Empati yetimiz bu kadar mı zayıf

mütevazilik bu mesajın tam olarak neresinde....
3 satır kendini övmüşsün sadece..
geriside zaten laf kalabalığı....
SEVGİLİ PEK DUYARLI ÜYE başkalarının konusunu savunucam diye bi başkasınımı ezerek avukatlık taslıyosun...
takılmışsın algıma...
sen önce kendinle çelişme...
konunda şikayet ettiğin herşeyi yaptın zaten....

Bunu anlamanı istiyorudum,İlk defa ne anlatmaya çalıştığımı algıladın:KK66:Yaptığın için yaptım,her tartşmadan "ben şuyum,buyum"demelerinizden vazgeçin.Neyse bakalım anlaştığımıza sevindim=)

Gitme ortam gergindi neşenle estin gürledin=)

ya su esyalari calinan arkadasin ayakkabisinin tekini calmislar ya ona yazacaktim ona tikladim ama senin konuna tiklamisim demekki hic konuya bakmadan yorum yazinca boyle oldu:KK9:
sonra basligi fark edince :KK17::KK17::KK17::KK17:

Son düzenleme:
İnanın bende öyle.Bu konuyu açmam tüm herkesi genellemiyor,tüm yorumları kapsamıyor.Dünki konuya yapılan yorumlardan çok rahatsız oldum.Dini içerikli yorum yapamk yasak ama dinizimde bile kişinin günahlarını sorgulamak,yargılamak mübah değilken,o yapılan yorumlar çok hadsizceydi.

Bahsettiğin konuyu görmedim tatlım. Konunun kapatıldığını söylüyorsun demekki senin de rahatsız olduğun gibi
kuralların dışına çıkılmış ve yöneticiler tarafından gereği yapılmış.
KK öyle iyi yönetiliyor ki, bir iki uyarıdan sonra dikkate alınmamışsa konu kapatılıyor hatta siliniyor.
Merak ettiğim bahsettiğin konuda konu sahibini çok çaresiz gördüğün için mi sıkıntıyı buraya taşıma gereği duydun,
yoksa yönetici uyarılarını yeterli bulmadığın için mi?

Evet burd her uye ıstedıgı yorumu yapabılır. buna kımsenın lafı yok zaten.
burda konusulan uslup, soyleyıs tarzı burda kımse kımseyı elbette pohpohlamak zorunda degıl ama tersleyıp sankı konuyu acan 'sanıkmıs gıbı davranılmaması gerekıyor.
bende kımsenın gonlunu eyleyemem zaten fıkırler farklıdır ama bır konuda yanlıs yapmıssın bence şu yoldan gıt bu benım fıkrım demek var, bırde ya yaptıgına bak rezıl bu yoldan gıtmezsen basına bu gelır demek var her neyse sonucta koca forumda herkesın klavyesıne hukmedemeyız di mi ama? ıyı forumlar...

Aman Allah kimseye dert vermesin, ama verirse de buraya bir derdim var konusu açmayacağımı biliyorum. Arada girip bakıyorum, dertli arkadaştan sanki tüm hayatlarının hıncını almak istiyorlarmış gibi yorumlar yazılıyor. O sırada ben ekranda yazıları yorumları değil, zaten boynuna kadar toprağa gömülmüş bir kadının kafasına taşlar atan diğer kadınları görüyorum ve çok üzülüyorum. Umarım forum geçmişimde ben de kimseyi kırmamışımdır. Şimdi düşündüm de, yaptıysam eğer, yazıklar olsun bana :KK19:

konu ilgimi cekti ama bu konuyu senin acman daha cok ilgimi cekti
sen önce kendi yazdigin cevaplara
ve empati kapasiteni gözden gecirsen fena olmaz

hic tanimadigin bilmedigin bir insani duygusuzca ve yargilarcasina
yazdigin bu cevap mesela ( ve daha niceleri)
bence üzülmemen gerek senden farkli bir sey yapmadilar seni incitenler
veyahut hayal kirikligi yasatanlar

altta senin yazdigin cevaplardan birtanesi
burda kimse psikolog degil ama madem bu ornegi vermissin
bir dost bir psikolog bir bilen bir erdem hatta empati duygulari gelismis bri kadin
bu sekil bir cevap verse sana onunla konusmak istermiydin cidden? :KK14:

Konun açıklayıcı olmaıdğı için eski konularını inceledim seni ve derdini anlamak için.
Ama anlayamadım..

Derdini anlatamıyosun,kendini iyi ifade edemiyosun,yazarken imla kurallarına dikkat etmediğin için,karşıdakiler(yani bizler)okurken başka anlamlar yükleyebiliyoruz,yada zor anlıyoruz.
Geliom,gidiom...vb yüklem ifadeleri kullanman,karşımdaki kişiyle ilgili bana,

"yazmaya aciz biri,gündelik hayatta bu cümleleri kuruyosada birde ne kadar itici biridir izlenimini veriyosun."

Bunu yazdığım için üzügünüm ama sormak zorundayım,eğitim durumun nedir?
Bu yüzdenmi cümle kurmakta,yada derdini anlatmakta zorlanıyorsun?

Ciddi anlamda cümle kurma problemin var,cümle başka bişeyle başlıyor,bambaşka bir anlamla bitiyor.
Yanlış anlamazzsan eğer kitap okumanı önericem.Krılıma ama gördüğüm gerçekleri söylmeyi borç bildim sabahın bu saatinde.
Hayatınla ilgili önce kendini değiştirmen gerekirken kaderini değiştirmeye çalışmışssın,hemde istemeyerek,sevemeyerek!
Peki bu insanlar,nişan attığın kişiler,neydi deneme tahtasımı?
Görücü uslülü tanıştın,nişanlandın hemen.
Peki çocuk oyuncağımıydı bu?
Sevmedin ve ayrıldın.
Şimdi düğününe sayılı günler kala ayrılmak isitiyorum diyorsun,istiharelere yatıyosun.
Kusura bakma ama istihareye yatmak için çok geç kalmadın mı?
Bunu karar vermeden önce yapman gerekirdi.
Düğününe sayılı günler kala değil!

ilk tecribenden sonra 2.kez nişanlanmadan önce tercih yaparken bu defa daha dikkatli davranman gerekmezmiydi.
Hayatının bir sihirli değnekle değişmesini bekliyorsun.
Mücadeleci bir yapın hiç yok.
Çalışıp çalışmadığını merak ediyorum ama çalışmadığını düşünüyorum.

Herneyse...
Şimdi herkes sana nişanı atman gerektiği konusunda önerilerde bulunacaklar.
Haklılarda!
Bencede bitmeli...
Birçok umutlarla hazırlıklıklarını yapan,yönünü değiştiren,düğün tarihini belirleyen kişi bunlarla meşgulken,sizin bu ayrılık tarzı düşüncelerinizden bi haber!
Yazık değilmi?
Zorlamı nişanladılar sizi her iki seferdede.
İyice süzgeçten geçirmeyi neden hiç düşünmediniz en başından?
Elbette bahaneleriniz çıkacaktır,mutlakada vardır,her nişanlılıkta,evlilikte olduğu gibi,birçok sıkıntı var!
Ama ne olursa olsun seven bu kadar kolay vazgeçmez.
Nişanlını sevmıyorsun.
Ve hala rüyanda gördüğün esmer kişinin neye delalet olduğunu bize soruyosun.

Seni yargılamak,yadırgamak değil amacım inan.
Yazdıklarından bunları anladım.
Belkide kendini iyi ifade edemediğinden,belkide kurduğun cümlelerden,yaptığın yorumlardan..

Mesajda yalnızca bu kısma takıldım, Türkçe konusunda uyarıların yerinde olduğunu düşünüyorum ancak bunları özelden yaparsak karşımızdakinin aklına "kusurumu bulup beni rencide etmeye çalışıyor" fikrini getirmemiş oluruz.

Bir üyeyi konu içinde uyarmıştım alıntıladığı sözün sahibini yanlış yazmıştı, kesinlikle kötü bir niyetim yoktu ama o konu içine yazmasa da özelime "rant sağlamaya çalıştığımı" falan yazmıştı, şaşırdığımla kaldım.Şimdi keşke ortaya değil de özeline yazsaydım, o düzeltseydi diye düşünüyorum.

Bu kısım dışındaki eleştiriler evet ağır, ama ben bizzat ağır eleştiriye karşı değilim. Eleştiri adı altında öyle hakaretler, bel altı vurmalar, kınamalar ve alaylar görüyorum ki aman aman, bunlara karşıyım.Ağır eleştiriden kaçarsak işte o zaman "pohpohlamış" oluruz.

Son düzenleme:
agir elestirilere bende karsi degilim
silkelenmeye ihtiyaci olanlar yok degil
asagilamak var elestirmek var
tepeden tepeden yargilamak var
empati bekleyen empati kursun

konu sahibi kaldiramayip yazdigimi konunun kapatilmasini istedi
ben empati yaparak daha cok sinirlenmesin diye destek verdim
o ise yardimlarimdan dolayi tsk etti
gul gibi gecinip gidiyoruz )))

Ben de geçen bir üyeye "Benim ilişkim de böyle, sıkı kurallarımız var karşılıklı ama ben fevriyimdir, başıma gelse kesinlikle affetmem ama sen benden daha medeni bir çözüm bulabilirsen onu uygula" demiştim.

Hayır ben ne olduğumu biliyorum, sert çıkarım, kesip atarım, yorumumda da "fevriyim" diyerek az çok anlatmaya çalışmışım kendimi. Biri çıkıp bana laf atıyor, yangına körükle gidiyormuşum.

Şimdi ben başıma gelirse ne yapacağımı yazdım, konu sahibinden ne yapmasını istediğimi değil. Kendimden örneklemişim durumu sadece, çünkü konu hakkındaki bilgim deneyimimden ibaret. Buna rağmen 3. kişi kalkıp beni eleştiriyor ya, bazen insanların okumadan iş olsun diye karşı çıktıklarını düşünüyorum. Hepimizin aklı fikri var, konu sahibi ne yapacağını seçer değil mi ama?

Ha bir de forumda şöyle bir durum da var, konu sahibi konu açar, millet öneride bulunur, ama konu sahibi farklı bir yolda karar kılar. Sonra peşinden ağır tepkiler... Sanki burada bilirkişi diye tayin edilmişiz. İsteyen istediği yorumu beğenir, istediğinin aklına uyar. Ha diyelim bariz bir yanlışta, bir iki daha uyarırsın edersin de nereye kadar, sonucunu nasılsa o çekecek ve görecek. Sen kızınca söyleyince sana mı uyacak sanki, uysa zaten önerini dinlerdi. Öyle işte...

Çeşitli sosyal çevrelerden gelen kadınların dil birliği dışında tüm farklılıklarıyla aynı konu üzerinde fikir yürütebilmesini çok önemsiyorum LadyKakacım.
Vaktim olmuşsa ve bir konuyu tüm yorumlarıyla takip edebilmişsem eğer zenginleştiğimi hissediyorum. Yorumlar arasında gezinirken tebessüm, kahkaha,
öfke, hüzün, gözyaşı gibi insani duyguları ardarda yaşayabiliyoruz. Arada höynk!!! olmak da var. Gökkuşağı gibi, musiki gibi her renkten, her telden yorumlarla
çok hoş buluyorum. Reelde olmadığı kadar özgür sunabiliyoruz fikirlerimizi.

agir elestirilere bende karsi degilim
silkelenmeye ihtiyaci olanlar yok degil
asagilamak var elestirmek var
tepeden tepeden yargilamak var
empati bekleyen empati kursun

konu sahibi kaldiramayip yazdigimi konunun kapatilmasini istedi
ben empati yaparak daha cok sinirlenmesin diye destek verdim
o ise yardimlarimdan dolayi tsk etti
gul gibi gecinip gidiyoruz )))

Bazen anlatmak istediğini karşı taraf ısrarla yanlış anlıyorsa,açık arıyosa onlarla aynı durumda olmak istemezsin.Bu yüzden kapatılsın dedim.
O konu bambaşka bir konuydu ayrıca,keşke özelden yazsaydınız.Şimdi bu konuyu ilk defa okuyan herkes koca alıntıyı okuyup benimle ilgili önyargı içinde bulunacak.Oysa o konu bir bütündü....Bütün olarak sunulmalıydı.Sanki tek mesaj yazmışım,bırakmış gitmişim gibi ifade ettiniz.Ben dünki konuda yapılan yorumlar arasında "yok içki içtin hakettin,yarın nikahmı basacaktı sana,ilk görüştüğün insanla içki içersen bu olur..vs"bunlar beni rahatsız etti.Bİrçoğumuzun değer yargılarına ters evet.Ama kınamamazı gerektirmiyor ki.
Şimdi bu yazılan yorumlarla sizin alıntı yapıp sanki koca bir ayıbımı bulmuşta sunuyo gibi gururla paylaşma olayınız birmi..Konumun içeriğini dağıtmaktan başka bi işe yaradımı peki.İşte sırf bu olaylar,yani sizin de yaptığınız gibi konu sahipleri pes ediyor,yok artık diyor...
Neyse nüanlarımız olsada gül gibi geçinip gittiğimize kendinizi inandırmanız,oda güzel=)

Son düzenleyen: Moderatör:
X