Popüler Konu Elhan ile MasterFit

11 Mayıs cumartesi

12:00
Bikaç lokma tiramisu
Bol yeşillikli yumurta salatası ( sarıları)
1 ekmekcik (2 dilim ekmeğe eşdeğer diye tahmin ediyorum)
Küflü peynir

Kınada kuruyemişi fazla yedim, bile isteye ( bağırsakları bozmuşum, durdursun diye)

20:00
Bikaç lokma pirinç pilavı
Bikaç lokma et, tavuk
Bikaç lokma iki çeşit meze
Domates, salatalık
Bikaç lokma( 2 vardır) tavukgöğsü tatlı
Miktarlar gerçekten çok azdı

Eve gelince dondurma

2 lt ye yakın su
2 kupa çay
2 kupa kahve

Bugün eşimin arkadaşının doğum gününe gideceğiz
Menüde poğaça, sarma, makarna salatası var, bende yoğurtlu köz patlıcan yapıyım diyorum.
Kahvaltıda hurma ceviz düşünüyorum
Ne kadar hafif o kadar iyi
İnşaAllah istediğim gibi gider

Cordelia Cordelia kaptanım, bu hafta saati takmayacağım, yürüyüşüm diğer haftalar gibi olur

Elhan Elhan Ceeeeeeeeeeee Ceeeeeeeeeeee Mthn83 Mthn83

Kaptanlarım, Elhan Elhan Cordelia Cordelia Mthn83 Mthn83
Ellerinize, emeklerinize sağlık 🥰🥰🥰
@sibel_84 ve @badem000 kaptanım gayretlerinizden ve başarılarınızdan dolayı tebrik ederim 🥰🥰
Yeni kaptanlar Ceeeeeeeeeeee Ceeeeeeeeeeee ve Jasminium84 Jasminium84 sizede başarılar dilerim 🥰🥰
Teşekkürler canımm 🌸🥰🫶🏻

Bugün anneler günü ;

Benim gibi annesini erkenden kaybetmişlerin anne olmak için uğraşıp olamayanların evladını bağrına basıp kokusunu içine çekemeden kaybedenlerin tüm çocukların sevgisini içinde hissedenler ve anneliğin sadece doğurmakla degil kendini anne gibi hissedenlerin ve tüm annelerin anneler günü kutlu olsun
Mekanı cennet olsun, güzel anneciğinin 🙏🏻🫶🏻🌸

Bugün anneler günü ;

Benim gibi annesini erkenden kaybetmişlerin anne olmak için uğraşıp olamayanların evladını bağrına basıp kokusunu içine çekemeden kaybedenlerin tüm çocukların sevgisini içinde hissedenler ve anneliğin sadece doğurmakla degil kendini anne gibi hissedenlerin ve tüm annelerin anneler günü kutlu olsun
Hep sen gelirsin aklıma, birde öksüz evlatlar
Ben bıraktım anneler gününü kutlamayı, çocuklarımın da kutlamasını kabul etmiyorum
Rabbim seni ve evlat sahibi olmak isteyip olamayanları cennetinde bisürü çocukla sevindirsin 🤲🏼🤲🏼🥰🥰

Canim midende ne problem var
Benimde problemli mide hep dikkat ediyorum
Ay kusura bakma canım bazı mesajları görmedim tesadüfen geriye gidince gördüm.
Gastrit var canım bende. 2 yıl oldu hala geçmedi ara ara rahatlıyor. Bişylere stres yapınca yada üzülünce tekrardan fazlasıyla kendisini belli ediyor.
Ayrıca bişey sormak istiyorum midemde böyle problem oluştuktan sonra kan değerim çok düştü toparlayamıyorum sende de oldu mu?

Gastrit var canım bende. 2 yıl oldu hala geçmedi ara ara rahatlıyor. Bişylere stres yapınca yada üzülünce tekrardan fazlasıyla kendisini belli ediyor.
Ayrıca bişey sormak istiyorum midemde böyle problem oluştuktan sonra kan değerim çok düştü toparlayamıyorum sende de oldu mu?
Midede sorun olduğunda kan değerinin düşmesi biraz tehlikeli canım çok düşme olduysa. Endoskopi yaptırdın mı yakın zamanda?

Adres gönderiyorum 😍

Belki bizi ihmal ettigin içindir. Kilo bildirimi hariç gelmiyorsun 🙄

Yaa ağla banane 🤣
Mutluluk gözyaşları iyidir 😘

Hafta sonu şeysi bişey diyemiyorum farkındasın zaten. Bugün yeni bir gün ♥️
Kızlar hazirliktaki kızların menülerini takip etmeyi Elhan Elhan Cordelia Cordelia bırakmayalım lütfen
Yarın sizin takımınızın bir üyesi olacak onlar
Ve hepimiz motivasyon ve destek için geldik. Ben yazmadigim zaman sorumluluk altında hissediyorum 🙁

Cordelia Cordelia kaptanım izin verdi bide börek gönderecek bana 😍
Canım desteğin için çok teşekkür ederim. Eskisi kadar kendimi kasmıyorum menü hususunda denk geldiğim menüleri mutlaka inceliyorum ama tek tek görüntüleyip aramıyorum artık. Ruh halim eskisi kadar elvermiyor.🥴

Benim annem öğretmendi ve yarım gün çalışırdı. Hep kızardım başkasının çocukları ile daha çok zaman geçiriyorsun diye. Bana sen anne olunca daha çok zaman geçir evlatlarinla dedi. İlk oğlum olduğunda çok ağlamıştım 😭Ben tam gün çalışıyorum. Bazı zamanlar hafta sonları ve bayramlarda da çalışıyorum. Hep kalbim buruk. Hem anneme hem evlatlarima karşı 🙄
Çalışan annelerin yürek sizilari hiç geçmez.
Bir defasinda oğlumla tartışırken ağzından bir cümle kaçtı defalarca özür dilese de benim aklımdan hiç çıkmıyor.
Cümle şu : Sanki bizi sen mi büyüttün :KK61:
Al bir burukluk daha bitanem 😢

11 Mayıs cumartesi

Bikaç lokma tiramisu
Küflü peynir

Kınada kuruyemişi fazla yedim, bile isteye ( bağırsakları bozmuşum, durdursun diye)

Bikaç lokma et, tavuk
Domates, salatalık

Eve gelince dondurma

2 lt ye yakın su
2 kupa çay
2 kupa kahve

Menüde poğaça, sarma, makarna salatası var, bende yoğurtlu köz patlıcan yapıyım diyorum.

Cordelia Cordelia kaptanım, bu hafta saati takmayacağım, yürüyüşüm diğer haftalar gibi olur

Afiyet olsun fezocum. :KK36: Doğum günü sofrası imtihanın. Başarıyla gecmeni dilerim. :dua:

Midede sorun olduğunda kan değerinin düşmesi biraz tehlikeli canım çok düşme olduysa. Endoskopi yaptırdın mı yakın zamanda?
Gecen sene endoskopi yaptırdım canım

.farklı Bi bölumde Kan değerimin düştüğünü öğrendim bana ilaç verdi doktor. İki ay kullandım dahiliyeye gittim. Oda düşük olduğunu mide kanamasından dolayı olabileceğini söyledi. Gastrolojiye gittim tekrardan kan değerine bakıp diğer aylardan daha iyi dedi ilaçdan az yukselmiş dedi. Endoskopiye gerek yok dedi. Kan değerim sınırın altındaydı en son.

Tekrardan başka Bi doktora mı gitsem diye düşünüyorum.

Adres gönderiyorum 😍

Belki bizi ihmal ettigin içindir. Kilo bildirimi hariç gelmiyorsun 🙄

Yaa ağla banane 🤣
Mutluluk gözyaşları iyidir 😘

Hafta sonu şeysi bişey diyemiyorum farkındasın zaten. Bugün yeni bir gün ♥️
Kızlar hazirliktaki kızların menülerini takip etmeyi Elhan Elhan Cordelia Cordelia bırakmayalım lütfen
Yarın sizin takımınızın bir üyesi olacak onlar
Ve hepimiz motivasyon ve destek için geldik. Ben yazmadigim zaman sorumluluk altında hissediyorum 🙁

Cordelia Cordelia kaptanım izin verdi bide börek gönderecek bana 😍
Olabilir tabi. Ne kadar uzak o kadar kilo oluyor. Buranın ayrı güzelliği var

Gecen sene endoskopi yaptırdım canım

.farklı Bi bölumde Kan değerimin düştüğünü öğrendim bana ilaç verdi doktor. İki ay kullandım dahiliyeye gittim. Oda düşük olduğunu mide kanamasından dolayı olabileceğini söyledi. Gastrolojiye gittim tekrardan kan değerine bakıp diğer aylardan daha iyi dedi ilaçdan az yukselmiş dedi. Endoskopiye gerek yok dedi. Kan değerim sınırın altındaydı en son.

Tekrardan başka Bi doktora mı gitsem diye düşünüyorum.
Bence git korkutmamak için söylemedim ama ben de aynı şeyi yaşadım dediğin gibi mide kanaması kaynaklı düşüyor kan değeri ve yükselmiyor. Yükselmiş olsa da sınırın altında olduğuna göre ihmal etmemekte yarar var. Ben o zamanlar 3 ayda bir düzenli endoskopi yaptırıyordum.

Beslenmene dikkat ettigin sürece toparliyor canim
Bende gastrit, ozafajit grade b,reflu,ulser vardı 3 sene once.. bu sene yine bi agri sızı yasadim doktoruma tekrar gittim endoskopi sonucunda 3 sene onceye gore baya iyi çıktı doktor aferin kız hastaligini gerileteni cok nadir görürüm dedi🙈🧿 ama 3-4 senedir mideye dusman herseyden uzagim... Pirinci yagli kavrulmus degil suya salma yontemi ile pisirilmis yemen gerek fayda saglayacagina zarar verir bilgin olsun.

Bunlardan yiyecegimi sananlar olmamistir eminim🤓😏 1000068547.jpg

Bence git korkutmamak için söylemedim ama ben de aynı şeyi yaşadım dediğin gibi mide kanaması kaynaklı düşüyor kan değeri ve yükselmiyor. Yükselmiş olsa da sınırın altında olduğuna göre ihmal etmemekte yarar var. Ben o zamanlar 3 ayda bir düzenli endoskopi yaptırıyordum.
Yaa gec miş olsun canım. Şimdi nasılsın kan değerin düzeldi mi, miden nasıl.
Ne yaptın düzeldi. Çok soru sordum canım kusuruma bakma lütfen.

Beslenmene dikkat ettigin sürece toparliyor canim
Bende gastrit, ozafajit grade b,reflu,ulser vardı 3 sene once.. bu sene yine bi agri sızı yasadim doktoruma tekrar gittim endoskopi sonucunda 3 sene onceye gore baya iyi çıktı doktor aferin kız hastaligini gerileteni cok nadir görürüm dedi🙈🧿 ama 3-4 senedir mideye dusman herseyden uzagim... Pirinci yagli kavrulmus degil suya salma yontemi ile pisirilmis yemen gerek fayda saglayacagina zarar verir bilgin olsun.
Geçmiş olsun canım.
Evet canım yağlı çok kötü dokunuyor. Doktor Bi lıste verdi bunları yemiceksin dedi. Bi baktım listeye acaba ben ne yiyecem, yiyecek bişey bulabilirmiyim dedim. O kadar ki hersey yasak.
Sen ne yedin 3 sene boyunca ben bulamıyorum.

Yaa gec miş olsun canım. Şimdi nasılsın kan değerin düzeldi mi, miden nasıl.
Ne yaptın düzeldi. Çok soru sordum canım kusuruma bakma lütl
İlaç tedavisiyle düzeldi canım baya uzun bir süre o zamanlar günlük paketli ilaçlar vardı her gün 6 taneydi sanırım onlardan kullandım. Bende gastrit yanında ülserler de vardı. Çok stresli bir dönemdi benim için stres yüzünden olmuştu beslenmeye de dikkat ettim uzun süre baharatlı seyler yemedim yasaklı yiyeceklere dikkat ettim hala yemem çoğunu. Şu an stres olunca falan yine hissettiriyor ama eski sorunum yok şükür iyileştim degerler de iyi çıkıyor

Geçmiş olsun canım.
Evet canım yağlı çok kötü dokunuyor. Doktor Bi lıste verdi bunları yemiceksin dedi. Bi baktım listeye acaba ben ne yiyecem, yiyecek bişey bulabilirmiyim dedim. O kadar ki hersey yasak.
Sen ne yedin 3 sene boyunca ben bulamıyorum.
Ben 3 ay boyunca doktorun verdigi listeye çok katı bir sekilde uydum! Haslanmis meyve(elmayi bile hasliyordum) sebze,yumurta,haslama pirinc makarna,ev yapimi yogurt yedim,kefir ve organik şalgam ictim.Yesillik salata soyulmayan haslanamayan meyve sebze komple yasakti. Kahve 3 ay kesinlikle icmedim.
Doktorum mide koruyucuya karsiydi o yuzden beslenme ile toparladik

Hayırlı sabahlar kızlar 🥰🥰🥰
Hayırlı sabahlar 😘
Günaydın hanımlar.
Günaydın canım 😘
Canımmmm.
Mekanı cennet olsun.
Birgün çok güzel biryerlerde birbirinize sımsıkı sarılmanız duası ile...ne yapalım ölümlü dünya....birileri mutlaka önden gidecek...Allah genç acısı göstermesin.....
Amin canım teşekkür ederim 🙏
Anneciğininn mekanı cennet olsun 🙏🏻🌸
Bitanemmm, ne mutlu annene ki senin gibi bir evlat yetiştirmiş, neşen, naifliğin, içtenliğin, zarafetin kelimelerinden taşıyor çiçek arkadaşım benim 🌸🥰
Koskocamaaann sarılıyorum sana ve koskocamaaannn da öpüyorum seni 🫶🏻🌸🥰
Amin çiçeğim 🙏 :KK60:
Bugün anneler günü ;

Canım anneler günün kutlu olsun 😘 hepimizin olsun 🙏 ben de kedi annesiyim 😻😻😻
Gunaydın hanımlar💕
Günaydın 😃
11 Mayıs cumartesi

Bikaç lokma tiramisu
Küflü peynir

Bikaç lokma et, tavuk
Domates, salatalık

Eve gelince dondurma

2 lt ye yakın su
2 kupa çay
2 kupa kahve

Maşallah senin leylek hep havada abla 🤭

İlaç tedavisiyle düzeldi canım baya uzun bir süre o zamanlar günlük paketli ilaçlar vardı her gün 6 taneydi sanırım onlardan kullandım. Bende gastrit yanında ülserler de vardı. Çok stresli bir dönemdi benim için stres yüzünden olmuştu beslenmeye de dikkat ettim uzun süre baharatlı seyler yemedim yasaklı yiyeceklere dikkat ettim hala yemem çoğunu. Şu an stres olunca falan yine hissettiriyor ama eski sorunum yok şükür iyileştim degerler de iyi çıkıyor
Çok geçmiş olsun canım.
Benim endoskopi olmam lazım. Çünkü çok ilerlediğini hissediyorum. Çok fazla stresli dönem geçirdim bu bir senedir. Çok kötü durumda midem.
Teşekkür ederim canım. 😍

X