Kekler - Pastalar Elmalı Turta

M

MeDuSa

Ziyaretçi
süper bir turta tarifi

önce bir yerde 4elmanın kabuklarını soyup,kısık ateşte rengi koyulaşana kadar hafifçe pişirilecek içine bir yemek kaşığı şeker,dövülmüş ceviz ve istenilen kadar tarçın konulacak bu şekilde harcımız hazır olacak

hamur için

3yumurta
1su bardağı şeker
1su bardağı sıvıyağ
yarım paket margarin
1çay bardağı yoğurt
vanilya
kabartma tozu
yarım çay kaşığı soda
bir tatlı kaşığı sirke(üzüm veya elma)
aldığı kadar un

iç malzeme

4elma
tarçın
1yemek kaşığı şeker
ceviz

bir kapta 2yumurta ve bir yumurtanın beyazını(birinin sarısı ayrılacak) içine,yarım paket margarini,şekeri,sirkeyi,unu,vanilyayı,kabartma tozunu,az sodayı,yoğurdu ve sıvıyağı ekleyin güzelce yoğurarak hamuru oluşturun
yuvarlak borcam tepsisini yağlayıp bu hamurun üçte birini ayırıp,üçte ikisini tepsinin heryerine iyice yayın
sonra bu hamuru tepsiyle birlikte fırına koyup 10dk kadar 170derecede pişirin
sonra çıkarın üstüne harcı dökün orantılı şekilde
sonra üstüne diğer kalan hamurdan uzun şekiller verip yada istediğiniz şekilde koyun
hamurun üstünede ayırmış olduğumuz bir yumurta sarısını sürdükmü 180 derecede tekrar pişirince 20dk kadar tamam işte süper bir turta oluyo afiyet olsun :))
bende fotoğrafını koyacağım az önce yaptım

turtapa0.png

heyo0087uz0.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
fırından çıkarınca ocağın üstüne koydum ocak kötü görünüo kusura bakmayın dağınık çalışıyorum annem yine kızacak :)

pratik ve guzel br tad ben de yapiyorum ama sirke koyuyorum bir de oyle deniyeyim ellerine saglik

Ben de yaparım turta enfes olur,Hülyalı ellerine sağlık,şimdiden mutfağa hevesli olman çok güzel,eminim annen kızmayacaktır ..:))
Yakınlarda yaparsam turta resmini koyarım..yerimseniben

Ben de yaparım turta enfes olur,Hülyalı ellerine sağlık,şimdiden mutfağa hevesli olman çok güzel,eminim annen kızmayacaktır ..:))
Yakınlarda yaparsam turta resmini koyarım..yerimseniben

bugün fazla bişey demedi genellikle hamur işini yapmayı seviyorum herkes beğeniyor ama mutfağı toplamak zor geliyo delikafadulden kaydirigubbakcemile3
annem bişi demedi ama birlikte topladık yerimseniben
turtanın resmini bekliyoruz canım Şeniz

saol canim bilmiyordum yapayim resim eklerim a.s.

tamam tatlım eminim çok güzel olacaktır :1hug:

X