ek gıdaya başlayan arkadaşlar sabah öğününde bebişlere ne yediriyrsunuz

Ben hala anne sütü veriyorum sadece.ara sırada tadımlık meyve suyu ama sizin yazdığınız menüleride not alıyorum,1 ay sonra çok işime yarıyacak.şimdiden teşekkürler arkadaşlar..

merhaba annişler benim kızım 28 mart doğumlu 5 ayına kadar sadece anne sütü aldı şimdi yeni yeni ek gıdaya başlıyoruz geçen hafta meyve suyu verdim bu hafta yoğurdu deniyorum haftayada çorbalara başlayacağım kahvaltıya 6 ay başlamayı uygun gördü drumuz.
milupa ve smı mamalarını denedim ama kızın yemedi gıdaların haricinde cicibebe vermek istiyorum ama ilk vereceğim nasıl vermeliyim sizler nasıl verdiniz

canım benim sütüm öyle bol değil son 1 aydır
neler yedim neler içtim arttıramadı
biraz da stresli bir dönemdeyim ondan galiba
sağmayla felan asla gelmiyor
o yüzden başladık
bir de aynı zamanda ben önümüzdeki hafta işe başlayacağım
süt de bırakamayacağım için
kendim alıştırmak istedim...

koalayım anlıyorum seni.nasılsa baslayacaklar.bu arada işe baslamamıs olman cok gusel ben 2. ayımıza gırdıgımız gun isteydım:KK43:(allahtan evım cok yakında gunde 2 kere gıdıp emzırdım hep.bebeklerımızın ıstahı ve saglıgı hep yerınde olsun.anneler üzülmesinn :1rolleyes:

eeeeeeeeee benim sütüm azdı 2 aydır mama veriyoruz doktorum hayır dedi ek gıdatya mama almaktan falan bezdik özellikle hazırlamak çok zor yorucu uykuluysan birde meyve sularını falan da vermek istiyorum zaten veriyordum kes dedi sabahları bebe bisküvisi pekmez bayılıyordu doktor hiçbişey verme dedi e oğlum bu hafta 6 aya giriyor geç kaldık biz o zaman sonra nasıl alışacak ki ek besinlere

eeeeeeeeee benim sütüm azdı 2 aydır mama veriyoruz doktorum hayır dedi ek gıdatya mama almaktan falan bezdik özellikle hazırlamak çok zor yorucu uykuluysan birde meyve sularını falan da vermek istiyorum zaten veriyordum kes dedi sabahları bebe bisküvisi pekmez bayılıyordu doktor hiçbişey verme dedi e oğlum bu hafta 6 aya giriyor geç kaldık biz o zaman sonra nasıl alışacak ki ek besinlere

eee ne yiycek bu çocuk nasıl büyüyecekmiş.her şey dr kalırsa

bilsem valla karar aldım bugün geri başlayacvam ek gıdaya birazdan yoğurt yapacam oğluşuma mis gibi de meyva suyu ohh amaaan yesin de büyüsün

ben herşeyi veriyorum valla bu sabah 3 cicibebe 1 şeftali suyuna koydum verdim dahada istedi oğluşum.şimdide kabakla patatesi haşaldım çorba gibi onu vereceğim yoğurtumuda hazırladım ikindide onu veririm akşamda muhallebi.tabiki emiyor.1 arkadaşım 6 aydan sonra başladı ve hiç birşey yediremiyor.sabah birde yumurta sarısı vermiştim gayet güzel yiyor

ben herşeyi veriyorum valla bu sabah 3 cicibebe 1 şeftali suyuna koydum verdim dahada istedi oğluşum.şimdide kabakla patatesi haşaldım çorba gibi onu vereceğim yoğurtumuda hazırladım ikindide onu veririm akşamda muhallebi.tabiki emiyor.1 arkadaşım 6 aydan sonra başladı ve hiç birşey yediremiyor.sabah birde yumurta sarısı vermiştim gayet güzel yiyor
maşallah :nazar: 41 kere nasıl alıştırdın ben korkuyorum ya . şuan sadece 11 gibi meyve püresi yada suyu akşam 21den sonra yoğurt. birde bişey merak ettim ceylin emer gibi yiyor bu zamanla düzelir mi

maşallah :nazar: 41 kere nasıl alıştırdın ben korkuyorum ya . şuan sadece 11 gibi meyve püresi yada suyu akşam 21den sonra yoğurt. birde bişey merak ettim ceylin emer gibi yiyor bu zamanla düzelir mi

yani yutma reflexi yokmu?ben 4 aydan itibaren başaldım azar azar.önce öyleydi hatta bibeonla da veriyordum yoğurtu şimdi kaşıkla yiyor zamanla alışır.

bana da başlatmadı dr. sadece m.syu dedi. ama ben ek olarak yoğurt ve meyve püresi de veriyorum bisküvi sordum daha çok küçük bisküvi için dedi. küçük dediği 5 aylık.zaten mama alıyo bu çocuk ek besin daha iyi değilmi mamadan anlamadım gitti.

arkadaşlar evde yoğurdu nasıl hazırlıyorsunuz.açık süt bulmam biraz zor.pastörize sütle denedim olmadı fikri olan varmı?birde muhallebiyi nasıl yapıyorsunuz sütlemi?

Bu drları çözemedm gitti, benm kız da mamayla besleniyo,adam meyve suyu dene diyor, bak bi tanesi kahvaltıya ok demiş..
Cnm yoğurt hazır sütle ben de tutturamadm sünen bişey oluyor.mamayla iyi.Açık süt benm de bulmam zor,hazr süt biraz mama ve mayası da ev yoğurdu olursa guzel oluyo.
ha bir de pınar cocuk süt küçük paketle yaptım guzel olmuştu.

Ben hala anne sütü veriyorum sadece.ara sırada tadımlık meyve suyu ama sizin yazdığınız menüleride not alıyorum,1 ay sonra çok işime yarıyacak.şimdiden teşekkürler arkadaşlar..

ben de hep okuyorum senin gibi sonra işime yarar diye bu arada ek gıdaya başlamayan sadece biz mi kaldık acaba bazen herkes veriyor versemmi diyorum sonra 6 ay anne sütü aklıma geliyor vazgeçiyorum kilosu da iyi gerek duymadım şimdiye kadar meyve suyu bile vermedim ben

ben de hep okuyorum senin gibi sonra işime yarar diye bu arada ek gıdaya başlamayan sadece biz mi kaldık acaba bazen herkes veriyor versemmi diyorum sonra 6 ay anne sütü aklıma geliyor vazgeçiyorum kilosu da iyi gerek duymadım şimdiye kadar meyve suyu bile vermedim ben

canım ben işe başlayacağım için mecburen ek gıdaya geçtim.eğer evde kalıp yada daha fazla ücretsiz izin alıp bebeğime bakabilseydim inan bende 6 ay zadece emzirirdim.ancak çalışmam gerekiriyor o yüzden başladık.eğer senin böyle durumun yoksa bencede emzirmeye devam et yinede öyle 1 yada 1/2 çay kaşığı kadar tadımlık ta olsa az az tatttır .sonra ek gıdaya gecişin kolay olsun dimi:)hayatta sütten başka lezzetlerde varmış desin yavrucak yavvvvv:)

canım,nasılsa evdeyim,müsaitim.sütümde var,emzirmek en iyisi şu durumda.ben ara sıra.meyve suyu veriyorum.düzenli suyunu veriyorum.ama meyve suyu tadımlık...

süthaneden süt alıp evde yoğurdumuzu yapıyorum gayette güzel oluyor severek yiyor . muhallebiyi nasıl yapıyorsunuz

bayramdan sonra ben de işe başlıcam ama eve çok yakın okulum gelip emzirebilirim ama yine de ramazanın sonuna doğru ek gıdalara başlarım alışsın dediğiniz gibi, zaten 5,5 aylık falan olcak

kızım 6 aylık ve 3 gündür milupanın tahıllı ballı kahvaltısını veriyorum şimdilik seviyor bunun yanında peynir ve yumurtayı karıştırmadan ayrıca veriyorum içecek olarak da elma suyu zamanla çeşitlenecek menüsü

iki hafta önce dr gittiğimizde kilosu iyi ama bu ay alması gereken kiloyu almamış artık anne sütü yetmiyo dedi pirinc ununa başladık günde bir öğün veriyorum eğer bakıyorum göğüslerimde süt varsa o zaman sade anne sütü veriyorum meyve suyuna ve yoğurda geçen ay başlamıştık neyve suyunu seviyo ama yoğurtla pek arası yok

X