Bebek Beslenmesi ek gıdalar ve bebek gelişimi

Bebek Beslenmesi, Ek Besin Önerileri, Mamalar, Anne Sütü, 3 yaştan büyük çocukların çok yeme ya da yememe, obezlik, iştahsızlık, okulda beslenme, beslenirken dikkat edilecek konuların yani her türlü yeme problemlerinin paylaşıldığı alan.
bencede mevsimi değil.benim eşim akşam buğday kepeği getirmiş(kepekli un değil).arkadaşı alıyormuş oda almış.bebeklerin çorbalarına konuyormuş.hazmı kolaylaştırıyormuş,kansızlığa iyiymiş,kilo yapıyormuş,daaha birçok şeye faydalıymış.denemedim ama deneyeceğim.intte buğday kepeğinin faydaları yazınca çıkıyor.......

ama kışın olmaz mı balkabagı burda hala havalar çoook soguk..

nasıl mevsımı degıl pazarda balkabagı dolu burda hepsı de yerlı uretım..yazın olmaz kı benım bıldıgım..kucuk bır parca balkabagını az mıktarda suda haslıyorum bebegıme ıcırdıgım suyla yapıyorum ama cesmeden koymuyorum..haslanan kabak (kısa surade haslanıyor) ezıyorum pure gıbı..ıcıne devam sutu ya da sutlu pırınçlı muhallebıyle verıyorum bayılıyo ona..hanı bu tatlısı yapılan kabak ...:26:

anladım canım saol...

ama kışın olmaz mı balkabagı burda hala havalar çoook soguk..

canım inan bayağıdır pazara gitmiyorum.markettede hiç denk gelmedim.benim kayınvalidem bahçeye eker.bizde sonbaharda getiririz.kışında yenir.ama neredeyse ilkbahardayız o nedenle söyledim.ama yanlış olabilirim.belkide sen doğrusundur.................:KK31:

Herkese teşekkürler.Şimdilik iyi bakalım akşamada olmazsa atlatırız.Benim oğlum 7 eylül doğumlu.Birisi sormuş. Bursada heryer kar çok güzel.Ama dışarı çıkıp keyfini çıkaramıyorum maalesef.Artık seneye.

arkadaslar konumuzla alakası yok belkı a ma dıkkatımı cektı belkı bılenlerınız varır ama benım yenı haberım oldu ve toplamaya calısıcam belkı dıkkatınızı ceker paylasmak ıstedım Tane Tane Kapakları Toplayalım, Adım Adım Engelleri Aşalım
‎""tane tane kapakları toplayalım adım adım engelleri aşalım"" BUGÜN SABAH GAZETESİ ANKARA EKİNDE BİR HABER BENİ ÇOK DUYGULANDIRDI,"BİR KAPAK VER BİR ENGELİYİ SEVİNDİR" KAMPANYASINA KATILAN "ÖZCAN SABANCI KIZ TEKNİK VE MESLEK LİSESİ" ÖĞRENCİLERİ YÜZLERCE KAPAK TOPLAYIP BU KAMPANYAYA KATILMIŞLAR,,BİZ NEDEN YAPMIYALIM ARKADAŞLAR,BEN İŞ YERİMİN ÖNÜNE BİR KUTU KOYACAĞIM VE KUTUNUN ÜZRİNE " BİR KAPAK VER BİR ENGELLİYİ SEVİNDİR" YAZISI YAZICAĞIM,LÜTFEN SİZDE,HER NE İŞ YAPIYORSANIZ YAPIN ,İŞ YERİNİZİN KAPI ÖNÜNE BİR KUTU KOYUN,ÜZERİNE YAZI YAZIN,BİZDE ELIMIZDEN GELENİ YAPALIM..Kaç Kapağa Kaç Tekerlekli Sandalye Alınabilir: Yaklaşık 250 kg Plastik kapak ile 1 tekerlekli sandalye alınabilmektedir.....Hangi Kapaklar Kampanya Kapsamında: Plastik kapak olmalı, renk ve büyüklük önemli değil. kapaklar için 0216 570 50 99 nolu Alo Çevre Hattından bilgi alabilirsiniz. Türkiye'de 8,5 milyon engelli vatandaş bulunmakta,BUNLARIN ARASINDA BİZDE OLABILIRIZ...

canım inan bayağıdır pazara gitmiyorum.markettede hiç denk gelmedim.benim kayınvalidem bahçeye eker.bizde sonbaharda getiririz.kışında yenir.ama neredeyse ilkbahardayız o nedenle söyledim.ama yanlış olabilirim.belkide sen doğrusundur.................:KK31:

burda hala daha kar var belkı de onceden toplanıp sımdı satılıyormudur ..benımde aklım karıstı ..buranın mevsımı cok garp ben okulumda mayısta bıle soba yakıyorum belkı onla alakalı olabılır canım..tesekkur edrım yıne..haftaya pazardakılere sorayım bakayım..:KK34:

arkadaslar konumuzla alakası yok belkı a ma dıkkatımı cektı belkı bılenlerınız varır ama benım yenı haberım oldu ve toplamaya calısıcam belkı dıkkatınızı ceker paylasmak ıstedım Tane Tane Kapakları Toplayalım, Adım Adım Engelleri Aşalım
‎""tane tane kapakları toplayalım adım adım engelleri aşalım"" BUGÜN SABAH GAZETESİ ANKARA EKİNDE BİR HABER BENİ ÇOK DUYGULANDIRDI,"BİR KAPAK VER BİR ENGELİYİ SEVİNDİR" KAMPANYASINA KATILAN "ÖZCAN SABANCI KIZ TEKNİK VE MESLEK LİSESİ" ÖĞRENCİLERİ YÜZLERCE KAPAK TOPLAYIP BU KAMPANYAYA KATILMIŞLAR,,BİZ NEDEN YAPMIYALIM ARKADAŞLAR,BEN İŞ YERİMİN ÖNÜNE BİR KUTU KOYACAĞIM VE KUTUNUN ÜZRİNE " BİR KAPAK VER BİR ENGELLİYİ SEVİNDİR" YAZISI YAZICAĞIM,LÜTFEN SİZDE,HER NE İŞ YAPIYORSANIZ YAPIN ,İŞ YERİNİZİN KAPI ÖNÜNE BİR KUTU KOYUN,ÜZERİNE YAZI YAZIN,BİZDE ELIMIZDEN GELENİ YAPALIM..Kaç Kapağa Kaç Tekerlekli Sandalye Alınabilir: Yaklaşık 250 kg Plastik kapak ile 1 tekerlekli sandalye alınabilmektedir.....Hangi Kapaklar Kampanya Kapsamında: Plastik kapak olmalı, renk ve büyüklük önemli değil. kapaklar için 0216 570 50 99 nolu Alo Çevre Hattından bilgi alabilirsiniz. Türkiye'de 8,5 milyon engelli vatandaş bulunmakta,BUNLARIN ARASINDA BİZDE OLABILIRIZ...

:KK9::KK9::KK9::KK9::KK9::KK9::KK9::KK9:çok haklısın

evet bu kapak olayını bende duymuştum :KK9::KK9::KK9::KK9::KK9::KK9:

slm kızlar herkes iyi gibi mavi geçmiş olsun işallah kolayca atlatırsınız bizimde var bu ay 27 sinde:18:hayırlısı bakalım

şimdi biraz iş yapim cimcimem uyurken ayy sizden ayrılamıyorumda siz bagımlılık yapıyorsunuz he:KK9:ama bugün kararlıyım yapcam işleri:90:

bal kabağı son baharda yetişiyor ama çok dayanıklı olduğu için kışın tüketilebiliyor..

Slm kızlar ne döktürmüşsünüz yine oku oku anca geldim.Bizde aşıya gittik bugün.Yazık bacakları delik deşik oldu yavrumun. İnşallah ateş falan yapmadan atlatırız bugünü.Sağlı ocağındaki dr kilosu yine moralini bozma annesi dedi.Bide çok harektliymiş bak ondanda hızlı kilo almaz merak etme keyfi iyi onun dedi. Dönmelere başladımı dedi bende ne dönmesi nerdeyse 1 aydır emekliyor dedim.Kilo almaz çok bu dedi.Hasta olmasın yeter dedi.Stres yapmıycam diyorum kendime ama yinede takıyorum kafama neden zayıf diye.Aman neyse öyle işte sizler nasılsınız ??

ya sanırım bu klasik türk anası semirtme psikolojisinden kaynaklanıyor.. ben de de var aynı psikoloji.. sonuçta doktor iyi diyorsa çocuğa güvenmek lazım.. iyi değilse de bivitamin verirler açılır iştahı..

bencede mevsimi değil.benim eşim akşam buğday kepeği getirmiş(kepekli un değil).arkadaşı alıyormuş oda almış.bebeklerin çorbalarına konuyormuş.hazmı kolaylaştırıyormuş,kansızlığa iyiymiş,kilo yapıyormuş,daaha birçok şeye faydalıymış.denemedim ama deneyeceğim.intte buğday kepeğinin faydaları yazınca çıkıyor.......

canım buğday kepeği için erken olmsaın.. çocuğu kabızlıktan kurtarayım derken vitaminsiz bırakmayın. çünkü kepek besinlerin bağırsaktan hızlı bir şekilde geçmesine sebep oluyor. böylece vitaminler tam özümsenemiyor. bi doktoruna sor derim..

ben buradayım :KK3: hoşgeldin tuanas..

slmkızlar
topiğiniz güzel olmuş. benimde kızım 1 aydır ek gıda alıyor ama ben ağırlıklı anne sütü veriuorum ek gıdaya fazla geçmesim henüz. bulunduğumuz yerde taze sebze pek bulunmuyor budukca kendi yapğım yemekten kızıma tuzzunu baharatını katmadan ayırıyorum. kendi yediğimiz her şeyden vermeye çalışıyorum ki alışsın. burdan kendime faklı bilgiler alıcam.

şimdi biraz iş yapim cimcimem uyurken ayy sizden ayrılamıyorumda siz bagımlılık yapıyorsunuz he:KK9:ama bugün kararlıyım yapcam işleri:90:

aynen bende burası bağımlılık yapıyorum bugün bari uyutayım da iş yapayım dedim sıpanın da bugün uyuyası yok daha oturuyoruz :KK50:
ya ben dün marketten milupanın yeşilfasulye domates mamasını aldım. bugün de açtım yedireyim diyee hiç sevmedi:KK50:
bende sevmedim gerçi ama ne yapsam buzluğa falan koysam da sonra mı denesem acaba???

X