Gebeliğe Hazırlık Ekim Ayının Anne Adayları!

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
aynıydı demi batımız :) dün okudum ilişkiden 7 gün sonra kanda belli oluyomuş amama dayanıcam gecikmeye kadarrrr

Ne güzel ya bi umudunuz var da normal testi beklemeden kan verip kesin sonuca ulaşmak istiyosunuz çok seviniyorum böyle okudukça sizlerin adına ve dua ediyorum inşAlla pozitif sonuçlar olur diye. :)

aynıydı demi batımız :) dün okudum ilişkiden 7 gün sonra kanda belli oluyomuş amama dayanıcam gecikmeye kadarrrr

Canım ben takvimden erken yumurtladım normalde yumurtlamadan 14 gün sonra diyorlar ya eğer öyleyse 14ü ama normal sürecinde olursa 16 ekim benim bat. Kız ben bugün ultra gebelik testi alıp denemeyi düşünüyorum. Varsa da yoksa da nolcak eğlence olmuş olur :KK70: Yoksa ilk şoku yaşar hayatıma devam ederim :):)

Ne güzel ya bi umudunuz var da normal testi beklemeden kan verip kesin sonuca ulaşmak istiyosunuz çok seviniyorum böyle okudukça sizlerin adına ve dua ediyorum inşAlla pozitif sonuçlar olur diye. :)
Ay canım benim niye öyle dedin içim cız etti sen niye umutsuz konuştun Allah var oldukça niye umudumuz olmasın de bakayım ne oldu :)

Canım ben takvimden erken yumurtladım normalde yumurtlamadan 14 gün sonra diyorlar ya eğer öyleyse 14ü ama normal sürecinde olursa 16 ekim benim bat. Kız ben bugün ultra gebelik testi alıp denemeyi düşünüyorum. Varsa da yoksa da nolcak eğlence olmuş olur :KK70: Yoksa ilk şoku yaşar hayatıma devam ederim :):)
kız 14 gün ekliceksek eğer benimde 14 ekimde olmam lazım. bence alma çoook erken

Ay canım benim niye öyle dedin içim cız etti sen niye umutsuz konuştun Allah var oldukça niye umudumuz olmasın de bakayım ne oldu :)

Orası öyle tabiki Allah ol deyince oluverir ama sorun olunca biraz daha umutsuz oluyo insan sanırım :) Rahim küçüklüğü varmış doğuştan ve ben daha yeni öğrendim sayılır, gelişmeden de hamilelik zor. Hamilelik olsa da riskli. Ama yinede Allah nasip ederse olur orası ayrı ve inancım da duam da sonsuz da ne bileyim işte.... :)

Hayırlısıyla bu ay hepimiz hamis kalırız ins ya :) her adet oldugumfa düşünmicem diom sonra adetten sonra ki 10 gun basliyorum ne zmn yumurtlycm acaba bu ay olack mi :KK70: dellirmeden hamilr kaliriz umarım
Aynen öyle kuzum rabbim aratmasın hayırlısıyla inşallah yavrularımıza kavuşalım :) aslında senin için daha kolay geçer zaman bi tane evladın var ya onunla oyalanırsın ev işi falan derken düşünmeye vaktin olmaz diye düşünüyorum

Orası öyle tabiki Allah ol deyince oluverir ama sorun olunca biraz daha umutsuz oluyo insan sanırım :) Rahim küçüklüğü varmış doğuştan ve ben daha yeni öğrendim sayılır, gelişmeden de hamilelik zor. Hamilelik olsa da riskli. Ama yinede Allah nasip ederse olur orası ayrı ve inancım da duam da sonsuz da ne bileyim işte.... :)
Valla en son tüpleri bağlı olan bi bayanın hamile kaldığını öğrendiğimde olmayacak şey yok dedim :)

Öyle düşünme. Biz de olduğundan ya da olacağından umutlu değiliz. Sebepsiz interfelite diye bişey var bu dünyada. Senin şu an elinde bir adet sebebin eminim ki tedavin ve çok tatlış bir umudun var. Sebebini bilmediğin çözümünü bulamadığın bir şey olsa bile asla umudunu neşeni kaybetme canım. Yoksa hepimiz yürüyen zombiler olarak hayatımıza devam ederiz. Bu iş gibi çalışmak gibi okumak gibi bir şey değil ki. Çok çaba versen de çok uğraşsan da okusan araştırsan da kısmetinden öteye geçemiyorsun bu senden bağımsız bir şey. Asla olumsuz düşünme olumsuzu at kafandan. Bize takıl pozitif ol güzel düşün güzel olsun :)

kız 14 gün ekliceksek eğer benimde 14 ekimde olmam lazım. bence alma çoook erken

E yaani senin son adet tarihin ne? Benim 16 eylül. Bu ay erken yumurtladım. O yüzden yumurtlama sonrası 14 mü olur 16 mı olur daha mı uzun olur bilmiyorum. Biz normalde hiç çocuk düşünmüyorduk.Geçen ay eylül de 1 eylül hatta rüyamda sabaha karşı bir bebek gördüm. Erkek bir bebek ve böyle bembeyaz eşime inanılmaz benziyor çok etkisinde kaldım.O zaman çok net görmüştüm bebeği. O gün evde ovülasyon testi yaptım çift çizgiyi gördüm. Tabi değerlendirmedik:KK70: sonrasında 14 gün sonra hasta oldum. O yüzden yumurtlama sonrası 14 gün sonra hastalanıyorum diye var sayıyorum ama öncesinde yumurtlama takibi hiç yapmadım kaç gün sonraya denk geliyor bilmiyorum:)

Erken sayılmaz aslında 6.günden sonra beta hcg salgılamaya başlıyormuşsun. Bu ultra erkende 10 mle kadar algıladığını iddia ediyor. 7. veya 8.günde bu hesaplamaya göre kanda görülebilir belki testte de görülür. Pazartesi olsa evlilik yıl dönümümüz hoş bir tesadüf olur :)

Valla en son tüpleri bağlı olan bi bayanın hamile kaldığını öğrendiğimde olmayacak şey yok dedim :)

Bana ilk hsg çektirdiğimde tüpler tıkalı dediler dünya başıma yıkıldı. Sonrasında tekrarladık rahim küçük ilaç tüplerden geçmiyo istediğin kadar ilişkiye gir sperm de tüpten geçip yumurtalara ulaşamayacağı için olmaz rahmin gelişmesi lazım dedi. Daha ilacımın 3. kutusundayım ve en az 6 kutu yani 6 ay en fazla 2 sene kullanılıyormuş. O yüzden hiç sanmıyorumki ilaç hemen etki etmiş olsun bide gebelik olsun pehh hiçte o kadar şansım yok gerçekten. :63::KK48:
Evet dedimya olmayacak diye bişey yok Allah ol dedikten sonra da olur ama biliyorumya bi sorun olduğunu beklemiyorum o yüzden. He ne kadar beklemiyorum desemde acaba diye içimden geçirmiyorum desemde yalan olur. :)

Öyle düşünme. Biz de olduğundan ya da olacağından umutlu değiliz. Sebepsiz interfelite diye bişey var bu dünyada. Senin şu an elinde bir adet sebebin eminim ki tedavin ve çok tatlış bir umudun var. Sebebini bilmediğin çözümünü bulamadığın bir şey olsa bile asla umudunu neşeni kaybetme canım. Yoksa hepimiz yürüyen zombiler olarak hayatımıza devam ederiz. Bu iş gibi çalışmak gibi okumak gibi bir şey değil ki. Çok çaba versen de çok uğraşsan da okusan araştırsan da kısmetinden öteye geçemiyorsun bu senden bağımsız bir şey. Asla olumsuz düşünme olumsuzu at kafandan. Bize takıl pozitif ol güzel düşün güzel olsun :)

Çok güzel moral kaynağım oldun şuan gerçekten teşekkür ederim :) Yeni katıldım açıkcası buraya da zaten en azından içini döküyor bazen insan. Malum yeri geliyor akrabaya bile anlatamıyorsun bu gibi şeyi "Aa çocuğun olmuyor mu" deniliyor mesela. Hayırlısı deyip uğraşalım bekleyelim artık Rabbim mükaafatını versin hepimize inşAllah. :) Bat lar ay'ın 8'inde başlıyor 16'sına kadar gidiyor sanırım inşAllah herkesten pozitif sonuçlar görürüz mübarek cuma günü hürmetine..

Tabi kızzz. İçinde büyüteceğine paylaş gitsin. Benim de sağlık sorunlarım oldu. Kortizon kullandım iğne kullandım doktor çocuğu kesinlikle yasakladı. 2 yıldır evliyim evlendiğim ilk günden beri bebek istiyorum. Ama bazen şartlar uygun olmuyor. Bazen beklemek gerekiyor. Ben en hayırlısının bizi bulacağına inanıyorum :) 15yusra11 15yusra11

güzl canım dene tabi ne olur ne olmaz atlamamış olursun. Ben ovülasyonda çatlama gördüm gördükten sonra bir kez oldu bıraktım :KK70: bende sıfır emek var resmen. İnsan az uğraşır bir de utanmadan çociim olcak sanıyorum:
Ya senin yazıların gülmekten öldürüyo kız beni :KK70: valla kuzum benim yumurtanın kiste dönüşte ihtimali olduğu için adet gününe kadar deniyim diyorum o yüzden yani yoksa bende bırakırım yoruldum yani 2 saat aynı pozisyonda yatmaktan tutuluyom artık ama olsun bebiş olcaksa gerekirse 5 saat yatarım Rabbim hiçbirimize aratmasın inşallahhhh :) ay ben bilmiyom ama sende bişeyler var gibi hissediyorum hala:)

Ayy görünüyor dimi. İnşallah canım isteyen herkes bu mutluluğu yaşasın bu cuma günü hürmetine
Bayağı bayağı net kuzum :) ama bence adet gününe kadar koyulaşmayı takip et derim tabi sen bilirsin testte çıktıysa kanda az bi değerde olsa mutlaka çıkar. Amiinnnn kuzum aminnn inşallah

Tabi kızzz. İçinde büyüteceğine paylaş gitsin. Benim de sağlık sorunlarım oldu. Kortizon kullandım iğne kullandım doktor çocuğu kesinlikle yasakladı. 2 yıldır evliyim evlendiğim ilk günden beri bebek istiyorum. Ama bazen şartlar uygun olmuyor. Bazen beklemek gerekiyor. Ben en hayırlısının bizi bulacağına inanıyorum :) 15yusra11 15yusra11

Evet artık burda paylaşabiliyorum :) Bende 2 senelik evliyim 1.5 senedir uğraşıyoruz da sorunu öğreneli 2 3 ay oluyor.

Canım bugün bir yazı okudum.Şöyle yazıyor: Vajinada yer alan spermlerin, rahime yerleşene kadar verdikleri bu savaş ve mücadele 10 saatte tamamlanır. 10satin sonunda ise 24 saatlik ikinci bir savaş başlar, bu da yumurta hücresinin çevresinde verilir. Benim zaten tek birliktelik oldu ve yumurtlama sonrası olduğu için zaten yumurtanın ömrü 24 saat. Cumartesi akşamdan yumurtlama başlasa pazara bu saatlere göre yumurta ve spermin karşılaşma olasılığı çok düşük :) Bu yüzden ben bu ayı es geçicem sanırım. Zaten senle en temel farkımız yorgunluk ve uyku hissi. Ben de yorgun hissediyorum ama bahar yorgunluğu gibi hamilelerde daha ziyade sürekli uyuma isteği oluyormuş. Bu arada bende bugün ultra erken gebelik testi almayı planlıyorum :) Bugün 5. gün. 5 güne kadar gösteriyormuş zaten. Orada da gördükten sonra önümüzdeki aylara odaklanıcam :)

Canım sen nerdesin bilmiyorum ama toplu alabiliyorsan toplu al. Çünkü net değilse regl sonrasında başlaman gerekecek. Az test alıpta kaçırmayalım. Yapması çok kolay ben bu ay testle takip ettim :)

Ayy hadi inşallah şöyle güzel beta hcgler görürüz umarım cumanın yüzü suyu hürmetine. Kız belirtilerin nelerdi. Aydınlat bizi.:)

Canım amin kan verdim şimdi sonucu bekliyorum 1 saate çıkar herhalde . Sabah yazmıştım canım onu kopyalıyorum ama kasıklarımdaki batma sızı şişlik gaz arttıkça artıyor
Canım ben Haziran’da kimyasal geçirdiğimde bir göğüslerim çok büyümüştü birde kaşık ağrısı dışında sanki karnımın içinde bir top varmışta eğilip kalkarken eziliyormuş gibi bi acı hissediyordum hatta dr gittiğimde acaba kist mi var diye korkmuştum ultrason dada görülüyordu Dr bilimsel bi açıklama yapmıştı progrstron salgılıyormuş yumurtanın atıldığı yermiş, aynı baskıyı karnımda hissediyordum göğüslerim büyüdü birde son zaman karnıma iğne batması gibi sızlamalar oluyordu biriki gündür de fazla ayakta durmuşum gibi bel ağrısı vardı

Benim eşim yumurtladığıma çok şaşırmıştı gözünde tavuk falan canlandı herhalde. Safım yaaa ona kalsa her boşaldığında bebiş olacak yani öyle günmüş yumurtlamaymış hiç bilmiyordu duydu şaştı kaldı :):)
Aynen kiz vala bnmki de cok saskin o da aynen ne zmn iliski olursa olur kafasindaydi

X