ek gıdaya başlayanlar neler veriyosunuz?

Ben kahvaltıda bebe bisküvisi, peynir, zeytin (içi), reçel özellikle ayva reçeline bayılıyo kuzucum reçel koymazsam pekmez arada bi yumurta sarısı bazen devam mamasıda katıyorum bazen katmıyorum.

bencede o kadar ince elemeye gerek yok ben eve karnıbahar yemeği yapmıştım dün mertede ezdim yedirdim çokda sevdi herşeye alıştırmakta fayda var ne kadar geciktirirsen o kadar zor olur mahmuddan biliyorum

arkadaşlar kahvaltıda ne veriyorsunuz.ben bebe bisküvisi, peynir,yumurta sarısı ve muzu ıhlamurla eziyorum onu veriyorum. başka ne katacağım. ne zamana kadar böyle ezip vereceğim.

mamasındanda katabilirsin canım.mert bebe bisküvisini pek sevmedi koymuyorum ben.

Ben kahvaltıda bebe bisküvisi, peynir, zeytin (içi), reçel özellikle ayva reçeline bayılıyo kuzucum reçel koymazsam pekmez arada bi yumurta sarısı bazen devam mamasıda katıyorum bazen katmıyorum.

reçelide mi onlarla karıştırıyorsun? ne kadar katıyorsun mesela?

ben de bugün kahvaltı yaptırdım.labne peyniri,pekmez,bebe bisküvisi bunları ılık suyla ezi verdim.bazen de yumurta verilecek.1/8 kadar başlayıp zamnla arttırılacakmış.

biz sabahları güzell bi kahvaltı yapıyoruz peynir pekmez yumurta tereyağ ve bisküvi öğlen tavuk suyuna çorba tarhana yada sebze sonra yoğurt meyve püresi yada suyu bunların hepsini vermeye çalışıyorm ama bazen yemiyo:1no2:siz gün içinde neler veriyosunuz

Aslında pekmezi süt ve süt ürünleriyle bi arada vermemek gerekiyo..Çünkü pekmezin içindeki demir süt ürünleri ile birlikte emilemiyor..Kahvaltıdan iki saat sonra yumurta ve pekmezi birlikte vermekte fayda var çünkü yumurtada da demir var. Yada dönüşümlü bir gün süt ürünlerinden bir gün demir içeren kahvaltılıklardan verilebilir. Zaten gün içinde yoğurdu her gün yediğinden sabah kahvaltısında peynir yemesede oluyo bigün..

Birde niye mama gibi karıştırdığınızı anlayamadım :uhm: daha kolay yesinler diyemi ..Ben ezmeden hepsini ayrı ayrı veriyorum..(sanırım benim acemiliğim yüzünden oğlanın çiğneme refleksi daha çabuk gelişecek-tatlicadiarzu-)

Bu arada bizim çocuk doktorumuz markette satılan yoğurtlardan da yedirebilirsin ama yeni tarihli olsun ve sadece iki gün beklet dedi..Ben muzu kendi sütümü karıştırarak veriyorum 5. ayından bu tarafa..Günde bi kasede yoğurt ve tarhana çorbası veriyorum..Aslında normal yemekler salçalı olmasa onlardan da vermek istiyorum ama salça konusunda çok tereddütlüyüm.Belki ilerleyen aylarda az az sulu yerinden yediririm..

ben sütü şişe sütten yaptım. ama 1 kere yaptım beceremedim bugün tekrar yaptım bakalım sabaha nasıl olacak. annemde kaynanamda açık sütten yapıyor. ordanda yediriyorum. bazen hazırda yediriyorum. nebileyim karıştır gitsin işte bi birinden bi birinden-tatlicadiarzu-

doğru dedinya sağlıklı yesin derken bide huysuz yapmayalım çoçukları sonra onu yemem bunu yemem gider karısına der benim annem bana bunu yedirirdi benim annem şöyle yapardı gelinler kötü konuşmasın arkamızdan:roflol:
bugün ablama gittim kahvaltıda unuttum bişeyler almayı buğraya yaptım kahvaltısına süte un azcık şeker koydum pişirdim muhallebi yaptım yedi çok güzel öğlene kabak yemeği vardı ezdim çatalla onu yedirdim. ne varsa onu yedirdim misafir umduğunu değil bulduğunu yicek dimi ama:))) yatmadan öncede pirinçli kaşık maması ve bebe büsküvili mama yedi yattı yaramazcokacimcoook

Son düzenleme:
Annem yoğurdu açık sütten yapıyor bi sorun olmadı..Önemli olan iyi kaynatmak, birde çok güneşte bekletilmemesi gerekiyormuş sütün yani sürekli aldığınız biri varsa ve temiz olduğunu düşünüyorsanız sorun olacağını sanmıyorum..Annemler biliyor ayarını sütü çok kaynatmakta iyi değil o zamanda vitaminleri ölüyor ama pastörize sütlerde de uzun ömürlü olsunlar diye bi dolu katkı maddesi oluyor ve süt tadından çok uzak geliyor bana..Hele ünlü marka olan bazı kutu sütlerinin resmen yarısı su hiç süt tadı yok..Açık sütü kaynamaya başladıktan sonra 5 dk daha kaynatmak gerekiyor fazla kaynatmamak lazımmış öyle okudum internette..

ben paztörize süt kullanıyorum veya günlük sütlerden.yoğurdu kavanoz mamalarının kavanozuna mayalıyorum.çok güzel oluyor.ters çeviriyorum dökülmüyor yani siz düşünün artık nasıl olduğunu :)))))) çok mu övündüm neee he heee :)))) neyse bugün ben de kahvaltı yaptırdım.armut püresi ve yoğurt verdim.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…