Empati yetimiz bu kadar mı zayıf

Konu sahibi o uzun mesajini ben de okumustum gecen gun. Sonuna kadar hem de. O mesajini okudugumda empatiden yoksun biri oldugunu dusunmustum. O kizi kendince suyun dibine batirdin, sonra kendince yine cikardin ve sana tesekkur etti. O yuzden bugunku konun beni hayli sasirtti. Bir mesajin begenilmesi iceriginin dogru oldugu anlamina gelmez. Insanlarin burda dert yazarken, imla hatalarina takilmasini hic anlamadim cunku acilan konuyla alakali degil. Heleki imla hatalarindan okudugu seviyeyi anlamak, iste bu bana gore degil. Kendimce noktalama isaretlerini kullanmayanlari okumuyorum cunku konuyu anlayamiyorum. Eger yanlis bulmaya yoneliyorsak o acilan konuda ne yanlis var once onu bulalim ve onu cozumleyelim imla hatalarini degil. Dunku konu entresandi. Gercek olduguna bile inanmadim ama yine de ona gore yorumumu yaptim. Icki icmesi ve birseyler yasamasi yanlis degildi zaten , elestirdigim hala ondan hoslanmasi ve onu arayayim mi sormasiydi.

Çeşitli sosyal çevrelerden gelen kadınların dil birliği dışında tüm farklılıklarıyla aynı konu üzerinde fikir yürütebilmesini çok önemsiyorum LadyKakacım.
Vaktim olmuşsa ve bir konuyu tüm yorumlarıyla takip edebilmişsem eğer zenginleştiğimi hissediyorum. Yorumlar arasında gezinirken tebessüm, kahkaha,
öfke, hüzün, gözyaşı gibi insani duyguları ardarda yaşayabiliyoruz. Arada höynk!!! olmak da var. Gökkuşağı gibi, musiki gibi her renkten, her telden yorumlarla
çok hoş buluyorum. Reelde olmadığı kadar özgür sunabiliyoruz fikirlerimizi.

Sorun farklı olmak değil, evet farklılık ve çeşitlilik zenginliktir, herkesin deneyimi farklıdır, yatiştirilme tarzı, eğitimi, sosyal çevresi vs. farklıdır. Önemli olan farklılığın nasıl sunulduğudur benim için. Her şeyin olduğu gibi tartışmanın da bir adabı vardır, bu adaba uyulmadığında sorun çıkar. Geçtim tartışma adabını, klavyedeki tuşlara basmak suretiyle tartışılan bir insana "inşallah çocuğun olmaz" diyene de rastladım burada malesef, adap edep eksik kalsın insanlığımızı kaybetmeyelim yeter. Kimsenin kimseye bunu yapmaya hakkı yok, ortam sanal ama insanlar, duygular gerçek. Kalp kırarak hakka girmemek lazım.

Sorun farklı olmak değil, evet farklılık ve çeşitlilik zenginliktir, herkesin deneyimi farklıdır, yatiştirilme tarzı, eğitimi, sosyal çevresi vs. farklıdır. Önemli olan farklılığın nasıl sunulduğudur benim için. Her şeyin olduğu gibi tartışmanın da bir adabı vardır, bu adaba uyulmadığında sorun çıkar. Geçtim tartışma adabını, klavyedeki tuşlara basmak suretiyle tartışılan bir insana "inşallah çocuğun olmaz" diyene de rastladım burada malesef, adap edep eksik kalsın insanlığımızı kaybetmeyelim yeter. Kimsenin kimseye bunu yapmaya hakkı yok, ortam sanal ama insanlar, duygular gerçek. Kalp kırarak hakka girmemek lazım.

Herkesin bir dusuncesi var dogru ama ben kontrolumu kaybedecegim konularda yorum yapmamayi tercih ediyorum. Hani konu sahibine agir birsey soylerim ve kirici olurum diye. Herkeste her konuya yorum yapmasin ne var yani.

Çeşitli sosyal çevrelerden gelen kadınların dil birliği dışında tüm farklılıklarıyla aynı konu üzerinde fikir yürütebilmesini çok önemsiyorum LadyKakacım.
Vaktim olmuşsa ve bir konuyu tüm yorumlarıyla takip edebilmişsem eğer zenginleştiğimi hissediyorum. Yorumlar arasında gezinirken tebessüm, kahkaha,
öfke, hüzün, gözyaşı gibi insani duyguları ardarda yaşayabiliyoruz. Arada höynk!!! olmak da var. Gökkuşağı gibi, musiki gibi her renkten, her telden yorumlarla
çok hoş buluyorum. Reelde olmadığı kadar özgür sunabiliyoruz fikirlerimizi.

Yok ben burada daha çok tırsıyorum.

Yüzlerce üyenin yanı sıra, Kazen, yağmurluk, mune, Madamiks ve adını bilmediğim, bilip de hatırlayamadığım site sorumlularının gözlerini her daim üzerimde hissediyorum. Banı ha yedik, ha yiyeceğiz vari...:KK74:

Herkesin bir dusuncesi var dogru ama ben kontrolumu kaybedecegim konularda yorum yapmamayi tercih ediyorum. Hani konu sahibine agir birsey soylerim ve kirici olurum diye. Herkeste her konuya yorum yapmasin ne var yani.

Ben de girebileceğim en üst seviyedeki tasavvufi moda girip, "Gel, ne olursan ol yine gel" nidalarıyla konuların arasında koşuşturuyorum:KK9:

Değil tabiki, benim de aynen sitede bazı kişilere çok kızdığım oluyor, mümkün olduğunca kendimi tutuyorum. Düzgün bir şekilde farklı bir bakış açısı sunup, düşünmesini sağlamaya çalışıyorum bazen. Ya da kural ihalali varsa şikayet butonuna abanıyorum.

Ha kendimi tutamayınca da banı yemek suretiyle susturulmuş bulunuyorum.:KK56:

Ben de girebileceğim en üst seviyedeki tasavvufi moda girip, "Gel, ne olursan ol yine gel" nidalarıyla konuların arasında koşuşturuyorum:KK9:

Değil tabiki, benim de aynen sitede bazı kişilere çok kızdığım oluyor, mümkün olduğunca kendimi tutuyorum. Düzgün bir şekilde farklı bir bakış açısı sunup, düşünmesini sağlamaya çalışıyorum bazen. Ya da kural ihalali varsa şikayet butonuna abanıyorum.

Ha kendimi tutamayınca da banı yemek suretiyle susturulmuş bulunuyorum.:KK56:

Aslinda inan burdaki yetkililer cok toleransli. Baskasi olsa pat pat siler uyarmaz bile. Forum kurallarini ben de daha yeni ogreniyorum. Hadi sen de yataga simdi. Ben de cikiyorum aklin kalmasin:) Iyi geceler.

Elbette, elbette, elbette :KK9: :KK9: :KK9:
Buna bir tek kişinin itirazı olamaz.
İzlediğim kadarıyla konular beklentilerle açılıyor.
Şimdi ben sıkıntımı aktarırsam herkes bani;
haklısın, iyi yapmışsın, bravo, mükemmelsin, harikasın, vay be, işte bu
gibi şık sözlerle yüceltecek. Kendimi değerli hissedeceğim.
Değerli olduğum için başkalarına değer vereceğim ve ilişkilerim düzelecek.
Yüceltilmeye, şımartılmaya ihtiyacımız var evet ama istiyorsak önce vereceğiz.
Herkes önce almayı beklerse veren kim olacak? Dolayısıyla herkes kendini önce
vermeye odaklamış olsa hep beraber güzellikleri biçmeye başlıyacağız.
Konular beklentiyle açıldığı için ilk karşı görüşle birlikte seviye düşmeye başlıyor.
konudan uzaklaşılıp, uyuz etme mücadelesi başlıyor.
Bu konunun sahibi arkadaşımız da önemli bir soruna parmak basmak istemiş,
lakin karşı görüşe saygı gösterememiştir.
Sen nerede, ben nerede bak işte KK ve konu sahibi vesilesi ile fikirlerimizi paylaşabiliyoruz.
Kendimizi keşfetmemize bile vesile oluyor. Çok iyi ya! Hepinizi seviyorum.

konu sahibi dediklerine katiliyorum, tabiki fikir almak icin aciyoruz buraya konularimizi dertlerimizi fakat bazi üyeler gercekten sert cvp veriyorlar.

bende bikac hafta önce bir konu actim "900 lira maas yeterli olurmu" diye fikir almak istedim. bazi üyeler gercekten cok sakin ve anlayisli bir sekilde 900 liranin yetmiceni söylediler bazilari ise bu soruma sinirlenip hemen sert ciktilar.
sert cevap verenler ise sorumu iyice okumamislar ki hemen"yetmez" diye cevap verdiler bu da kendince bir sorun zaten.

illa ki konu sahibinin duymak istedigi cevabi vermek zorunda degiliz fakat kibarca söyleyebiliriz cemkirmeden.

X