Empati yetimiz bu kadar mı zayıf

Niçin beni anlamamkta bu kadar direniyorsunuz?
Anlatmak istediğim konu içeriğinde mevcut,olayları başka yerlere çekıyorsunuz.Sizin bahsettiğinz konu ile benim anlatmaya çalıştığım o kadar farklı ki.
Neyse siz kimseyi pohpohlamyın,hep eleştirin..
Ne kadar anlatamaya çalışsamda gözünüz okuyor ama algılamıyorsunuz ne yazıkki.

bak işte...
fikrini söylersin ayrı herkes saygı duyar...
sen konuyu açıp fikrini söylemişsin eyvallah ama bizde konuna yorum yapıp fikirlerimiz söylüyoruz..
ne gerek var dayatmana neden kabul ettirmeye çalışıyosun bana...
algılama sorunum yok canım ama zorla bana fikrini kabul ettiremezsin...
evet asla pohpohlamam amaaaaaaaa o kadar güzel eleştiririmki özel mesajla bile fikir almak isterler benden sağolsunlar...
senide bin kere açılmış ve her seferinde aynı sonuca bağlanmış bi konu açtığın için göklere çıkartmıcam ve desteklemicem....
sen sordun ben söyledim...
algımı kurcalama benim...

Son düzenleme:
Dünkü konuyu bilmiyorum.
Ama boşanmak konusunda ben de bazen kendimi zor tutuyorum.
Bazı konularda,ne çekiyorsun,boşa gitsin yazmak geliyor içimden.

Yalnız şu var ki,konu sahibeleri,burada boşan yazıldı diye boşanmıyorlar.
Hatta bazen ters etki gösteriyor.
Aslında eşim iyidir,beni sevdiğini biliyorum filan diye savunmaya geçiyorlar:)

konu ilgimi cekti ama bu konuyu senin acman daha cok ilgimi cekti
sen önce kendi yazdigin cevaplara
ve empati kapasiteni gözden gecirsen fena olmaz

hic tanimadigin bilmedigin bir insani duygusuzca ve yargilarcasina
yazdigin bu cevap mesela ( ve daha niceleri)
bence üzülmemen gerek senden farkli bir sey yapmadilar seni incitenler
veyahut hayal kirikligi yasatanlar

altta senin yazdigin cevaplardan birtanesi
burda kimse psikolog degil ama madem bu ornegi vermissin
bir dost bir psikolog bir bilen bir erdem hatta empati duygulari gelismis bri kadin
bu sekil bir cevap verse sana onunla konusmak istermiydin cidden? :KK14:

Konun açıklayıcı olmaıdğı için eski konularını inceledim seni ve derdini anlamak için.
Ama anlayamadım..

Derdini anlatamıyosun,kendini iyi ifade edemiyosun,yazarken imla kurallarına dikkat etmediğin için,karşıdakiler(yani bizler)okurken başka anlamlar yükleyebiliyoruz,yada zor anlıyoruz.
Geliom,gidiom...vb yüklem ifadeleri kullanman,karşımdaki kişiyle ilgili bana,

"yazmaya aciz biri,gündelik hayatta bu cümleleri kuruyosada birde ne kadar itici biridir izlenimini veriyosun."

Bunu yazdığım için üzügünüm ama sormak zorundayım,eğitim durumun nedir?
Bu yüzdenmi cümle kurmakta,yada derdini anlatmakta zorlanıyorsun?

Ciddi anlamda cümle kurma problemin var,cümle başka bişeyle başlıyor,bambaşka bir anlamla bitiyor.
Yanlış anlamazzsan eğer kitap okumanı önericem.Krılıma ama gördüğüm gerçekleri söylmeyi borç bildim sabahın bu saatinde.

Hayatınla ilgili önce kendini değiştirmen gerekirken kaderini değiştirmeye çalışmışssın,hemde istemeyerek,sevemeyerek!
Peki bu insanlar,nişan attığın kişiler,neydi deneme tahtasımı?
Görücü uslülü tanıştın,nişanlandın hemen.
Peki çocuk oyuncağımıydı bu?
Sevmedin ve ayrıldın.
Şimdi düğününe sayılı günler kala ayrılmak isitiyorum diyorsun,istiharelere yatıyosun.
Kusura bakma ama istihareye yatmak için çok geç kalmadın mı?
Bunu karar vermeden önce yapman gerekirdi.
Düğününe sayılı günler kala değil!

ilk tecribenden sonra 2.kez nişanlanmadan önce tercih yaparken bu defa daha dikkatli davranman gerekmezmiydi.
Hayatının bir sihirli değnekle değişmesini bekliyorsun.
Mücadeleci bir yapın hiç yok.
Çalışıp çalışmadığını merak ediyorum ama çalışmadığını düşünüyorum.

Herneyse...
Şimdi herkes sana nişanı atman gerektiği konusunda önerilerde bulunacaklar.
Haklılarda!
Bencede bitmeli...
Birçok umutlarla hazırlıklıklarını yapan,yönünü değiştiren,düğün tarihini belirleyen kişi bunlarla meşgulken,sizin bu ayrılık tarzı düşüncelerinizden bi haber!
Yazık değilmi?
Zorlamı nişanladılar sizi her iki seferdede.
İyice süzgeçten geçirmeyi neden hiç düşünmediniz en başından?
Elbette bahaneleriniz çıkacaktır,mutlakada vardır,her nişanlılıkta,evlilikte olduğu gibi,birçok sıkıntı var!
Ama ne olursa olsun seven bu kadar kolay vazgeçmez.
Nişanlını sevmıyorsun.
Ve hala rüyanda gördüğün esmer kişinin neye delalet olduğunu bize soruyosun.

Seni yargılamak,yadırgamak değil amacım inan.
Yazdıklarından bunları anladım.
Belkide kendini iyi ifade edemediğinden,belkide kurduğun cümlelerden,yaptığın yorumlardan..

Herkesin kendine göre fikirleri doğruları farklı olabilir.Bir soru açıldıysa insan olumlu olumsuz cevaplara hazır olmalıdır.Ama bu cevaplar düzgün saygılı bir üslupla verilmelidir.Hakaret çerçevesine girilmemelidir.Ama kimse karşısındaki üzülmesin diye onun gözünü boyayacak yalan cevaplar vermemelidir.Mesela üye isimleri filan vermicem bazı arkadaşlarımız saç renklerini,lenslerini,estetik ameliyatlarını paylaşıyor gerçekten bir çoğu çok güzel.Ama kötü olanlara bile sırf kimsenin gönlü kırılmasın diye yalandan çok güzel olmuşsun yazanlar var.Ben bunları doğru bulmuyorum mesela.İnsan kendi kusurlarını göremez ama başkalarının uyarması gerekli.Ya da aldatılan bir insana o seni seviyor sana dönecektir diye yalan teselliler vermek çok yanlış.Sırf o kişi üzülmesin diye ona büyük hayaller kurdurmak, teselliler vermek daha büyük kötülük olur.Ben burada sırf üzülmeyeyim diye herkesten olumlu cevaplar alıcaksam neden soru soracak başlık açayım ki?Ego tatmini mi yapıyoruz burada.

bak işte...
fikrini söylersin ayrı herkes saygı duyar...
sen konuyu açıp fikrini söylemişsin eyvallah ama bizde konuna yorum yapıp fikirlerimiz söylüyoruz..
ne gerek var dayatmana neden kabul ettirmeye çalışıyosun bana...
algılama sorunum yok canım ama zorla bana fikrini kabul ettiremezsin...
evet asla pohpohlamam amaaaaaaaa o kadar güzel eleştiririmki özel mesajla bile fikir almak isterler benden sağolsunlar...
senide bin kere açılmış ve her seferinde aynı sonuca bağlanmış bi konu açtığın için göklere çıkartmıcam ve desteklemicem....
sen sordun ben söyledim...
algımı kurcalama benim...

Senin yazdıklarında benim konumla alakalı bir fikir yoktu,ha konu dışı yorum belirtmenide düşünemedim ama benim anlatmaya çalıştığım dün gece konu mağduru olan kızın hüsrana uğramasaydı.Ve yazdıklarınız orda atılan mesajları destekleyecek nitelikte.Konu isterse binlerce kez açılsın,yerlere göklere çıkarma mevzularına getirdin olayı inan güldüm yorumunu okurken:)Bi insan neden karşı tarafa kendini ıspatlayabilmek için ben şuyum,bak bana özel mesaj gelir bak blog açıyorum..vs anlatma gereği duyar.Mütevazi olmayıda öğrenmek lazım=)

Banada özel mesajlar geliyor konu yorumları için ben bunu sizi gibi bi üstünlük derecesine sokmadım.Emin ol bu forumda birçok kişiye gelir bu mesajlar.Size has değil yani:)
Bana sadece burdan değil,günlük hayattada çok geliyorlar,yakın çevrem,arkadaşlarım..vs çok iyi dinleyici olduğumu ve objektif yorumladığımı eklerler.Onun haricinde ne olduğumu,25 yıllık hayatıma neler sığdırdığımı yazasam sizin bakış açınıza düşmüş olurum ve bunuda hiç istemem.

Keza olay sanal ortamda beğenilmek,günlük hayatta dile getiremediklerini burda yazıp egoyu tatmin etmek burda nadir insanların yaptığı şeyler.Sizde bunlarda birisiniz.
Israrla söylüyorum,evet karşı tarafın anlatmak istemedeğini ısrarla algılayamıyorsunuz.Benim rahatsızlığım dünki konuyla alakalı yapılan yorumlardan sonra ortaya çıktı ve siz konuyu benim düşünceleri kabul etmediğime,saygı duymadığıma,pohpohlanmalara kadar getirdiniz.
Kimseye fikir kabul ettirmek,dayatmak gibi bi zorumda yok,Hangi cümlemle bunu algıladın işte burdada tartışılır algı problemin.
Bi rahatsızlıkta bulundum,sohpet konusu açtım rahatsız olduğum bi durumla ilgili,beni anlamadığını belirten yorumlar yazdığın için beni anlamadığını belirttim,asıl derdim o değil,anlatmak istediğim o değil (konu sahibi olduğum için açıklama yapma gereği duyuyorum haklı olarak) dediğim halde bukezde konuyu tartışma boyutuna getiriyorsun.
"Sen böyle yazdın ama,şu durumda var bu forumda..vs"der düşünceni dile getirmen ayrı.Keza yıllar yılı bu forumda olup biteni takip eden,yıllardır üyeliği olan biride değilim.Konunun kaç defa açılıp açılmadığını siz sorgulayamazsınız.Hangi konu hakkında konu açacağımıda siz belirleyemezsiniz.Baktınız konunun içeriği bu,yazmadan geçersiniz!

Son düzenleyen: Moderatör:
konu ilgimi cekti ama bu konuyu senin acman daha cok ilgimi cekti
sen önce kendi yazdigin cevaplara
ve empati kapasiteni gözden gecirsen fena olmaz

hic tanimadigin bilmedigin bir insani duygusuzca ve yargilarcasina
yazdigin bu cevap mesela ( ve daha niceleri)
bence üzülmemen gerek senden farkli bir sey yapmadilar seni incitenler
veyahut hayal kirikligi yasatanlar

altta senin yazdigin cevaplardan birtanesi
burda kimse psikolog degil ama madem bu ornegi vermissin
bir dost bir psikolog bir bilen bir erdem hatta empati duygulari gelismis bri kadin
bu sekil bir cevap verse sana onunla konusmak istermiydin cidden? :KK14:

Konun açıklayıcı olmaıdğı için eski konularını inceledim seni ve derdini anlamak için.
Ama anlayamadım..

Derdini anlatamıyosun,kendini iyi ifade edemiyosun,yazarken imla kurallarına dikkat etmediğin için,karşıdakiler(yani bizler)okurken başka anlamlar yükleyebiliyoruz,yada zor anlıyoruz.
Geliom,gidiom...vb yüklem ifadeleri kullanman,karşımdaki kişiyle ilgili bana,

"yazmaya aciz biri,gündelik hayatta bu cümleleri kuruyosada birde ne kadar itici biridir izlenimini veriyosun."

Bunu yazdığım için üzügünüm ama sormak zorundayım,eğitim durumun nedir?
Bu yüzdenmi cümle kurmakta,yada derdini anlatmakta zorlanıyorsun?

Ciddi anlamda cümle kurma problemin var,cümle başka bişeyle başlıyor,bambaşka bir anlamla bitiyor.
Yanlış anlamazzsan eğer kitap okumanı önericem.Krılıma ama gördüğüm gerçekleri söylmeyi borç bildim sabahın bu saatinde.

Hayatınla ilgili önce kendini değiştirmen gerekirken kaderini değiştirmeye çalışmışssın,hemde istemeyerek,sevemeyerek!
Peki bu insanlar,nişan attığın kişiler,neydi deneme tahtasımı?
Görücü uslülü tanıştın,nişanlandın hemen.
Peki çocuk oyuncağımıydı bu?
Sevmedin ve ayrıldın.
Şimdi düğününe sayılı günler kala ayrılmak isitiyorum diyorsun,istiharelere yatıyosun.
Kusura bakma ama istihareye yatmak için çok geç kalmadın mı?
Bunu karar vermeden önce yapman gerekirdi.
Düğününe sayılı günler kala değil!

ilk tecribenden sonra 2.kez nişanlanmadan önce tercih yaparken bu defa daha dikkatli davranman gerekmezmiydi.
Hayatının bir sihirli değnekle değişmesini bekliyorsun.
Mücadeleci bir yapın hiç yok.
Çalışıp çalışmadığını merak ediyorum ama çalışmadığını düşünüyorum.

Herneyse...
Şimdi herkes sana nişanı atman gerektiği konusunda önerilerde bulunacaklar.
Haklılarda!
Bencede bitmeli...
Birçok umutlarla hazırlıklıklarını yapan,yönünü değiştiren,düğün tarihini belirleyen kişi bunlarla meşgulken,sizin bu ayrılık tarzı düşüncelerinizden bi haber!
Yazık değilmi?
Zorlamı nişanladılar sizi her iki seferdede.
İyice süzgeçten geçirmeyi neden hiç düşünmediniz en başından?
Elbette bahaneleriniz çıkacaktır,mutlakada vardır,her nişanlılıkta,evlilikte olduğu gibi,birçok sıkıntı var!
Ama ne olursa olsun seven bu kadar kolay vazgeçmez.
Nişanlını sevmıyorsun.
Ve hala rüyanda gördüğün esmer kişinin neye delalet olduğunu bize soruyosun.

Seni yargılamak,yadırgamak değil amacım inan.
Yazdıklarından bunları anladım.
Belkide kendini iyi ifade edemediğinden,belkide kurduğun cümlelerden,yaptığın yorumlardan..

msj tekrarı..........

Son düzenleyen: Moderatör:
Bu konuyu kopyalamadanda yazabilirdin buraya.Anlamadığm benim sana bi kastım bi zorummu oldu bugüne dek.Bu yazdığım yorumu kopyaladıysan kaç kişinin beğendiğinide görmüşssündür.
Konu sahibiyiyle tamamen aramızda geçen ve neticesi güzel biten bir yazışmaydı.Neden devamınıda kopyalamadınız?
Bu yaptığınız çok çirkin!!

nedne kopyalayayim devamini? aranizin iyi bitmesi bitmemesi degilki konu
verilen cevaplardaki empati durumu? ben bu kadar sitemkar olan sana
senin yaptigini ornek verdim
yaptigim cok cirkin degil konu ortada benden baska herkes gorebilir ayrica
yazdiginiz cevaplari toptan okumak yeter fikir yurutmeye

:KK42:

Bu konuyu kopyalamadanda yazabilirdin buraya.Anlamadığm benim sana bi kastım bi zorummu oldu bugüne dek.Bu yazdığım yorumu kopyaladıysan kaç kişinin beğendiğinide görmüşssündür.
Konu sahibiyiyle tamamen aramızda geçen ve neticesi güzel biten bir yazışmaydı.Neden devamınıda kopyalamadınız?

Ki ben bu yorumu konu sahibinin tüm yorumlarını,tüm konusunu baz alarak yazdım,ve konu sahibide bana "özüme döndürdüğün için teşekkür ederim" diye mesajıyla belirtti.Ve ordada belirttiğim gibi yazdıklarını baz alarak yaptığım bi yorumdu ve bunun altını çizerek yazdığım gayet doğru bi yorum.
İnsanlarımız gerçekten aciz,başkalarının açıklarını bulup yazmaya ne kadar meraklı bir millet haline geldik!Beni çok sinirlendirdiniz,çok hemde çok çirkin bi davranıştı bu yaptığınız.Açıklama yapmak zorunda bırakmaya mecbur kıldınız,yazdıklarımında arkasındayım,açıklayamayacağım hiçbir cümlem yok benim.
Konum nerelere çekildi!yazık ya!!

Lütfen konumu kapatabilirmisiniz!Burdaki bazı insanların,açık arama dertleri,konuyu açıp açmadan önce izin alacağım uyarıları,yargılamaları,algılayamamaları yüzünden pes ediyorum evet.!
Yinede düşüncesini yazan,yorum yapan herkese teşekkürler..Anlatmaya çalıştığımı keşke herkes anlayabilseydi..Sadece kendi rahatsızlığım değil,sizin tabirinizle birçok defa açılmış konudan duyulan biçok kişinin rahatsızlığını dile getirdim
Sizin gibi önyargılarla dolu,karşı tarafın ne hissedeceğini ne düşüneceğini düşünmeden yapılan yorumlar nedeniyle bu konu defalarcada açılacaktı evet!
Başarınızla onurlanın şimdi.

sana yürekten katılıyorum arkadaşım... ben de bir çok kere içimden seninle aynı şeyleri geçirdim...gerçek hayatta gösteremedikleri katılıklarını fevriliklerini burada rahat birşekilde gösteriyor bazı arkadaşlar... ben seni anladım arkadaşım...hiç anlanmadığını sakın düşünme... insanlara moral vermeyi "pohpohlamak" , fevri acımasız yorumlarını "kaldıramayan yazmasın ben sadece yorumu söylüyorum" diye anlayıp gerçek hayatta gösteremedikleri katı yüzlerini burada gösteren arkadaşlar var ama onları hayat değiştirememişse biz burada forumda yüzyüze bakıp konuşamıyorken hiç değiştiremeyiz...

sana yürekten katılıyorum arkadaşım... ben de bir çok kere içimden seninle aynı şeyleri geçirdim...gerçek hayatta gösteremedikleri katılıklarını fevriliklerini burada rahat birşekilde gösteriyor bazı arkadaşlar... ben seni anladım arkadaşım...hiç anlanmadığını sakın düşünme... insanlara moral vermeyi "pohpohlamak" , fevri acımasız yorumlarını "kaldıramayan yazmasın ben sadece yorumu söylüyorum" diye anlayıp gerçek hayatta gösteremedikleri katı yüzlerini burada gösteren arkadaşlar var ama onları hayat değiştirememişse biz burada forumda yüzyüze bakıp konuşamıyorken hiç değiştiremeyiz...

Sizde tamda benim anlatmak istediklerimi dile getirmişsinz.Burda sert,katı yorumlar yapan biçok kişi günlük hayatta bu denli fevri değiller.Olmak istedikleri kişiyi buraya yansıtarak olduklarını düşünüyor çoğu kişi.
Zaten bi değişim yapmak değildi amacım,bakın küçük bi konuda rahatsızlığımı dile getirdim,konum nerelere çekildi.Ne açıklar arandı.Üzülüyorum aslında öyle insanlarada...yapacak bişey yok dedğin gibi..

Görebildiğim kadarıyla herkes tüm içtenliği ile ben olsam ne yapardımın yanıtını veriyor.
Boşanmalısın diyen de, herşeye rağmen devam et diyen aynı samimiyetle, kendilerini
yerine koyarak öyle yapacaklarını düşünerek yorum yapıyor.
İnsanların yardım edebilmek için özellerini aktarmaları, gayretleri gözlerimi yaşartıyor.
Konu sahibi için en sert gelen yorum belki de en yapılması gerekendir.
Olaya pek çok açıdan bakmayı sağlayan fikirleri, tecrübeleri çok hemde çok
değerli buluyorum.
En Büyük KKMelek Kadınlar KulubüEn Büyük KK

Görebildiğim kadarıyla herkes tüm içtenliği ile ben olsam ne yapardımın yanıtını veriyor.
Boşanmalısın diyen de, herşeye rağmen devam et diyen aynı samimiyetle, kendilerini
İnsanların yardım edebilmek için özellerini aktarmaları, gayretleri gözlerimi yaşartıyor.
değerli buluyorum.

İnanın bende öyle.Bu konuyu açmam tüm herkesi genellemiyor,tüm yorumları kapsamıyor.Dünki konuya yapılan yorumlardan çok rahatsız oldum.Dini içerikli yorum yapamk yasak ama dinizimde bile kişinin günahlarını sorgulamak,yargılamak mübah değilken,o yapılan yorumlar çok hadsizceydi.

Burada muhafazakar insan sayisi cok fazla.

O yuzden o bahsettiginiz hanima cok sert elestiriler geldi ben de okudum. Hatta icki icmeye gidenin sonu boyle olur yazmisti biri. Her koyun kendi bacagindan asilir kimse unutmasin bunu.

Bazi evliliklerde kadin o kadar hatali ve gozu kapali ki icinde bulundugu durumun farkinda bile degil. O durumda ben de ayril diyorum cunku evliligi coktaaaaan bitmis ama ruhu duymuyor. Kadin olarak uzuluyorum hemcinsimin ezilmesini istemiyorum. Bu kadar fazla bakis acilarinin oldugu bir toplulukta cikan ses elbette fazla olacak ama keske bakis acilari biraz daha genis olsaydi.

İşin tuhafı şu ki asıl muhafazakarların, hatta tüm Allah korkusu olanların bunu yapmaması lazım.

Kötüye elbette kötü diyeceğiz ama üslupluca, birbirimize iyiyi tavsiye edeceğiz ama suçlamadan, kınamadan.

Buradaki konular kimileri için stres topu, ne yazık ki bu bir gerçek.

bana kalırsa yapılan yorumlardan uyelerin hayatında neler yasadıgını veya yasadıklarından ne kadar iyi ders alıp almadıgını anlamak mumkun hani su vardır insanın yası ilerledikce tecrube kazanır hayata bakıs acısı 18 yasındaki gibi olmaz olmamalı yani bazen bakıyorum 40 yasına gelmis ama 18 yasındaki bir kisi bile yargılamadan dinlemeyi iletisim kurmayı biliyor demekki yasadıgı hicbirseyin ona bir artısı olmamıs ya bir insan hicmi buyuk konusmıyım basma gelir demez pat pat saydırıyorlar ya reel yasamında pasif sesi solugu cıkmayan kimseler burda kendilerini ispat etme cabasında yada ciddi sekilde ofke ve kin duygularıyla dolu icleri..

değerli buluyorum.

Ben de geçen bir üyeye "Benim ilişkim de böyle, sıkı kurallarımız var karşılıklı ama ben fevriyimdir, başıma gelse kesinlikle affetmem ama sen benden daha medeni bir çözüm bulabilirsen onu uygula" demiştim.

Hayır ben ne olduğumu biliyorum, sert çıkarım, kesip atarım, yorumumda da "fevriyim" diyerek az çok anlatmaya çalışmışım kendimi. Biri çıkıp bana laf atıyor, yangına körükle gidiyormuşum.

Şimdi ben başıma gelirse ne yapacağımı yazdım, konu sahibinden ne yapmasını istediğimi değil. Kendimden örneklemişim durumu sadece, çünkü konu hakkındaki bilgim deneyimimden ibaret. Buna rağmen 3. kişi kalkıp beni eleştiriyor ya, bazen insanların okumadan iş olsun diye karşı çıktıklarını düşünüyorum. Hepimizin aklı fikri var, konu sahibi ne yapacağını seçer değil mi ama?

Ha bir de forumda şöyle bir durum da var, konu sahibi konu açar, millet öneride bulunur, ama konu sahibi farklı bir yolda karar kılar. Sonra peşinden ağır tepkiler... Sanki burada bilirkişi diye tayin edilmişiz. İsteyen istediği yorumu beğenir, istediğinin aklına uyar. Ha diyelim bariz bir yanlışta, bir iki daha uyarırsın edersin de nereye kadar, sonucunu nasılsa o çekecek ve görecek. Sen kızınca söyleyince sana mı uyacak sanki, uysa zaten önerini dinlerdi. Öyle işte...

Son düzenleme:
Senin yazdıklarında benim konumla alakalı bir fikir yoktu,ha konu dışı yorum belirtmenide düşünemedim ama benim anlatmaya çalıştığım dün gece konu mağduru olan kızın hüsrana uğramasaydı.Ve yazdıklarınız orda atılan mesajları destekleyecek nitelikte.Konu isterse binlerce kez açılsın,yerlere göklere çıkarma mevzularına getirdin olayı inan güldüm yorumunu okurken:)Bi insan neden karşı tarafa kendini ıspatlayabilmek için ben şuyum,bak bana özel mesaj gelir bak blog açıyorum..vs anlatma gereği duyar.Mütevazi olmayıda öğrenmek lazım=)

Banada özel mesajlar geliyor konu yorumları için ben bunu sizi gibi bi üstünlük derecesine sokmadım.Emin ol bu forumda birçok kişiye gelir bu mesajlar.Size has değil yani:)
Bana sadece burdan değil,günlük hayattada çok geliyorlar,yakın çevrem,arkadaşlarım..vs çok iyi dinleyici olduğumu ve objektif yorumladığımı eklerler.Onun haricinde ne olduğumu,25 yıllık hayatıma neler sığdırdığımı yazasam sizin bakış açınıza düşmüş olurum ve bunuda hiç istemem.

Keza olay sanal ortamda beğenilmek,günlük hayatta dile getiremediklerini burda yazıp egoyu tatmin etmek burda nadir insanların yaptığı şeyler.Sizde bunlarda birisiniz.
Israrla söylüyorum,evet karşı tarafın anlatmak istemedeğini ısrarla algılayamıyorsunuz.Benim rahatsızlığım dünki konuyla alakalı yapılan yorumlardan sonra ortaya çıktı ve siz konuyu benim düşünceleri kabul etmediğime,saygı duymadığıma,pohpohlanmalara kadar getirdiniz.
Kimseye fikir kabul ettirmek,dayatmak gibi bi zorumda yok,Hangi cümlemle bunu algıladın işte burdada tartışılır algı problemin.
Bi rahatsızlıkta bulundum,sohpet konusu açtım rahatsız olduğum bi durumla ilgili,beni anlamadığını belirten yorumlar yazdığın için beni anlamadığını belirttim,asıl derdim o değil,anlatmak istediğim o değil (konu sahibi olduğum için açıklama yapma gereği duyuyorum haklı olarak) dediğim halde bukezde konuyu tartışma boyutuna getiriyorsun.
"Sen böyle yazdın ama,şu durumda var bu forumda..vs"der düşünceni dile getirmen ayrı.Keza yıllar yılı bu forumda olup biteni takip eden,yıllardır üyeliği olan biride değilim.Konunun kaç defa açılıp açılmadığını siz sorgulayamazsınız.Hangi konu hakkında konu açacağımıda siz belirleyemezsiniz.Baktınız konunun içeriği bu,yazmadan geçersiniz!

mütevazilik bu mesajın tam olarak neresinde....
3 satır kendini övmüşsün sadece..
geriside zaten laf kalabalığı....
SEVGİLİ PEK DUYARLI ÜYE başkalarının konusunu savunucam diye bi başkasınımı ezerek avukatlık taslıyosun...
takılmışsın algıma...
sen önce kendinle çelişme...
konunda şikayet ettiğin herşeyi yaptın zaten....

X