Emzirememe problemi

nursena2011

Guru
Kayıtlı Üye
8 Ocak 2012
383
45
Arkadaşlar, 36+4 günlük bebeğim dünyaya geldi, 2860 gram doğdu. Bebeğimi tam emziremiyorum çünkü bebeğimin ağzı çok küçük ve benim meme ucum büyük, kahverengi alanı tam alamıyor ağzına meme ucumu çekiştiriyor, öyle olunca da ben sütümü sağıp biberon ile veriyorum. Benimle aynı durumu yaşayan var mı, çocuk biraz büyüyünce emebilir mi beni , çok stres yapıyorum.

Benim de bebeğim 2800 doğdu ve emme refleksi çok iyi değildi benim de göğüs ucum yok. Çocuk büyüyünce emebilir evet. Bu süreçte biberon kullanmamanız daha sonra meme reddi yaşamamak için çok önemli. Aslında ben imkanınız varsa direkt emzirme danışmanlığı öneririm çünkü benim de bebeğim göğüs ucum olmadığı için ememiyordu, emziremediğim için ilk 3 gün mama verdim ve sütüm kesildi. Sonra danışmanlık aldım ve meğer yanlış emziriyormuşum 😔 çok şükür şimdi sadece anne sütü alıyor ama hala bebeğime kolostrum az verdim diye arada üzülüyorum lohusa psikolojisi

Genel olarak bebeğinizin çenesi alt kahverengi alana değmeli. Göğüs ucunuzu bebeğinizin dudağı ve burnu arasına sürtün ve ağzını kocaman açınca memeyi verin. Kahverengi kısmı tam alabilmesi için işaret ve baş parmakla sıkıştırıp küçültüp ağzına verin. Ağzını kocaman açtıktan sonra sorun olmuyor meme ucu ağız boşluğunda kalacak zaten. Ama biberona alışınca biberon gibi içmek istiyor ondan meme ucunu çekiştiriyor. Biberonu bırakın

ben 820 gram doğum yaptım. ilk emdiğinde 1 - 1.5 heralde. ağızın küçüklüğünü sen düşün. biraz zaman tanı. emmemesi sütün fazlalığından yada akış hızından da kaynaklanabilir.

Arkadaşlar, 36+4 günlük bebeğim dünyaya geldi, 2860 gram doğdu. Bebeğimi tam emziremiyorum çünkü bebeğimin ağzı çok küçük ve benim meme ucum büyük, kahverengi alanı tam alamıyor ağzına meme ucumu çekiştiriyor, öyle olunca da ben sütümü sağıp biberon ile veriyorum. Benimle aynı durumu yaşayan var mı, çocuk biraz büyüyünce emebilir mi beni , çok stres yapıyorum.
Üzelmeyin strese girmeyin lütfen. Benim bebegim 1910 gram dogmustu 34+0 haftalik. Pes etmeden hergün denedim. Bebegim de tuttu. Anneniz, ablamiz yada daha önce emzirmis biri varsa size yardimci olabilir. Siz yeterki sabirli olun.

Biberon la vermeyin kaşık biberon veya eds yöntemini deneyin. Meme ucunuzun büyük yada olmaması emzirmeyi etkilemez . Bebek küçük ve emmesi kuvvetli olmayabilir. Fakat sürekli ve sık sık 20 şer dk iki memeyi emzirmeyi deneyin. Bu iki ayımı almıştı benim. Doğru emziremedigimden meme ucu açısından her emzirmede ağladım Ayrıca doğru emzirdiginize emin olun. Bebeginizin başı memenize karnı karnınıza bakmalı . Dudakları alt ve üst dışa dönük olmali , ayrıca siyah bölge mümkün olduğunca ağzında olmalı alttan üstten itekleyin. Biberon emme refleksini bozar doğru emmesini engeller ,memeyi bosaltamaz , memeyi doğru almasını engeller çünkü biberonda emme şekliyle ile memeden emme şekli birbirinden farklıdır ayrıca akış hizida cezveder ve sonunda daha büyük sorun olan meme reddiyle karşılaşırsınız. Ki bunun dönüşü çok zor oluyor.

Ben de 1 aya yakın sağarak verdim sütü. Ufak bebişlerde olabiliyor böyle. Doğru yerleştirdiğinizden eminseniz biraz bebişin çenesinin güçlenmesini bekleyeceksiniz. Slikon uç deneyebilirsiniz. Biberon evet bir risk meme reddi açısından, ben 19 gün enjektörle besledim, sonra biberona geçtim.

Biberonu atın, süt kaşığı ya da şırınga kullanın. Doğum hastanemizin emzirme danışmanı vardır gidip yardım isteyin. Ve emzik verin çene kasları güçlensin, Dr verme diyecektir ben o hatayı yaptım şimdi hiç emzik tutmuyor. Aç bırakmayın sağıp verin, yetmiyorsa mama verin. Biberona alismadigi sürece sizi emer

X