Eltime nasil davranmaliyim ?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

matilda1

Üye
Kayıtlı Üye
13 Mart 2023
789
550
27
Kızlar merhaba ben 2 senelik evliyim eltim ise henüz 3 aylık suanda hamile kendisi nisanlilik ve tanışma süresini de katarsak bir yıldan fazladır tanışıyoruz farklı şehirlerde olduğumuz için pek sık olmasa da görüşüyoruz ama aile ortamında düğün vs ortamlarında . Birkaç gündür canı sıkkın olduğunu biliyordum ve de hamile olduğu için destek olmak amaçlı mesajlasiyordum bebek nasıl sen nasılsın cinsiyet belli mi gibisinden sohbet ediyorduk bugün bana kaynimla sorun yaşadıklarını hatta boşanma aşamasında olduklarını çok kötü olaylar yaşadığını falan anlattı yalnız mesajlaşırken bir mesajında kaynımin kumarda yüksek miktarda para kaybettiğini ve annesinin yani kayinvalidemin bunu bilmediğini ayrıca onu suçladığını yazdı sonra ben bu mesajı okuyup cevap yaziyorken sildi mesajı geri aldı sonrasinda da sözü çevirdi yani öyle değil aslında sonuçta o bir anne tabiki oğluna kızmaz demek istedim diyerek konuyu kapadı ben de bu mesajdan sonra kayinvalidemin adaletli birisi olduğunu bu konuda içinin rahat olması gerektiğini söyledim ve konuşma bitti .
Bunu ciddi anlamda söylüyorum her ne kadar gelin kaynana çatışması yaşadıysak da adaletinden şüphe etmem eşimin ailesinden hiçbir şekilde. Yalnız eşime bahsedince bu durumdan bana kızdı yani daha doğrusu sen girme bu olaylara ikisine de güvenme falan dedi . Eşim de beni bu sekilde uyarınca şüpheye düştüm bu mesajı neden yazdı ve neden geri çekti anlayamadım benim niyetim bu zamana kadar ona karşı kötü olmadı kendisini gerçekten beğenirim severim ama bugün yaşadığım şey bana tuhaf hissettirdi sizce bundan sonra nasıl davranmaliyim ?

Kusura bakmayın da burada tam olarak neyi anlamadınız? Mesaj yazıp çekmiş yani vazgeçmiş işte o konuyu konuşmaktan. Özeli sonuçta. Bu kadar.
Ben özelini anlatsın falan demiyorum zaten. Bundan sonra nasıl davranmaliyim diye sordum bu saldırganliginizin sebebi nedir acaba

Tanımadan yorum yapmak yanlış olur kimi insan var bire bin ekler de konuşur, kimi insan var karşısındakine güvenmediğinden çekimser kalır ama bir yanı dertleşmek ister. sizin önceliğiniz eltilikten önce eşlik görevi olduğundan eşinizi dinleyin vardır bir bildiği. sonuçta en çok iyiliğinizi eşiniz düşünür. bir de her ne olursa olsun yazdıklarında %100 samimi de olsa yarın aranız bozulunca ilk sizi yumuşak karnınızdan vuruyor insanlar artık. o yüzden bence de çok da konu detaylarına girmemeniz sizin hayrınıza neticede bazı şeyleri biliyor olmak da sorumluluk. ben de eltimi çok severdim her gün ama her gün dertlerini dinler olumlu yönlendirmeye çalışırdım huzuru bozulmasın diye. gene de aramızda olan ufak bir pürüzde koşa koşa beni kayınvalideme kötüledi😂

Tanımadan yorum yapmak yanlış olur kimi insan var bire bin ekler de konuşur, kimi insan var karşısındakine güvenmediğinden çekimser kalır ama bir yanı dertleşmek ister. sizin önceliğiniz eltilikten önce eşlik görevi olduğundan eşinizi dinleyin vardır bir bildiği. sonuçta en çok iyiliğinizi eşiniz düşünür. bir de her ne olursa olsun yazdıklarında %100 samimi de olsa yarın aranız bozulunca ilk sizi yumuşak karnınızdan vuruyor insanlar artık. o yüzden bence de çok da konu detaylarına girmemeniz sizin hayrınıza neticede bazı şeyleri biliyor olmak da sorumluluk. ben de eltimi çok severdim her gün ama her gün dertlerini dinler olumlu yönlendirmeye çalışırdım huzuru bozulmasın diye. gene de aramızda olan ufak bir pürüzde koşa koşa beni kayınvalideme kötüledi😂
Gerçekten kendisinden hiç incinmedim o anlamda kotu bir hissim yok . Sadece bu konuda yani rahatsız oldum eşimin sen karışma birak demesi üzerine kendimi kötü hissettim

bir sene ve uzaktan görüşme ile bazen karakter anlaşılmıyor beş parmağın beşi de bir değil tabii ki belki siz elti bakımından şanslısınızdır ama yine de ben çok özel konuları konuşmanız taraftarı değilim fikrimi soracak olursanız.
anlıyorum sizde de şuan yardım etme isteği var sanırım hamileliğinden de dolayı vicdan yapmış olabilirsiniz. ama bence üzerinde durmadan normal akışta devam edin. bir şey gerekli olursa size söyler zaten.
bir de sadece tahminde bulunuyorum, erkekler ailesi ile alakalı çok konuşmuyor o da onun erkek kardeşi sonuçta. mutlaka detaylara hakimdir gibi geliyor bana. yani sizin bildiğinizden farklı konular da vardır eşiniz bildiğinden karışmanızı istemiyor da olabilir. borç vs istendi ise ya da istemesin diye uzak tutmak istiyor olabilir. falan falan…
özetle konu üzerinde durmamanızı tavsiye ediyorum🌸

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X