hatası.
Geç kaldığı adımlarını atmak istiyor.
Kendisi için doğru olan zaten bu.
Ama bu geç kalmışlığı sana karşı yapılan bir haksızlık
şu anda.
Bence şuan seviyorumlarına, sarılıp doyamadımlarına
artık inanma.
Ayrılma konusunda kararlı olmasaydı 2 ay uzun bir süre
çoktan pişman olup dönmüştü.

Gelip sana sarılmasına, vicdanlıyım rolü yapmasına izin verme bari. Niye onunla ağlıyorsun?
Umarım onsuz çok daha mutlu olursun, senin mutluluğunu uzaktan izler, pişmanlıklarında boğularak...

Olmaz, kabul edemem sanırım bunlar yaşanıyorsa
şu an yaşanmıyorsa bile yaşanacak mutlaka..yukarda shapee çok güzel ifade etmiş..yıllar önce yapması gereken sorgulamayı şimdi yapıyorsa sizin vebalinize girmiş demektir..
size yapılan haksızlık mı evet ama bir de bu yönden bakın lütfen:sizinle evliyken de bunları yapabilrdi..ama en azından dürüst size karşı..çekip gitmiş...
bu saatten sonra herkes tercihini yaşayacak.

Şuna inanabilirim, daha güzel daha alımlı, işte daha zeki biri istiyorum artık diyebilir ama şuan net hayatında gördüğü beğendiği hoşlandığı biri olmadığına çok eminim.

erkekler öyle daha güzel daha alımlı vs biri olsun diye karısından ayrılmazlar. hali hazırda biri varsa ve karşı taraf onun aklını başından aldıysa ancak karısından ayrılmaya kalkar. hiçbir şeyden o kadar emin olmayın. burda bir konuda bayan arkadaş anlatıyordu, eşimle nerdeyse 7 24 birlikteydik bir günümüz bir anımız ayrı geçmedi telefonu sosyal medya hesaplarını bilirdim sosyal çevresi sınırlıydı herkesi tanırdım vs vs meğer adamın bir süredir başkasıyla ilişkisi varmış. yani erkek denen varlık çok tehlikeli ve sinsi olabiliyor. farzedelim ki biri yok. yine de size yaşattığı şu mutsuzluğu telafi edebilir mi? adam gitmek istiyor ve gerekçesi bile afedersiniz ama b.ktan! neymiş bişeyler eksikmiş. şimdi mi anlamış 6 yıldan sonra?? sal ipini gitsin gerçekten de.

Sizi istemeyen siz çocuk hayali kurarken pat diye açıklama dahi yapma gereği duymadan ayrılalım diyen ve akabinde evi terk eden adam sadece sizin kağıt üzerinde eşiniz olarak kalmıştır. Sizin evinize canı isteyince eşya almak bahanesi ile gelecek size sarılacak acitasyon yapacak ve siz de buna müsade ediyorsunuz. Hatta birlikte ağlıyorsunuz çok ilginç.
insanlar koca evi iki saatte boşaltıyor eşiniz iki ayda kişisel eşyalarını daha alamamış. lütfen dik durun gidin boşanma davanızı açın ve size değil dokunmak görmesine dahi müsade etmeyin.
Sizin hayatınıdan 6 yılınızı hayallerinizi mutluluğunuzu çalmış bir insan var karşınızda o utansın siz utanmayın kendinizi ezik hissetmeyin.
varsa bir derdi sıkıntısı çözüm yoluna gitsin yoksa ben oynamıyorum ile evlilik olmaz yol verin gitsin.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…