Emzirme sorunsalı...

Bu kv'dende geldiğindemi oluyor? Birşeyler yediğinden dolayi gazi ve reflüsü olabilir. Dik pozisyonda kalmayi tercih ediyorsa.

Tekrar üstüne basa basa diyorum, sadece anne sütü alsin. Daha bağirsaklari başka şeyleri sindiremiyor. Yani çok tehlikeli yapilan şey, bir tadimlik olsa dahi.

Aslında dediğin gibi emiş gücü kuvvetli sanki hırsla emiyor, fıjt fıjt diye süt ağzına fışkırıyor ses geliyor ama kısa sürünce emin olamıyordum. Umarım kilo alımı iyi olur da rahatlarım. Biberon artı meme ile beslediğim geçen ay toplam 2 kilo almıştı neredeyse. Bu ay 1 kilo alsa başımın üstüne.

Emzik yüzünden meme reddi gelebilir, dikkatli olun, o emziği de atın gitsin.

Kontrole gittiğinde kv ile git. Çaktırmadan dr u tembihle o söylesin. Çok riskli birşey yapıyorlar. Alerjisi varsa Allah muhafaza sonu kötü olur. Kilosu az sakın anne sütünün dışında beslemeyin falan desin. Ayrıca için rahat olsun bebek memeden daha iyi ve yeterli beslenir. Sen yeterki sık sık emzir.

Aynen Zaten gazlı bir bebek ama gaz sancısında memeye ya da biberona sarılırdı. Şimdi eskiye nazaran gaz sorunu azaldı ama hala geçmiş değil. Oraya hep aynı saatte gidiyor ve giderken zaten sütünü de yanında yolluyorum acıkırsa içirin diye. Günün her öğünü aynı 1 haftadır neredyse. Sadece 1 öğün çok hevesle sarılıyor memeye.

Düzeltilmiş ayına göre 180 günlük olana kadar ek gıdaya başlanmaz. Emzirme konusundaae bebeği meme hariç her şekilde beslemişsiniz ve bebeğin kafası karışmış. Onun size ihtiyacı varken araya plastik sokmuşsunuz. Bırakın emsin.
Göğsünüzün yumuşak olması normal çünkü terbiye olmuşlar. Merak etmeyin içi süt dolu. Bebek sağdığınızdan fazlasını çeker memeden

Ben kv ile çok mesafeliyim neredeyse boşanmamasebep oluyordu, mümkün olduğunca vakit geçirmiyorum onla. Beraber gidemem. Kendim bu dediklerini söylüyorum ama duvara...

Öyle insanlar doktor felan anlmazki
Benim komşum kendi cocuğuna göğsüne bal sürüp emziriyodu
Bal yasak zehirler diyodum
Aman doktorlar öyle desin bosver diyodu

Emin olun bu dediklerinizi defalarca okudum, öğrendim. Ancak uygulama boyutu öyle kolay olmuyor. Kendim öğretmenim çocuk gelişimci arkadaşlarım var soruyorum, danışıyorum ama tecrübe çok başka bir şey o yüzden buraya yazdım. Doktor bile bana emzirip bi yandan sağıp verdiğimi söylediğimde iyi yapıyorsun demişti. Yani görüşler çeşit çeşit.

Ben kv ile çok mesafeliyim neredeyse boşanmamasebep oluyordu, mümkün olduğunca vakit geçirmiyorum onla. Beraber gidemem. Kendim bu dediklerini söylüyorum ama duvara...
O zaman kocana söylesin dr. Kocan korkarsa engeller. Şimdi oda amaan deyip sallamıyordur. Kocan korkarsa emin ol farklı konuşur.

O zaman kocana söylesin dr. Kocan korkarsa engeller. Şimdi oda amaan deyip sallamıyordur. Kocan korkarsa emin ol farklı konuşur.
Bunu yapabilirim bak. Haftaya kontrolü var eşimin yanında doktora söylücem doktor söylerse benim söylemlerimden daha etkili olur eminim. Teşekkürler.

Bunu yapabilirim bak. Haftaya kontrolü var eşimin yanında doktora söylücem doktor söylerse benim söylemlerimden daha etkili olur eminim. Teşekkürler.
Sen söyleme eşinin yanında. Ondan korkmazki. Gitmeden dr u ara durumu anlat. Fİlm çevir. Dr kendiliğinden demiş gibi olsun sakın çocuğa birşey vermeyin yada alerjisimi var şurasında burasında bieşey çıkmış gibi birşeyler söylesin korkutsun. Sonra seyret

Taşıyacağımız için devlet hastanesinde bir doktora gidiyoruz hangisi boşsa. O yüzden girerken mecbur yanımda olacak. Ama en azından ailesi doktora gittiğimizi bileceği için oğlunun sözlerine inanır.

Benim de ilk çocuğum ve bem de tecrübesizdim. Kimseyi karıştırtmadım. Ve benim benim bebeğim ilk 3 ay sınırda kilo aldı. Çok mu önemli kilolu olması. Onun bana ihtiyaçı varken benim onu yalancı meme ile kaldırmam ne kadar doğru. Bir söz var" kafanız karıştığında doğaya bakın". Siz annesiniz ve eğitimcisiniz

Biraz takıntılıyım o yüzden olsa gerek.

1.çocugunuzu kız olsun erkek olsun farketmez,yalnız hiçbiryere göndermeyin.

2.si içiniz nasıl rahat ediyorsa o şekilde besleyin.herkes doğrusunu kendisine saklasın.
Memeyse meme, biberonsa biberon,mamaysa mama.
Kulaklarınızı herkese kapatıp iç sesinizi dinleyin sadece.

Sonuncusu, çocugunuz için kimseyi kırmaktan çekinmeyin...

sagarak biberonla vermek hem size kulfet hem de uzun vadede sut uretimini azaltacak bir teknik. sadece emzirin o karni ac olunca zaten emer ve biberonla sagimla asla emzirme miktarini kiyaslamayin bambaska seyler ikisi.

gogus ucumuzda bebegin agzindaki salgilari algilayan hucreler var. bebeginiz hastaysa ornegin sizin vucudunuz bunu algiliyor ve bebegn ihtiyaci olan antikorlari kullanarak sut uretiyor. yapilan arastirmalarda emziren bir annenin normal zamanda emzirdigi sut ile cocuk hasta iken emzirdigi sut arasinsa vitamin, mineral, renk ve yogunluk farki oldugu kanitlanmis.

bu arada kucucuk bebege asla sizden baska kimse bisey yedirmesine izin vermeyin.

azicik yada cok fark etmez. mesela biliyormusunuz ileri derecede sut alerjisi olanlar segil sutun tadina bakmak, sutu koklasalar bile soka girebilir hatta olebilirler. 2 yasina kadar cocuklarin bir cok alerjisi olabilir, bunlarin hepsi deneyimle zamanla ek gida donemi ogrenilir. suan tek ihtiyaci olan sey anne sutu

Emzirmek 2 yıl sürecekse,
Sağıp vermek taş patlasın 7-8 ay.
Kendimden biliyorum.

Bebek aç ise emer.
Yani ne kadar içtiğini bilmenize gerek yok.
Kilo takibinden de durumu takip edebilirsiniz.

Ben saçma sapan sürekli sağıp verdim.
Memeyi tutmadı diye.
Bebeğimle uğraşmak yerine,sür pompası ile uğraştım.
Lütfen bebeğinizi emzirin.
Bebekler sütü,pompadan daha iyi çekerler.
Bu şekilde maalesef sütünüz azalır.

Şu ufak tefek verdikleri şey için örnek verirdim ama sizi üzmemek adına anlatmayacağım.
Sütten başka bişey vermemeniz gerektiğini,
Gerekirse onları korkutarak anlatın.

Alerjisi var mı? Hiçbişey bilmiyorsunuz.
Dikkat edin. Çok küçük ve tehlikeli.

Benimde bebeğim 3 aylık. 3. Çocuğum. Dört buçuk beş aylıkken başlarım ben yavaş yavaş. Meyve suları vermeye. Ama ondan önce su bile vermiyorum. Biberon olayına gelince sütünüz yavaş yavaş kesilir. Bebeğin emmesiyle, sağmak aynı şey değil. Allah'ın lütfu emzirmek. Bebeginle göz göze, el ele tutuşarak emzirmelisin. O senin yavrun anne sıcaklığını ver

Oncelikle bebeklerin ceneleri cok kuvvetli yani sizin sahdiginizdan daha fazla sut tüketiyordur memede o konuda merak etmeyin göğüsünuzu emdikten once ve sonra kontröl edin bosalmis mi diye bebek birakinca zaten doymus demektir küçük daha yoksa huysuz olur direk temas bence daha onemli emzirmede seker de cok tehlikeli aman yani vermesinler temkinli olmalisin.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…