En yakınımken, en uzağım olması..

Gelip sana sarılmasına, vicdanlıyım rolü yapmasına izin verme bari. Niye onunla ağlıyorsun?
Umarım onsuz çok daha mutlu olursun, senin mutluluğunu uzaktan izler, pişmanlıklarında boğularak...

katılıyorum. adam resmen bu hayatı eşini artık istemediğini ifade ediyor bir de sarılıp ağlıyor konu sahibiyle birlikte. saçmalık! eşim bana onca yıldan sonra hiçbir sebep yokken ayrılmak istediğini söyleyecek bir de evden ayrılacak, sonra ben bu adama sarılıp bir de ağlıycam. buz olurum buzz! bir kaya gibi olurum onu görünce.

konu sahibi arkadaşım fazla zaafkar davranmışsın. bence şuandan itibaren kendini bir değişime al. tavrını mesafeni koy. ya adam seninle bir ömür geçirmek istemiyor artık. ceheneme gitsin o zaman.

Dedikleriniz gerçekten çok iyi anlıyorum inanın bende yazdıklarımı okuyunca aynen böyle diyorum. Ama uğradığım haksızlığı hazmedemiyorum yapamıyorum. evet yol vermek, çekip gitmek kolay , ama koskoca 6 yıl var 6 yılımı sadece 3 ayda silip atamam ki. Sanırım yaşamam gerekn evreleri yaşıyorum. İlk ay zaten olayı şokuyla geçti anlamadım yeni yeni idrak ediyorum hikayenin bittiğini.

Eşin muhafazakar bir ailede büyüyüp
ailesine uygun bir kadınla evlilik gerçekleştirmiş
Fakat mutlu hissetmeyen bir adam gibi görünüyor buradan.
Neden dersen,
Muhafazakarlık yapısı dediğimiz şey tercih olmaktan çıktığı anda
yani o hayata doğmuş, öyle yaşamak zorunda hissettirilmiş
bir duruma dönüştüğünde
bu şekilde uzaklaşmalar yada soğumaların yaşanması çok normal.
Zamanında kim olduğunu, nasıl bir hayat yaşamak istediğini
sorgulamaması en büyük hatası.
Geç kaldığı adımlarını atmak istiyor.
Kendisi için doğru olan zaten bu.
Ama bu geç kalmışlığı sana karşı yapılan bir haksızlık
şu anda.
Bence şuan seviyorumlarına, sarılıp doyamadımlarına
artık inanma.
Ayrılma konusunda kararlı olmasaydı 2 ay uzun bir süre
çoktan pişman olup dönmüştü.

Evet 2 ay uzun bir süre istese zaten dönerdi burdan bakınca bunu da anlıyorum. Ama haksızlığı sindiremiyorum.

Dedikleriniz gerçekten çok iyi anlıyorum inanın bende yazdıklarımı okuyunca aynen böyle diyorum. Ama uğradığım haksızlığı hazmedemiyorum yapamıyorum. evet yol vermek, çekip gitmek kolay , ama koskoca 6 yıl var 6 yılımı sadece 3 ayda silip atamam ki. Sanırım yaşamam gerekn evreleri yaşıyorum. İlk ay zaten olayı şokuyla geçti anlamadım yeni yeni idrak ediyorum hikayenin bittiğini.
Aslında biraz dik dursanız eşiniz sizi kaybettiğini anlayacak ve olaylar çok daha farklı gelişecek belki de. Şu durumda sizi elinin altında her haliyle kabul eden biri olarak görüyor.

Ben zaten sırf insanlar üzülüyor istiyor, ve evlilikte öyle böyle iyidir diye geri gelsin istemiyorum. Beni eskisi gibi sevdiğini aşık olduğunu hissetsin geri gelecekse diyorum. Neden birden böyle olur, bir adam 6 yıldan sonra 1 ay sonra yurtdışı tatil planı varken hatta ayrılmayı söylediği günün ertesi bile eve misafir davetliyken nasıl bir anda ayrılmak istediğini söyler ve düşünür. Aklım almıyor

Aslında biraz dik dursanız eşiniz sizi kaybettiğini anlayacak ve olaylar çok daha farklı gelişecek belki de. Şu durumda sizi elinin altında her haliyle kabul eden biri olarak görüyor.
Şuan size yansıtamıyor olabilirim ama aslında dik duruyorum gerçekten ilk söylediği gün yüzüğümü çıkartıp fırlattım, ama o hala takıyor mesela. İstemiyorsan bitsin diye daha ilk dakikadan söyledm ama alışkanlıklar ve sevgi onu gözlerimden silemiyorum henüz.

O adamı boşverin, o ortamdan kaçmaniz gerek. Sizi sevdigine inaniyor musunuz gercekten? Kendinizi dinleyeceginiz bir tatile çıkın tek başınıza gidin hatta. Birkac hafta o ortamdan uzaklasin. Bazı insanların değeri geç anlaşılıyor. Esiniz de ayrıldıktan sonra degerinizi anlayacaklardan. Bir film izlemiştim oradaki kız da sizin gibiydi. Filmin adı queen, hint filmi. Isterseniz izleyin size cesaret verebilir. Bir kadının kendini sevmesini anlatıyor. O kadin da sizinle benzer seyleri yaşıyor.

Kendinizi sevin.

Şuan size yansıtamıyor olabilirim ama aslında dik duruyorum gerçekten ilk söylediği gün yüzüğümü çıkartıp fırlattım, ama o hala takıyor mesela. İstemiyorsan bitsin diye daha ilk dakikadan söyledm ama alışkanlıklar ve sevgi onu gözlerimden silemiyorum henüz.
Kendi adıma söylemek gerekirse; eşyalarını mı alması gerekiyor ben evde yokken gelip almasını ve biran önce hepsini toplayıp götürmesini söylerdim. Beni arıyor mu mesela onunla görüşmek istemediğimi ve bir daha beni aramamasını söylerdim. Aşkımdan gebersem de kocaman bir duvar örerdim aramıza. İç dünyanızda haksızlık olarak hissetmeniz, sorularınıza cevap bulamayışınız hazmedememeniz çok normal. Her şey muhteşemken ortada geçerli bir sebep bile yokken bu duruma gelinmesi hazımsızlık sebebi zaten. Bu adamın sizi kaybettiğini hissetmesi gerek. İşte o zaman anlarsınız sizi seviyor mu dönmek istiyor mu. Ha buna rağmen dönmez o zaman siz de yolunuza bakarsınız.

katılıyorum. adam resmen bu hayatı eşini artık istemediğini ifade ediyor bir de sarılıp ağlıyor konu sahibiyle birlikte. saçmalık! eşim bana onca yıldan sonra hiçbir sebep yokken ayrılmak istediğini söyleyecek bir de evden ayrılacak, sonra ben bu adama sarılıp bir de ağlıycam. buz olurum buzz! bir kaya gibi olurum onu görünce.

konu sahibi arkadaşım fazla zaafkar davranmışsın. bence şuandan itibaren kendini bir değişime al. tavrını mesafeni koy. ya adam seninle bir ömür geçirmek istemiyor artık. ceheneme gitsin o zaman.
Zor geliyor arkadaşım gerçekten zor geliyor. Adam bana dese ki seni istemiyorum çünkü şu şu.. gerçekten daha kolay olacak. Ama böyle eksik diyorum bu hikaye eksik.

Acaba etkilendiği bir arkadaş ortamı mı oldu
Yada kötü niyetli insanlar buna kafa yapıcı şeyler mi içirdi
İnanın dünyanın hali çok kötü, kimse kimsenin mutluluğunu çekemiyor
Eşinizin zaafı olduğunu bilen birileri faydalanabilir...
Allah yardımcınız olsun, imtihandasınız ama sakın isyan etmeyin duaya sımsıkı sarılın

O adamı boşverin, o ortamdan kaçmaniz gerek. Sizi sevdigine inaniyor musunuz gercekten? Kendinizi dinleyeceginiz bir tatile çıkın tek başınıza gidin hatta. Birkac hafta o ortamdan uzaklasin. Bazı insanların değeri geç anlaşılıyor. Esiniz de ayrıldıktan sonra degerinizi anlayacaklardan. Bir film izlemiştim oradaki kız da sizin gibiydi. Filmin adı queen, hint filmi. Isterseniz izleyin size cesaret verebilir. Bir kadının kendini sevmesini anlatıyor. O kadin da sizinle benzer seyleri yaşıyor.

Kendinizi sevin.
Teşekkür ederim mutlaka izlicem filmi. Ben kendiyle çok barışık bir hatunum aslında. Gitmek istiyorsa eyv, kendi yoluma çok güzel bakarım. En ağır basan düşüncem bu aslında. Ama bukadar kolay mı diyorum orda tıkanıyorum

Evet 2 ay uzun bir süre istese zaten dönerdi burdan bakınca bunu da anlıyorum. Ama haksızlığı sindiremiyorum.

Sindirememen çok insani.
Fakat şöyle düşün
Bir kadın aldatılır ve bir anda bu evliliğinde
vermesi gereken bir sınava dönüşür.
İki alternatifin vardır
Ya ayrılırsın ya devam edersin.
Şiddet görürsün yine aynı sınava tabii olursun.

Haksızlığa uğramış olman bana göre
bu sebeplerden ne eksik, ne fazla..
Yani şöyle bir yanılgıya düşmemelisin.

Aldatılsaydım en azından bu evlilik neden bitiyor
noktasında ikna olmam için bir sebebim olurdu.

Taraflardan birinin değişmesi, ayrılmak istemesi de
elle tutulur bir sebep bana göre.
Herşeyin çok yolunda mükemmel olduğunu
sandığın evliliğinin aslında öyle olmadığını
kabullenemiyorsun, öfkenin %99 u bu.

Acaba etkilendiği bir arkadaş ortamı mı oldu
Yada kötü niyetli insanlar buna kafa yapıcı şeyler mi içirdi
İnanın dünyanın hali çok kötü, kimse kimsenin mutluluğunu çekemiyor
Eşinizin zaafı olduğunu bilen birileri faydalanabilir...
Allah yardımcınız olsun, imtihandasınız ama sakın isyan etmeyin duaya sımsıkı sarılın
Ben bunun benim imtihanım olduğunu da kabullendim, rabbimden geldi razıyım mutlaka bunun sonunda beni mükafat bekliyor biliyorum.

Sindirememen çok insani.
Fakat şöyle düşün
Bir kadın aldatılır ve bir anda bu evliliğinde
vermesi gereken bir sınava dönüşür.
İki alternatifin vardır
Ya ayrılırsın ya devam edersin.
Şiddet görürsün yine aynı sınava tabii olursun.

Haksızlığa uğramış olman bana göre
bu sebeplerden ne eksik, ne fazla..
Yani şöyle bir yanılgıya düşmemelisin.

Aldatılsaydım en azından bu evlilik neden bitiyor
noktasında ikna olmam için bir sebebim olurdu.

Taraflardan birinin değişmesi, ayrılmak istemesi de
elle tutulur bir sebep bana göre.
Herşeyin çok yolunda mükemmel olduğunu
sandığın evliliğinin aslında öyle olmadığını
kabullenemiyorsun, öfkenin %99 u bu.
Evet bu geçerli bir sebep değil, ozaman herkes herkese olmadı yapamadım diyip gitsin. Bu bana dürüstlük gelmiyor. Kendini aldatan, döven insandan dürüst gösteriyor değil benm için o da aynı vicdansızlık bu aynı vicdansızlık. Ne farkı var 6 yıl sonra karşıma dikilio olmuyor diyip gtmekle aferin çok dürüstsün mü demeliyim bu adama yanlış mı düşünüyorum

Ben bunun benim imtihanım olduğunu da kabullendim, rabbimden geldi razıyım mutlaka bunun sonunda beni mükafat bekliyor biliyorum.
ah bak ne guzel dedin. Rabbım den geldi razıyım. Bunu bılmek kadar rahatlatıcı ne var dunyada ya. "Kaderimi ben secmedim, Rabbim ikram etti. Elhamdulillah" Insallah hersey hepimiz için cok guzel olsun

Teşekkür ederim mutlaka izlicem filmi. Ben kendiyle çok barışık bir hatunum aslında. Gitmek istiyorsa eyv, kendi yoluma çok güzel bakarım. En ağır basan düşüncem bu aslında. Ama bukadar kolay mı diyorum orda tıkanıyorum

Rica ederim. Eşinizin baglanma sorunu olduğunu, özgürlük istediğini dusunuyorum. Elbet bu durumdan sıkılacaktır.

Sizinle bir ilgisi yok ama ben biraz farklı bir yorum yapacağım,kendi düşüncelerimi paylaşmak istedim sadece.
"Biz 4 yıllık evliliğimzde bir kere tartıştığımızı, bir kere sarılmadan uyuduğumuzu veya bir kere arkadaşlarımızla ayrı ayrı takıldığımızı bilmem" demişsiniz.Hiç zorluk yaşanmayan evlilikte feraha ermenin mutluluğu yaşanmaz gibime geliyor ya da ne bileyim hiç kavga edip tartışmadan tutkunun güzelliğine erişilemez gibi geliyor.Bir şeyleri tartışabilmek,fikir alışverişi yapmak,zıtlaşmak bile o evliliği diri tutar gibi geliyor bana ne bileyim. Belki bana hak vermeyen olabilir ama 5 buçuk yıllık evli,öncesinde de yaşımız ufak olduğu için 11 yıl birlikte olan, şuan hala deli gibi aşık bir kadın olarak yazıyorum bunu benim doğrum bu.

Konuyla ilgili de şöyle bir yorumum olacak. Bence eşiniz bu değişimi öyle ya da böyle yaşayacaktı,sizinle bir ilgisi olduğunu sanmıyorum. Boşanırsanız eminimki pişman olacak. Sizin şuan yapacağınız tek şey ona rest çekmeniz,size sarılmak isterse kendinizi uzak tutmanız. Hatta ben olsam bana sarılıp öpmek istediğinde kasırgalar estirirdim.

bir insan durduk yere yuvasını dağıtmaz. illa ki altında sebepler vardır. çevrenizde sizi çekemeyen birileri illa ki vardır. büyü sihir vs olabilir mi? benim aklıma direkt bu geldi. bol bol Allah a yalvarararak dua edin evinizde bakara suresini açın dinleyin sürekli dinleyin.

Ben zaten sırf insanlar üzülüyor istiyor, ve evlilikte öyle böyle iyidir diye geri gelsin istemiyorum. Beni eskisi gibi sevdiğini aşık olduğunu hissetsin geri gelecekse diyorum. Neden birden böyle olur, bir adam 6 yıldan sonra 1 ay sonra yurtdışı tatil planı varken hatta ayrılmayı söylediği günün ertesi bile eve misafir davetliyken nasıl bir anda ayrılmak istediğini söyler ve düşünür. Aklım almıyor
peki şöyle bir soru sorsam,yakın zamanda eve geç geldiği ,yeni arkadaşlarıyla takıldığı bir akşam belki bir dönem var mı?ya da belki seyahata falan??
yani adam durup dururken farklı bir hayatın varlığını görmedi ya...nasıl aydı başka hayatlara yaşayacağına?

bir insan durduk yere yuvasını dağıtmaz. illa ki altında sebepler vardır. çevrenizde sizi çekemeyen birileri illa ki vardır. büyü sihir vs olabilir mi? benim aklıma direkt bu geldi. bol bol Allah a yalvarararak dua edin evinizde bakara suresini açın dinleyin sürekli dinleyin.
Böyle şeyler içinde ailesi okuttu etti, var dendi ama bu konulara kafamı takarsam ordan çıkamam onu düşünmüyorum. sadece ben bol bol dua ediyorum.

X