Gebeliğe Hazırlık Ekim-Kasım-Aralık ayında Hamile Kalmak isteyenler...

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
Hiç takıntı yapma canım ne kadar düşünmezsen o kadar iyi. Adetime 2 gün kala idrar testi yapmıştım 2 kere. İkiside çift çizgiydi. Adete 1gün kalada kan testi yaptırmıştım.
Kür bitince adet olmazsam yapayım test o zaman. Teşekkür ederim canım :)

İlk defa gidicem zaten. Dedim adetimin 3. Günü şimdi. Dedi hiç farketmez. Pazartesi gel bakayım. Bakalım ne diyecek bilmiyorum

Canım hadi bakalım ben beklicrm adet zamanıma kadar test yapmıcam bir gün gecince yapıcam sen
Canım normalde bnm sattan 2 gün sonra oluyo adet tarihim ortalama 32 günde bir. Progrsteran sonucum çıkmış bugün doktor çok iyi dedi. Çok iyiden kastı ne bilmiyorum :) bi hafta sonra test yapalım dedi. Onun için 14 ünde idrar testi yapıp arıycam doktoru o da kan testi için gel dicek sanırım. Acele etmek istemiyorum bende bi yandanda umutlanıyorum işte

Benimde 28 31 gün arası adetim geliyor bu ay da ileriye gitmezse yani 32 gün 33 gün falan olmazsam bende işte her ay ileriye atıyor çünkü.doktor bu ay olmazsa bana tedaviye baslayacak adetimin ikinci günü hormon baktırcam onun sohucuna göre yüksek çıkarsa tedavi baslıcak bnde hiç istemiyorum böyle şeyler olsun o yüzden rabbimden istediğim bu .

Arel13 Bugün regl oldum. Bu ay son denememdi.Beni listeden silebilirsin. Burdaki bebek isteyen tüm arkadaşların Allah gönlüne göre versin. InşAllah tez vakitte Rabbim hepinizin yüzünü guldursun,kucaklarinizi doldursun. Hepiniz Allah a emanet olun.Arada bir girip bakarım mutlu haberleri okumak için.Bu kadar. ...

Neden bu ay sondu. Yada neden pes ettin doktorlar kesinlikle olmazmı dedi. Yoksa Allahtan vahiymi indi haşaa uğraşma boşuna olmayacak diye. Günahların en büyüğü Allahtan ümit kesmektir. Doktorların kesinlikle olmaz dediği halde hamile kalanlar var. Allaha zor yok. Ne kendini nede burdakileri umutsuzluğa düşürme canım hepimiz ayrı imtihandan geçiyoruz. Rabbim kazanıp gitmeyi nasip etsin inşallah.

B
Ben 12 yıllık evliyim 11 yaşına girecek bi kızım var. Ama yinede 2. İçin uğraşıyorum pes etmiyorum çabalıyorum. En önemlisi Allahtan ümit kesmiyorum. Ama burda hiç çocuğu olmayanlar var. Onların daha çok çabalaması gayret etmesi lazım. He tabiki takdiri ilahi olmayadabilir. Ondada ayrı bi hayır vardır. Ama ne olursa olsun insan tamam bitti buraya kadar olmayacak artık anladım dememeli. Zira biz Elhamdülillah müslümanız ve bütün kainatı yoktan var eden bi Rabbe sığınıyoruz. Rabbim herkese hayırlı evlatlar nasip etsin hayırlı cumalar cümleten...

Canım guldurdun beni düşündüğün gibi bir şey değil. Benim iki oğlum var önümüzdeki ay hamile kalırsam tam da okulların açılmasına denk geliyor,ve küçük oğlum anaokuluna başlayacak, tabi plan, program yapmak bizim haddimize değil. Ama bu durum hem beni zor durumda bırakacak hem de küçük oglusuma haksızlık olacak. Sadace hazıran a kadar erteledim hepsi bu....

Ben
Ben de 12,5 senelik evliyim ve büyük oğlum 11,5 yaşında küçük 4 yaşında. ..

Bu sabah tekrar idrar testi yaptım ve silik çizgi çıkınca dayanamdım kan testi yaptırmaya gittim. Sonuç 29,28 bata 4gün kala. İnş değer yükselir. Ve inşallah sizlerdende güzel haberler gelir
Hayırlı olsunn :) Allah sağlıcakla kucağına almayı nasip etsin

Kızlarr bende bugün gittim doktoruma. Alttan ultrasyonla baktı. Genel muayenede bi sorun çıkmadı herşey güzel dedi. 25 aralıkta tahlil istedi. Eşimden sperm sayısı bendende kanda progesteron bakılacak. Çıkan sonuçlara göre tedaviye başlıcaz. Bakalım hayırlısı olsun hepimizin hakkında. Daha önce doğum yaptım çocuğum var diye çok büyük sorun görmedi ama beklemek istemiyorum diye tahlilleri hemen yap tedaviye başlayalım dedi. Nolur dua edin tahliller temiz çıksın. Bu arada hepinize tavsiyem devlet hastanelerinle sürünmeyin herşeyinizden kısın adam gibi özel doktor bulun ona gidin. Ben doktorumdan çok memnunum Allah bin kere razı olsun. Daha tedaviye başlamadan öyle bi konuştuki rahatlattı beni.

Hayırlısı olsun canım iyi yapmışsınız tüm tetkikleri yaptırarak

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…