Gebeliğe Hazırlık Ekim Ayının Anne Adayları!

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
Merhaba canım,
Hamilelik planlarken diyet listesi farklı oluyor mu. Yani zararlı yiyecek olabiliyor mu mesela kepek ekmek ya da yeşil çay gibi ödem çayları tarçın gibi yiyecekler. Yani doktorun hamilelik düşüncesi ile mi liste verdi. Bende kortizon dolayısı ile bu yaz kilo aldım 10 kg versem bebek öncesi diyorum. ama bu ay da bebek için çalıştık ya varsa diye diyet yapmıyorum. Yanlış mı yapıyorum acaba.

Canım valla benim diyetisyenim günlük yediklerinle kilo verme taraftarı. Shake ime onu ekledim gibi birisi değil. Ben bünyemin ihtiyacı olan kaloriye göre bir liste ile son derece normal besleniyorum. Diyette değil esasında son derece sağlıklı beslenme sebzesi,meyvesi biraz kuruyemişi proteini her şeyi barındıran bir liste. Bitki çayı ben tüketmiyorum. Bol bol su içiyorum. Kortizon kullandıysan belirli bir süre sana da en büyük tavsiyem su iç bol bol. Onun yarattığı kilo çok farklı çünkü.:)Ayrıca hamilelik düşünüyorsan sağlıklı beslenmen gerekecek :)

Kızlaaarrrrr :KK71:ben geldim güzel haberlerle maşallah diyelim yumurtam 18 mm olmuş :KK70: bugün yarın ilişki 2 saat yatcam belimin altına yastık koyup sonrada haftaya çarşamba progesteron testi yaptırcam perşembede doktor kontrolü var o kadar mutluyum ki pko olduğum için bu benim için bi mucizeee :))
Çok sevindim canım adına ins daha guzel haberler alırsın

Eee senin ne zaman sen yaptın mı???

.

Kızzzz çok sevindim tü maşallahhhh. Peki ne kadar süre sonra öğrenebileceksin of bende öğrenmek istiyorum bir an evvel
Canısı haftaya çarşamba öğrencem yumurtam çatlamışmı diye yani 1 hafta sonra öğrencem sen bence doktoru değiştir kuzum adetinin kaçıncı günündesin ?

Canısı haftaya çarşamba öğrencem yumurtam çatlamışmı diye yani 1 hafta sonra öğrencem sen bence doktoru değiştir kuzum adetinin kaçıncı günündesin ?

Kız zaten ben o gün gitmeye karar verdim. Gayrettepe florance e cuma günü randevu aldım. Dedim ben bebek istiyorum. O da dedi smear bakalım. Tamam dedim bak. Ona bakıp beni benden aldı. Ama doktora gitmeden önce akıntımbaşlamıştı. Sonra alttan ultrasıona baktı. Yumurtaları ben gördüm ama kesinlikle işte şu kadar mm şu günü değerlendir biledemedi.Ben de ovülasyon testi ilebaktım. Cumartesi 2 kırmızı çizgiyigördüm koyu şekilde. Cumartesi gecesi çizgi silikleşmeye başladı. Pazar ikinci çizgi silindi buradan çatladığını anladım o günde ilişkimiz oldu. Yani çokta değerlendirmek sayılmaz tamamen denk geldi ve bu tek ilişki de spermler gidecekteyumurtayı dölleyecekteeee bugün de 3.gün işte ama olma ihtimalini merak ediyorum :KK70:

Canım tamamen yumurtlamaya bağlı. biliyorsun yumurtanın ömrü 24 saat. Spermin ömrü 3günü buluyor. Eğer yumurtlamaya denk gelirse regle yakın veya reglin hemen sonrası fark etmiyor. Yeter ki yumurtlama olsun.
Anladım cnm ben cocuk fikrinden su dk itibariyle vazgeçtim de tahmini hamile kalabileceğim günler 2 8 ekim arası yani 27 29 30 eylul ilişki oldu bizim kac aydır tutmadi zaten ama ihtimal kactr diye merak ettim

Kız zaten ben o gün gitmeye karar verdim. Gayrettepe florance e cuma günü randevu aldım. Dedim ben bebek istiyorum. O da dedi smear bakalım. Tamam dedim bak. Ona bakıp beni benden aldı. Ama doktora gitmeden önce akıntımbaşlamıştı. Sonra alttan ultrasıona baktı. Yumurtaları ben gördüm ama kesinlikle işte şu kadar mm şu günü değerlendir biledemedi.Ben de ovülasyon testi ilebaktım. Cumartesi 2 kırmızı çizgiyigördüm koyu şekilde. Cumartesi gecesi çizgi silikleşmeye başladı. Pazar ikinci çizgi silindi buradan çatladığını anladım o günde ilişkimiz oldu. Yani çokta değerlendirmek sayılmaz tamamen denk geldi ve bu tek ilişki de spermler gidecekteyumurtayı dölleyecekteeee bugün de 3.gün işte ama olma ihtimalini merak ediyorum :KK70:
Bazen tek atışta olur kız belli mi olur :KK70: hayırlısı olsun ins bu ay olmazsa diğer ay ins

Heeeee şimdi anladım :KK70: iyi bari ovulasyon testini kullanmışsın ben anlamıyom bu doktorları gerçekten ya aklım almıyo artık tamam smear aldı da insan yumurtalarda ne alemde söyler ama neyse ki sen tespit etmişsin hadi hayırlısı olsun inşallaahhhhh yakın zamanda iyi haberini alalım öyle deme kız tek ilişkide hamile kalan çok var iyi düşünelim iyi olsun :dua::KK71:

Anladım cnm ben cocuk fikrinden su dk itibariyle vazgeçtim de tahmini hamile kalabileceğim günler 2 8 ekim arası yani 27 29 30 eylul ilişki oldu bizim kac aydır tutmadi zaten ama ihtimal kactr diye merak ettim

Canım ovülasyon testi kullansana inanılmaz işe yarıyor. Ben takvimden takip ediyordum. Takvime kalsa yumurtlama günü 2 ekim gösteriyordu yani dün ve ben doktora gitmeyip şüphelenmesem salı günü zannedecektim ama pazar günü yumurtladığıma eminim. :) Bu arada ekim de olduysa 30 eylül ilişkisi gelecek vaadediyor bence :)

Bazen tek atışta olur kız belli mi olur :KK70: hayırlısı olsun ins bu ay olmazsa diğer ay ins

Kız valla arkadaşımın tek atışta oldu. Millete ceket assan gebe kalıyor bende öyle şans ne arar ama ileri ki zamanlarda da kocacığımdan bir dolu bir boş performans bekleyemiyorum.Sıkılır gelmez ona öyle şeyler. Hoşlanmadığ topa girmiyor paşam. O yüzden çok az hakkım var değerlendirebileceğim :KK70: Ben şimdi ne zaman öğrenebilirim acaba. 8 Ekimde evlilik yıldönümümüz 2 yılımız olacak :) Olsa başarısı için tebrik ederim kocamı :KK70:

Ben istanbuldayım söyle de gideyim zaten bir tane doktora şans eseri aldım o da yımırtan şu kadar mm değerlendir falan demedi. Her gittiğim doktor da smear testi falan yapmasın ama
Valla bu benim tanidiklarima smear yaptirmafi sadece birine rahim filmi istemisti oda zaten tupleri tıkalı oldugunu anlamis yani cozum odakli benim görümceme baska doktorlar cocugun olma ihtimali 100 de 9 demisti kiz iki tane normal yolla dogurdu tedavisiz sadece oraya gitti birkac ilac vermis folikasit anibiotik iste kendi uygun gordugu biseyler 2 ayda hamilr kaldi sasirdik ve tum giden tanidiklarimda 2 rn fazla 3 ayda hamile kaldi istanbulda unkapaninda muayehanesi kizlarrr

Valla bu benim tanidiklarima smear yaptirmafi sadece birine rahim filmi istemisti oda zaten tupleri tıkalı oldugunu anlamis yani cozum odakli benim görümceme baska doktorlar cocugun olma ihtimali 100 de 9 demisti kiz iki tane normal yolla dogurdu tedavisiz sadece oraya gitti birkac ilac vermis folikasit anibiotik iste kendi uygun gordugu biseyler 2 ayda hamilr kaldi sasirdik ve tum giden tanidiklarimda 2 rn fazla 3 ayda hamile kaldi istanbulda unkapaninda muayehanesi kizlarrr

kızzz heyecan yaratmasana adı ne doktorun :):)

Canım valla benim diyetisyenim günlük yediklerinle kilo verme taraftarı. Shake ime onu ekledim gibi birisi değil. Ben bünyemin ihtiyacı olan kaloriye göre bir liste ile son derece normal besleniyorum. Diyette değil esasında son derece sağlıklı beslenme sebzesi,meyvesi biraz kuruyemişi proteini her şeyi barındıran bir liste. Bitki çayı ben tüketmiyorum. Bol bol su içiyorum. Kortizon kullandıysan belirli bir süre sana da en büyük tavsiyem su iç bol bol. Onun yarattığı kilo çok farklı çünkü.:)Ayrıca hamilelik düşünüyorsan sağlıklı beslenmen gerekecek :)
teşekkür ederim canım

X