"Ekimde hamile kalalım, göbüşümüzde bebişimizle olalım..."2012"

ay cnm nerde bende o şans..kesin regl belirtisi gidip tuvalete bakmıyorm bugün moralim bozulmasın diye valla..okuldym cnm sıkkın bu yüzden tezime odaklanamıyrm..kızyorm kendime olmazsa bi daha diyorm denersn ama sıkıldım işte ne bileyim...eşimde sıkma canını diyo işlerine ver kendini düşünme bebişte bakmışın gelmiş kafana takıyosn çok kendini psikolojik ediysn diyo...evt 5 gün var cnm..ama bakarsın erken olurum oluyorm bazen böle...düzensizleşmekten korkuyorm..det döngüsüde önemli biliyon.. 2-3 gün oynuyo kafama takınca..umudum yok çok az ilişki oldu..üzüldm böle regl oluck gibi olunca erken bide düzesizleşmek canımı sıkıyo
canım geç cevap veriyorum kusura bakma bi yandan yemek yapıyorum da:KK9:
kaçıncı denemen ve ne kadardır evliydin canım sen unuttum:KK43:bu kadar takma kafana saçımızı başımzı yolsakta elden gelen bişey yok,, olacağı varsa olur zaten tek ilişki ile bile...

Hamilelik belirtisinde kirpik karışması nedir :) nasıl oluyor acaba ve neden, diğer tüm belirtilerin mantıklı bir açıklaması olabilir ama kirpik karışması nedir :26:
aynen ben de hayatımda bu kadar saçma bi belirti duymamıştım:KK53::KK53::KK53::KK9::KK9::KK9: tamamen bilimsellikten uzak:KK53:

Son düzenleme:
poppcum valla bende kirpik kaşınması denen bişey duymadm..bunu soran arkadaşım kızma ama lütfen böle belirtileri düşünme lütfen...evt bende bir kaç yerde okudm forumda konuşuyolrdı valla kahkaha attım pes dedim hani kasık ağrısı göğüs şişmesi acıması tamam da bu neyin nesi...3.denemem cnm..kafama takmıyrm da böle hüsrana uğramak canımı sıkıyo...okadar..yoksa tabikide vakti var bende onu bekliyorm...erken olursam dengelerim şaşack ondan korkuyorm o kadar tatlım derdim aslında bugün bebişte çok o...yap kız yemeğini kocişin aç kalmasın..daha eve gidip yemek yapacm banada bi kap yap yolla ne sevaba girersn anlatamam:)))

Bir kadının hamile olduğunu gösteren belirtiler 3 gruba ayrılır. Bu hamilelik belirtileri şu şekildedir:

a) Şüpheli belirtiler,

b) Olası Belirtiler,

c) Kesin belirtiler,

Bize hamilelik teşhisinde yardımcı olan bu belirtilerin bir kısmı hiçbir test uygulamaksızın kadının hissettiği belirtilerdir.

Bir kısmı, ise testler ve doktor tarafından saptanır. Şüpheli ve olası belirtiler dediğimiz belirtiler,hekime hamilelik teşhisinde Erken hamilelik belirtileri nelerdir yardımcı olur, fakat bunlar yüzde yüz güvenilir işaretler olarak değerlendirilemezler. Çünkü hamilelik dışı bazı klinik tablolar da bu belirtilerin bir veya birkaçını verebilir. Birkaç belirtiyi bir arada görmedikçe hamilelik teşhisinde kesin konuşmamak, bir süre daha beklemek daha doğru bir davranıştır. Çünkü gerçeğe dayanmayan bir teşhis çoğu zaman kadında ruhsal gerilim ve çöküntü yaratabilir. Bu nedenle kadının, son adet kanaması tarihi dâhil, verdiği bilgiler ve Kadın Doğum Uzmanı’nın muayenesi diğer testlerle beraber değerlendirilmelidir. Erken gebeliklerin tanısı karın bölgesi fazla yağlı kimselerde ve muayenede kendini” sıkmadan rahat durmayan hastalarda oldukça güçtür.

İlk hafta hamilelik belirtileri: Gebelik nasıl anlaşılır, gebeliğin belirtileri nelerdir?

Bulantı ve kusma: Hamileliğin ilk haftasından itibaren görülmeye başlayan tipik hamilelik belirtisidir. Gebelerin pek çoğu, gebelik başlangıcında ilk haftalarda sabahları bulantıdan şikayetçi olurlar. Bulantının sabah hasta uyandığında görülmesi günün ilerleyen saatleri içinde azalarak kaybolması, gebeliğin tipik erken bulgularmdandır. Bazı kadınlarda bulantı dışında kusma veya kusacakmış gibi olma yakınmaları sıktır. Kusma bulantının adet kanaması gecikmesiyle beraber görüldüğü vakalar ilk önce gebeliği düşündürür.

Vajinal akıntı artışı – Döl yolu akıntısında artış: Vajinal akıntının artması da hamilelik belirtilerinden ilk hafta görülen işaretlerden biridir. Gebeliğin oluşmasıyla beraber hormonsal değişimlere bağlı olarak döl yolu akıntısında artış olur ve bütün gebelik süresince devam eder. Bazı gebelerde, gebeliğin son aylarında bu akıntı oldukça rahatsız verici boyutlara ulaşır. Akıntı şikâyetçi olmayan doğurgan çağdaki bir kadında adet kanaması gecikmesiyle beraber, ani bir akıntı artışı da bize gebeliği düşündürür.

Adet kanamasının gecikmesi: Eğer adet döngüsü gebe kaldığınız ilk haftaya tekabül ettiyse, bu da ilk hafta görülen hamilelik belirtisi olacaktır. 28-30 gün gibi düzgün aralıklarla adet gören genç bir kadında adet kanamasının gelmemesi bize ilk önce gebeliği düşündürür. Ancak unutmamalı ki, bazı enfeksiyon hastalıkları, kansızlık, iklim ve çevre, hatta meslek değişiklikleri, gebelik korkusu, psişik (ruhsal) gerilim ve ruh hastalıkları da çoğu zaman adet kanamasının gecikmesine neden olabilir. Bazı kadınlarda ise “üste görme” adı verilen olaya rastlanılır. Kadın gebe olduğu halde, adetlerine uyan zaman aralıklarında, aybaşı kanamasına benzer kanamalar görülebilir.

Diğer hamilelik belirtileri

Memelerde dolgunluk hissi: Gebeliğin oluşmasıyla birlikte değişen hormonsal denge ile bağlantılı olarak kadında memelerde dolgunluk, hassasiyet, acı hissi oluşur. Fakat birçok kadında adet öncesi, günlerde de aynı belirtilerin daha hafif olarak görüldüğü unutulmamalıdır. Gebeliğin gelişmesiyle birlikte ikinci aydan itibaren memelerde büyüme görülmesi olağandır. Meme başını çevreleyen koyu renkli bölgenin rengi daha da koyulaşır ve çapı genişler. Hamilelik öncesi pembe renkli olan meme başı da gebeliğin ilerlemesiyle koyulaşır ve çapı genişler. Gebelik öncesi pembe renkli olan meme başının da gebeliğin ilerlemesiyle renginin koyulaştığı dikkati çeker. Ayrıca meme başı çevresinde yer alan ufak tepecikler hormonsal değişim sonucu daha belirginleşirler. Gebeliğin son üç ayında memelerin daha da büyümesi sonucu memelerin derisinin gerildiğini ve üzerinde yer yer çizgilerin meydana geldiği, yüzeysel damarların deri altında daha da belirginleştiği pek çok gebede görülebilir. Meme değişiklikleri, ilk gebelikte gebelik teşhisi için önem taşıyabilir.

poppcum valla bende kirpik kaşınması denen bişey duymadm..bunu soran arkadaşım kızma ama lütfen böle belirtileri düşünme lütfen...evt bende bir kaç yerde okudm forumda konuşuyolrdı valla kahkaha attım pes dedim hani kasık ağrısı göğüs şişmesi acıması tamam da bu neyin nesi...3.denemem cnm..kafama takmıyrm da böle hüsrana uğramak canımı sıkıyo...okadar..yoksa tabikide vakti var bende onu bekliyorm...erken olursam dengelerim şaşack ondan korkuyorm o kadar tatlım derdim aslında bugün bebişte çok o...yap kız yemeğini kocişin aç kalmasın..daha eve gidip yemek yapacm banada bi kap yap yolla ne sevaba girersn anlatamam:)))

:) ciddiye aldığımdan değil geyiğine söyledim zaten, neye istinaden böyle birşey var belki bir bilen vardır merak ettim , koca bir liste var hepsi mantıklı onların arasında kirpik karışmasını görünce garibime gitti belki bir fikri olan vardır....

ayy yollayayım canım ayıp ettin:KK16: cnm benim de 4. denemem,1 yıl 1 aylık evliyim:) olmuyosa olmuyo napalım,bu kendimizi yıpratmaktan başka birşey değil birçok insan var, kim ne zaman ki kendisini rahat bırakmış o ay hamile kalmış:))

Son düzenleme:
:) ciddiye aldığımdan değil geyiğine söyledim zaten, neye istinaden böyle birşey var belki bir bilen vardır merak ettim , koca bir liste var hepsi mantıklı onların arasında kirpik karışmasını görünce garibime gitti belki bir fikri olan vardır....
aynen katılıyorum ben de sana canım herşeyi anlayabilirim belki ama bunu anlayamadım bilen varsa açıklar belki bize:)

ayy yollayayım canım ayıp ettin:KK16: cnm benim de 4. denemem,1 yıl 1 aylık evliyim:) olmuyosa olmuyo napalım,bu kendimizi yıpratmaktan başka birşey değil birçok insan var, kim ne zaman ki kendisini rahat bırakmış o ay hamile kalmış:))

okuldn eve geldm gitmiş popp:KK43:((((( evt doğru diyosn hamile kalanların çoğu öle söylüyo..bir arkadaşım var oda evlendiği zamn sürekli çocuk istemiş..inan bende şahidim olaya..sürekli her ay hamilemiyim diye test alırdı bi kerede benimle almıştı düşün...artık yeter dedi ama 9 ay yedi kendine bebişim olmayack diye...sonra boş verdi aman dedi kafam rahat olacak elbet bigün olacak benim istememle olmayack Allah verirse boşver..inan o ay hamile kaldı..yaşı biraz büyük 33 yaşında şuan bu olay 3 sene önce oldu..sonra otuzumu geçtm evdeym çalışmıyrm bi tane daha yapayım dedi hemen oldu çocuğu...bir kız bir oğlu var onları büyüdüyo..çok mu çok mutlu...ama inan takmamak elde değil bende hiç düşünmek istemiyrm ama hevesinde kırıldı ilk deneme ve ikinci denemede böle heyecnlydm mutluydm şuan hiç bişey yok...Allahı'ın bebişimi bana gönderecği zamanı bekliyrm...adetlerim düzensizleşmesindn korkuyrm çok fena durum gebe kalmayı zorlaştıran bir durum..bide onunla uğraşmak istemiyrm...herhalde ne yıpratacağz kendimizi yakınlarda olsk da gezsek tozsak ya ne iyi olurdu benim sanal arkadaşlarm herkesten iyi anlıyolar beni:)))

okuldn eve geldm gitmiş popp:KK43:((((( evt doğru diyosn hamile kalanların çoğu öle söylüyo..bir arkadaşım var oda evlendiği zamn sürekli çocuk istemiş..inan bende şahidim olaya..sürekli her ay hamilemiyim diye test alırdı bi kerede benimle almıştı düşün...artık yeter dedi ama 9 ay yedi kendine bebişim olmayack diye...sonra boş verdi aman dedi kafam rahat olacak elbet bigün olacak benim istememle olmayack Allah verirse boşver..inan o ay hamile kaldı..yaşı biraz büyük 33 yaşında şuan bu olay 3 sene önce oldu..sonra otuzumu geçtm evdeym çalışmıyrm bi tane daha yapayım dedi hemen oldu çocuğu...bir kız bir oğlu var onları büyüdüyo..çok mu çok mutlu...ama inan takmamak elde değil bende hiç düşünmek istemiyrm ama hevesinde kırıldı ilk deneme ve ikinci denemede böle heyecnlydm mutluydm şuan hiç bişey yok...Allahı'ın bebişimi bana gönderecği zamanı bekliyrm...adetlerim düzensizleşmesindn korkuyrm çok fena durum gebe kalmayı zorlaştıran bir durum..bide onunla uğraşmak istemiyrm...herhalde ne yıpratacağz kendimizi yakınlarda olsk da gezsek tozsak ya ne iyi olurdu benim sanal arkadaşlarm herkesten iyi anlıyolar beni:)))
canım ara sıra bakıp çıkıyorum... ben ilk ay kafama çok taktım adetim 3 gün gecikti, geçen ay da 1 gün erken oldum.. ömrümde adetim gecikmemiştir(-1+1 hariç o da senede 1 olur) kafama taktığım için kabus görüyodum hem de ilk ayımda:KK43:( ama bak şu an 4. ayım ne kadar ferahım olursa olur olmazsa da tabii ki çabalarım ama kendimi çok paralamam.. Rabbim bilir ne zaman vereceğini diyorum hep:KK3:
sen kaç yaşındasın kaç yıllık evlisin canım benim yaşım da 28.. 30 olmadan 1. yi doğurabilsem bari:)))

ya cnm benim net yavaşladı ondn geç yazıyrm bende 28 yaşındym 3 yıllık evliyim..3.aydır deniyrz işte..30 olmadn bende istiyorm bi tane olsn aynen...

kızlar belirtilerimiz varsa paylaşalım mı?

mesela bende kasık ağrısı başladı bugün adet mi olucam nedir? zaten göğüslerim şişmişti.. offf ümitlenmek istemiyorum.. kaldı 6 gün...:KK52: şu testlerden yapsam mı acaba karbonat iğne vs... :KK52:
.
.. Çok merak ettiiiiiim :))) karbonat iğne testini çok merak ettiiiim :KK70:

Aranizda sirke yada karbonat ile yapilan vajinal dus hakkinda bilgisi var mi?bunun bir olcusu yok mu acaba nasil uygulanir?

.. Sadece su ile yapılan vajinal duşu bile doktorlar kesinlikle önermezken, ne karbonatı ne sirkesi arkadaşım ya. Bununla ilgili ne yazılar okudum ben ve senin için en basitini kopyalıyorum.

" Vajinal duş kesinlikle sağlıklı bir yöntem değildir.Özellikle gebelikten korunmak için vajinal duş uygulaması son derece etkisiz bir yöntemdir.Vajinal duş bir kadının hamile kalma olasılığını sadece %30 oranında azaltmaktadır.

Düzenli yapılan vajinal duş kadının vajinadaki kimyasal dengesini bozarak enfeksiyonlara eğilimli hale gelmesine neden olur. Duş sırasında yeni mikroorganizmaların vajinaya girişine neden olabilir. Bu mikroplar rahim ağzı, rahim ve tüplere ulaşarak ciddi enfeksiyonlara neden olabilirler. Yapılan araştırmalar düzenli vajinal duş yapan kadınlarda çeşitli vajinal enfeksiyonlarla cinsel yolla bulaşan hastalıklara daha fazla rastlanıldığını ortaya koymaktadır.
Düzenli olarak avjinal duş yapan kadınlarda pelvik iltihabi hastalık geçirme riski %78 daha fazladır. PID uzun dönemde kısırlık ve hatta tedavi edilmediği taktirde hayati tehlikeye neden olabilen bir durumdur.

Bu nedenle rutin temizlik için düzenli vajinal duş yapılması sağlıklı değildir ve günümüzde kesinlikle önerilmemektedir. Vajinayı temizlemenin tek güvenli ve sağlıklı yolu vajinanın kendi kendini temizlemesine izin vermektir. Vajinadaki kimyasal denge çok hassastır ve bu dengedeki küçük sapmalar ciddi olumsuz etkilere neden olabilmektedir.Vajinal duş bir doğum kontrol yöntemi değildir ve cinsel yolla bulaşan hastalıklara karşı koruyucu değildir. "

bgn 1 ekimm umarım bizim anne olduğumuzu öğrendiğimiz ay olur....bu ay umudum yok ama hayırlısı..

.. Kızlar şu karbonat testini öğrendim :)) bir kaba küçük tuvaletinizi yapıp, üzerine karbonlar döktüğünüz de eğer kabarırsa hamile, kabarmazsa hamile değil demek oluyormuş :))))))))))))
Ama sabah kalktıktan sonraki ilk küçük tuvalette testin yapılması gerekiyormuş :))) Elimde karbonat tuvaletten çıkmam artık :))))))))))

.. Sadece su ile yapılan vajinal duşu bile doktorlar kesinlikle önermezken, ne karbonatı ne sirkesi arkadaşım ya. Bununla ilgili ne yazılar okudum ben ve senin için en basitini kopyalıyorum.

" Vajinal duş kesinlikle sağlıklı bir yöntem değildir.Özellikle gebelikten korunmak için vajinal duş uygulaması son derece etkisiz bir yöntemdir.Vajinal duş bir kadının hamile kalma olasılığını sadece %30 oranında azaltmaktadır.

Düzenli yapılan vajinal duş kadının vajinadaki kimyasal dengesini bozarak enfeksiyonlara eğilimli hale gelmesine neden olur. Duş sırasında yeni mikroorganizmaların vajinaya girişine neden olabilir. Bu mikroplar rahim ağzı, rahim ve tüplere ulaşarak ciddi enfeksiyonlara neden olabilirler. Yapılan araştırmalar düzenli vajinal duş yapan kadınlarda çeşitli vajinal enfeksiyonlarla cinsel yolla bulaşan hastalıklara daha fazla rastlanıldığını ortaya koymaktadır.
Düzenli olarak avjinal duş yapan kadınlarda pelvik iltihabi hastalık geçirme riski %78 daha fazladır. PID uzun dönemde kısırlık ve hatta tedavi edilmediği taktirde hayati tehlikeye neden olabilen bir durumdur.

Bu nedenle rutin temizlik için düzenli vajinal duş yapılması sağlıklı değildir ve günümüzde kesinlikle önerilmemektedir. Vajinayı temizlemenin tek güvenli ve sağlıklı yolu vajinanın kendi kendini temizlemesine izin vermektir. Vajinadaki kimyasal denge çok hassastır ve bu dengedeki küçük sapmalar ciddi olumsuz etkilere neden olabilmektedir.Vajinal duş bir doğum kontrol yöntemi değildir ve cinsel yolla bulaşan hastalıklara karşı koruyucu değildir. "

Vajinal dus derken vajinana dus aldirmiyorsun bunu sureklide yapmiyorsun.vajinada kotu bakteriler oldugu gibi iy bakterilerde var tabikide vajinani yikadiginda bu iyi bakterileri oldurup kotulerden korumasina engel olup mantar vs. Gibi hastaliklara sebep olursun saglik konusunda cok merakliyimdir her konuda az cok bilgim vardir.cevremde sistiti hicbir ilacla gecmeyip karbonat buhar yapip sistiti gecen insanlarda var.benim soyledigim sey cinsiyet belirlemek konusunda yardimci oldugu soyleniyor bunu oneren 35 yil once bir kadin dogumcu, 2 cocugu olmus kiz bogazici mezunu ogluda doktor tabiki allahin izniyle.ama bugun yine kadin dogumcu birine sordugumuzda bu kisi etilerin gobeginde a plus bir hastanenin doktoru,bunun mantikli oldugunu soyluyor.sirke asidik ortam yaratiyor ve erkek sperm yasamiyor karbonatda da tam tersi.bu tabiki hamile kalmayi zorlastirabilecek birsey benim kendi fikrim.

.. Kızlar şu karbonat testini öğrendim :)) bir kaba küçük tuvaletinizi yapıp, üzerine karbonlar döktüğünüz de eğer kabarırsa hamile, kabarmazsa hamile değil demek oluyormuş :))))))))))))
Ama sabah kalktıktan sonraki ilk küçük tuvalette testin yapılması gerekiyormuş :))) Elimde karbonat tuvaletten çıkmam artık :))))))))))

acaba bu test adetin kaçıncı günü etkili oluyormuş ?

Vajinal dus derken vajinana dus aldirmiyorsun bunu sureklide yapmiyorsun.vajinada kotu bakteriler oldugu gibi iy bakterilerde var tabikide vajinani yikadiginda bu iyi bakterileri oldurup kotulerden korumasina engel olup mantar vs. Gibi hastaliklara sebep olursun saglik konusunda cok merakliyimdir her konuda az cok bilgim vardir.cevremde sistiti hicbir ilacla gecmeyip karbonat buhar yapip sistiti gecen insanlarda var.benim soyledigim sey cinsiyet belirlemek konusunda yardimci oldugu soyleniyor bunu oneren 35 yil once bir kadin dogumcu, 2 cocugu olmus kiz bogazici mezunu ogluda doktor tabiki allahin izniyle.ama bugun yine kadin dogumcu birine sordugumuzda bu kisi etilerin gobeginde a plus bir hastanenin doktoru,bunun mantikli oldugunu soyluyor.sirke asidik ortam yaratiyor ve erkek sperm yasamiyor karbonatda da tam tersi.bu tabiki hamile kalmayi zorlastirabilecek birsey benim kendi fikrim.
canım sen kız mı istiyosun erkek mi?:110:

X