Gebeliğe Hazırlık Ekim-Kasım-Aralık ayında Hamile Kalmak isteyenler...

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
Benim ilk hamileligimde agrim olmustu adet doneminde ve sari bi akintim olmustu adet olucam zannetim ama bi kac gun surdu gecti 5 gun sonrada test yapmistim
Bende de akıntı var cnm kasıklarım çok ağrıyor bakalım ama sanki adet sancısına benziyor

Kızlar bi forumda okudum hamilelikte vajina yumuşak olurmuş ben bunu takip ettim ama gerçekten öyle oldu aklınızda bulunsun vajina bölgesi yumuşak oluyor adetli dönemlere göre aklınızda bulunsun

Günaydın hanımlar. Güne bir bomba ile uyandm resmen! Regl 8. Günü ve devam ediyor.. Hic bir zaman 5-6 günü gecmeyen dönem!! Vücut kafayı yedi stresten herhalde.. Daha da bıraktm bat mış çıkmış umrumda değil. Yok Ovulasyon yok test.. Hepsini çöpe attım gitti! Allah ol derse olur bu kadar basit. Rabbim vereceği zamanı bilir neyi hesaplıyıp planlıyorum ki! Neyse öyle işte kendinize iyi bakın, kafanıza hiç bişeyi takmayın.

hayırlısı canım, herşeyin bir vakti var, ne zaman kısmetimizde bebek olacak o zaman gelecek :KK200:

Merhaba öncelikle aynıyız bende bugün itibariyle 3 aylık evliyim 31 yaşındayım ve hemen bebek istedik. Bende hiçbirşey bilmiyordum araştırdıkça öğrendim. Öncelikle adet bittikten sonra 1 gün yumurtlama günün oluyor yani yumurtan çatlıyor ve çatlayan yumurta sperm işe buluşup dölleniyor. Yumurtlama gününü anlamak için de ovulasyon testleri var onlardan alıp adetin bittikten sonra sabah akşam yapman gerek. Gebelik testi gibi birşey bu test ve iki tane koyu çift çizgi gördüğün gün yumurtan 24 saat içinde çatlayacak demek. O günden 1 gün önce, o gün ve bir gün sonrasında ilişki olması gerek ki spermler içeride hazır bulunsun ve yumurtaya ulaşsın. Bu testleri internette uygun fiyata bulabilirsin. Bat adet bir sonraki adet tarihi demek kısaltılmış hali. Soğan kürünü genelde kisti olanlar adeti düzensiz olanlar yapıp içiyor. Umarım yardımcı olabildim
Canım çok güzel anlatmissin gerçekten de ya sizler daha yeni evliymissiniz.E gün aşırı yapın, her günü değerlendirin derim ben....

Arkadaslar ben size ilk gebeligimin surecini anlatayim belki birilerine bi isik olur biz evlendik 11 ay ugrastik olmadi gittim test yaptirdim hic bisey yok dediler en son bi ozel hastaneye gitti ve rahmimin kapali oldugunu fark edilmese 20 yilda hamile kalamiycami ogrendim ve kucuk bi operasyonla acildi bide catlatma ignesi vuruldum ve ilac ictim doktorum demistiki yumurtlama gunune kadar iliski olmasin 8 gun bekledik uc gun iliski oldu ve bi hafta sonra bidaha oldu bidaha olmadi o ayin sonu hamile kaldim yumurtanin tuttugunuda nasil anladim o bi hafta akintim oldu yapiskan bi akinti umarim birine bi faydasi olur

Arkadaslar ben size ilk gebeligimin surecini anlatayim belki birilerine bi isik olur biz evlendik 11 ay ugrastik olmadi gittim test yaptirdim hic bisey yok dediler en son bi ozel hastaneye gitti ve rahmimin kapali oldugunu fark edilmese 20 yilda hamile kalamiycami ogrendim ve kucuk bi operasyonla acildi bide catlatma ignesi vuruldum ve ilac ictim doktorum demistiki yumurtlama gunune kadar iliski olmasin 8 gun bekledik uc gun iliski oldu ve bi hafta sonra bidaha oldu bidaha olmadi o ayin sonu hamile kaldim yumurtanin tuttugunuda nasil anladim o bi hafta akintim oldu yapiskan bi akinti umarim birine bi faydasi olur
Peki ben birşey soracağım. Benim ilişkiden sonra yataktan kalkınca sol kasigima aniden bıçak gibi bir sancı girdi ve ertesi günde devam etti.Birde gelin çok agridi.Normalde hiç böyle olmazdı. Acaba bebis tutunmuş olabilir mi? Ya benim ıki oğlum var ama unutmuşum artık, bilenler yardımcı olursa sevinirim .

kızlar yardım edin reglimin 9.günü ovülasyon testi yaptım çift çizgi vardı tam net değildi 10.gün çizgi olmadı... neden olabilir:110::olamaz:

Peki ben birşey soracağım. Benim ilişkiden sonra yataktan kalkınca sol kasigima aniden bıçak gibi bir sancı girdi ve ertesi günde devam etti.Birde gelin çok agridi.Normalde hiç böyle olmazdı. Acaba bebis tutunmuş olabilir mi? Ya benim ıki oğlum var ama unutmuşum artık, bilenler yardımcı olursa sevinirim .
Bende agri olmamisti oldu dersem yalan olur sadece iki gun cok akintim oldu yapiskan toplam bi hafta surdu sonrada bisey olmadi adet gunude agriyla birlikte akintim oldu cnm

kızlar yardım edin reglimin 9.günü ovülasyon testi yaptım çift çizgi vardı tam net değildi 10.gün çizgi olmadı... neden olabilir:110::olamaz:
Dün benim 8. Gündü. Öylesine testi yapaym dedim bi baktım çift cizgi.. Bende soka girdim.. Az arastırdım internetten olabiliyormusss

Arel13 Arel13 canım senin kullandığın ovulasyon testi hangi markaydı? Ben laboquick almıştım testte yanlışlık mı var diyorum artık yaa.. Çok sinirim bozuldu :KK43: 16. gündeyim halen çift çizgi yok.. Ama yumurtlama belirtilerim var.. Ayrıca 2 gündür açık pembe akıntım geliyor az az
Canım benimde laboquick, ben 24-25 günde bir adet oluyorum oyğzden erken yumurtlrım belki diye adet biter bitmez başladım, yani 2 ekimdr başladım sabah akşam yapmaya, 9 ekimde çift çizgiyi yakaladım hatta diğer çizgiden daha koyu oldu. Hatta benimde akıntılarım 10. Günde başlamıştı. Ben 13. Günümde yumurtladım. Sen kaç günde bir adet oluyorsun?

Son düzenleme:
Kizlar simdi biraZ arastirdim gebelikten once vucutta vitaminler biriktirmek gerekirmis saglikli beslenmek birazda kilo vermek gerekmis ilk uc ay beslenme sekli cok onemliymis folik asit demir kalsiyum falan gelin moralimizi bozmadan su uc ay deneyelim ins cabucak hamile kaliriz bu surede benimde biraz kilo vermem sart ne dersiniz

Bende geldim aranıza bende bu ay çalısmaya başlayacak olanlardanim suan adet donemindeyim sat 16 ekim diyorum ve insallah 3. Bebisimde gelir diyorum ve isteyen herkeze de nasip etsin

X