Bebek Beslenmesi ek gıdalar ve bebek gelişimi

Bebek Beslenmesi, Ek Besin Önerileri, Mamalar, Anne Sütü, 3 yaştan büyük çocukların çok yeme ya da yememe, obezlik, iştahsızlık, okulda beslenme, beslenirken dikkat edilecek konuların yani her türlü yeme problemlerinin paylaşıldığı alan.
benimkide seviyo ali babanın çiftliğini değişik hayvan sesleri çıkarınca gülüyor

konuya uygun şarkı üretiyorum ben hemen :KK1: mesela yemeğine zeytin yağı koyup; zeytin yağlı yiyemem aman şarkısını söylüyorum ya da hiç bişey bulamazsam konuyauygun uyduruyorum :KK1:

bende çok uyduruyorum hatta şu anda yazdığınımı karıştırmayayım diye şarkı halinde yazdıklarımı söylüyorum :KK60:(ne olur ne olmaz ali babayı şimdi söylemek tehlikeli araya bir möö möö karışabilir:KK60::KK60:)

günaydın kızlar:KK66:

1.haber; muhallebi yedikten sonra uyku düzeni bozuldu oğlumun yaa.. pazar akşamı yediğinde gece çok ağlamıştı hatırlarsanız, ptesi yemedi, dün akşam yedi ve gece o kadar çok uyandı ki anlatamam.. artık inanamıyordum üst katın bebeği ağlıyor herhalde bu mustafa olamaz diye gidiyordum odasına.. neden böyle olmuş olabilir? normalde kutuda tok tutar uzun süre uyur felan yazıyor. :44: iyi geceler yazıyor bi de utanmadan hiçiyi birgece olmadı benim için :KK57: mama üreticilerini dövmek lazım..

2. haber; maşallah yuvarlanmayı öğrendi benim oğlum. ve ilk kazamız da hemen arkasından geldi yuvarlanarak parkeye gitti oyun halısından, sonra doing! kafayı parkeye vurdu.. çok ağladı :KK59: sonra pencereden karlara baktık, karlar düşer şarkısını söyledik sakinleştik.. :KK1::KK69:
ben de aptamilin tahıllı gece mamasını kullandım tok tutar geceleri diye,ama tam aksine 1.5saate bir kalktı
benimkide seviyo ali babanın çiftliğini değişik hayvan sesleri çıkarınca gülüyor
bizim favorimiz mini mini bir kuş:emir_bebek:

günaydın kızlar:KK66:

ben de aptamilin tahıllı gece mamasını kullandım tok tutar geceleri diye,ama tam aksine 1.5saate bir kalktı

bizim favorimiz mini mini bir kuş:emir_bebek:

günaydın canım;
kendisi de mini mini bir kuş olduğundan olabilirmi acaba :KK1:
yaa inşallah zamanla düzelir diyorum. 1 hafta idare edelim bakalım.. eğer düzene girmezse bişeyler yapalım.

harpy oğlun yuvarlanmayı nasıl öğrendi,yani sen yardım ettin mi öncesinde neler yaptın?ben de çok istiyorum oğlumun yuvarlanmasını emeklemesini:KK1:ama ben yere hiç yastıksız koymuyorum göğsünün altına mutlaka yastık koyuyorum yere koyunca.

bende çok uyduruyorum hatta şu anda yazdığınımı karıştırmayayım diye şarkı halinde yazdıklarımı söylüyorum :KK60:(ne olur ne olmaz ali babayı şimdi söylemek tehlikeli araya bir möö möö karışabilir:KK60::KK60:)

alemsin :KK60::KK60::KK60:

bizde ali babanın çiftliğini seviyoruz

harpy oğlun yuvarlanmayı nasıl öğrendi,yani sen yardım ettin mi öncesinde neler yaptın?ben de çok istiyorum oğlumun yuvarlanmasını emeklemesini:KK1:ama ben yere hiç yastıksız koymuyorum göğsünün altına mutlaka yastık koyuyorum yere koyunca.

canım bize en iyi yatağı değiştirmek geldi. büyük yatağına geçtikten 3 gün sonra yüzüstü dönemeyi öğrendi.. 2-3 hafta kadar sonra da yüz üstünden sırt üstüne dönmeye başladı.. ben direk çalıştırmadım ama bizim büyük yatağa götürüp yanına yatıyorum hergün 1 saat kadar.. orada oynuyoruz, dönüyor oynuyor kendi çapında çok pratik yaptı öyle. 2 gün önce baktım sırt üstüne dönmeye çalışıyor ayağına destek oldum. 5 dk sonra kendi döndü.. yeri dar olunca herşeyi daha geç öğreniyorlar anladığım kadarıyla..

benimkide iyi uyuyo şimdi oğluşun yuvarlanıyomuş çok iyi maaşallah darısı benimkine bizde daha hareket yok:KK14::KK14:

canım üzülme yaa benimki 3 hafta büyük seninkinden 3 hafta içinde emeklemeyi bile öğrenebilir seninki :KK1: çünkü benimki biraz geriden geliyor..

canım üzülme yaa benimki 3 hafta büyük seninkinden 3 hafta içinde emeklemeyi bile öğrenebilir seninki :KK1: çünkü benimki biraz geriden geliyor..

2hafta sonra 3hafta sonra büyük değişiklikler oluyoda acaba erken doğmuş olması bazı şeyleri geç yapmasına sebep olur mu doktora sormak hiç aklıma gelmedi

canım bize en iyi yatağı değiştirmek geldi. büyük yatağına geçtikten 3 gün sonra yüzüstü dönemeyi öğrendi.. 2-3 hafta kadar sonra da yüz üstünden sırt üstüne dönmeye başladı.. ben direk çalıştırmadım ama bizim büyük yatağa götürüp yanına yatıyorum hergün 1 saat kadar.. orada oynuyoruz, dönüyor oynuyor kendi çapında çok pratik yaptı öyle. 2 gün önce baktım sırt üstüne dönmeye çalışıyor ayağına destek oldum. 5 dk sonra kendi döndü.. yeri dar olunca herşeyi daha geç öğreniyorlar anladığım kadarıyla..

ben de oğlumu yatağa öyle bırakmak istiyorum ama bir arkadaşın oğlunun kaburga kemikleri incinmiş yastık koymadan yere bırakmışlar çocuğu.onu duyduğumdan beri neresi olursa olsun hemen bir yastık koyuyorum göğsünün altına birşey olmasın diye.oğlum da yastığın üstüne çıkmaya çalışyor her defasında:KK1:

2hafta sonra 3hafta sonra büyük değişiklikler oluyoda acaba erken doğmuş olması bazı şeyleri geç yapmasına sebep olur mu doktora sormak hiç aklıma gelmedi

benimki de 37 haftalık doğdu. inan bana 40-42. haftasında doğan bir bebekten biraz daha geride olması çok normal.. ama bu fark en geç (premature olsa bile) 2 yaşında ortadan kalkıyor. yani şimdi geride diye hep geride olacak demek değil bu :97:

benimki de 37 haftalık doğdu. inan bana 40-42. haftasında doğan bir bebekten biraz daha geride olması çok normal.. ama bu fark en geç (premature olsa bile) 2 yaşında ortadan kalkıyor. yani şimdi geride diye hep geride olacak demek değil bu :97:

tamam canım saol şimdi geriden gidiyoruz farkındayım :emir_bebek::emir_bebek::emir_bebek:

evet canım sebep oluyor,diş çıkarmasına yürümesine konuşmasına vs.ne kadar erken doğduysa o kadar geriden takip ediyor yaşıtlarını,mesela benim oğlum 33 haftalık doğdu,boyu kısa gidiyor şimdilik.doktor 1 yaşında normal çocuklarla aynı boya ulaşır dedi.

ben de oğlumu yatağa öyle bırakmak istiyorum ama bir arkadaşın oğlunun kaburga kemikleri incinmiş yastık koymadan yere bırakmışlar çocuğu.onu duyduğumdan beri neresi olursa olsun hemen bir yastık koyuyorum göğsünün altına birşey olmasın diye.oğlum da yastığın üstüne çıkmaya çalışyor her defasında:KK1:

canım ben de halıya bırakmıyorum direk, en kötü ihtimal kalın bir battaniye oluyor altında ki yatak sert değil orada yastık koymana gerek yok bence..

X