Anket Ekonomik özgürlüğe sahip olmadan evlenir misiniz?

Ekonomik özgürlüğe sahip olmadan evlenirmisiniz ?

• Ankete Katılan
    40

Eylul

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
1 Ekim 2007
6.137
13
45
Buyrun hanımlar
ekonomik özgürlüğünüz yoksa evlenirmiydiniz
yoksa mutlaka bileğimde bir takılı bir işim olsun
sonra da evlenirim diyenlerdenmisiniz fisfisfis

sahsen ilk once kendi param olsun sonra evlenmeyi isterim....
ama simdi daha erken benim icin !!!

"Ekonomik açıdan özgür olmadan asla evlenmem" fazla kesin bir cümle olmuş...
Hayat bu kadar kesin yargılara müsade etmiyor her zaman..
O sibepnen bence evlendikten sonra da çalışmaya başlanılabilir...

eğer evlenceğin adamı bulmuşsan ki hayatta böyle fırsat 1 kere çıkar şahsen ben evlenirdim.
bu fırsatı kaçırdıktan sonra birdaha bulamam diye düşünüyorum.
evlendikten sonra çalışabilirim. sonucta çalışıcak seviyedeysem elimde iş imkanım varsa evlendkten snra çalışırım

Bence bayanlar ekonomik ozgurlugunu elinde bulundurmalilar,
evlendikten sonra yada once bu pek farketmiyor!
Yeter ki, kendi ayaklarimiz uzerinde durabilelim...

ekonomik özgürlüğüm yok ama eğitim aldım. iş bulabilecek durumdayım o yüzden evlenebilirim.

ekonomik özgürlüğü bilmem ama
sanırım diplomayı almadan evlenmem :uhm:

kadının sağlam bi zemini olmalı
ya ailesinden ona destek olacak maddiyat ya da kendi parasını kazanacağı bi mesleği
isterse alsın diplomayı duvara assın ama bi güvence şart
karunun mahdumuyla evlense bile

valla o akılsızlığı yaptım ben.çok bekleyince gaza geldim:) kpss ye güvendik talihsiz bir durumla o da yattı,bekliyoruz inşallah kasımda. ne de olasa kasımda aşk başkadır dimi :))

herkese tavsiyem, çalışmasanız bile, her an işe başlayabileceğiniz bir mesleğiniz olsun! İster çocuk bakımı, ister şirket yönetimi...

Evlilikle alakası yok...
Ben diplomamı duvara asmak için almadım...
Mutlaka kendi ayaklarımın üzerinde durmalıyım ben...
Ekonomik özgürlüğüm her şartta olmalı evlensemde evlenmesemde...

ekonomik özgürlüğümü elime almadan evlendim 1.5 sene ev hanımı oldum 2.5 senedirde kendi paramı kazanıyorum demekki sonradanda olabiliyor bu işler .allah kısmet ederse aöf yede kayıt oluyorum bu sene..hihoyyyt hem işim hem mesleğim olacak...:Saruboceq:

Evlilikle alakası yok...
Ben diplomamı duvara asmak için almadım...
Mutlaka kendi ayaklarımın üzerinde durmalıyım ben...
Ekonomik özgürlüğüm her şartta olmalı evlensemde evlenmesemde...

kesinlikle katılıyorum..
sadece maddi gücü değil beraberinde bir çok şeyi getiriyor çalışmak..
kendine güvenmek çok önemli ..çalışan kadının duruşu , bakışı bile farklı..Daha canlı ve aktif oluyorsunuz , vizyonunuz genişliyor , dünyayı farklı pencereden,üreten penceresinden görüp yorumlayabiliyorsunuz..
birçok erkeğinde böyle düşündüğüne şahit olmuşumdur..
köreltemem kendimi evde oturarak,hiç bana göre değil..
belki yetiştirilme tarzı , benim ailemde bütün bayanlar çalışıyor ,teyzelerim , halalarım , annem..
hepsi kariyer sahibi güçlü ve eğitimli kadınlar..
gurur duyuyorum onların bu halleriyle ve ilerde benim kızımında benimle gurur duymasını istiyorum..

ben okulumun bittiği yaz evlendim...eşimin ve ailesinin şirketi var burda çalış falan dedi ama kayınpeder kuzenleri amcalar falan hepsi beraber çalışıyo istemedim benim için zor olacagı için...şimdi 8 aylık hamileyim 18 aylık evliyim evde kalmanın iyi ve kötü yönleri var...bebeişim 1,5 yaşına geldiğinde kendi işimi kurcam inş....ama ginede siz ilk işi bulun öyle evlenin

asıl önemli olan çalışıyor olmak değil meslek sahibi olup her an çalışmaya başlayabilecek olmak.
en güzel zamanlardan başka kötü zamanlar da olabilir.
bütün gururu ayaklar altına alıp herşeye rağmen evli kalmak zorunda oluyor maalesef mesleksizlik.
onun için en kötüsünü düşünüp; kendini hayata kendi için hazırlamalıdır kadın.

bence ekonomık özgürlügü olmalı bi bayanın sonra evlilgi düşünmeli....

evlilk çok zor karar ne olcagımız belli olmaz ...hayırlısı herşeyin

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…