Eltimin her yaptığı göz ardı ediliyor

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Allah rızası için yapıyorum ben, o yüzdendir ki yaptıklarımı onlara demiyorum hiç. Tuvaleti yıkarım güzelce ama onlara demem bugün şunu yaptım ettim diye. Gördüğüm pisliği kaldırırım ama gidip yetiştirmem hemen
Peki sorun ne o zaman siz kendiniz isteyip yapıyor muşsunuz eşinizin baskısı vs yokmuş insanlarda yap yapacaksın da demiyormuş
Tam olarak ne olsun istiyorsunuz ?
Yani eltinizde sizin gibi gelsin iş yapsın ona iyi şeyler söylenmesin vs vs
Eltiniz kaç yıllık evli o arabayı ve evi kayınpeder tamamıni kendi karşılayarak mi almış ?
Hadi öyle diyelim adamın keyfi öyle istemiş olamaz mı ?
Eltinizin size bir hakareti küfürü yuvanıza bir müdahalesi mi var?

Bizim de evimiz arabamız var kayınvalidemler aldılar. Ama artı olarak arabası olan eltim. Kendine ait Arabası var ve şuan yükseltmek için daha para istiyor. Benim biraz gıcığıma giden de bu. Kendi ailesinden gram para almaz her şeyi onlara yaptırır.
Sen kendi ailenden para alıyor musun?
Senin de evini arabanı onlar yapmış

Siz öyle zannetmeye devam edin. Kayinvalidemden örnek veriyim. Onu yere yatirip kessen gelin ve damlatlarinin dedikodusunu kimseye yapmaz. Malzeme veriyormuyuz elbette, ama ne bana damadinin lafini yapar, ne benim lafimi onlara. Neden biliyormusunuz? Cünkü insan oglu aciz ve egoludur, böyle seyleri de kafaya takar ve hesap edip durur. Su "ben Allah rizasi icin yapiyorum" sözü de bana niye inandirici gelmiyor? Cünkü Allah rizasi icin yapan onun hesabini tutup eltiyle kiyaslamaz.
Allah rızası için yapan bunu dile getirmez

Siz öyle zannetmeye devam edin. Kayinvalidemden örnek veriyim. Onu yere yatirip kessen gelin ve damlatlarinin dedikodusunu kimseye yapmaz. Malzeme veriyormuyuz elbette, ama ne bana damadinin lafini yapar, ne benim lafimi onlara. Neden biliyormusunuz? Cünkü insan oglu aciz ve egoludur, böyle seyleri de kafaya takar ve hesap edip durur. Su "ben Allah rizasi icin yapiyorum" sözü de bana niye inandirici gelmiyor? Cünkü Allah rizasi icin yapan onun hesabini tutup eltiyle kiyaslamaz.
Ortada Allah rızası yok zaten.
Allah rızası için yapılan şeyi yapar kendin bile unutursun. 7 cihana ilan edip yarışa girmeşsin.
Kendi annesine gittiği zaman eline değil süpürge almak, döktüğünü bile kaldırmadığına okadar eminimki.
Dostlar alışverişte görsün kısacası.
Allah rızası bahane, en iyi gelin benim modu şahane

Bizim de evimiz arabamız var kayınvalidemler aldılar. Ama artı olarak arabası olan eltim. Kendine ait Arabası var ve şuan yükseltmek için daha para istiyor. Benim biraz gıcığıma giden de bu. Kendi ailesinden gram para almaz her şeyi onlara yaptırır.
Eee size de alınmış işte mesele ne ?

Ya mesele temizlik değil, ben yaşlılar diye Allah rızası için yapıyorum. Ama onun temizliğiyle öne çıkmaya çalışması saçma geliyor bana.
Siz sadece eltinizi kıskanıyorsunuz bütün mesele bu yok evdi arabaydı temizlik vs bahane
Kaldı ki sizede alınmış ev araba

Ee, vermek isterlerse verirler istemezlerse vermezler. Sizin cebinizden mi alıyorlar parayı

Ortada Allah rızası yok zaten.
Allah rızası için yapılan şeyi yapar kendin bile unutursun. 7 cihana ilan edip yarışa girmeşsin.
Kendi annesine gittiği zaman eline değil süpürge almak, döktüğünü bile kaldırmadığına okadar eminimki.
Dostlar alışverişte görsün kısacası.
Allah rızası bahane, en iyi gelin benim modu şahane
Neden kendinden bu kadar emin konuşuyorsun, daha bayramdan önce gidip annemin evini köşe bucak sildik beraber. Kendi evimin işini bitirdikten sonra çocuğuma da bakacak biri olduktan sonra neden yapmayayım onların işini ? Sen demek ki içtiğin bardağı bile kaldırmayan bir gelinsin ki herkesin de öyle olmasını bekliyorsun

Eee size de alınmış işte mesele ne ?
Eltinin ekstradan arabası var?konusahibinin yok. Bide utanmadan model yükseltmek istiyormuş, vah vah hiç terbiye kalmamış gerçekten
Konusahibi bukadar çok canınız araba istiyorsa babanız alsın size, hem havanız olur eltiye karşı kv/kp parası değil baba parası şekerim diye…

Siz ailenizden para aldınız mı? Bu konuların ardından hep bir eş farkı çıkıyor. Eş ile ilişki, ailede eşin nerde durduğu büyük etken oluyor bu konularda. Siz Allah rızasının yanı sıra eş rızası da gözetiyor olabilir misiniz? Elti ile aranızdaki fark, kendi evliliğinde rızası gözetilen tarafın eltiniz olması olabilir mi? Kayın aileniz kaynınıza sizin eşinizden bir iki tık daha fazla nazik yaklaşıyor olabilir mi?

Eltinin ekstradan arabası var?konusahibinin yok. Bide utanmadan model yükseltmek istiyormuş, vah vah hiç terbiye kalmamış gerçekten
Konusahibi bukadar çok canınız araba istiyorsa babanız alsın size, hem havanız olur eltiye karşı kv/kp parası değil baba parası şekerim diye…
Belki kadın kendi çalışıp aldı ne varki bunda konu sahibi de çalışsın alsın madem

kızlar benim bir eltim var, benden yaşça büyük ve çalışıyor. Ben çalışmıyorum sınava girdim fakat bu sene olmadı. Herneyse bu her şeyi kayınbabamgilden istiyor ev araba her şeyi aldırıyor ben hiç sesimi çıkartmıyorum. Yine bu iş varken gezmeye gidiyor herkes ne güzel etmişsiniz diyor. Ben gezmeye giderken gittiğimi saklıyorum çünkü ne gerek var vs diyorlar. Daha çok şey var ama en zoruma giden ben kaynanamın evini her gün siler süpürürüm onlar yokken ama hiç lafını etmem. Bu hep mutfağı sildim yerleri şöyle yaptım bilmem ne başlar. Ben hiç sesimi çıkarmıyorum ama onun yaptıkları daha çok görülüyor. Ben de mi her yaptığını söyleyen yalaka bir gelin olmalıyım yoksa sorun onun çalışıyor olmasında mı. Tamam yüz yüzeyken vesaire benim daha kıymetli olduğumu belli ediyorlar ağızlarıyla da onu yeriyorlar ama yaptıkları ayrıca burunlarından getirmesine rağmen yine de hiçbir şey yok gibi davranmaları beni çok şaşırtıyor. Eltisi böyle olanlar nasıl başa çıkıyorsunuz siz sessiz mi kalıyorsunuz
Yaptıklarını burnundan getiren gelin mı yoksa
Yalaka gelin mi bu eltiniz
Bu karar verin bence once, oyle yorumlayalım.

Bu sayfada ne zaman derdimi anlatıp dertleşmek istesem direk en uç noktaya odaklanıp terör saldırısına maruz kalıyorum resmen. Arkadaşlar sakin olun ya, her şey burada yazılanlar kadar değil. Sizin de benim hayatımda bilmediğiniz şeyler var, burda eltimle olan tek bir sıkıntımı belirttim diye onunla sürekli kavga halindeyim diye bir şey çıkmasın ortaya. Gerçekten yargılamanız için size ücret mi veriliyor burada. Bazıları bir abla gibi konuşurken bazıları neden şeytanlaşıyor ?!!

Neden kendinden bu kadar emin konuşuyorsun, daha bayramdan önce gidip annemin evini köşe bucak sildik beraber. Kendi evimin işini bitirdikten sonra çocuğuma da bakacak biri olduktan sonra neden yapmayayım onların işini ? Sen demek ki içtiğin bardağı bile kaldırmayan bir gelinsin ki herkesin de öyle olmasını bekliyorsun
yok içtiğim bardağı kaldırıyorum, okadarda değil de onun dışında evet başka bişey yapmiyorum. Hizmet ruhumda yok, yapcak bişey yok.
Ayrıca banane kv den tuvaletinden, banyosundan ayol. Kendini nekadar sevmesemde hakkini yemim şimdi, kadın nerdeyse 70 yaşında çiçek gibi haftada bir yardımcısı gelir ama kendi evini hergün çamaşır suyula kırklar. Daha evini birkere dağınık yada pis görmedim bugüne kadar. Herdaim bal dök yala, vallah küs olmasam o bana gelsin temizlesin diyesim geldi şuan

Sen meseleyi çok yanlış anlıyorsun temizlikle hizmetle kıymet bilinecek olsa idi neyse
Bence siz sırf eşiniz arıza çıkarmasın diye yapıyorsunuz az çok eşinizi çözmüşsünüzdür
çünkü gerçekten Allah rızası gözetilse dile bile getirmez eltinizi gözünüz görmezdi
Bence elti eşinin yanında kıymetli bir kadın ezilmiyor nerde nasıl mesafe koyacağını öğrenmiş
Lütfen eltinizle uğraşarak hayatınızı heba etmeyin

yok içtiğim bardağı kaldırıyorum, okadarda değil de onun dışında evet başka bişey yapmiyorum. Hizmet ruhumda yok, yapcak bişey yok.
Ayrıca banane kv den tuvaletinden, banyosundan ayol. Kendini nekadar sevmesemde hakkini yemim şimdi, kadın nerdeyse 70 yaşında çiçek gibi haftada bir yardımcısı gelir ama kendi evini hergün çamaşır suyula kırklar. Daha evini birkere dağınık yada pis görmedim bugüne kadar. Herdaim bal dök yala, vallah küs olmasam o bana gelsin temizlesin diyesim geldi şuan
Küs olmanın sebebi belki de hiç onu anne olarak görmemendir. Eşinin annesi diye eşinin onunla iletişimi zarar görmesin diye belki bazı şeyleri alttan alıp ona yardımcı olmaya çalışsaydın belki küsmezdiniz

Bu sayfada ne zaman derdimi anlatıp dertleşmek istesem direk en uç noktaya odaklanıp terör saldırısına maruz kalıyorum resmen. Arkadaşlar sakin olun ya, her şey burada yazılanlar kadar değil. Sizin de benim hayatımda bilmediğiniz şeyler var, burda eltimle olan tek bir sıkıntımı belirttim diye onunla sürekli kavga halindeyim diye bir şey çıkmasın ortaya. Gerçekten yargılamanız için size ücret mi veriliyor burada. Bazıları bir abla gibi konuşurken bazıları neden şeytanlaşıyor ?!!
Bunu bir kaç defa deneyimleyim neden yine ısrarla konu açıyorsunuz ki ?
Olayları tam ve olduğu şekliyle yazın madem

Sen meseleyi çok yanlış anlıyorsun temizlikle hizmetle kıymet bilinecek olsa idi neyse
Bence siz sırf eşiniz arıza çıkarmasın diye yapıyorsunuz az çok eşinizi çözmüşsünüzdür
çünkü gerçekten Allah rızası gözetilse dile bile getirmez eltinizi gözünüz görmezdi
Bence elti eşinin yanında kıymetli bir kadın ezilmiyor nerde nasıl mesafe koyacağını öğrenmiş
Lütfen eltinizle uğraşarak hayatınızı heba etmeyin
Eltimle uğraşmıyorum gerçekten bak, senede bir kez görüyorum. Onun dışında uzaktan çok iyiyiz kendisiyle. Ama buraya geldiğinde çok farklı birine dönüşüyor

Bunu bir kaç defa deneyimleyim neden yine ısrarla konu açıyorsunuz ki ?
Olayları tam ve olduğu şekliyle yazın madem
Ya lütfen sen artık konuma cevap yazmasan olur mu, insanız değil mi hata edebiliyoruz. Sen de burada bir konu açsan da senin de ayrıntılarına takılıp yargılasak.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X