Bebek Beslenmesi ek gıdalar ve bebek gelişimi

Bebek Beslenmesi, Ek Besin Önerileri, Mamalar, Anne Sütü, 3 yaştan büyük çocukların çok yeme ya da yememe, obezlik, iştahsızlık, okulda beslenme, beslenirken dikkat edilecek konuların yani her türlü yeme problemlerinin paylaşıldığı alan.
hadi kızlar bende çıkıyorum duşa gircem cimcimem uyurken kocişte yok işallah uyanmaz :18:yarın görüşürüz fırsat bulursam iyi geceler:79::KK54:

hadi gecmıs olsun asualp atlattınız

çok sevindim canım, bence de kendinizi üzmeyin muhakkak çocuklarda o enerji alır sizden ,senin de söylediğin gibi bu şekilde büyüteceğiz elbette zor anlarıda olacak bu çocukları büyütmenin yoksa anne olmak bu kadar değerli olmazdı bence:KK71:

tEŞEKKÜRLER KIZLAR :KK66:))

Boğaz enfeksiyonu canım. Biraz rahatladım canım sağol. Hiçkimsenin bebegi hasta olmasın;( ilaç ne kullanıyorsunuz canım? Biz de gecirmiştik idrar yolu enfeksiyonu

SUPRAX die bi ilaç 10 gün dedi ama biz 2 günde şişeyi yarıladık çok mu verdim acaba gerçi kustuğu için çoğu boş gitti :SS
Tekrar snada geçmiş olsun cnm, iyi gecler herkese..

merhaba hanımlar iyi gecler gerçekten yardımınıza ihtiyacım var oğlum 16 aylık yemek yediremiyorum mama yiyor ama yemek türü şeyler yemiyor çiğnemiyor açıkçası hemen çıkartıyor üstelik anemi kanı çok düşük ne yapacağımı şaşırdım bana akıl verin

kızlar ceza aldım yaa :KK53: neden aldığımı duysanız dumur olursunuz.. tamamen yanlış anlaşılma :KK59: itirazettim umarım kabuledilir. bidaha olursa uzaklaştıracaklarmış beni :KK43:

hanımlar nerdesınız ya mısafırlerı atlatın artık acıyorum acıyorum ımse yook bu arada kızımın ilk dişi patladı:KK64::KK64::KK64::KK64::KK64::KK66::KK66::KK66::KK66::KK66::KK66::KK66::KK66::KK66::KK66::KK66:

tebrikler canım.. hadi darısı başımıza. nasıldı çok sıkıntı oldu mu?

kızlar emel nerde gelmiyormu? mlbstnc?

bilmiyorum canım yaa ben de merak ettim onu umarım bi sorun yoktur..

sağol canım benim, bugün baska bir dr a götürdüm canım ilaçlarını değiştirdi iyi olacak insallah;(
Kızlar doğdugundan bu yana bebeklerinizde antibiyotik kullandınız mı hiç? Biz 3 kez kullandık kendim bile çoook zorunlu olmadıkça kullanmam oğluma çok üzülüyorum ben içim yanıyor ilaç verirken çok ağlıyor bugün dayanamadım onunla beraber ben de ağladım

canım biz de kullandık. doğduğunda idrarını yaptığı yerde darlık var demişti doktor. eğer sıkıntı olursa sünnet edelim dedi. 2 haftalıkken pipisi kızardı götürdük sünnet ettiler iltihap varmış içinde ondan antbiyotik de verdiler ama bizimki tadını çok severdi. hatta videosunu çekmiştim. metsili içince yüzünü buruştururdu ama antibiyotikte ağzını şapırdatırdı :KK1:

kızlar ceza aldım yaa :KK53: neden aldığımı duysanız dumur olursunuz.. tamamen yanlış anlaşılma :KK59: itirazettim umarım kabuledilir. bidaha olursa uzaklaştıracaklarmış beni :KK43:

canım biz de kullandık. doğduğunda idrarını yaptığı yerde darlık var demişti doktor. eğer sıkıntı olursa sünnet edelim dedi. 2 haftalıkken pipisi kızardı götürdük sünnet ettiler iltihap varmış içinde ondan antbiyotik de verdiler ama bizimki tadını çok severdi. hatta videosunu çekmiştim. metsili içince yüzünü buruştururdu ama antibiyotikte ağzını şapırdatırdı :KK1:

canım neden ceza aldın ki? doğdugunda kullandık antibiyotiği anlamıyordu agzına ne verirsem yutuyordu ama şimdi gözü açıldı şişesinden biliyor ilaçları. kaşık şırınga vs.görünce başlıyor ağlamaya yemek bile yediremiyorum neredeyse

kızlar oğlumun videosunu çekip facebookda paylaştık hedef 10.000 sizde beğenip paylaşırmısınız lütfen.

Yusuf Özger | Facebook
çok tatlı canım maşallah benimki hayatta uyumaz öyle cadı gibi bişey benim oğlum
çok geçmiş olsun canım sıla kullanmadı antibiyotiği ama rahimdeki enfeksiyondan dolayı ben kullandım sütüme geçer diye 4 gün kullandım bıraktım
daha sonra rahimde 5 cmlik kist çıktı doktor emzirmeyi bırak doğum kontrol hapına başlayalım diyo ama bırakmıcam en azından 1 yaşına kadar emsin yavrum
tesekkürler canım sana da geçmiş olsun kontrollerini ihmal etme büyüyebiliyor ya o kistler Allah korusun

merhaba hanımlar iyi gecler gerçekten yardımınıza ihtiyacım var oğlum 16 aylık yemek yediremiyorum mama yiyor ama yemek türü şeyler yemiyor çiğnemiyor açıkçası hemen çıkartıyor üstelik anemi kanı çok düşük ne yapacağımı şaşırdım bana akıl verin

canım böyle çok zor oluyor Allah kolaylık versin, küçükken parçalı seylere alışmamış gibi sanki. yavas yavas sanki ek gıdaya yeni başlamış gibi davransan yani önce blenderdan çek yemekleri sonra tel süzgeçten geçir onu sorunsuz yemeye başlayınca da çatalla ezersin daha sonra çiğnemeye başlar sanırım. kendimi senin yerine koydum ben öyle yapardım galiba. birden çiğnemesini beklemezdim adım adım yaklaşmak daha mantıklı gibi. kan damlası kullanmıyor musunuz? kan eksikliği de iştahsızlık ve isteksizlik yapar canım

Son düzenleme:
günaydın kızlar:KK62::KK62::KK66::KK66::KK1:

Kızlar oğlum bugün oldukça iyiydi en azından ateşi yükselmiyo artık ateş düşürücü vermeyi bıraktık ama 10 gün antibiyotiğe devam.

Canım sanada çok geçmiş olsun sizinki neydi ben geçmişi okuyamadım boğaz mı idrar yolu mu? benim oğlumda içmiyo ilaçları ağzını kapatıyo. Doktor olmazsa iğneye geçelim dedi ama ben olmadık şaklabanlıkla döküyorum ağzına çok zorlarsamda kusuyor. Ağlama sende üzülme. Galiba kendimize çok yükleniyoruz çocuk böle böle büyücek diyorum artık ben biraz daha rahat olmaya çalışıyorum üzülmsemde bişey değişmiyor. Sütüm azalıyor o yüzden sende üzülme... :KK43:

gözünaydın asualp,geçmiş olsun:KK71:

neden ceza aldın canım üzüldüm bak,dün akşam nasıl geçti?Mustafa çok yaramazlık yaptı mı?

neden ceza aldığım hakkında en ufak bir fikrim yok. bi konuya 3 kelime bişey yazmışım. böyle gryik türü şeyler yazmayın diye uyarı yazmışlar.. ben o an geyik bile yapmamıştım. neyse itiraz ettim dönsünler de size atarım linkini..
dün akşam oldukça yorucuydu ama neyseki yemeklerin hiç biri fiyasko olmadı.. oğlumun da maşallahı vardı. ama yine yemeğini yemedi nedense.. biz yemek yerken o da koltuğunda oturup diş kaşıyıcısıyla dişlerini kaşıdı :nazar: tabi sonlara doğru huysuzlanmaya başladı. neyseki kucakçı abla bebeği yapışmış gibi kucağında tutmadı ama eşi sağolsun oğlumu atıp tutmaya çalışarak yüreğimizi ağzımıza getirdi eşimde gidip hemen aldı kucağından.. :63: bi de espiri yapıyo "oğlun az önce serbest düşüş öğrendi" diye :KK57: ben de küçük bebekler beyin kanaması geçiriyor atıp tutuldukları için dedim sustular... eşimin rengi felan attı.. :KK53: neyse oğlum uyuduktan sonra sohbet muhabbet iyiydi.. ama dizlerim hala ağrıyor.. çok yorulmuşum :97:

ne cezası canım ya çok şaşırdım :KK53:, itirazına cevap gelince bildirirsin bize de.

anammm arkadaşımm gelmiş hoşgeldin canımmm
hosbulduk fıstıgım nerelerdesın gorusemedık
tesekkurler canım

tesekkur ederım canım kecı sutunun ozel bı nedenı var mı ınek sutunden faydalı mı

keçi sütü anne sütüne en yakın değeri olan süt zaten ınek sutunu 1 yasına kadar zorunlu olmadıkça vermıyor doktorlar

evet bende ınek sutunun allerjı yapabılecegını bu yuzden 1yasına kadar verılmemesı gerektıgını duymustum kecı sutunu nerden temın edıyosun

kızlaaaaaaaaaaaaar haberler süperrrr :KK66::KK66::KK66: regli oldum :KK62::KK62::KK62: darısı başına kardeşim :KK16::KK16::KK16:

ğünaydın kızlar ben geldim sonundaaaaaaaaaaaaaa.nasılsınızz.bu arada harpy nden ceza aldın canım benim.üzüldüm.regl olmanada sevindeim.bak şimdi ğör sen nasıl kilo veriliyormuş.:21::21::21:

slm kızlarr,akşama kayınvalideye gidecez,bakalım yine ne dokundurmalar yapacak Utkuyla ilgili:KK37: oğlum kabız olmuştu dünden beri kaka yapmıyordu,bugün zorlanarak yaptı yavrum,başını tırmaladı canının acısından yaparken:KK50: şimdi rahatladı uyuyor.
bugün ilk kez emekleme ipuçları verdi,yüzüstü yatıyordu,ters döndü tekrar yüzüstü çevirdi kendini 2-3 kere:emir_bebek:,bir mutlu oldum ki:nazar:

neden ceza aldığım hakkında en ufak bir fikrim yok. bi konuya 3 kelime bişey yazmışım. böyle gryik türü şeyler yazmayın diye uyarı yazmışlar.. ben o an geyik bile yapmamıştım. neyse itiraz ettim dönsünler de size atarım linkini..
dün akşam oldukça yorucuydu ama neyseki yemeklerin hiç biri fiyasko olmadı.. oğlumun da maşallahı vardı. ama yine yemeğini yemedi nedense.. biz yemek yerken o da koltuğunda oturup diş kaşıyıcısıyla dişlerini kaşıdı :nazar: tabi sonlara doğru huysuzlanmaya başladı. neyseki kucakçı abla bebeği yapışmış gibi kucağında tutmadı ama eşi sağolsun oğlumu atıp tutmaya çalışarak yüreğimizi ağzımıza getirdi eşimde gidip hemen aldı kucağından.. :63: bi de espiri yapıyo "oğlun az önce serbest düşüş öğrendi" diye :KK57: ben de küçük bebekler beyin kanaması geçiriyor atıp tutuldukları için dedim sustular... eşimin rengi felan attı.. :KK53: neyse oğlum uyuduktan sonra sohbet muhabbet iyiydi.. ama dizlerim hala ağrıyor.. çok yorulmuşum :97:
bize gelen arkadaşın çocuğu Utkuyu uyutmadı bir türlü,annesi bize gelmeden demiş Utkuyla bol bol oyun oynarsın,çocuk uyutmak istemdi bir türlü,bir ara uyuttum odasının önünde bilerek gürültü yaptı uyansın diye.kadına da çok kızdım içimden sen ne diye diyosun çocuğa seninle oynar falan diye,o daha bebek bol bol uyur gibilerinden bişeyler desene:KK47:
kızlaaaaaaaaaaaaar haberler süperrrr :KK66::KK66::KK66: regli oldum :KK62::KK62::KK62: darısı başına kardeşim :KK16::KK16::KK16:

gözün aydın canım:KK76:

slm kızlarr,akşama kayınvalideye gidecez,bakalım yine ne dokundurmalar yapacak Utkuyla ilgili:KK37: oğlum kabız olmuştu dünden beri kaka yapmıyordu,bugün zorlanarak yaptı yavrum,başını tırmaladı canının acısından yaparken:KK50: şimdi rahatladı uyuyor.
bugün ilk kez emekleme ipuçları verdi,yüzüstü yatıyordu,ters döndü tekrar yüzüstü çevirdi kendini 2-3 kere:emir_bebek:,bir mutlu oldum ki:nazar:

bize gelen arkadaşın çocuğu Utkuyu uyutmadı bir türlü,annesi bize gelmeden demiş Utkuyla bol bol oyun oynarsın,çocuk uyutmak istemdi bir türlü,bir ara uyuttum odasının önünde bilerek gürültü yaptı uyansın diye.kadına da çok kızdım içimden sen ne diye diyosun çocuğa seninle oynar falan diye,o daha bebek bol bol uyur gibilerinden bişeyler desene:KK47:

gözün aydın canım:KK76:

maşallah canım Utku beye:KK1:,Mehmet Alp emeklemeye uğraşıyor güya uçacakmış gibi o kadar komik ki bacaklar havada kollar havada ,gövdesi yerde :KK60::KK60:

maşallah canım Utku beye:KK1:,Mehmet Alp emeklemeye uğraşıyor güya uçacakmış gibi o kadar komik ki bacaklar havada kollar havada ,gövdesi yerde :KK60::KK60:

bizimki bir aydır onu deniyordu,baktı uçamayacağına karar verdi heralde,emeklemeye çalışmaya başladı:emir_bebek::KK60::KK60::KK60:

sağol canım çok fazla sıkıntı olmadı bıraz huysuz sadece on dişler pek ateş yapmazmış zaten bakalım azılar da ne olcak darısı basınıza ay bu arada ne cezası ya neyse sonuçlansında haber veırsın yazına bakarız :)

X