ek gıdaya başlayan arkadaşlar sabah öğününde bebişlere ne yediriyrsunuz

bercis

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
10 Temmuz 2008
45
0
45
kızlar pazartesi işe başlıyorum.yaklaşık 1 aydır sabahları meyve suyu ile cici bebe karıştırıp veriyordum.geçenlerde hero baby in kahvalti saatşini aldım beğenerek yedi ama başka alternatif varmı tavsiye edeceğiniz değişik bişeyler veriyim......

meyve suyunun içine yumurta sarısı ile peynir atabilirsin cicibebenin yanında.benimki yiyiyor

canım benim bebeğim 2 nisanda 5.ayını doldurdu senin kuzun kaç aylık:)

doktorum bana labne peynir yedirmemi söyledi canım ben ondan veriyorum

devam mamasıyla hazırlıyorum 3 4 tane bebe buskıvı yumurtanın sarısı tuzsuz peynır 1 cay kasıgı pekmez az bısey bebe ekmegı hazırlayıp verıyorum bazen ırmıkte koyuyorum haslayıp cok guzel oluyo bayılıyo 1 kase yıyo 6 aylık oglum

benim bebeğim 28 nisan doğumlu.1 haftadır meyve sularını veriyorum.2 gündür bisküviye başladım.sadece sabahları veriyorum siz nasıl veriyorsunuz.peynir ve yumurta için daha erkenmi?1 tane bisküvi veriyordum ağlıyodu 2 tane yaptım ağzını silince çığlıklar atıyo artırmalımıyım.ailemden çok uzaktayım yalnızım tecrübesizlik var bide.gün içinde başka bişeyler veriyomusunuz

canım ben gün içinde uykudan kalkınca ağzı tatlansın diye mutlaka sıvı bişeyler veriyorum meyve suyu su yada meyve püresi gibi sonra ana ögünlerde tarhana çorbası yada sebze çorbası ara öğünlerde ise yoğurt veriyorum akşamları ise hero baby nin tahıllı gece kaşık maması var onu veriyorum tarifinde 4 yemek kaşığı diyor ama fazla geliyor kızıma ben 2 çorba kaşığı ile hazırlayıp muhallebi kıvamına getirip veriyorum sonrasında hiç birşey yedirmiyorum sadece emziriyorum.bir de ben pazartesi işe başlıyorum.sanki işte çalışıyormuşum gibi bu hafta düzenli sütümü sağıp buzdolabında muhafaza ettim ve yemeklerden sonra şöyle 20 cc kadar anne sütünü ılıtıp kaşıkla veriyorum içiyor şimdilik.ne kadar uzun oldu dimiiii :) annelik işte bu her şey teferruat ama değer bebişlerimize birde peynir ve yumurta için erkenmi diye sormuşşun ben henüz başlamadım ama bu hafta denicem arkadaşlar başlamış bak.birde ben bebe bisküvi sini 5 tane veriyorum meyve suyu ile karıştırıp .sen emziriyormusun bebişini

canlarım ben daha 2 gün önce dr a gittim
kahvaltı için
bebe bisküvisi
labne
yumurta sarısı
devam mamasıyla karıştır ver dedi
2 gündür veriyorum severek yiyor

öğlenleri ya meyve püresi ya da patates-havuç-pirinç püresi veriyorum
akşam 5 gibi de yoğurt
diğer tüm zamanlarda anne sütü veriyorum...

OFF ÇILDIRICAM YA BENİM KIZ BEBE BİSKÜVİSİNİ PEK SEVMİYOR BEBE BİSKÜVİSİNİN İÇİNE ŞEFTALİ VE MUZ KATIYORUM MAMA HALİNE GETİRİP VERİYORUM ONUDA 1 TANE BEBE BİSKÜVİSİ ANCAK YİYOR PEK İSTEMİYOR ZORLA VERİYOM. YA SİZLER NASIL HAZIRLIYORSUNUZ. VERİYORSUNUZ YAZARMISINIZ :çok üzgünüm:

emziriyorum ama sanki çok verince beni emmeyecek gibi geliyor.ben emsin diye ücretsiz izine ayrıldım hiç kıyamıyorum bide dudak bükerek ağlaması beni eritiyor resmen.senin bebeğin ne kadarlıka.s.

canım benim oğlumda 7 nin içnde ben sabah ve akşamları 9-10 tane veriyorum cici bebe biberonda veriyorum azla katı olmuycak şekilde ve bisküvi verdiğim zaman anında kakasını yapıyo bilmeyen arkadaşlara tavsiye ederim he bide bebeğe ekmeği verdim sevmedi 100cc lik devam maması hazırlayıp içine 2 tanesini atıp biraz pekmez atıyorum ama sevmiyo başka neyle yapabilirim söylrmisiniz :smiley-cool:

:bbo:
emziriyorum ama sanki çok verince beni emmeyecek gibi geliyor.ben emsin diye ücretsiz izine ayrıldım hiç kıyamıyorum bide dudak bükerek ağlaması beni eritiyor resmen.senin bebeğin ne kadarlıka.s.

2 nisan doğum 5 ayı yeni bitirdik bende ücretsiz izindeydim işte başlıcaz bakalım bana önceleri çok mu verdim acaba şimdi kusacak ya yedikten sonra emmezse diye hep kafam karışıyordu ama zamanla azar azar şimdi oda alıştı bende onun limitine.hemen arkasından da dediğim gibi memeyi bırakmasın diye kaşıkla sütümü ılıtıp 10 bazen 20 cc kadar içirip uyutuyorum tatlım.zor bırakacam bende bide kayınvalidem bakacak işim daha zor :)işe mi konsantre olayım eve mi kızıma mı şaştım valla:)

canuım yaa ben haftaya başlayacağım yumurtayada sen katı mı yoksa rafandanmı yapıyorsun birde sarısınıjn tamamınımı koyuyorsun peyniri nekadar koyuyorsun birde labnenin çeşitleri var yaa sen hangisini veriyorsun?:):uhm:

canım yumurtayu asla rafadan vermiyoruz
beyazı asla karışmamalı hatta bir 7-8 dakika kaynatıyoruz
sarısının 4 de biri ile başla dedi dr um
her hafta arttırılacakmış
labneyi de valla adını bilmiyorum ama pınarın yeşil olanını koyuyoruz..
peyniri de 1 çay kaşığı koyuyorum ...

arkadasım sütün yetmediği içinmi ek gıdalara baslattı doktorun.bızımde pzt gunuydu doktor randevumuz bıze sadece 6. ayda ek gıdalara tam olarak gecıcegımızı soledı.bunun yanında bu aydan ıtıbaren alısması ıcın gunde tadımlık olmak sartıyla meyve suyu ve yogurt verebılırsın dedı.bu aydan baslamalıymısızkı tadına baktırmaya 6. ayda sorun cıkartmamalıymıs.sasırdım bende mi baslasam kahvaltı vermeye.pek bı ozendım sımdı:1rolleyes:

canım benim sütüm öyle bol değil son 1 aydır
neler yedim neler içtim arttıramadı
biraz da stresli bir dönemdeyim ondan galiba
sağmayla felan asla gelmiyor
o yüzden başladık
bir de aynı zamanda ben önümüzdeki hafta işe başlayacağım
süt de bırakamayacağım için
kendim alıştırmak istedim...

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…