Emziren Annelerin Birlikte Zayıflama Deneyimleri

Kizlar dun aksam giremedim misafirler vardi onlar gidince, bogazim agriyodu yattim uyudum

Dunku menum
2 dilim ekmek
6 zeytin
Biraz peynir biraz bal
2 bardak Pekmezli sicak su
Roka
Haslanmis yumurta

Iki minik lokum
Turk kahvesi
1 elma
Ceyrek nar
1 cennet hurmasi
2 dilim kek
1 bardak pekmezli sicak su

Uc dort kasik yogurtlu ev eristesi
Yarim dilim ekmek
Iki kofte buyuklugunde et haslama
1 dilim kek
1 poaca

Dun abarttim biraz hastayim diye

Bugunku menum

Sabah
2 dilim ekmek
Tereyagi,bal,peynir,zeytin,ev salcasi
Pekmezli su
Haslanmis yumurta
1 puaca

Oglen
Uc ceviz
1 muz

Aksam
3 kasik ciger
3 kasik makarna
3 kasik kapuska
Yarim dilim ekmek
1 dilim kek

Tamamdır yarından itibaren ben de menü paylaşayım o zaman :KK45:
Bu arada yaşım 30, ikinci hamileliğim sezeryan günüm 15 Aralık. Kilom da şu anda 88. Ilk kuzumda 40 çıkana kadar 10kg gitmişti bakalım bunda ne olcezz:KK76: Yasak koymayı sevmiyorum herseyden ölçülü yiyerek dikkat etmeyi düşünüyorum bakalım başarabilecek miyim

Selam arkadaslar:)boyle bir grup bulduguma cok sevindim:)benim de bebegim 2,5 aylik.bir de 3 yasinda bir kizim daha var.88 kg ile doguma gittim,80.e kadar cabuk dustum ama simdi bir ileri,bir geri yerimde sayiyorum.ilk hedefim 75:) 73.le hamile kaldim ama o arada kizimi sutten kestigim icin kilo almistim.
belki hergun yediklerimi yazamam ama her hafta kilo bildiriminde bulunurum insallah.tatliya dayanamiyorum ama azaltmaya calisacagim.ekmegi de sinirli tuketmeyi dusunuyorum.esim aksamlari salata ya da corba yiyor,onunla takilirsam o da ise yarar diye dusunuyorum.:KK66:

Selam arkadaslar:)boyle bir grup bulduguma cok sevindim:)benim de bebegim 2,5 aylik.bir de 3 yasinda bir kizim daha var.88 kg ile doguma gittim,80.e kadar cabuk dustum ama simdi bir ileri,bir geri yerimde sayiyorum.ilk hedefim 75:) 73.le hamile kaldim ama o arada kizimi sutten kestigim icin kilo almistim.
belki hergun yediklerimi yazamam ama her hafta kilo bildiriminde bulunurum insallah.tatliya dayanamiyorum ama azaltmaya calisacagim.ekmegi de sinirli tuketmeyi dusunuyorum.esim aksamlari salata ya da corba yiyor,onunla takilirsam o da ise yarar diye dusunuyorum.:KK66:
Es konusunda sanslisin canım. Benimki tam tersi de:KK66:

Kizlar dun aksam giremedim misafirler vardi onlar gidince, bogazim agriyodu yattim uyudum

Dunku menum
2 dilim ekmek
6 zeytin
Biraz peynir biraz bal
Roka
Haslanmis yumurta

Iki minik lokum
Turk kahvesi
1 elma
Ceyrek nar
1 cennet hurmasi
2 dilim kek

Yarim dilim ekmek
1 dilim kek
1 poaca

Bugunku menum

Sabah
2 dilim ekmek
Pekmezli su
Haslanmis yumurta
1 puaca

Oglen
Uc ceviz
1 muz

Aksam
3 kasik ciger
3 kasik makarna
3 kasik kapuska
Yarim dilim ekmek
1 dilim kek
Canım güzel bemce doyurucu da. Ama benim anladigim hepimizin yaptığı hata hamurisi:KK20: ONU kesersek daha hizli veririz gibime geliyo kilolari:KK66:

Kızlar doğumuna 2 hafta kalmış anne adayını aranıza alır mısınız?:) 14 kg aldım 88 kiloyum şu anda.
Menü yazıp paylaşıyor olmak insanı disipline ediyor gerçekten..emzirirken de işi avantaja dönüştürmek lazım. Sütler kesilmeden sağlıklı beslenerek kg verilebilir sanırım, tartı gününüz var mı ben de bildirim yapayım 15-20 gün sonra bi 7-8 kiloyu hastanede bırakmış olcam zaten:))))
merhaba canim hosgekdin..saglicakla kavus yavruna...cok fazla almamussin kilo cabuk verirsin merak etme..

Dunku menum
2 dilim ekmek
6 zeytin
Biraz peynir biraz bal
Roka
Haslanmis yumurta

Iki minik lokum
Turk kahvesi
1 elma
Ceyrek nar
1 cennet hurmasi
2 dilim kek

Yarim dilim ekmek
1 dilim kek
1 poaca

Bugunku menum

Sabah
2 dilim ekmek
Pekmezli su
Haslanmis yumurta
1 puaca

Oglen
Uc ceviz
1 muz

Aksam
3 kasik ciger
3 kasik makarna
3 kasik kapuska
Yarim dilim ekmek
1 dilim kek
gecmis olsun xanim dikkat et kendine bol sivi ve meyveyi ihmal etme..
Bu arada yaşım 30, ikinci hamileliğim sezeryan günüm 15 Aralık. Kilom da şu anda 88. Ilk kuzumda 40 çıkana kadar 10kg gitmişti bakalım bunda ne olcezz:KK76: Yasak koymayı sevmiyorum herseyden ölçülü yiyerek dikkat etmeyi düşünüyorum bakalım başarabilecek miyim
gidecek insallah once kirkinin cikmasini bekle ama..
seninle ayniuiz benim de kizim 2,5 aylik..87 ile doguma gittim 80 e yakinlarda surunuyorum..esine takil bence cok faydasini goreceksin

gunaydin bu arsda..
diyetisyene gittim listemi aldim..burara paylaşırım sizinle de..once sorguluyor kacta yersin ne yersin neye duskunsun vs sonra liste haxirliyor..
kolestetol ve trigliseridim oldukca yuksek..gebelikte yükseliyor zaten sanirim zamanla dusecek..
dunki menum
sabah 2 dilim tam buğday ekmeği domates dereotu yesil biber hadl yumurta peynir 5 zeytin
ara 10 findik 3 kuru kayısı
ogle1 kase nesfit+ musli 1 dilim ekmek ve peynir
aksam 2 kaşık kisir 1 kase dereotlu yogurt..
spor 1 saat 6 km yürüyüş
su 4 lt

aksam arkadaşlar grkdi..ve ben pogaca elmali kurabiye ve bilumum tatlardan agzima bile sürmedim..

gunaydin bu arsda..
diyetisyene gittim listemi aldim..burara paylaşırım sizinle de..once sorguluyor kacta yersin ne yersin neye duskunsun vs sonra liste haxirliyor..
kolestetol ve trigliseridim oldukca yuksek..gebelikte yükseliyor zaten sanirim zamanla dusecek..
dunki menum
sabah 2 dilim tam buğday ekmeği domates dereotu yesil biber hadl yumurta peynir 5 zeytin
spor 1 saat 6 km yürüyüş
su 4 lt

aksam arkadaşlar grkdi..ve ben pogaca elmali kurabiye ve bilumum tatlardan agzima bile sürmedim..
:KK9: canım süpersin irade budur işte. Herkes yerken yememek:)

Ben de 1 kg vermisim mutluyum cok:KK73:60.1 geldim. dun yogun bi gündü. Rapor için kucagimda 6 kgluk kizimla hastaneyi arsinladik. Hallettik neyse ki:) dünkü yediklerim
1 elma 2 ceviz

2 dilim ekmek
2 parmak büyüklüğünde peynir
1 yumurta ile yapılmış omlet
domates salatalık
1 tatlı kaşığı recel 1 tatlı kaşığı nutella

1 fincan sekersiz light sutle Nescafe
1 parmak büyüklüğünde çikolata

1 baklava

Fırında levrek
brokoli
tere roka limonlu

2 mandalina
Yarım muz
1 dilim ananas

Ben de 1 kg vermisim mutluyum cok:KK73:60.1 geldim. dun yogun bi gündü. Rapor için kucagimda 6 kgluk kizimla hastaneyi arsinladik. Hallettik neyse ki:) dünkü yediklerim
1 elma 2 ceviz

2 dilim ekmek
domates salatalık

1 baklava

Fırında levrek
brokoli
tere roka limonlu

2 mandalina
Yarım muz
1 dilim ananas
harikasin canim coj sevindim..
menun de cok guzel..

gunaydin bu arsda..
dunki menum
spor 1 saat 6 km yürüyüş
su 4 lt

Gercekden iradelisin canim helal olsun insallah istedigin kiloya düsüceksin böyle devam edersen. Ya aslinda yemekler bi yere kacmiyor biz sabirsiz davraniyoruz. Kendime diyorum bazen bi kilo verde sonra ye yemek bi yere kacmiyor diye :)

1 elma 2 ceviz

2 dilim ekmek
domates salatalık

1 baklava

Fırında levrek
brokoli
tere roka limonlu

2 mandalina
Yarım muz
1 dilim ananas
Güzel menü canim neyden kisarsak kisalim sekerli seyleri muhakkak yeriz yani :) ben bazen bi tabak yemek yerine bi dilim cikolataya razi olacak duruma geliyorum.

Hos geldiniz arkadaslar gittikce kalabaliklasiyoruz bende dogumdan sonra hemen internete bakiyordum zayiflamak isteyenler var mi diye önce kiloyu takmadim kizimin mutlulugundan ama bi iki hafta sonra kilolar tokat gibi carpti suratima 80 le basladim diyete kisinca yemeklerden gidiyor zaten kilolar yoksa bende kendime yasak koyamam sunu yeme bunu yeme sikiliyorum cabuk.

Bu arada suan süt sagiyorum birazdan tartiya cikarim ama korkuyorum yine takilmissa verememissem diye tartiyi sinirden kirasim geliyor o zaman dün cok dikkat ettim aksamda rahatsizdim erkenden uyudum. Korkunun faydasi yok mecbur tartilicam insallah vermisimdir.

Bu arada suan süt sagiyorum birazdan tartiya cikarim ama korkuyorum yine takilmissa verememissem diye tartiyi sinirden kirasim geliyor o zaman dün cok dikkat ettim aksamda rahatsizdim erkenden uyudum. Korkunun faydasi yok mecbur tartilicam insallah vermisimdir.
Korkma canım ondan korka korka böyle olduk. O bizden korksun:-)

Ayy en uyuz olduğum da sevgili kayınvalidemin doğumdan sonra Ayy doğa içinde unuttular heralde eylülün kardeşi demesiydi:KK62: ıyyy bak aklıma geldi uyuz oldum çok. Kendi barbie bebek ya:KK70:

Gercekden iradelisin canim helal olsun insallah istedigin kiloya düsüceksin böyle devam edersen. Ya aslinda yemekler bi yere kacmiyor biz sabirsiz davraniyoruz. Kendime diyorum bazen bi kilo verde sonra ye yemek bi yere kacmiyor diye :)
ayy evet yaa..bir versek kilolari sonra yeriz di mi..
vermissindir moral bozmak yok..tabiiki arada takilacak kilon..sen devam et aynen hic canini sıkma
Ayy en uyuz olduğum da sevgili kayınvalidemin doğumdan sonra Ayy doğa içinde unuttular heralde eylülün kardeşi demesiydi:KK62: ıyyy bak aklıma geldi uyuz oldum çok. Kendi barbie bebek ya:KK70:
hhaahhaaaaa kv de komikmis srn de komiksin..kendi barbi bebek ya diyooo yaa guldurdun beni.

Ben yeni geldim şimdi pek bilmiyorum kimler paylaşım yapıyor, kaç ayda kaç kg verdiniz? Motivasyon amaçlı soruyorum, ben kızımda doğuma 86 ile gidip 1 sene sonra 67 düşmüştüm. 6. Aya kadar 74 inmiştim diyetsiz. 12.aya kadar da diyet yapmıştım. 1-2 tabak değil de 1/2 tabak yemek, pilav makarnadan kesmedim en fazla 4 kaşık gibi... varsa çorba, ekmek yiyeceksem 1 dilim vs.. Şeklinde sağlıklı beslenerek vermiştim, yeşil çay bitki çayları içmiştim canım tatlı istediğinde çikolatalı leblebi yemiştim 7-8 tane gibi.. Siz neler yapıyorsunuz nasıl verdiniz?

Ben yeni geldim şimdi pek bilmiyorum kimler paylaşım yapıyor, kaç ayda kaç kg verdiniz? Motivasyon amaçlı soruyorum, ben kızımda doğuma 86 ile gidip 1 sene sonra 67 düşmüştüm. 6. Aya kadar 74 inmiştim diyetsiz. 12.aya kadar da diyet yapmıştım. 1-2 tabak değil de 1/2 tabak yemek, pilav makarnadan kesmedim en fazla 4 kaşık gibi... varsa çorba, ekmek yiyeceksem 1 dilim vs.. Şeklinde sağlıklı beslenerek vermiştim, yeşil çay bitki çayları içmiştim canım tatlı istediğinde çikolatalı leblebi yemiştim 7-8 tane gibi.. Siz neler yapıyorsunuz nasıl verdiniz?
methaba canim..
biz de yeni 2 haftadir fakan bulduk birbirimizi..ben 1 aydir yapmaya calisiyorum bir ileri bir geri. .baktim olmuyor diyetisyene gittim..iki gundur yapiyorum diyet..bakalim vetebilecekmiyim..ilk cocugumda senin gibi 86 ile doguma girdim..ama benim kilom gitmedi. .emzirdigim halde .. 6 aylik oldugunda 82 kiloydum..diyet yaptim ama hep şok diyetler fln..7-8 ayda 60 a indim..simdi istiyorum ki saglikli ve yavaş vereyim..
diger arkadadlardan meinschatz 1 aydir yapiyor 7 kilo civari da verdi yanilmiyorsam.
whisper84 arkadadimiz da yeni başladı 1 kilosu gitti bile..onlar da senin gibi porsiyon kucultme ile veriyorlat..ben bu konuda sıkıntılıyim..yani diyetteyim dersem ya deli gibi yiyorum ya da ölüm orucuna giriyorum..bu yuzden diyetisyene gittim..

X