en iyi arkadaşıma çok kırıldım onu nasıl unutabilirim

defneevrl_

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
21 Mayıs 2021
10
-13
20
5 yıldır en iyi arkadaşım dediğim çok sevdiğim dostum diye yanımda gezdirdiğim birisi vardı önceden kendisini çok severdim ama zamanla ona karşı bakış açım değişti ve kendisine olumlu duygularla yaklaşmıyorum artık 1 yıldır falan sürekli kavga ediyorduk tüm suçu bana atıyordu benimde hatalı olduğum noktalar oldu ben karakter olarak biraz fevri ve dobra olduğum içiin sinirlenince ağzıma geleni söylerim. onunda bana eskiden hataları çok oldu beni satmıştı o kadar kavgaya rağmen aramızdaki bağ kopmadı 5 senedir 3 kişilik arkadaş grubuyduk 3 ay önce falan diğer arkadaşm saçma bir sebepten dolayı benimle konuşmayı kesmek istedi en iyi arkadaşım dediğim kişi de onun tarafını tuttu gibi mesela o haklı onun küsmek için haklı sebebi var o sakin birisi demekki sen onu kızdırmışsın o yüzden dolmuş ama ben taraf tutmuyorum diyiyor lafta tabi bildiğin bana taraf tutmuyorum diyerek laf sokuyor. biz o kadar dışarı çıkar buluşurduk sürekli en iyi arkadaşım sensin seni çok seviyorum derdi ama gidip onun tarafını tuttu beni öyle diye diye yıllarca kandırmış ayakta uyutmuş onun hiçbir zaman ilk tercihi olamamışım 3. ve 4. tercihi olmuşum son zamanlarda iyice üzüldüm buna ve soğuk davranmaya başladım ilk sordu noldu normalde böyle yapmazsın diye sana öyle gelmiştir yok bir şey dedim tekrar mesaj attı geçenlerde yine bir şey yok dedim bu kişiye taraf tuttun bundan dolayı çok bozuldum desem de sen kendi kafanda kurmuşsun diyip kendini haklı çıkarmaya çalışacak en doğru kararın şu an onu hayatımdan çıkarmak olduğunu düşünmeye başladım ama onu çok seviyorum ve başka arkadaşım kalmadı o da giderse yalnız kalıcam ne yapabilirim gerçekten kahroldum bildiğin nasıl unuturum yorumlar mısınız

Üniversiteye gidince çoğu kişi birbirini zaten unutuyor. Lisede beraber olduğum arkadaşlarımdan bir kaç kişi hariç görüşmüyorum. Benimde çok yakın sandığım arkadaşlarım oldu ama ben bana karşı almış birinden direkt soğurum. Bence hayatınızdan çıkartın kafanızı dinleyin. Yalnızlık kötü arkadaştan iyidir.

evet öyle oluyor ama ben biraz yalnızlıktan korkuyor gibiyim dışarı kiminle çıkıcam falan diyiyorum moralim bozuluyor

sonunda pişman olup özür diliyorum ama onun da bana karşı hataları oluyor

yaşadıkların seni sen yapacak ve iyi dersler çıkarırsan kendine bundan belki 10 sene sonra iyi ki bunları yaşamışım diyeceksin.
insanlar için kendini üzme. birileri gider kalmak isteyenler kalır.

sonunda pişman olup özür diliyorum ama onun da bana karşı hataları oluyor

ee hep ağzımıza geleni sayıp özür mü dileyeceğiz hayatta :)
herkesin hataları olur ama seninki sürekli gibi anlattığın kadarıyla.

taraf tutma konusuna gelince de, diğer kişiyi haklı bulmuş olabilir. zaten direkt söylemiş, sakin birisi demek ki onu üzmüşsün diye. bunda kötü ne var ? sen görüşmüyorsun diye o da iletişimi kesmek zorunda değil. gizlemesi de muhtemelen yine bağırıp saydırma diye saklamıştır.

kimse problem çıkaran, sinirli insanı sevmez.

yaşadıkların seni sen yapacak ve iyi dersler çıkarırsan kendine bundan belki 10 sene sonra iyi ki bunları yaşamışım diyeceksin.
insanlar için kendini üzme. birileri gider kalmak isteyenler kalır.
doğru söylüyorsun kalanlara değer vericeksin diğerleri naparsa yapsın mesaj atmayacağım bir daha o atarsa atar atmazsa atmasın noldu diye sorarsada ne düşündüğümü söylerim yüzüne

Sizinde kisiliginiz pek oturmamis gibi ben fevriyim,dobrayim deyip kafanıza göre konuşursanız insanlarda size tavır alır ve zamanla yalnız kalırsınız.arkadaşınızda öteki kişiyi haklı bulmuş ve büyük ithimal sizin tavırlarınızdan o da rahatsız ama söyleyememiş açık açık.arkadaşlığınıza devam etmek istiyorsanız trip atmak yerine sorunun ne olduğunu konuşursanız çok daha iyi olur.bu saatten sonra görüşmek istemiyorsanız görüşmeyin sosyal medyada takip etmeyin unutulur gider.başka arkadaşlar bulursunuz ama aynı kafayla devam edersiniz sonunuz hep yalnızlık olur.

benim kırıldığım nokta taraf tutmuyorum diyip bana laf sokması bildiğin mesafeli ve soğuk biriydi dedim sadece hemen tanıyamadın mı bunca yıl onu karakteri öyle dedi o da beni tanıyamamış mı ben de böyleyim ben konuşmuyorum diye iletişimi kesmek zorunda değil ama böyle yapmasaydı keşke beni umursamıyor şu an diğer kıza daha çok değer veriyor gibime geliyor

o da kavga ettiğimiz zaman beni çok kolay bir şekilde unutabilecekmiş gibi konuşuyordu hep şu an ben aramı açsam o kadar eminim ki tek kalemde siler beni ve hiç umrunda olmaz benim ona karşı olan sevgim çok gerçekti ama onun bana karşı olan sevgisi gerçek gibi gelmiyor

mesafeli ve soğuk olmak başka fevri olmak başka. demek ki diğer kişi ile size karşı ortak fikirleri var ve beraber daha iyi zaman geçiriyorlar.

mesafeli ve soğuk olmak başka fevri olmak başka. demek ki diğer kişi ile size karşı ortak fikirleri var ve beraber daha iyi zaman geçiriyorlar.
zamanında hep bana en iyi arkadaşımsın dedi eğer öyle olduğumu düşünmüyorsa demeseydi biz kaç defa kendisiyle dışarı çıktık diğerini de çağırdık ama bahane bulup gelmedi benimle zaman geçirdi hep

Samimi bulmuyorsanız salın gitsin.insanların laflarından çok davranışlarına bakmak lazım.birşeyi söylemek kolay ama davranışlarla desteklemiyorsa boş laftan öteye geçmez.

insanların fikirleri değişebilir, anormal birşey değil bu.
başkaları da yazmış, kıza gına gelmiş demek ki. hiç kimse istediği gibi sinirlenip konuşan birinden hoşlanmaz. arkadaşlığını bitirmek istiyor söyleyemiyor. tek kusuru açıkça söylememesi. bunu da kibarlığına verdim.

sen beni baya gömdün daha da moralimi bozdun bu ne ya

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…