Gebeliğe Hazırlık Ekim Ayının Anne Adayları!

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
Hadi inşallahh.

Kuzulaaarr bir şey soracağım. Şimdi malum kan verdim negatifi gördüm ama benim sağ kasığım inanılmaz ağrıyor. Böyle sızlıyor resmen. Artık enfeksiyon mu var bilmiyorum. İç hastalıklarından mı randevu almam gerekir yaa
Kiz senin bata dah var die biliorum ben ne kani verdin

Canım bugün yumurtlamadan sonra 5. Gün adetim ya 14 ya 16sı ama kan alan kız varsa şimdi bile çıkar dedi. Yoksa da yükselmez sonrasında dedi o yüzden 5. Gün öğrenmiş oldum
Ayy hadi ya ya gec dollenme falns olamaz mi ne bilim ben mecbur adeti beklerim snrm doktora ne dedin adetim 1 gun gecti bile diyimce tuhf tuhaf bakiyolr daha belli olmaz acelem ne der gibi

Tahmini yumurtlama tarihinden itibaren 5 6 gun sonra dollenme gerceklesiyor die biliorum ben ama hemen belli olmaz die biliyorum bende bilemedim su an
Yumurtlamadan sonra yumurta ancak 24 saat yaşayabiliyor. Yani Yumurtlamadan sonraki 24 saat içinde döllenme gerçekleşirse gerçekleşir zaten. Ama döllenmeden sonra tüplerden rahime geçiş 7-10 gün. Rahimde yerleşme olduktan sonra da kanda beta hcg yükseliyor. Yani ortalama yumurtlamadan 11-12 gün sonra kanda belli olmaya başlar.

Yumurtlamadan 5 gün sonra kanda bile belli olması mumkun değil.

Kan alan kadın bana bir gün geçse bile döllenir döllenmez kanda çıkıyor dedi. Değerimde sıfır olunca yükselecek gibi değil değer o yüzden bilemedim.

Ayy hadi ya ya gec dollenme falns olamaz mi ne bilim ben mecbur adeti beklerim snrm doktora ne dedin adetim 1 gun gecti bile diyimce tuhf tuhaf bakiyolr daha belli olmaz acelem ne der gibi

Kız valla erken gebelik testi alacaktım somdan dedim ki burada hastane var gittim beta hcg istedim. Kimse kaç günlük geçti mi demedi valla. Döllenir döllenmez değer okunuyor sadece düşük değer olabilir tekrarlamanız istenir dedi. Zaten sonuçta sıfırdı öğrenmiş oldum :) kız Pazar günü yumurtlamıştım ben zaten geç döllenme falan değil de. Üşüttüm herhalde.

Yumurtlamadan sonra yumurta ancak 24 saat yaşayabiliyor. Yani Yumurtlamadan sonraki 24 saat içinde döllenme gerçekleşirse gerçekleşir zaten. Ama döllenmeden sonra tüplerden rahime geçiş 7-10 gün. Rahimde yerleşme olduktan sonra da kanda beta hcg yükseliyor. Yani ortalama yumurtlamadan 11-12 gün sonra kanda belli olmaya başlar.
Hah tam bilmiorum ama hemen belli olmuyor die biliyorum bende en kotu adete bi hafta kala ya da adet günü genelde adet gecikmesinin 7. Gununu tercih edin diolar hatta

Ben 03/10 ekimde yani 2 gün önce çatlatma iğnesi oldum. İğneden 16 gün sonra regl tarihini hesaplıyorum. Dün akşam ovulasyon gerçekleşmiş olması gerekiyor. Gaz ve şişkinlik evet oluyor.
Allahım emeklerinizi boşa çıkarmasın inşallah hayırlısı olsun teşekkür ederim cevabın için

Kan alan kadın bana bir gün geçse bile döllenir döllenmez kanda çıkıyor dedi. Değerimde sıfır olunca yükselecek gibi değil değer o yüzden bilemedim.

Kız valla erken gebelik testi alacaktım somdan dedim ki burada hastane var gittim beta hcg istedim. Kimse kaç günlük geçti mi demedi valla. Döllenir döllenmez değer okunuyor sadece düşük değer olabilir tekrarlamanız istenir dedi. Zaten sonuçta sıfırdı öğrenmiş oldum :) kız Pazar günü yumurtlamıştım ben zaten geç döllenme falan değil de. Üşüttüm herhalde.
Sen gene de emin olma bence daha var vakit

Canım zaten ben araştırma yaptım. Bir spermin rahme ulaşması 7 saat döllemesi 24 saat sürebiliyormuş benim tek ilişkim oldu o da tesadüfi yumurtlama sonrası onu da ovülasyon testinden anladım. Yumurta ve sperm büyük ihtimalle bulunamadılar bile. Ama kan alan Kadın hemen çıkar dedi. Ve onda da yoksa yoktur artış olmaz dedi. Kafam karıştı valla.

Canım zaten ben araştırma yaptım. Bir spermin rahme ulaşması 7 saat döllemesi 24 saat sürebiliyormuş benim tek ilişkim oldu o da tesadüfi yumurtlama sonrası onu da ovülasyon testinden anladım. Yumurta ve sperm büyük ihtimalle bulunamadılar bile. Ama kan alan Kadın hemen çıkar dedi. Ve onda da yoksa yoktur artış olmaz dedi. Kafam karıştı valla.
Ne biliyrouz ki belki de buluşmuşlardır. Önemli olan tek ilişki ya da çok ilişki değil.Doğru zamanda ilişki. Yumuurtlamadan sonra da ilişki olmuş zaten. İnsallah güzel haberler verirsin bu ay

Ben bu sefer dayanabilirsem bi hafta gecikmesini beklicem tabi gelmezse gecen ay ikinci günü verdim kimyasalmis gecikmenin dorduncu gunu geldi erken gitmeseydim bilmicekmisim bile
Aslında en iyisi kuzum doktorlar bile 1 hafta bekleyin diyorlar ama biz sabredemiyoruz:KK43: evet kuzum kimyasal normal adet gibi oluyo ama sancısı çokmuş öyle duydum sen geçmişi unut bebeğim inşallah bu sefer güzel olucak

X