Embriyo kalitesi nasıl arttırılır

Siz bilgili bi şekilde ilerlemişsiniz ama herkes aynı olmayabiliyor doktoruna güvenip yola çıkıyor vardır bir bildiği diye ,yine aynı şekilde ilk tedavi görenlerle 2. Veya 3. Tedavi görenlerin deneyimleri bir olmayabiliyor , ben ilk tedavimde hiç 5. Gün embriyo elde edemedim mesela , sonraki tedavimle aynı bilgiye de sahip değildim yaşaya yaşaya öğreniliyor bazen ,doktorun göstermediği özeni biz araştıra araştıra öğreniyoruz teklif ediyoruz bi sonraki tedavide, o kız bilmiyomuş mesela şekerinin olduğunu ilk tedavisinde ,demekki herkese aynı özen gösterilmiyormuş.

Genetik teste ne kadar ödediniz acaba ?
şehir hastanesi genetik bölümüne giderseniz pıhtılaşma ve kromozom testi bakılıyor. başarısız tedavilerinizin olduğunu söylerseniz bakıyorlar. Yoksa nedenini soruyorlar. Ücretsiz baktırabilirsiniz. Özelde 10 bin gibi birşey bu testler yanlış hatırlamıyorsam.

işte tüp bebeğe başlamadan aşağı yukarı yapılacakları nasıl işlemler olacağı vs öğrenilir merak edilirdiye düşünüyorum. tek tek anlatma imkanları yok siz donanımlı olursanız yerinde soru sorarsınız ve genel kural olarak bu şekilde öneriliyor çidere felan bakarsanız. Tabi ki eski tedavi yeniyi şekillendirir ama neden niçin diye sorgulayarak öğrendik bizde çoğu şeyi.

Şeker kadındoğumcuların ya da tüp bebek Dr un bakacağı birşey değil. Önlem için isteyebilir tamam da asıl burda şahıslar rutin dahiliye, aile hekimi kontorllerini yaptıracak her zaman. Şekerin bir sürü belirtisi de var arkadaşınız da hatalı. Tedaviden önce baktırabilirdi açlık tokluk şekerine. Ayrıca tekrar belirtiyorum şekerin tutunmaya etkisi yok. Tutunmaması bundan değil. Daha başarılı olan dondurulmuşu seçmek de hata değil. Rahmi dinlendirmek sonra hazırlamak da hata değil. Vakti gelmemiştir bu başarısızlık değil.

Son düzenleme:
İstanbul a gitme imkanınız varsa bir de şişli memorial i deneyin derim.
Sizin sorununuz neydi acaba ve kaçıncı denemeniz. Ben öğretmenim en yakın yer diyarbakır ve bu yıl yine deneyeceğim. Eğer ki olmazsa önümüzdeki yaz istanbul veya ankarada tedavime zaman ayıracağım. Sürekli gidip gelemem malesef keşke öyle bir imkanım olsa

Sebepsiz infertilite dediler hep. 3.sil baştan başladım. Saydığım şeylerde daha ileri bir teknoloji ve tecrübesi olmadığını söyleyen Dr ve labı bırakıp en baştan ankara, istanbul a gitmediğime üzüldüm. Size de tavsiyem bu yönde oldu. Aslında 15 gün lazım sonra 1 kez de transfer için gidersiniz. Hakkımızda hayırlısı olsun.

Yok hayır yanlış anladınız. ben doktoruma güveniyorum tavsiye üzerine gittiğim için zaten. Yoksa farklı bi doktor ile aynı şekilde sonuçlanmayacağı da malum. Aklıma takıldı sadece. Bi de bu konulara uzak olduğum için. Dozajı farklı olsa farklı sonuçlandırır mıydı diye. Tabi ki insanlar iyi olsun diye tavsiye ediyor. Gerisi seçim yapamana kalmış bi durum. Şöyle de bir gerçek var. Kısmetten öte köy yok

Teşekkür ederim
Argifertil önerir misin

Kevser hanım günlük 40 dk yürüyüşü yeterli buluyor ,1 saat olsun hadi fazlası kortizolu yükseltebilir belki

Bende böyle düşünüyorum ama doktor sana iyi geliyorsa devam sorun yok zaten dedi insan emin olamıyor yine de… ben on seneyi geçkin süredir yapıyorum düzenli
Düzenli aralıklarla normal seviyede olan sağlıklı ama siz çok yapıyorum dediğiniz için böyle söyledim. Yılların Sporcu kadınlarına bakın kadınlık hormonları etkileniyor. Kadının fıtratında yıllarca uzun koşu, halter buna benzer şeyler yok. Bir gün parkta sürekli çok tempolu koşu yapan kadın dikkatimi çekti, sporcu olduğu belliydi. Dr arkadaşım bunun kadın hormonları ve rahmini yumurtalıklarını olumsuz etkileyeceğini söylemişti.

bana da düzenli regl oluyorsan sorun yok dedi ama benim kanamam çok az olur... ilk başladığım yıllarda regl olmadığım dönemler de oldu tabi

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…