Elaziğ///23

kızlar slm
oğluşun dersleri çamaşır oğluşun banyosu alışveriş derken pazarda geçti
dimplecim oğluşun okumaya geçtimi

günaydın kızlar,
sbnmcim ben hemşireydim ama bakanlıktayım. halk sağlığı uzmanı olarak çalışıyorum. yani işim masa başı bakalım eşim elazığa ihtisasını bitirdikten sonra gelmeyi düşünüyo ama ben pek gelmek istemiyorum bakalım.
özebuscum sen ağındamısın bak benim dayım 12 yıl kaldı. şimdi merkezde ama yardımcı olabilir sana

özebuscüm sen ağın damıydın gerçekten elazığda öyle yerlerde mi var bakkal çakkal yok insan yok ben ben otarafları hiç bilmiyorum bi sivriceyi biliyoırum oda pikniğe gidiyoduk

günaydın kızlar,
sbnmcim ben hemşireydim ama bakanlıktayım. halk sağlığı uzmanı olarak çalışıyorum. yani işim masa başı bakalım eşim elazığa ihtisasını bitirdikten sonra gelmeyi düşünüyo ama ben pek gelmek istemiyorum bakalım.
özebuscum sen ağındamısın bak benim dayım 12 yıl kaldı. şimdi merkezde ama yardımcı olabilir sana

yok canlarım Alacakaya dayım ben... Ağın olsa gene ıyı... Sevıyorum aslında cook kucuk ınsanları cok yardımsever ama ıste genelde yalnız oldugudan sıkıntı duyuyorum bır seye ıhtıyacım oldugunda her zaman bulamıyorum.Yıne buna şükür ne dıyım...

elazığlı olduğum halde hiç alacakayı görmedim özebuscum. ama tahmin edebiliyorum çektiğin sıkıntıları çünkü öğretmen arkadaşlarım vardı orda tabi bunda 5 yıl önce filan. bende 2 yıl akçakiraz sağlık ocağında çalışmıştım şehre gidiş geliş yapıyodum ama öğlen araları hep ne yiyecez derdi oluyodu yani zor iş periferde çalışmak

neden gelmek istemiyosun canımcım
ben ist da doğdum büyüdüm ama elazığa evlenip geldim
eğer ben alışıp sevdiysem burda doğup büyüyen biri dahada sever alışır
gerçi bilkmiyorum sen burdamı doğdun büyüdün neden istemiyosun gelmeyi ama
sen masabaşısın demek olsun sen yinede dikkat et kendine tatlım

bizim okulda sınıfta daha doğrusu maske dağıtmışlar ve bi süre böyle gelin demiş öğretmenimiz

Son düzenleme:
ozebus tatlım benım babam alackayada mudur olarak zırrat bankasında gorev yaıtı gecen hafta madene gectı

İyi akşamlar bacılar ne haber elazığa selam ve sevgiler.... opuyorumnanaktan

Çakma gakkoş gelini ....yani ben... hiç görmek kısmet olmadı oraları inşallah bir gün gelirim görmek için ...:eek:

oooooooo MYFLOWERS nerelerdesin geldinmi artık yoksa cee ee diyip kaçtınmı

ŞEBNEM

biz şuanda r harfindeyiz
oraya kadar olan kelimeleri okuyup yazabiliyo
atik ali serisin 2. sayısını falan

bizde u harfindeyiz benmki geçtiheceleye hecele okuyu 2 haftadır
bizimokul hızlımı gidiyo ne

bilmem

çocuklar ögrenebiliyosa problem yok

biz haftada bir enfazla iki harf ögreniyoruz

ama benimkinden ögretmeni memnun

sınıf ne durumda bilmiyorum
zatn 15kişi okumayı biliyordu
sanırsam emin deilim ama sıfırdan başilayan öğrenciler arasında yani hiç okuma yazma bilmden okula başlayanlar arasında ilk okumaya geçen benimkiydi sadece harfleri tanıyodu birleştirmeyi öğrendi
ama sınıf çok kalabalık ya bizde çok ilgileniyoruz evde hatta bazen evde yaptıklrımız okulda yaptıklarındançok oluyo

Son düzenleme:
evet yaaa

emegin büyük kısmını bence velilerin bence

mesala 4 günlük tatilde 18 sayfa yazı yazdık
okumalarında sayısını hatırlamıyorum

bide benimki ilk günlerden beri bakmadan cümle yazabiliyo
ögrendigi harflerin hikayelerini okuyabiliyo

okuma yazmaya geçmiş oluyomu

hani bütün harfleri ögrenmediler ya

Son düzenleme:
hımm tabiki demekki diğer harfleride bilse birleştirip okuyabilecek
benimki mesala ğ harfini bilmiyodu minibüslerde öğrenci:0.80 lr yazıyoya bi türlü yapamıyo k gibi diyo
ama ben başka hikaye kitapları aldım onları okuyu ama okuduğunu anlamıyo nedediğini unutuyo okuyup gidiyo onu çözeyim derken başta dediğini unutuyo:)

benim en son yazdığım topiğe girp okusana bişeler öldüm gülmekten ya o eczacıya bayıldım hele galoşluya

okudum canım daha öncedende bakmıştım oraya
gerçekten çok komik

neden gelmek istemiyosun canımcım
ben ist da doğdum büyüdüm ama elazığa evlenip geldim
eğer ben alışıp sevdiysem burda doğup büyüyen biri dahada sever alışır
gerçi bilkmiyorum sen burdamı doğdun büyüdün neden istemiyosun gelmeyi ama
sen masabaşısın demek olsun sen yinede dikkat et kendine tatlım

bizim okulda sınıfta daha doğrusu maske dağıtmışlar ve bi süre böyle gelin demiş öğretmenimiz

şebnem elazığa gelmek istemiyorum çünkü kaynanam sağolsun herşeye karışan tipik elazığ kaynanası. kendisinden pekte haz almıyorum.:umursamaz: zaten elazığa gelmeyeceğimi anlayınca ankaraya gelmeye çalışıyo şimdi temelli kalmaya. neyse o gelsinde ben o zaman elazığa yerleşirim. maksat birarada olmamakkaydirigubbakcemile5

kaynanayla nekadar uzak okadar iyi

ben yaza taşınıcam
benimkide diyo bende oraya taşınayım (benim taşınacagım yere)

sinirden kuduruyorum
ama şimdilik sesimi çıkarmıyorum
iş ciddiye binerse o zaman bişiler yaparım

hımmm haklısın canım benim böyle bi problemim yok ama benimde olsa bende uzak olmak isterdim
dahadoğrus ben kendi kafamdan çalmaya alıştım kendi annem bile müdahale etse dayanamıyorum
haklısın yani neyse en iyisi kaynanan ankaraya gitsin sen buraya gel tanışırız seninle gerçi daha burda olanlarla tanışamadık ama :S

evt yaza geldiğimde sizlerle tanışmak çok istiyorum. inşallah tanışırız bakalım hayırlısızemuszemus

X