Aile Planlaması Ella ve hamilelik riski acilllll

Aile Planması nedir ? Doğum kontrol yöntemleri, gebeliği sonlandırma, kürtaj konularının işlendiği bölüm.

Butterflygggg

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
14 Eylül 2019
19
0
39
Merhaba Kızlar, Yıllardır bir konuda örnek aldıgım bazen aradıgım sorulara cevap buldugum bu siteye ilk kez yazıyorum...
Oncelikle bundan 3 sene once kaza ilişki sonrası ella kullandım yaklasık 12 saat sonra ve hamile kaldım
Gecen ay 13 agustos regli bitinminden 1 gün sonra ilişkim oldu ve kondom yırtıldı 15 agustosta ella kullndım ve 27 agustosta regli oldum (1ellayı kullandıktan 12gün sonra )4-5 gün kadar 3 kere test yaptım negatif ama aynı duyguları , kasık , bel agrıları mide bulantısı ve göğüste hassasiyet vs hepsini yasıyorum suan reglime 5 gün var ve ben ellayı içeli 1 ay oldu cıldırıcagım inanın stresten panik atak geçirdim yaklasık 2 saat önce ..
Sormak istediğim .. Sizce bu belirtiler agrılar ellanın etkisi mi ? Ellanın yan etkisi 1 ay sürer mi ?Yoksa reglime 5 gün kaldıgı için mi ? Yoksa hamilemiyim ??? Negatif cıkan test sonucum vs dıs gebelik mi ??? Veya ella kullandıktan 12 gün sonraki regli sandığım şey yerleşme kanaması mı ??? Lütfen yardım edin ... evet doktora gidicem ama su geceyi bir atlatsam pzt gidiceğim

Öncelikle sakin ol.. 4 5 gün kadar olduğun regl çok muydu? Yani demek istediğim bildiğim kadarıyla yerleşme kanaması az miktarda oluyor bayaga leke gibi falan.. ve ilacın yan etkisinin 1 ay süreceğini sanmam. Ya adetten o belirtilerin var ya da hamile olalı 1 ay falan olmuş..

Merhaba cok teşekkür ederim cevabım için o kanama normal regli kanamasıydı ne az nede farklı

Merhaba cok teşekkür ederim cevabım için o kanama normal regli kanamasıydı ne az nede farklı
Evdeki testi 1 2 gün içinde yaptıysan ve negatif çıktıysa hamile olduğunu sanmam ama bu işler biraz karışık kan testi en kesin sonuçtur.

Merhaba size garip gelecek biliyorum .
yadırgayacaksınız .
ben 2 aylık nişanlıyım .
nişanlımla cinsel birlikteligim vardı .
ve ayrılık yaşadık .
bende ayrılıgımızda bir gaflete düştüm .
temmzuun 14 ünde ilişki yaşadım başkasıyla 15 inde ella aldım kanamam 10 gün sonra geldi .
yani 24 temmuzda kanamam oldu .
acaba tek gecelik ilşkimden kalmıs olabilirmiyim .
ve ayın 15 inde nişanlımlada barısmıstık peşime düştügünden beni aldatmısdı .
bende içimi soguttum ki affetmemek için ama affettim .
kendi yanlısım pisligim yüzünden . kanamam yogun oldu ella dan sonra suan 9 haftalık hamileyim aarada kaldım aldırmak istiyorum .
ama bir yandan istemiyorumd a tek gecelik ilişkimdense aldırmak zorundayım .
aama nişanlımdansa dogurmak istiyorum .
allah beni affeder mi bilmiyorum çok zor durumdayım

Olabilir tabiki bende ertesi gün hapına rağmen hamile kalmıştım tam koruma sağlamıyor bu haplar.aldır bence daha kimden olduğu belli değil

Allah affeder mi bilmiyorum da .. İnşallah Islah eder.
Geçmiş olsun. Çocuğun kimden olduğu bile maalesef belli değil. Bunu asla söylemem asla.. ama bence aldırmalısın. Çocuk nişanlından bile olmayabilir. Vicdanını nasıl rahatlatırsın bilmem ama. Zor bir durum.

valla hatamın farkındayım ama yemin ederim ki hep birilerini kınamakdan başıma geldi .
asla hayatımda yapmayacagm sey birini kınayıp büyük konusmak olacak bugun kurtaj günğ var 9+1 günlük

zaten eger bugun alınmaz ise çekip gidicem mecbur dogurucam .
kimden olursa olsun hamilelige o kadar alıstım ki bana çok zor suan

çok kötüyüm bi anlık şeytana uydum ben intikam almak için geri ona dönemeyecekdimm ama gene sevdimden affettim kafam çok karısık
Böyle yazıyorsunuz sonra ben konuşuna konuştu olup ban yiyorum :)
Şaka mısın sen yahu ? İnsan intikam için bri ile yatıp beraber olur mu ?
Soyunmanın hatası mı olur ? Kaç yaşındasınız allah aşkına ? madem böyle birşey yaPtın neden kondom kullanmıyorsunuz ? Ella içip hamile kalan tonlarca insan var. gününüz tutuyor hemen hemen.. o çocuk bence nişanlınızdan değil. yani olabilir de tabi bilemiyorum. Ama kimse intikam uğruna biri ile yatmaz. çocuk oyuncağı mı bu? tek gecelik kendiniz diyorsunuz. Bir kadın kendini bu kadar basite indirgememeli yahu aklım almıyor. Ne olacak şimdi o çocuk ? senin 2 dakikalık zevkin için o çocuğun canına kıyacaksın ? bunun vebalini nasıl ödeyeceksin ?
aman neyse banane yaa.

geçmiş olsun, aldırın.

ya ayıplamakada haklısın ben de zamanında böyle seylerle yüzyüze kaldıgımda suna bak allah belasını versin bunun demisimdir .
dedigim için yasıyorum akılsızlıgımdan yasıyorum zaten 26 yasındayım çocuk kimden olursa olsun benim kanımdır .
ben eski sevgilimle yasadım çünkü nisanlıma geri dönmeyecekdim ama öyle olmuyor işte .
ben istermiydiim eski sevgilim zatwn benimle evlenmek için elinden geleni yapan biri .
bende kabullenmisdim bu olayı nişanlım tarafından aldatıldıkdan sonra suann zaten bu bebek alınmasaa dogurucam ben içimde ki canlıya kıymak mı istiyordum hayatt öyle bir çember ki asla yapmam dedigin seylerle sınanıyorsun herkesin hikayesi baska eved ama zevk için bi bebege kıymak namussuzlukdur.
bunu biliyorumm ama suan basıma geldi basa çıkmak zorundayım sonuçda

zaten eger bugun alınmaz ise çekip gidicem mecbur dogurucam .
kimden olursa olsun hamilelige o kadar alıstım ki bana çok zor suan
Eğer doğurmak istiyorsan herşeyi göze almalısın.tek gecelik ilişkindense adam kabul edecek mi?babasız çocuk büyütülmez ablacım.olmaz yani çok zor.ona iyi bi hayat verebilecek misin, gözünden sakınacak mısın bunlar önemli.ben kendime sonuna kadar güveniyorum diyorsan buyur doğur.amma velakin pişman olacaksan,doğurupta bakmayıp yurtlara atacaksan,çocuğu perişan edeceksen,başında babası olmayacaksa doğurupta hayatını yakma yavrucağı.yazık günah.çocuk büyütmek o kadar kolay değil çünkü.öyle çeker giderim tek başıma doğurup büyütürüm diyebileceğin birşey değil maalesef

yani en kötü doguruurum çocugumu bi dna testi yaptırırım .
bana zarar vermeywcwk olan tek kisi eski sevgilim ona yaptırtırım .
ve kimdense ona giderim .
nikahımı yaparım bi süüre dna sonuçlananan a kadar ayrı kalırm burdann.

Nasıl olacak peki DNA için çocuğun doğması gerekli.anne karnında DNA tehlikeli.bebeğinin hayatını perişan etmeyeceksen eğer sen bilirsin.eski sevgilinle paylaştın mı bu durumu? Bak bebeğe iyi bakabilecek misin ona güzel bi hayat verebilecek misin? Eski sevgilinden emin misin kabul edecek mi cocuğu.kimden olduğu da belli değil vallahi tehlikeli işler ya pof

Canım seni ayıplamıyorum kimsenin de namus bekçisi değilim. Sadece bir şey yaparken en kötüsünü düşüneceksin.
Bebek alınmazsa diye bir şey yok. zaman çok geçmeden de aldırman gerek eğer 9 haftalık ise yasal olarak aldırma süren maksimum 10. hafta ( zaruri durumlar hariç ) evli olmayan 18 yaşın üzernde olan kadınlar gidip kürtaj olabilir evli olsan eş imzası vs ama şuan da öyle bir şeye gerek yok.
Nişanlın seni aldattıysa senin bir kadınlık gururun var çeker gidersin. Kısasa kısas yapmak sana düşmez, Allaha havale edersin biter gider. Ne büyük dertleriniz var ya ? Benim eşim beni aldattı çekip gittim dönmedm birdaha geri seni nişanlın aldatmış çok mu ? Ne oldu tekrar evlendim Rabbim sana daha güzel daha hayırlı hayatlar bahşediyor şaşıp kalıyorsun. Çevre faktörü ne olacak ? ailen ? o baskı ? bunlarla başa çıkarım diye düşünme.. çıkamazsın. zor yani.
Hadi nişanlınla evlendin, hadi bir cana kıymamak için cocuk senden dedin ? sonra ne olacak ? Yapma canım. Gerek yok bu kadar afilli oyunlara.. Hiç bir çocuk babasız büyüyemez. Şuan herşey toz pembe ama hayat öyle değil. Gerçekler var. Ve bir gün yüzüne tokat gibi çarpar.. O çocuğu büyütmek ona bir hayat sunmak eğitimi evliliği vs bunlar kolay şeyler değil. Tek başına altınan kalkabileceğin şeyler hiç değil. Belki tek gecelik ilişkinin adamı bu cocugu kabul bile etmeyecek. Soyadını vermeycek vs vs .

Şuan senin için en doğrusu aslında bebeğin akıbeti için en doğrusu her ne kadar karşı olsam da hayatının son bulması.

Yaptığınız çok büyük bir hata olmuş, yaşınızın küçüklüğüne ve basiretinizin bağlanmasına veriyorum ama bence aldırın. Kimden olduğu belli değil ve anne olma sorumluluğunu taşıyabileceğinize inanmıyorum, psikolojiniz iyi değil bence...Aldırın ve inançlıysanız af dileyin , tövbe edin ve bir daha da böyle akılsızlıklar,cahillikler yapmayın. Eski sevgiliniz biliyor mu bu durumu , bence ona da söylemeyin,şu an nişanlınıza geri dönmüşsünüz bunu hazmedemeyip intikam için bu olayı yayabilir, üstüne bir de rezil olursunuz.

ne yurdu yurda vermeyi düsünsem zaten direk düşük yapmaya çalısıırımm. ben nikahlansam ailemde arkamda olur anca bu sekilde .

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…