Doğuma Hazırlık emzirmek ici gögüs pompasi

Bebeklerimize aldığımız eşyalar, hastane çantası, ürünler için tavsiye ve öneriler....

birgxuxl38

biricigim benim
Kayıtlı Üye
7 Mart 2008
1.423
7
37
slm arkadaslar bende kismet olursa ocagin 24de anne olacagim simdiden ilk bebegim oldugu icin neler almam gerek tam siraya koyamadim sizce gögüs pompasi gereklimi gereksizmi bilgi verirseniz eger sevinirim

bunun kararını sen verceksin çalışan bir anne olacaksan tabiki gerekli ama evde olcaksan pek gerek olcağını sanmıyorum sonuçta hep bebeğinin yanında olcaksın.

mrb canım benım gögsümüm bi tanesinin ucu yok o yüzden pompa kullanıcam yanı ben mecburum kullanmaya

canım çalışacaksan kesin almalısın, ama çalışmayacaksan da almanı öneririm. Böylece sütünü biriktirebilrsin, hastalanırsan veya biryere gtmen gerekirse bebeğine bakan kişi ona anne sütü verebilir böylece. ayrıca sağmak sütü arttırıyor. ben düzenli sağıyorum, sağmadan önce bir göğsümden 60-70 ml. süt gelirken şu an 120 ml geliyor. yani 100% artış :) ben birçoğumuz gibi medela mini elektrikli pilli pompa kullanıyorum, çok memnunum öneririm, sadece ses yapıyo :) sana kolay doğumlar diliyorum şimdiden ve booool sütler :)

llilithu arkadaşıma katılıyorum canım.ben ev hanımı olmama rağmen pompa almıştım.hani şu basit eczanelerde satılan tirle denilenden.çokta memnun kaldım.bebeğim şubat bebeği olmasına rağmen sürekli gezdik.ve çarrşıya çıkmadan önce sağdığım süt dışarıda çok büyük yardımcım oldu.çünkü bebeğin ne zaman acıkacağını kestiremeyebilirsin.örneğin dotoruna rutin kontrolüne götürdüğümde bile sağdım.çünkü zaman zaman aksakklıklar oluyor,hastanelerdeki emzirme odaları dolu oluyor falan,böylece sağdığın süt işe yarıyor.yani muhakkak al.allah bebeğini kucağına almayı nasip etsin.sağsalim inşaallah.

güzelim ben bugün ebe yi aradım başlangıçta alma dedi bebek doğsun bir sen emzirmeye başla eğer çalışırsan alırsın dedi ama onun dışında başlangıçta gerek olmuyormuş birde nasılsa süt pompası var diye kolaya kaçılabilirmiş o yüzden bırak önce bebiş emsin ihtiyaç olursa alırsın

bence mutlaka gerekli.10 aylık bebişim var almadığıma çok pişman oldum sonradan.öyle her yerde zırt pırt emziremeyebilirsin.ayrıca bebek ilk doğduğunda sütü tam boşaltamıyor.gece süt çoğu zaman taşıyor üzerinden çok büyük rahatsızlık oluyor.madelanın bir modeli devamli sorun çıkarıyormuş ondan alma yalnız.marka model konusunu çok iyi araştır.ben eczaneden popmpalı gibi basit ucuz bişey almıştım hiç memnun kalmadım.onun için elimle sağmak zorunda kaldım.
bazen de bebek memeyi istemiyor resmen savaş veriyorsun emzirmek için o anda biberonda hazır anne sütü olunca iyi oluyor hem bebeğin siniri yatışıyor.birsürü nedeni var yani bence mutlaka almalısın.

merhaba.öncelikle allah bebeklerimizi sağlıkla dünyaya gelmelerini nasip etsin.ben ev hanımı olduğum için açıkçası hemen almıcam süt pompasını.bence bebeğime hem dokunarak hem hissederek emmesi dünyalara değer bir şey olduğunu düşünüyorum.daha sonradan almayıda düşünüyorum.gezmelere felan gittiğimde her zaman emzirmek içn ortam bulamayabiliyoruz malesef biz kadınlar.onun için kullanabilirim.ben çekinirim heryerde mememi çıkarıp bebeğimi emzirmeyi.

Ben daha hamile kalmadan almıştım çalışmıyorum ama seyahatte yada gezmeye gidildiğinde gerekli olabilir diye düşünmüştüm .

birgulcum cnaim gogus pompasi o kadar da acil,onemli bir ihtiyac degil..bence alma,lazim olursa alirsin belki hic gerek kalmaz?
ben de almadim,eger gerekirse alirim bulunmaz birsey degil nasilsa...

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…